Šta je novo?

Banka Intesa

mogu ako je penzioner preko 65 godina [emoji41]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pozdrav,
Moja majka uplaćuje svakog meseca 500-600din.na bankomatu "Raiffeisen banke" za neko prekoračenje ili kredit na kartici koju je uzela kod njih.
Sada pitam: Mogu li ja preko m-banking aplikacije na račun koji je uplaćivala da uplaćujem ratu.
Hvala

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Naravno da možeš, treba ti samo broj računa i poziv na broj, a to ima na mesečnom izvodu.
Pozdrav
 
@rafiki: to je ovo.
Znači može.
Neznam samo da li se i na ovo konkretno odnosi onaj moratorijum od tri meseca???
9c627f99a51345c224f4aea477c7a7fc.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Za te stvari se napravi trajni nalog sa tekuceg i ne mora da se ide do banke.

Inace da, mozes da uplatis sa druge banke.

Samo sve popuni kao na toj uplatnici.
 
@salceg: hvala puno nisam ništa znao o tome.
Keva je išla svakog meseca na bankomatu da uplaćuje.....jedino me buni šta se upisuje u delu primalac:
Adresa...itd., jer na uplatnicu nema tih podataka, pa neznam ni kako da je popunim.
Hvala još jednom


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
c02995b074430ba7fe5a21d88ff3c27a.jpg
 
Poslednja izmena:
Najbitnije je da tacno napises broj racuna i poziv na broj. Primalac Raiffeisen banka, Beograd... sifra placanja 289, jer 189 je za gotovinsku uplatu
 
Poslednja izmena:
Je l' ok u Intesi otvoriti privremeni racun ili bolje u nekoj drugoj banci, sestra i majka nemaju racune pa bi zbog ove drzavne donacije od 100 evra otvorile negde racun samo u kojoj je najbolje jer bi svakako posle ugasile te racune.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Je l' ok u Intesi otvoriti privremeni racun ili bolje u nekoj drugoj banci, sestra i majka nemaju racune pa bi zbog ove drzavne donacije od 100 evra otvorile negde racun samo u kojoj je najbolje jer bi svakako posle ugasile te racune.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Neka ne otvaraju nigde one same račune za tu uplatu od 100 evra, rekoše neki dan da će država to sve odraditi posle prijavljivanja, to su namenski računi na koje će leći uplata i koji se posle gase, nešto slično kao kada smo uzimali novac od akcija preko Pošte. Valjda će na sajtu kada se budemo prijavljivali za tih sto jura biti opcija da izaberemo banku i država posle sve to odrađuje, znači da ne otvaraju one same račun i da se ne cimaju oko toga.
 
Ok vazi, hvala na odgovoru.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@salecg taman to ako bude bilo potrebe, videcemo sta ce se sve izdesavati, hvala na odgovoru.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Baš se iznenadih pre neki dan, bio sam ubeđen da Intesa ima najbolji kurs za konverziju za Hit/Magnifica klijente, kad ne lezi vraže, MTS bolji...

SM-N975F
 
Koji kurs vidite?

Intesa 117.05 / 118.05 (EUR-net kroz app)
Mobi 117.10 / 118.10 (Progresiv)
 
kombank za set... vidi se na mbank ili ebank:

117,45 - 117,75
 
Stopke, to je regularan kurs sva korisnike Komercijalne ili imaš neki poseban paket/benefit. To je zaista minimalna razlika u odnosu na srednji kurs.
 
Je l radi danas placanje iz Intese? Je l probao neko? Drug mi je iz Intese poslao neki novac, hitno mi to treba danas i jos uvek mi nije leglo.
 
Juce popodne drugar mi je poslao novac iz Intese i jos uvek mi nisu stigle. Strasno...
 
Tu nešto nije u redu. Ja sam sinoć slao sa svog računa u Intesi na dva računa van Intese, momentalno je prošlo.
On to može da eskalira.
 
Sad cu da mu kazem da vidi sta je u pitanju. Cak mi je i sliku poslao kao dokaz da je platio, sve deluje normalno a eto novac ne stize na racun u Mobi banci.
 
Poslednja izmena:
Ako pogresi u unosu, npr.: pogresno ime primaoca, adresa, grad; banka moze da obustavi placanje dok se ne izvrsi provera da li je to taj primalac zaista. To moze da traje neko vreme, cesto ne duze od ranog dana.

A moze i da se pogresi broj racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sve je popunio kako treba. Proverio sam 2 puta. Secam se da mi je rekao odmah cim je platio da mu je aplikacija izbacila da trenutno nesto instant placanje ne radi. Rekoh ok nema vee stici ce u toku dana. To je bilo juce popodne oko 12 recimo, evo jos uvek nema novca. Sad ce on sa Intesom da vidi sta se ovde desava i gde je novac.
 
ako je pisalo da instant plaćanje ne radi moguće je da nije ni platio. nek proveri svoje stanje da li je umanjeno za uplatu

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Sve je proverio, sve je kao ok ali love nema nigde. Ni kod njega, ni kod mene :) Resicemo ovo ali eto bas me zanima sta je u pitanju.
 
Bio je problem do Intese. Izgleda da se zabagovalo nesto kod njih. Odmah po reklamaciji novac mi je uplacen.
 
Imam onu karticu za internet kupovinu i na njoj 63€.

Pre 3-4 dana sam kupio nesto na aliju za 13€ i malopre proveravam kad ono i dalje stoji 63€.
Nema nedospelih obaveza. Jel zna neko o cemu se radi?
U medjuvremenu sam porucio nesto sa myvitamins u vrednosti od 48.xx€ i to mi je uredno skinuto medjutim ovo sa alija i dalje nista.

Proverio sam stanje i ima oko 14.xx€ iako treba da ima ~1€. Nije mi jasno sto ne skidaju kad je roba poslata odavno..
 
Ako se neko seća, pre mesec dana sam izneo svoje iskustvo sa misteriozno pripisanom kamatom na deviznom delu MC. Posle nekoliko bizarnih epizoda, koje ne bih da navodim da ne ispadne da tračarim (ne bi me čudilo da ovu temu čita bar neko iz Intese), dobio sam odgovor da mi se prigovor usvaja, uz izvinjenje za neprijatnosti. Obzirom da sam od prvog trenutka insistirao i da mi se objasni poreklo ove stavke, dobio sam i taj odgovor - "zaostala transakcija iz prošle godine" (?!?) Nemam saznanja o takvoj transakciji (doduše nije navedena ni šifra transakcije), ali pretpostavljam da je ovo realno najviše što sam mogao da očekujem. Ono što je interesantnije je da je ovaj poslednji odgovor napokon sastavljen zaista vrlo kvalitetno u smislu podrazumevanih standarda komunikacije sa klijentom (ne bih ga ni ja bolje napisao :)). Ono što mu je, međutim, prethodilo je bilo prilično neprimereno, pa sam morao usput i na to da im ukazujem.
 
Nazad
Vrh Dno