Šta je novo?

Huawei Mate 10 Lite

Nije do app, prosto zablentavi pri uključivanju i konekciji sa uređajem.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ima li neko Honor 7X? Vidim da je isti kao Mate 10 Lite pa da pitam koji da kupujem? Mate 10 ili Honor 7X? Misljenja, razume li se neko malo vise? (obican korisnik koji planira kupovinu telefona koji ce da traje naredne 2 godine) Unapred hvala i pozdrav!
 
Generalno su isti, osim što 7x nema dual prednju kameru, a i slabija je. Kažu da im displeji nisu istog tipa, ali ja ne verujem.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Koji preporucujete, jel imao neko iskustva sa oba telefona? Planiram da kupim jedan od ta dva. Huawei Mate 10 ili Honor 7X. Ko se malo vise razume u telefone ako moze da prekomentarise. (Ne trazim nikakve posebne zahteve, obican korisnik kupujem fon da mi tera do 2 god.) Koji izabrati? Hvala unapred. pozdrav!
 
Imam ja 7X.
Imam u prodavnici i Mate 10 Lite i neku konkretnu razliku nisam video, zato sam i uzeo 7X.
Koliko sam ispratio ovde temu, mozda vise paznje posvecuju M10L po pitanju softvera, ali nisam imao nekih problema sa 7X, pa da imam neke zamerke.
 
Stigao B135 update. Sigurnosna aprilska poboljšanja sistema.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Kada li ce oreo da stigne?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ha! Ja sam dugogodišnji (skoro bivši) korisnik windows phone i ova priča me polako podseća na serijal "kad će w10 mobile za sve postojeće telefone".
Šalu na stranu, poslednje što sam čuo je bilo kraj aprila!?
Ko se šali...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Krajem aprila navodno krece.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Izgleda da polako kreće Oreo sa EMUI 8.
Huawei Firmware Finder pokazuje da postoji upgrade na 8.
Oznaka verzije je D1B304 (8.0.0.304).
Obično kad se pojavi na HFF upgrade kreće posle 2-3 nedelje.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Evo i opisa (citat):

EMUI 8.0 ne samo da vam donosi najnoviju verziju sistema Android (8.0), već je unapređen i mnogim sjajnim funkcijama i poboljšanjima usled kojih vaš uređaj postaje intuitivniji, brži i bezbedniji. Preporučujemo vam da odmah izvršite ažuriranje.
Preporučeni nivo: ★★★★★
[Istaknuto]
● Pametne funkcije
Novi plutajući Navigacioni dok vam omogućava da izvršavate često korišćene operacije bilo gde na ekranu. Nove dodate prečice na početnom ekranu vam omogućavaju da brzo pristupite funkcijama aplikacije koje najčešće koristite. Jednostavno dodirnite i držite ikonu aplikacije da biste prikazali priručni meni.
● Brže
Optimizacije na bazi veštačke inteligencije pružaju veću stabilnost, uglađenost i brzinu. Sistem se brže pokreće, video zapisi su tečniji, a sličice koje predstavljaju slike se brzo učitavaju čak i u velikom broju.
● Bezbednije
Uživajte u poboljšanoj zaštiti sistema, privatnosti i podataka sa novim ažuriranjima bezbednosti sistema i prostora PrivateSpace.
[Saznajte više]
● Pametni saveti preporučuju vam brže i pametnije načine rukovanja telefonom, koji se pojavljuju u određenim scenarijima korišćenja i odgovaraju vašim navikama korišćenja.
● Meni prostora PrivateSpace je optimizovan što olakšava kreiranje prostora PrivateSpace na uređaju. Datoteke se sada lako mogu premeštati između prostora MainSpace i prostora PrivateSpace.
● Aplikacije Kontakti i E-pošta sada vam omogućavaju da sinhronizujete detalje karijere LinkedIn kontakata.
● Aplikacija Podešavanja je redizajnirana radi jasnije i intuitivnije organizacije.
● Aplikacija Galerija sada sadrži korpu za otpatke koja zadržava izbrisane fotografije do 30 dana. Slučajno izbrisane fotografije mogu se obnoviti jednim dodirom.
● Aplikacija Menadžer telefona je pojednostavljena da bi se olakšalo upravljanje uređajem. Standardna čišćenja su brža a detaljna čišćenja detaljnija.
● Vaš uređaj se sada može istovremeno povezati sa dva različita Bluetooth uređaja, kao što su narukvica i automobil.

Važno:
1. Funkcija Automatska vremenska zona koristi informacije o lokaciji za podešavanje vremenske zone kada su informacije o lokaciji omogućene.
2. Usled promene dizajna opcije Podešavanja, lokacija logotipa certifikacije, pravnih informacija i informacija o propisima (ako je primenljivo) je promenjena.
3. Radi poboljšanja vašeg doživljaja, funkcija Pametna obaveštenja će biti ažurirana kada se povežete na Wi-Fi. Automatska ažuriranja možete da onemogućite u opciji Podešavanja.
Napomene o ažuriranju:
1. Ovim ažuriranjem se neće obrisati vaši lični podaci, ali preporučujemo da pre ažuriranja napravite rezervnu kopiju svih važnih podataka.
2. Neke aplikacije trećih strana koje nisu kompatibilne sa sistemom Android 8.0 mogu pogrešno da funkcionišu nakon ažuriranja. Preporučljivo je da ove aplikacije ažurirate na njihove najnovije verzije u Google Play prodavnici.
3. Ova verzija sistema se može vratiti na zvaničnu verziju EMUI 5.1 korišćenjem aplikacije HiSuite. Vraćanjem verzije sistema brišu se vaši lični podaci. Za više informacija pozovite dežurnu liniju korisničke službe.
4. Ako se tokom ažuriranja javi bilo koji problem, pozovite dežurnu liniju korisničke službe ili posetite ovlašćeni Huawei servisni centar za pomoć koja vam je na raspolaganju.
5. Raspored na početnom ekranu može biti malo preuređen.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Fino, fino, samo neka stizu.
 
Nestade 8 sa HFF.
Ali zato imamo B137 majski update...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ljudi da li se tripujem ili je kamera na p20lite bolja nego na nasem mate 10lite. Bio u mts poslovnici i uporedjivao direktno. Ili je ekran bolji na p20l .
 
Stigao B137 update. Nije upgrade na 8.


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Biće i ovde. Postoji 8 samo se izgleda čeka dan distribucije.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Sta je vasa preporuka iz iskustva Mate 10 lite ili P 20 lite? I sta jos pogledati u tom rangu i klasi priblizno za te pare (VIP). Hvala.
 
Mislim da nije pravo mesto za takvo pitanje. Da si pitao konkretno o ovom telefonu, dobio bi vise odgovoraz, a ovako..
Ja kad sam kupovao, od P20L me je odvratio onaj grozni rog nasred ekrana, ono kopiranje Epla. Inace su maltene isti telefoni koliko znam..
 
I mene je odvratio notch od P20l, ali kad bih sad ponovo kupovao definitivno bi izabrao njega. M10l su mnogo osakatili, nema dual wifi, nfc (meni skroz nebitan), 4g+, usb c, brzo punjenje, a povrh svega ko zna kad će i dal' će da dobije oreo. Po meni P20l definitivno.
 
Uzmes koji se vise isplati(za prodaju), prodas, uzmes Redmi Note 5, dobio si za klasu bolji uredjaj :)
 
Zasto ne bi dobio Oreo kad je zvanicno najavljen a vec su ga neki regioni i dobili?
 
Pravo pitanje je zašto nije do sada dobio? Možda iz istog razloga iz kog i P10 lite koji je nekih 6-7 meseci stariji model i još uvek nije dobio.
 
Koga briga, mesec dana, gore dole.. vazno da ce update stici.
 
Izasao B137 465mb.Mozda bude zadnja zakrpa pre Oreo.
 
Meni se apdejtovao jos pre par dana na B137.
 
Ne znam cemu taj hype da se ima tj kad stize najnoviji android OS? Mogu da razumem da neko tezi da ima stock, ali ovo...
Ja sam presao na 8.0 (u pitanju je Honor 7X) iz radoznalosti kad je stigao, ali u radu ne vidim nikakvu razliku, cak naprotiv, prvi utisak mi je bio da mozda i radi nesto tromije.
Ne vidim nikakve nove korisn(ij)e funkcije (do duse nisam ni nesto zahtevan korisnik), ali npr primetim da ne moze da se dodeli zvuk za notifikaciju za viber (neko ogranicenje u Emui8).
Zapravo, razmisljam o roll back-u. :)
 
Odavno sam prestao da rutujem telefone, i ne pada mi na pamet da stavljam nedopravljene ROM-ove na telefon. Ali DA, volim da imam zadnju verziju softvera i ne vidim u tome ništa loše. I NE sviđa mi se filozofija kojom se Huawei vodi zadnjih godinu dana : Hoćeš apdejt, kupi najskuplji naš telefon. Hoćeš slušalice u prodajnom pakovanju, kupi najskuplji naš telefon. Hoćeš USB C kupi najskuplji.... P10 lite sam imao tačno godinu dana i nisam dočekao update, prodao sam ga. Isto će biti i sa ovim, ali sa jednom bitnom razlikom - sledeći neće biti Huawei.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno