Šta je novo?

Banka Intesa

Juče sam platio porez na imovinu QR kodom, čim ga skenira upita koji iznos se uplaćuje i trenutno se izvršava, bez bilo kakvih drugih dopisivanja podataka. Mnogo lakše nego korišćenjem šablona ili ne daj bože čekanje redova u banci.
 
Aplikacija Raiffeisen banke za taj QR sa poreza na imovinu javlja grešku da iznos mora biti veći od 0.
Jedan plusić za Intesa (konačno :))
Pozdrav
 
Ima li iko problema sa kreiranjem intesa online naloga. Cak sam zvao i kol centar i uvek prilikom kreiranja naloga ide “usled vise neispravnih unosa vas nalog je blokiran.. ukoliko imate lib deblakoadu mozete izvrsiti...”

3 puta idem istu proceduru na racunaru i uvek samo ista poruka izlazi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aplikacija Raiffeisen banke za taj QR sa poreza na imovinu javlja grešku da iznos mora biti veći od 0.
Jedan plusić za Intesa (konačno :))
Pozdrav

Sad sam proverio preko sajta LPA (lokalne poreske administracije) i vidim da još nisu registrovali uplatu, doduše negde pročitah da piše da treba dva radna dana da se obrade uplate.
 
Na sva dugovanja koja imaš prema banci, a ukoliko nisi uputio zvaničan dopis svojoj banci do 10.08., je na snazi moratorijum od 2 meseca.

Nisam znao da ovo vazi i za kreditne kartice i da moram da saljem dopis...

Anyway, ne koristim je za placanje na rate, samo za online kupovinu.
 
Ako izmiruješ celokupan dug, ne moraš da šalješ dopis. Ja nisam, u onoj prvoj rundi mart-maj.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Transakcije su neverovatno spore kada se ne ide na instant prebacivanje - juče pre 16h mi je uplaćen novac sa drugog računa u Intezi, tek danas oko 15h je prenos realizovan.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro primetio da su kod različitih korisnika različite ponude za online kredite. Meni je recimo intermeco keš maksimum ponuda oko 1.1 milion, i kamata 10.5, dok sam kod druge osobe video maksimalnu ponudu preko 2 miliona i kamatu 9%. Ispada da su uslovi nepovoljniji za one koji nemaju kredite.

Uzgred, kada popunite formular za kontakt na sajtu, piše da će odgovoriti za 15 dana :D
 
Pa naravno banke vole redovne platise, zato im i daju bolje uslove

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pregovarajte oko kamate ako vec morate da uzimate to zlo. Njima je u interesu da prodaju, jer je to roba kao svaka druga.
 
Kredit, ili to "zlo" mora u nekom momentu da uzme bar 99% ljudi; bilo da kupuje stan, renovira stan ili ako ima neku sličnu veću investiciju.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ima li nešto bolje za internet plaćanje od Visa internet paketa kod intese?
Mislim nema održavanja , samo izrada kartice je 800dinara.
 
Visa classic debit - ne placa se, a mozes i na POS da je koristis.
 
Ide uz racun, ali devizni, koji je besplatan (otvaranje i odrzavanje), bar zasad. Znaci, samo devizni racun, nikakav paket ti ne treba.
 
Hocu da uzmem kreditnu karticu na firmu.

Od cega zavisi visina limita?

Firma cista kao suza posluje tri godine, ne treba mi kredit nego eto cisto da premostim ponekad

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Kreditna kartica je, logično, kredit.

Teško da možemo da pretpostavimo šta će banci biti bitno. Zavisi od delatnosti, prometa preko računa,...

Uzgred, šta planiraš da "premostiš"? Ne možeš biznis karticu koristiti za bilo šta.

Možda ti je bolje rešenje overdraft po t.r.
To mu dođe kao dozvoljeni minus. Koristiš samo kad ti treba. I budeš vrlo disciplinivan.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Oko 3 mil godisnje, preduzetnik u Kredi Agrikolu sam.

Znaci ne mogu tu karticu da koristim za svasta?

Ne znam sta je overdraft, mozda najbolje na fizicko lice mada mi je plata 35000 din.

Ono ne treba mi mnogo nesto, tipa kao oni kes krediti Mobi Banke, puste mi 30k ja vratim sl mesec sa nekom smesnom kamatom

Mozda bi mi trebalo jedan mesec i 50 recimo ti neki fazoni

Naravno totalno nevezano za posao meni licno treba

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preduzetnik pausalac? Ili posto kazes plata onda si na licnoj zaradi? Ako si pausalac onda sav novac mozes da preneses na licni racun (kada platis poreze i doprinose po resenju). Ako si na licnoj zaradi onda imas knjigovodju, pa ako ne zna kako da izvuces dobit u toku godine... onda mogu da ti preporucim novog knjihovodju :)
 
Pa zašto to nude, to automatski obesmisli visa internet karticu ako je free.

Mislim da nema više VISA Internet, već je ova ko ima neoročen devizni tekući račun.
Plaćao njom i dinarske račune, kurs nije bio loš.
 
Kako nema, lol.
Upravo sam potpisao i čekam karticu.
Za kupovinu preko neta, nema šta da mislim.
 
ima ali se čini mi se plaća prvo izdavanje 800 rsd. za stare korisnike to ne važi

viza classic debit je takodje vezana za devizni pa njemu držiš koliko ti treba u suštini isto ko internet samo bolje [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam odbio moratorijum al mi i dalje ne skidaju rate po zaduženjima za kreditne kartice iako je prošao rok, rata kredita prošla normalno.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
ista situacija i kod mene
 
Kad prodje moratorijum bice opcija da se sve rate plate retroaktivno i da se nastavi otplata kao pre moratorijuma, ako se dobro secam...

Huawei P30
 
Da li se nekome desava da Intesina inspire Visa bude odbijena, a da razlog bude nedovoljno sredstava iako para na racunu ima?

Imao sam problem u subotu uvece da Naxis taksi nije mogao da mi naplati voznju preko njihove aplikacije, a ni preko pos aparata koji je vozac imao u automobilu.
Tom prilikom je inspire, takodje od Intese, po racunu clana porodice na koji imam ovlascenje, prosla iz prve.

Naredni dan, moja kartica je prosla najnormalnije, cini mi se, u Maksiju.

Sad sam bio u apoteci i obe su odbijene uz obrazlozenje da nema novca na racunima, a na oba ima, naravno, i to vise nego dovoljno.

Sreca pa sam imao Raiff karticu tu i uspeo sam da platim.

Ima li poente kontaktirati ih, i ako da, koga, u filijali ili putem mejla?

Imam slip kao dokaz odbijene transakcije.
 
Broj telefona na kartici, pa da vide razloge odbijanja.

Da li na slipu bas pise “nedovoljno sredstava” ili druga greska?
 
Nazad
Vrh Dno