Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Koristi iko PE? Kako radi, koliko traje baterija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Radi odlično, baš fluidno. Baterija drži dobro. 4g uvek i izdrži 7 sati, 20% napolju 80% unutra.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako ti radi 6.1? Meni dosta laga da tako kazem, vise koristim 5.1 jedino kad slikam night sight 6.1...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dešava se da me izbaci iz aplikacije kad slikam ali radi ok. Na 5.1 mi je jedno vreme radila prednja kamera, sad izbacuje crne fotke tako da mi više znači night sight. Probaću baš pamoramu sa 5.1.



Na stock opciji tj kod mene kad ukljucim Portrait mode, i približim se više neg mu treba da valjano zumira, on fotku napravi ali nema zamucenja, mozda je do toga [emoji848]

RN 5

Nije, ne prepoznaje uopšte portret mod na prednjoj. Na zadnjoj radi. Al opet su neuporedivo bolje slike sa gcam. Nešto sređuju aplikaciju za mix 3 i mi 8, valjda će i za nas izbaciti neki valjan update. Probaću da isključim magisk modul, možda on zeza.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Do magisk-a je [emoji3525] Onda gubim manuelno podešavanje brzine zatvarača.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja probao Portrait mode na prednjoj po prvi put na stocku i radi odlicno, očigledno je previše softverskih zapetljancija i negde se kamera rastelovala u radu.

RN 5
 
Poslednja izmena:
https://drive.google.com/file/d/1dMvkqI30rT5KzpNVESq0rCK6kx1Prvq6/view?usp=drivesdk

Fix za prednju, ne radi portret uvek na slabijem svetlu ali meni hdr+ radi 100%, testirao na mcaosp i xiaomi.eu.
Možda bi neko mogao da doda ovo u prvi post ili slično, ovaj peč takođe dodaje i potrebne linije u build.prop

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
moze link za gcam koji ti je uz ovaj patch radio na xiaomi.eu? I kako ide ono namestanje camera2api kako se vec pise, jel treba i to, samo nemoj manuelno nmg to da trazim da ukucavam :D stavim gcam i ovaj patch preko twrp ili?

na kom si sad romu? koji ti je bolji mcaosp ili eu i sto :D
izgleda mi opet naisao neizdrz da menjam hahaha :D generalno sve radi kako treba, i izem ti zarazu koja vuce..lepo kazem bolje da nisam otkljucavao, ovo je bolest :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U istoj smo situaciji hah, ja čas na mcaosp čas na eu, pa najbolji su od 2 sveta, miui i aosp. Ova 6.1 gcam radi dosta stabilnije na pie pa sam sad na njemu i mislim da je fluidniji malo. Flešuješ peč u twrp i on ti uključi i cam2api. Za sada nekako najstabilnija gcam mi je : https://www.celsoazevedo.com/files/...f/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

Nju instaliraš kao običan apk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Losa situacija skroz :D Hvala! Sad cu da namestim to, da vidim kako funkcionise :D

morao sam na komp da bih skinuo apk :/ zamalo da nap ne radi link..kiwi i default browser..nznm sto? samo otvori pretrazivac i nista ne uradi
 
Poslednja izmena:
U istoj smo situaciji hah, ja čas na mcaosp čas na eu, pa najbolji su od 2 sveta, miui i aosp. Ova 6.1 gcam radi dosta stabilnije na pie pa sam sad na njemu i mislim da je fluidniji malo. Flešuješ peč u twrp i on ti uključi i cam2api. Za sada nekako najstabilnija gcam mi je : https://www.celsoazevedo.com/files/...f/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk

Nju instaliraš kao običan apk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kako ti radi mcaosp 9.0? Ima li nekih bagova?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam primetio neke bagove. Po mom mišljenju radi malo lepše od EU romova i definitivno bolji multitasking.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mcaosp je po meni najbolji rom za rn5. Stvarno, sve radi super fluidno. probam tu i tamo .eu ili stock ali odmah nazad na mcaosp.
 
Au ovaj hdr+ na prednjoj je bruka.Svaka mi se tackica na licu vidi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je neko na ovom modelu koristio google camera. Da li je nocu situacija bolja kad se koristi google i kod prednje i kod zadnje ? Planiram da kupim ovaj telefon sa 3gb rama kakvi su vasi utisci ?
 
Moje mišljenje je da se noću i vidi najveća razlika. Mada su i po danu po mom mišljenju lepše slike.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li uraditi update software-a ili ne? Pitanje je sad :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vidim svaki mcaosp rom radjen za RN5 Pro, mogu da flesujem na global?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
RN5 Pro i "global" su isti telefoni. Tu su sa nazivima za različita tržišta i sebe zbunili.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
RN5 Pro i "global" su isti telefoni. Tu su sa nazivima za različita tržišta i sebe zbunili.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Znam znam,samo je u senzorima razlika vamo samsung vamo sony

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Instalirao sam mcaosp sa gore datog linka.Nisam mogao uci u par stvari, naprimer u dialer izbacivao je poruku "phone keeps stopping " pa sam se vratio na eu rom.
 
I ja upravo ubacio mcaosp al sa drugog linka koji više ne radi :D ubacio gaps, magisk, gcam ovu gore pomenutu i patch, i sve je ok..jedino mi ne radi app Sure za d3, kad dodajem uredjaj nema nikakva ponuda za proizvođače npr Cisco kad tražim.. prazno. Reinstal sam i restart tel i ništa..ostalo mi ok. I jel ima na ovoj gcam za back portrait?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel mozes upload na google drive rom ako ti nije problem?
 
Poslednja izmena:
https://drive.google.com/file/d/1SPezjjYtiu-EOvEqarXa2MxGgRUiN8Yo/view?usp=drivesdk

Ko želi može da proba i ovaj kernel uz mcaosp (ili bilo koji drugi rom osim miui i baziranih na njemu)
Meni se nakon dužeg testiranja pokazao odlično. Flash and forget varijanta, nema potrebe da se podešava. Koristi frekvencije kao sd660, 2.2/1.8ghz, baterija brutalna a i radi ga naš čovek :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Preduhitri me, ja taman cekicam pored kompa da upload :D ceniš da isprobam i kernel hahahaha :D sto mi ne radi Sure?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Preduhitri me, ja taman cekicam pored kompa da upload :D ceniš da isprobam i kernel hahahaha :D sto mi ne radi Sure?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne znam što ne radi, ako ostale ir remote aplikacije rade onda može biti da je do aplikacije. Ne koristim :D Ako si tek sad flešovao rom možeš i tako malo da koristiš pa posle ubaci kernel I vidi šta ti više odgovara

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno