Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Postavis SoT i postavis grafikon pa onda diskutujemo. Jer iz grafikona mogu da vidim kad je punjen koliko puta sta si koriatio od mreza itd.

Evo ja da ti dokazem da telefon moze skoro 10 SoT. U sustini meni je prosek od 8 do 9 nakon 6 meseci koriscenja.
Da su na ovo cudo stavili super Amoled i da su mu stavili kvalitetniju prednju kameru, ja mislim da ne bi postojao bolji telefon do 450 eura definitivno.
Sto se tice novijeg softvera, ja ne znam sta to fali ovom sadasnjem? Otkljucavanje prepoznavanjem lica (koje je uzgred *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sobzirom da nije 3d vec flat skener) i ono slika u slici su jedina dva poboljsanja koja ja vidim da je Miui 10 donio uz naravno kozmeticke izmene (neke su lepse, neke ruznije - subjektivni dojam) i losiju optimizaciju baterije za 90% uredjaja za koje je izasao.
ae829783c716bf7ae6d6cf974d52575a.jpg
0f25d68924bd31fea21d5639f44184fa.jpg


Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
1.png

pogledaj sad usage svog telefona i mog telefona... da li primecujes razliku u wake stanju, tebi telefon radi opasno mnogo kad ti ekran nije upaljen, moj ne radi skoro uopste... pogledaj koliko ti je los signal mreze, znas kolko ti to pojede baterije? jako mnogo... 50% vremena furas 4g a ja sam uglavnom na wifi...

dakle samo zato sto ti nemas uslove / optimizacije / usage da izvuces ~10h SoT ne znaci da je to nemoguce... ako ti se toliko ne svidja telefon, prodaj ga tebra ucinices svima uslugu, najvise sebi...

EDIT: i opet si izvukao 6h SoT za dan i po... to je otp to, malo manje wake stanja, vise wifi, manje 4g ili mozda 3g, bolji signal, jedan dan umesto dan i po... izvuko bi bar 7:40 SoT, minimum!
 
Poslednja izmena:
Мислиш купцу. [emoji3]

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
ne znam vise ko je gori, oni sto kupe krsh pa ga pravdaju posle (apple fans, looking at you) ili ovi sto kupe najisplativiji telefon ikada i ocekuju da je sve premium premiuma za 300e... dok samsung premium premiuma fura za 1000e pa opet i taj tier nije bez mana jer nista nije savrseno, jer i sledece godine treba da se plasira model...

dakle, cela dimijeva prica se svodi na sledece

dam 300e, kupim telefon
zalim se zasto sve nije mnogo bolje
kad pogledam opcije, za te pare, nista bolje nema
zalim se zasto moj telefon od 300e ne moze da parira telefonima od 600e (iako, u dosta stvari, cak i parira)
ne hajem za razum i logiku, zahtevam stvari na moralnim principima
"pa ja sam dao 300e!" (ko da je dao bubreg)

:D
 
@dimi89
Evo trenutne potrosnje (a tel bio napunjen na 96%):
Screenshot_2018-09-08-14-05-46-980_com.miui.securitycenter.png


Screenshot_2018-09-08-14-06-02-585_com.miui.securitycenter.png

Ovim tempom trebalo bi da izgura preko 9 sati uz pun dan koriscenja... Meni se cini da taj tvoj primerak ili ima neku greaku ili definitivno nije dobro optimizovan.
 
Pozdrav,

Dvoumim se izmedju xiaomi mi note 3 i LG G6, zanima me koji po vama bolje slika noću zadnjom kamerom i koji se pokazao bolje u radu?
Vidim poredite ga sa Samsungom s7 ima li u zatvorenom prostoru previse razlike? Meni LG G6 je primaljiv zbog wide kamere, a cena mu je ista kao kod mi note 3, mozda malo jača tipa 20 eura.
imam xiaomi redmi note 3 pro, telefon je full, brutalan je, al doslo je vreme da nabavim nesto jače , najvise po pitanju kamere jer nocu je losa, po brzini on je top u rangu s6 bez preterivanja.
 
Ja imam Mi note 3, a drugar G6...

Sto se kamere tice - velika prednost G6. U nocnim uslovima je MN3 ok, ali nista spektakularno, dok G6 izvlaci dosta dobre. Gcam se na g6 ubaci kao obicna aplikacija, a MN3 mora da se rutuje sto je mene jako mrzelo. I, moram napomenuti da je prednja kamera na MN3 dosta losa, narocito u nocnim uslovima.

Sto se brzine rada tice prednost MN3 - jednostavno brze otvara, ali ta razlika je skoro zanemarljiva.
Ekran je bolji na G6. Ima lepse boje, MN3 dodje nekako bledji u odnosu na njega, a tu je i razlika u rezoluciji.

Ako te jos sta zanima....
 
onda ispadne da je bolja kupovina LG G6 od MN 3, jer meni je kamera nocu bitna, preko dana je svaka dobra realno malo je koja losa. Prednja me ne zanima preterano, ne slikam selfi:)
A kako se tvom drugu pokazao g6 sto se tice slika uporedo sa s7 ili s8 nocu? Na youtubu hvale MN3 a ispada da njje bas tako sto se tice kamere.
Mislio sam da cu ostati na xiaomi jer su dobri uredjaji, al kamere im nisu izgleda neke nocu.
 
Nisam kompetentan da govorim o uporedjivanju sa s7 i s8 jer nisam ni dosao u dodir sa tim telefonima. Niko u mom okruzenju ih nema.

Ako ti je bitna kamera za nocne uslove onda jos bolje slike daje Lg V20, kojeg sam imao pre ovog MN3, a posle kog je drugar kupio taj G6. Najvise ga je privukla kamera, ali je uzeo G6 zbog izgleda i same velicine. Ali je na V20 baterija ocaj.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Mi Note 3 bez GCam je žalosno koristiti. Toliko puta je bilo poređenje . Miui kamera je očaj. Za mene prednja kamera na MN3 takođe vrhunska još kad uključiš HDR+ enhanced.... Imaš link do mog flicker naloga pa pogledaj slike. Miui kameru koristim povremeno za video i za drugo sočivo .

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
A govorili su u recenzijama da je dobra kamere, a utisak korisnika drugčije govori. Vidim u temi da se žalite na kameru.
V20 je zastareo uredjaj.
Iću verovatno na LG G6, a samsunge ne volim nekako.
Valjda me g6 neće razočarati posle ovog xiaomia redmi note 3 pro, koji ima bateriju fenomenalnu i fluidnost. Nekako mi se ne prelazi sa xiaomija, al bitne su mi kamere.
 
Ekran na svim LG telefonima je uzasan. Dobre su boje, dobar je prikaz, ali... Nakon par meseci koriscenja eto ti problema u vidu starenja matrice ekrana. Pa dodje do pojave ghostinga. To je od G3 pa sve do G6. Sto se tice kamere, u nocnom fotografisanju je bolja, u ostalim uslovim bez primetne razlike (i za*mjau**mjau**mjau**mjau* pricu o GCam imas milion postova o tome, razlike su minorne i mere se samo u nacinuprocesuiranju slike u jpg format). Prednja kamera nije za poredjenje. Lg G6 to prosto jede. Ali baterija je ono sto te mozda udalji od G6.
 
svaki ima neku manu, za samsung sam primetio da mu brzo ode fluidnost i baterija, lg eto ekran, huawei preskup ok su uredjaji.
i koji odabrati, na kraju bukvalno uzeti na srecu pa sta bude, kao sto sam uzeo i ovaj xiaomi, al me je ostavio bez teksta na kraju, eto kamera me jedino razocarala nocu.
Imam srecom externu, kupio sam ju samo zbog lg, kojeg sam imao pre xiaomija, tako da eto opet ce trebati za lg ako se odluc8m za njega:)
 
Sve to stoji, jer ne postoji savrsen uredjaj. Sta bi onda izbacili naredne godine? ☺️
Generalno MN3 nudi mozda i najvise za ove novce (260 eura po oglasima) i od toga ne treba bezati (na kameru se zale pojedinci koji ocekuju nesto u rangu s8 ili s9, osim na prednju koja zaista nije nesto cim se telefon dici). Takodje LG G6 ima izvikani procesor 821. Koliko god da je on kroz razna azuriranja na androidu ispravljen, on je po meni potencijalni problem (meni je crkao vec telefon sa tim procesorom, a i nekim mojim klijentima) sa zagrevanjem.
 
I ja predjoh sa LG na Xiaomi. Tacnije, vratih se njima posle perioda lutanja. :D

MN3 je stvarno dobar fon, tu nema greske.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam pre mi note 3 imala LG G4 i na njemu je kamera mnoooogo bolja, ne samo sto se tice nocnog slikanja, vec i u ostalim uslovima. Sa mi note 3 ljudi koji se slikaju moraju skroz mirno da stoje, u suprotnom je jako losa slika, a LG G4 taj problem uopste nema. Ali je zato G4 krs telefon, uzasno se kvari, baterija ocaj, ni dan ne moze da izgura sa nekim prosecnim koriscenjem. Ne znam da li su te probleme popravili sa G6, ako jesu ja bih se odmah na LG vratila..
 
Taj problem sa crkavanjem Lg valjda su vise resili, al ako mu je bolja kamera, a ipak je lg flegship, a vidim na netu da im jw ista cena mi note 3 i lg g6 mislim da cu ici n lg g6, pa sta mi bog da.
Jer kamere su mi prioritet nekako.
Jest da xiaomi nudi za iste novce 6/128 gb, a lg 4/32.
 
Prvo LG G6 nije flagship LGa trenutno (bio je pre dve godine). G4 nema bolju kameru i to mogu da tvrdim kao neko ko se tim bavi godinama. G5 ima priblizno istu kvalitetu slike (jedinu pozitivnu stvar koju imaju je ona sirokougaona kamera koja moze da uhvati u kadar i po 20 ljudi - pogodna za seminare), a G6 ima za nijansu bolju (zbog veceg otvora blende i malo veceg senzora i gustine). Ako razmisljas o ozbiljnom nocnom slikanju, zaobidji telefone, jer od toga neces imati vajde. Prvo zato sto su kod svih telefona senzori minijaturni cak u poredjenju sa najobicnijim kompakt digitalcima, a samim tim i slike su tamnije, vise suma, vise aberacija, gubljenja tekstura i sl.
 
Meni treba neki telefon koji moze da uslika nocu sliku. Naprimer, drustvo u kafani ili tako neku varijantu. Fotoapart je zmaj nocu zbog xenon blica. Meni treba nesto da izvadim iz dzepa i uslikam sliku normalnu, ne kao sa ovim trenutnim mutnu i sa mnogo šuma. Nego da se fino vifi to sve.
Samsung nebi jer vidim od ljudi okolo da nisu optimizovani dobro.
Nebavim se fotografisanjem. samo eto, kad ocu u stanu, kafani, ili napolju pri slabom svetlu da uhvatim neki kadar da se vidi slika da nije mutna i previse suma da nema. Pao mi izbor zbog cene na LG G6 I xiaomi mi note 3, jer mi je to taman kesa, preko nebi isao.
 
Fotoaparati nisu zbog blica (cak u ozbiljnoj fotografiji se koriste difuzatori da ne ide ona svetlost u facu) vec zbog drugih stvari. Realno HTC10 je bolji telefon od G6 a kamere su im tu negde, a cenovno su, isto, tu. Nocne slike sa blicom su uglavnom iste kod tih telefona (tamnija pozadina, svetliji objekat). Bez blica u vrlo tamnim uslovima G5 i G6 su bolji iako MN3 ima HHT (nesto fazon nocni HDR - spaja dve slike u jednu, konkretno sa normalnim EV i sa visokim EV). Imas forum Xiaomia pa mozes da pogledas sta ljudi objavljuju, tj fotografije sa MN3 pa sam proceni.
 
ma uzeću xiaomi mi note 3. Imam toliko dugo xiaomi, prezadovoljan sam njima, tako da neka ide život.
Uzeću onu verziju od 128gb sa 6gb rama.
Čitam temu za lg g6 žale se ljudi, čitam ovde za xiaomi žale se ljudi. sto ljudi sto ćudi:) Za ovaj moj xiaomi su se ljudi žalili, a ja sam oduševljen uredjajem.:)
a to za gcam ona samo pojaca boje, nista vise, bar na ovom uredaju sto imam sad.
 
Ne, razlika je drastična u detaljima. Videćeš već sam.
ma uzeću xiaomi mi note 3. Imam toliko dugo xiaomi, prezadovoljan sam njima, tako da neka ide život.
Uzeću onu verziju od 128gb sa 6gb rama.
Čitam temu za lg g6 žale se ljudi, čitam ovde za xiaomi žale se ljudi. sto ljudi sto ćudi:) Za ovaj moj xiaomi su se ljudi žalili, a ja sam oduševljen uredjajem.:)
a to za gcam ona samo pojaca boje, nista vise, bar na ovom uredaju sto imam sad.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
kad stigne za par dana pisem iskustva:) pa cemo videti da li sam se pokajao:) nadam se da nisam, ipak je xiaomi dobra marka, hteo sam lg , al ipak sam ostao veran xiaomi:)
 
moze biti losija od s7 itekako, samsung ima najbolje kamere za "sipas i ne mislis" tj auto mod... moj S3 je imao bolje nocne slike od MN3... sem ako se kamera nije pogorsala drasticno, s7 je 99% jaci na polju kamere...
 
kad stigne za par dana pisem iskustva:) pa cemo videti da li sam se pokajao:) nadam se da nisam, ipak je xiaomi dobra marka, hteo sam lg , al ipak sam ostao veran xiaomi:)
Naravno da je bolji, svi znaju da je prednja kamera na S7e očaj. Ima sestra sto puta sam upoređivao ono je bila bruka za Samsung. Zadnje su tu ako ne možda i malo bolja MN3 što se tiče detalja kad se ubaci GCam. Ako hoćeš napraviću par fotografija dok je sestra tu čisto da budeš miran.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
poručio sam ga već, sad i ako je loša to mi je što mi je, nema nazad:) bolja je sigurno od ovog note 3 pro nocu sigurno, tako hvala ti, al ako mi pokazes slike i vidim da su ocajne u trans ću da padnem:) jer sam se bas bas dvoumio izmedju lg g6 i ovog, eto samo zbog brenda isam ga uzeo i zbog toga sto se sugurno nece pokvariti kao lg g6, jer vidim da lg ima ruznu reputaciju. A i zato sto je plavi izasao od 128 gb:) obozavam plavu boju:)
 
mene vise zanima zadnja nego prednja, nisam neki selfi manijak koji stoji ispred ogledala i slika sebe:-D
 
Napravio si pravi izbor. Ja npr citajuci ovaj forum jos uvek cekam od dimi89, da izbaci dve fotografije za uporedjivanje (gcam i stock) pa konacno da vidim tu "drasticnu" razliku. Ono sto sam video po youtubeu i forumima, jeste da GC ima agresivniji HDR (nekad korisniji al u vecini slucajeva da neprirodne tonove i boje) i da u nocnom modu slikanja dize ekvivalenciju za min 1/3, povecava ISO i smanjuje brzinu okidanja u odnosu na stock (isti uslovi), pa fotografije izgledaju za nijansu svetlije i ostrije. Kakvi crni detalji. Samo ostrina zbog brzine zatvaranja blende.
S7 ima malo bolju kameru u auto modu od MN3, a ovaj je u rangu S6. S3 sa otvorom blende 2,8 u odnosu na 1,8 i puno manjim senzorom ni u snovima ne moze da da bolju sliku u bilo kakvim uslovima. Mozda je to subjektivni dojam, ali nema sanse.
 
Nazad
Vrh Dno