Šta je novo?

Banka Intesa

Asseco Poljska postoji 30 godina. Asseco Srbija je nastao pre desetak godina, spajanjem Pexim i još nekih kompanija, koje su već bile u vlasništvu Poljaka.
Ako pomenuti tip ima neke veze sa Assecom, onda njemu jedna nacionalna kartica više ili ili manje u nekoj zemlji ne pravi bitnu razliku u životu.

Za besmislnost potpisa, nedostatka čipa i plaćanja bez kontakta se slažem. Zato je i ne koristim.

Što se plaćanja u inostranstvu tiče, u 2019. godini sam kao turista u inostranstvu proveo oko 45 dana. Kada bih koristio Dina Card, zaista mi ne bi bilo problem da je ostavim kod kuće kada putujem, jer uvek putujem sa minimalnom količinom stvari. Putovanja vezana za posao ne brojim, jer je tu drugi izvor finansiranja. E sad, vi što svakog dana prelazite granicu i koristite kartice u inostranstvu, verujem da vam je mnogo lakše da koristite jednu karticu, a ne da imate dve...
 
Zato i kažem, ja koji sam prešao granicu preko 20 puta prošle godine, stvarno nema potrebe da nosim išta osim vise i telefona (sa pay2wave)..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Zato i kažem, ja koji sam prešao granicu preko 20 puta prošle godine, stvarno nema potrebe da nosim išta osim vise i telefona (sa pay2wave)..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Ja do sad u inostranstvu uvek placao Visom Clasic, hoces da kažeš da može i sa Visa Inspire (pošto kazes da može pay2wave)?
Visu Clasic "provlače" aparat pa pretpostavljam da ona ne može iako je ima u aplikaciji pay2wave da se izabere.
 
Sa inspire.. Samo nju koristim za sve tbh.. Onu klasičnu šarenu od intese..
Ono što ima u app da se izabere ti može i da se koristi

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ja do sad u inostranstvu uvek placao Visom Clasic, hoces da kažeš da može i sa Visa Inspire (pošto kazes da može pay2wave)?
Visu Clasic "provlače" aparat pa pretpostavljam da ona ne može iako je ima u aplikaciji pay2wave da se izabere.

Moze da se izabere. Probaj...

I moze da se placa. Nove Visa Classic Debit imaju beskontaktno.

Inspire vise nema devizni, pa kupovina iz dinara ide po hit kursu za devize. Ne treba je koristiti van zemlje
 
Moze da se izabere. Probaj...

I moze da se placa. Nove Visa Classic Debit imaju beskontaktno.

Inspire vise nema devizni, pa kupovina iz dinara ide po hit kursu za devize. Ne treba je koristiti van zemlje
Meni je prošle godine skinuo okej kada sam plaćao u hrv

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
To je Intesa. Računaj šta god neko uvede danas, oni će to uvesti na ovaj datum, ali sledeće godine. :D
 
Šalu na stranu...rade na Apple Pay-u...sporo kao i za sve drugo što su uvodili..setimo se IPS-a i QR-a. Apple Pay bi trebao da krene do kraja novembra ove godine a ako ne tad onda početak 2021...tako je kako je [emoji3]
 
I ne sme da bude "tako je kako je".

Tolika banka sa toliko novca da među poslednjima uvodi novine/poboljšanja je sramno. Naravno da treba da bude ismevano.
Mene ApplePay ne zanima ni 2%, ali sa obzirom da to koliki deo tržišta drže i koliko korisnika imaju, ovo rade samo zbog toga. Da ima nekog egzodusa korisnika, ApplePay bi već bio u završenoj fazi implementacije.
 
Poslednja izmena:
Non stop ih bombarduju i prozivaju za Apple Pay po Facebook-u i Twitter-u ali mislim da njih savršeno zabole.

Uvek daju isti Ctrl C Ctrl V odgovor.


Poštovani, radi se na uvođenju navedene funkcionalnosti, o čemu će svi klijenti Banca Intesa biti blagovremeno obavešteni. Za sada nažalost nemamo mogućnost da preciziramo datum. Zahvaljujemo se na razumevanju. Pozdrav.
 
Pa naravno da ih zabole. Ulažu koliko moraju.

Dovoljno korisnika, plus deo grupacije... pare su sigurne i jedino veći odliv korisnika ih može promeniti.
 
Kad shvatite kolicni je to procenat Intesa korisnika zainteresovan za Apple Pay, čudo je da uopšte hoće time da se bave (ne samo oni, nego i druge banke).
Pozdrav
 
Svako ko ima iPhone.
 
Kad shvatite kolicni je to procenat Intesa korisnika zainteresovan za Apple Pay, čudo je da uopšte hoće time da se bave (ne samo oni, nego i druge banke).
Pozdrav
+1

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Svako ko ima iPhone.
Nije tačno, pitao sam baš drugaricu koja ima apple, ona nije ni čula za to.. Ali kao ajde super je opcija, kad ti možeš da plaćaš fonom oću i ja (android ja imam).. Tako da verujem da je taj udeo ljudi mali.. Ne baš bukvalno mi nego ono, za njih neznatan..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Uz dobru kampanju i to da je bezbednije od obicne paypass kartice...
 
Nije tu toliko pitanje koliko korisnika će koristiti neku uslugu i da li je to isplativo s obzirom na taj broj korisnika.
Svaka banka ima neki budžet za razvoj usluga kojima će da prati svetske trendove. Ovde je više u pitanju imidž banke i njenog proaktivnog stava ka razvoju proizvoda. Ni jedna banka ne može da nudi iste proizvode 20 dodina i da se nada da će zadržati broj klijenata, to više nije dovoljno, klijentima se mora ponuditi nešto novo a ne čekati da se klijenti pobune i traže nešto jer oni, klijenti, će ići putanjom manjeg otpora, otići će u banku koja ima ono što žele da imaju/dobiju od banke, ako ti nemaš ima druga banka.
Zamislite da prodavnica patika 5 godina nudi iste modele.
Broj finansijskih usluga koje banka može da ponudi je ograničen, dinarska ili devizna štednja više nikog ne interesuju, mora se ponuditi nešto novo da se privuče korisnik čak i da razmotri ponudu a ne još da podpiše ugovor. Apple pay spada u tu grupu, možda ti treba, možda ti ne treba ali mi ga imamo vs. Apple pay! šta je to? Biće, možda...
Lično meni to ništa ne znači jer nemam nameru da se selim na iphone ali plaćanje preko qr koda bi bila jako korisna opcija i pre 5 godina a ne pre mesec-dva dana kad su ga uveli.
 
Poslednja izmena:
@Sirius9 lepo si sve objasnio. Ja sam npr već otvorio račun u drugoj banci koja je uvela Apple Pay. Još neko vreme ću čekati Intesu pa ako ništa ne urade po tom pitanju ćao zdravo. Manje više isti mi je đavo da li sam u Intesi ili u nekoj drugoj banci. Ljudi nemaju pojma koliko je jednostavno plaćati telefonom a posebno danas kada treba izbegavati svaki fizički kontakt sa novcem...samo kada se baš mora. Ljudi uvek imaju otpor prema nečemu novom...to je posebno naglašeno kod nas...ukrašće mi pare, opljačkaće me neki hakeri i druge slične gluposti...još dugo će kod nas postojati otpor te vrste. Bilo kako bilo svako ko ima iPhone obavezno treba da proba Apple Pay..posle 5 min neće ga više zanimati ni jedan drugi način plaćanja garantovano.
 
Android korisnici u Intesi imaju Wave2Pay već par godina. Nisam nešto primetio da su zbog toga mnogi menjali banke...
Pozdrav l
 
To samo govori o tome koliko digitalno zaostajemo za razvijenim svetom....
Mislim da će sa Apple Pay-om biti drugačije i da će velika većina iOS bank klijenta isprobati Apple Pay samo da im njihove banke to i omoguće.
Marketinška kampanje MasterCard-a i Vise je jako agresivna. U BG na svakom ćošku bilbordi, reklame i sl. Silne pare su date za kampanju. Banke će itekako forsirati svoje iOS klijente da dodaju svoje kartice u Wallet. Mislim da sa Wave2pay-om nije bila takva situacija.
 
Poslednja izmena:
Prvo je Intesa uvela HCE / wave2pay. Kasnije su to pustile RF, NLB, AIK, Kombank...
 
Bilo kako bilo svako ko ima iPhone obavezno treba da proba Apple Pay..posle 5 min neće ga više zanimati ni jedan drugi način plaćanja garantovano.
Nisam koristio Apple Pay, pa me zanima zbog cega je toliko drugacije u odnosu na obicnu beskontantnu karticu? Tipa izvadis novcanik i prineses terminalu vs izvadis telefon i prineses terminalu. Jedina prednost koju vidim je za ljude koji ne zele da nose novcanik sa sobom ili ako zele da smanje broj kartica koje nose sa sobom. Ili sam nesto prevideo?
 
Nazad
Vrh Dno