Šta je novo?

Banka Intesa

Zaboravio password za intesa On-line (kako i ne bih kad malo malo traže da se promeni, sve mi se pomešalo :D). Pokušao da resetujem pass i preko opcije mobilni otp i sms otp. Na oba načina izbacuje neke greške i nakon nekoliko pokušaja nalog mi je blokiran. Sledeća opcija je da se kreira novi nalog, međutim i tu mi izbacuje sledeće

Usled više neispravnih unosa, Vaš nalog je blokiran. Ukoliko imate LIB, deblokadu možete izvršiti kreiranjem novog korisničkog naloga, u okviru opcije Kreiranje naloga. Napomena: podatak o LIB-u ste dobili prilikom prijavljivanja za On-line uslugu. (Err_96048)

Šta sad? Mora da ih zovem?
 
Imam LIB. Upravo mi citiranu grešku izbacuje pri pokušaju kreiranja novog naloga.

edit: izvršio sam i reaktivaciju usluge digitalnog bankarstva, dobio nov LIB i opet ista poruka usled više neispravnih unosa...
 
Poslednja izmena:
A ja ne mkgu da aktiviram mbanking. Skeniram qr, unesem kod 1 i 2, unesem pin i potvrdim ga, ali kad kliknem na ok ostanem na toj strani i ni makac. I tako od petka. Danas mi stize sms sledece sadrzine
“Postovani,podsecamo Vas da novu Intesa Mobi uslugu koju ste preuzeli u ekspozituri mozete da aktivirate najkasnije do 16.07.2020.Vise info na 011/3108888 IDxxxx”

Niti sam bio u ekspozituri niti postoji novija verzija od ove koju sam koristio i evo pokusavam ponovo da koristim.
 
Mislim da im je to greska u app... imao sam isti probpem.

Probaj da ocistis podatke i app (settings > general > iPhone storage > Intrea Mobi...) pa je ponovo instaliraj
 
Nema obavestenje za Visu odnosno ima, ali samo za priliv novca.
Za limite mislim da ima opcija da sam odredis na svom online nalogu.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Jel može malo bolje objašnjenje oko wave2pay?

Da li će onda stizati obaveštenja pri plaćanja u prodavnicama koristeći Visa Debit karticu?
Ako hoće, šta i kako treba da se uradi po instalaciji aplikacije (neka registracija aktivacija, podešavanja...)?
 
Iskreno ne secam se oko registracije tj prijave. Verovatno nakon instalacije vezes za tvoj racun. Svaki put kad placas karticom ili podizes gotovinu stize obavestenje, nije sms vec obavestenje u statusnoj liniji (ili kako se vec zove :) ) Mora biti ukljucen net, i kroz aplikaciju se uvek vidi mesto troska sto ja mislim da kroz mobi app nije uvek slucaj.
Ako ti telefon podrzava nfc onda mozes placati i telefonom.
Evo ovde objasnjenje, moras kroz online nalog.
https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/digitalno-bankarstvo/wave2pay.2279.html
 
Poslednja izmena:
Skoro sam ja podešavao, skineš w2p sa play stora, uloguješ se u online bankarstvo i onda imaš negde u meniju da aktiviraš novu uslugu i samo prati korake.
Meni telefon podržava i nfc i to sve super radi. Često se desi da ti stigne notifikacija da je proknjiženo i pre obaveštenja na terminalu.

s10e on Tapatalk pro
 
Ja sam morao do banke da potpišem saglasnost zbog Wave2Pay usluge. Nisam mogao da aktiviram preko online bankinga.

Poslato sa S10 Lite
 
Pravo da ti kažem, nisam probao preko tog linka. Ulogovao sam se na svoj nalog i u sekciji gde se aktiviraju usluge, dobio info da se mora prvo potpisati dokument u poslovnici. Možda i može.

Koliko vidim sa linka, to je za Mobi i Net banking

Poslato sa S10 Lite
 
Poslednja izmena:
Da, kada napravis eBank onda Wave2Pay bi trebalo da moze preko neta da aktiviras. Tako je par kolega zavrsili posao bez odlaska do banke
 
Apropo IPS-a i hitnog placanja i diskusije da te dvije opcije placanja nisu isto, iz tarifnika jedne druge banke:

Uplata/prenos na račune kod drugih banka do 300.000 RSD sa oznakom "Hitno" (nalozi se realizuju kroz Instant plaćanje NBS)*

*INSTANT plaćanje –instant transfer odobrenje tj. domaća platna transakcija u dinarima vrednosti do 300.000,00 dinara koja se izvršava transferom odobrenja koji platilac može inicirati u bilo koje doba dana tokom svakog dana u godini i kod kojeg se prenos novčanih sredstava na platni račun primaoca plaćanja izvršava na način i u rokovima utvrđenim Terminskom planom.

Po ovom hitni nalozi su zapravo isto sto i instant placanje (tj. koriste IPS u pozadini). Da li je to zaista ista stvar? Ili ipak nije?
 
Ranije su hitni isli u RTGS. I dodatno se placalo (i do 200 din). Neke banke su tu opciju iskoristile da ide kroz IPS... ali kod intese smo vec pricali da sve do 300k automatski ide na IPS i bez dodatne provizije. A valjda preko 300k ide na RTGS
 
NBS je IPS ograničila na 300.000, a sve preko 300.000 ide automatski na RTGS (ne može IPS, niti se čeka kliring).
Nisam siguran koji je smisao RTGS od kada je uveden IPS. Oba rešenja su pod NBS, IPS je predviđen da radi 24/7, a RTGS radi u radno vreme.
 
Od skoro koristim w2p i primetih sad kad plaćam račune da ukoliko skeniram qr kod ne stiže obaveštenje dok kada plaćam online (sbb) uredno stiže. Jel to treba tako da bude?

s10e on Tapatalk pro
 
Treba, online plaćanje je jedno, plaćanje preko QR koda je drugo(ovo je isto kao da si ušao u aplikaciju i popunio nalog za prenos sam).


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje ne znam da li je vec neko pisao o tome ili ne, uglavnom koristim intesa mobi apku i preko nje sam jos davno napravio devizni racun preko menjacnice koji ne koristim cesto, samo kada povlacim novac sa PP-a, ima vise od 2 godine, medjutim danas kad sam usao, deviznog racuna nema, novac mi je legao pretvoren u nasu valutu, a ni menjacnica mi vise nije dostupna, sta se tu dogodilo , da li treba da zovem ili odem do najblize ekspoziture?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pre 9. novembra dobio si pismo/email od banke.

Da, pozovi banku :)
 
Da li za kreditnu karticu isto vazi da je bolje placati u USD kao i za debitnu ili treba izabrati eur jer banka svakako obracunava iznos u eur?
 
Sta se radi kad blokiram PIN? Ne mogu da se setim jel mora da se ide u filijalu? Ili mogu online? I koliko se ceka?
 
Da li je moguće da plaćam na rate sa debitnom Inspire karticom? Verovatno nije? Ako nije, koju mi predlazete da uzmem onda kod Intese? Ne razumem se u ovo apsolutno ništa... Hvala [emoji4]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Sa Inspire nije. Uzmes Intesinu Mastercard karticu, najzastupljenija je i sve vise radnji daje na vise od 6 rata.
 
Ako imaš Hit račun ne plaća se mesečno održavanje za Mastercard kreditnu. Ja čekam da mi je izrade.

Poslato sa S10 Lite
 
Odlično, onda uzimam nju. Hvala vam na informacijama.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Za to placanje na rate...da li je dovoljno uzeti Hit racun ili treba potvrda sa posla o visini primanja? Imam par godina kod njih osnovni racun, nisam hteo nista vise od od tog ali mozda bi mi znacilo da kupim nesto na rate iako sam veliki protivnik zaduzivanja. Uvek sam bio u fazonu ako za nesto nemam kesha da mi i ne treba ali jednostavno pare odu na razne gluposti i ne mogu da ustedim nista :)
 
Nazad
Vrh Dno