Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja sam uzeo u LogicShopu i kutija je na engleskom i upakovan je u foliju. Ovo je slika pozadine kutije. Tako da prodaju i Global ver.

Pogledajte prilog 254309 Pogledajte prilog 254310 Pogledajte prilog 254311

Ja ne znam kada ste vi uzeli. Ja sam danas otisao sa parama i namerom da uzmem 2 telefona jer sam procitao da imaju Global za 190e. Devojka izvadila kutije i oba telefona (zlatni i crni 64/4) su bili u crvenoj kutiji sa chine mobile napisano i sva slova na kineskom i kutije su bile vec otvorene. Kapiram da su instalirali global rom.
Okrenuo se i izasao.
P.s. u koliko neko poznaje ovde nekog ko je pouzdan nek mi posalje Privatnu poruku. Hvala
 
Zato je i ta cena - 190€. Ima kod proverenih likova na oglasima za 210€.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da samo javim , bio danas do Logica a i tamo oni prodaju china verziju crvena kutija kineska slova. Nisam uspeo da proverim 100% ali mislim da nema band 20. Ja sam odustao

Svaka čast za informaciju.
 
\"unique93\" je napisao(la):
Citiram korisnika: BojanIma li nade za face unlock i 4K snimanje, ima li kakvih zvanicnih najava?Za face unlock stavis region indija...a za 4k snimanje instaliras open cameru...
Hvala, radi face unlock zaista bez greske.
Pitanje, gubim li sta ako izaberem India region, tipa drugačiji update, raspolozive aplikacije u google play i sl?
 
Dobiješ indijske serije [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Svasta se dobije. Ja sam jednom prebacio, cisto da probam, napunio se telefon aplikacija :D
 
\"ivanbass1\" je napisao(la):
Svasta se dobije. Ja sam jednom prebacio, cisto da probam, napunio se telefon aplikacija
Brzo ste mi odgovorili ali aplikacije su bile brze, 8 novih ikonica omg.
Vracam se u evropu.
 
Ima 4K snimanje, default app nema.
 
Ja ne znam kada ste vi uzeli. Ja sam danas otisao sa parama i namerom da uzmem 2 telefona jer sam procitao da imaju Global za 190e. Devojka izvadila kutije i oba telefona (zlatni i crni 64/4) su bili u crvenoj kutiji sa chine mobile napisano i sva slova na kineskom i kutije su bile vec otvorene. Kapiram da su instalirali global rom.
Okrenuo se i izasao.
P.s. u koliko neko poznaje ovde nekog ko je pouzdan nek mi posalje Privatnu poruku. Hvala

Ja sam ih zvao i nije mi bilo jasno zasto su rekli da su kutije otvorene. Sada mi je jasno. :)
 
Nemoj da radis update na 9.5.19.0, to je update sa kojim stize anti-rollback, a ako si vec uradio, nemoj da pokusavas da ubacujes custom rom ili stariju verziju softvera, brikovace se fon.

Svi se kolektivno nadamo resenju da ce u nekom narednom update-u biti omoguceno iskljucivanje ovoga, ili da nema efekta na uredjaje sa otkljucanim bootloaderom..
 
Poslednja izmena:
Nekom odgovara i malo sigurniji fon i sa manje špijuniranja po njemu, guglo ga je baš preterao, svaki podatak kradu sa telefona i besomučno koriste u svoje svrhe

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jos jedno pitanje. Vredi li uloziti u 4/64GB ili je dovoljno uzeti 3/32GB. Koliko se oseti razlika u korist jaceg modela?
... ili mozda uzeti A1 4/64GB za iste pare kao Note 5 3/32GB?
 
Vredi 4/64GB.
 
Nekom odgovara i malo sigurniji fon i sa manje špijuniranja po njemu, guglo ga je baš preterao, svaki podatak kradu sa telefona i besomučno koriste u svoje svrhe

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ne odgovara nikom jer sigurnost ne postoji. To je samo varka. Sve što nekome treba može da sazna i preuzme sa anti-rollback ili bez a to Google najbolje zna. Ovo je samo za*ebavanje nas koji modifikujemo sistem kako nama odgovara. A još gora stvar je ne upozoriti korisnike o tome. Čekam da pređem na stabilnu verziju i više im neću biti beta tester.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice image retention problema pisano je ovde, i ja sam bio skeptican da li da uzmem telefon zbog toga, ali evo uzeo sam ga, imam ga vec neko vreme, u podesavanjima za ekran i kontrast stavio sam standardno i nikakav problem nisam imao. Sto se tice logic shopa drug je uzeo tu pre desetak dana mozda, i sve je bilo regularno kutija na engleskom neotvorena, global verzija sigurno. Sad verovatno imaju i te kineske verzije pa nude njih kad im nestane global verzija.
 
Da li vrijedi razmisljati o malo jacim modelima xiaomi-ja u poredjenju sa ovim?
Mislim na Mi 8SE, Mi NOTE 3, MI 6X (Mi A2)? Da li se dobija osjetna razlika?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ispod Mi Mix 2 nista.
 
Sve zavisi od tvojih potreba, za mene definitivno ne, jer hocu dobru bateriju, a ovi sto si naveo imaju solidnu bateriju ali ne kao ovaj. Razliku u radu neces osetiti, osim ako ne igras neke zahtevne igre. Mi note 3 ne bih uzeo u razmatranje zato sto je dosta manji i malo je zastareo dizajn. Prednost tih telefona je malo bolja kamera i eto malo bolji SoC ako ti je to bitno.
 
Provereno dobar remote control? Fox klima je u pitanju, za to mi najvise treba.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Probaj sve koji postoje. Uglavnom nema ili je retkost da u nekoj remote aplikaciji ima podrška za te naše podbrendove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ако нема баш Фокс....пробај мидеу углавном је то та електроника...
Probaj sve koji postoje. Uglavnom nema ili je retkost da u nekoj remote aplikaciji ima podrška za te naše podbrendove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Јој што волим супу од детлића!
 
Ima li neko ovde xiaomi.eu rom, u ponedeljak mi istice rok od 360h pa planiram da ga ubacim. Interesuje me da li si su stabilne verzije dobile ota ili mora rucno ili su pak dev verzije izgubile ota? [emoji28] Imam poslednji stable global sad, pa me interesuje moram li bese da predjem na dev da bih unlock? Nadam se da nece biti brick ako je u pitanju formatiranje svega i preko twrpa clean install [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zar nisi ti podigao na 9.5.19.0?

Ako jesi, nisam siguran da li mozes da ubacis custom rom..
 
Zar nisi ti podigao na 9.5.19.0?

Ako jesi, nisam siguran da li mozes da ubacis custom rom..
Jesam, plan mi je da predjem na dev 10 pa odatle twrp.

Negde sam izvukao info annti roll vazi za downgrade samo sto mi je nebitno, uvek sam na najnovijim verzijama.

Zato sam i postavio ovde da vidim sta mi je ciniti [emoji3] nadam se da necu ostati zaglavljen na globalu..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno