Šta je novo?

Banka Intesa

pozdrav svima. zna li neko koja je sad procedura za dizanje nove kartice? imam electron debitnu koja mi ističe sad na kraju marta, a nikakav sms niti obaveštenje nisam dobio o podizanju nove. hvala
 
Treba sms da ti stigne da odeš u matičnu ekspozituru i da podigneš novu.
Ako nije stigao sms, zovi banku ili piši email i pitaj ih isto ovo što si nas pitao.
 
Meni poslednji put nije stigao SMS, ali je kartica bila u poslovnici.
 
Šareno je to. Meni 2x stigao sms, 2x nije pa sam ih kontaktirao jednom mail i jednom lično (naleteo na praznu banku) da provere. Ko će znati kako njima taj sistem funkcioniše.
 
Mene 12.3. obavestili da mi je stigla nova Visa Internet (ističe ovog meseca).
Možda će nekome značiti (ja nisam znao): AIK banka, na svojim zona-24 bankomatima, radi i uplatu i isplatu i RSD i EUR.
 
Šareno je to. Meni 2x stigao sms, 2x nije pa sam ih kontaktirao jednom mail i jednom lično (naleteo na praznu banku) da provere. Ko će znati kako njima taj sistem funkcioniše.
Iz prve ruke mogu reci nikako. Ja sam pokusao da namestim da mi stizu obavestenja o uplatama za mamu i tatu i na kraju sam odustao. Sada kada njima proveravam koliko je uplacena penzija (vise zbog tate i kredita da znam koliko da ostavim) platim 10 dinara poruku jer sam 6 puta isao da nameste to, oni verifikuju broj telefona bla bla radi jedan mesec pa prestane. Pa onda pocne sam od sebe da radi ali prestane za drugog i tako u krug

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzmes LIB i vidis preko eBank.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sacekacu jos dan-dva pa ću pozvati banku. hvala vam
 
Pozdrav, da li u call centru mogu da mi kažu da li je moju karticu progutao bankomat? Radi se o tome da sam dao bratu da podigne novac a on pametan ne zna dal je uzeo karticu ili je izgubio, pa reko da pitam dal oni možda mogu da znaju, da je ne blokiram za džabe ako nije izgubljena.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moze, i to mi se desilo :) podigao novac i zaboravio karticu. Prvo sam pomislio da sam je izgubio pa zvao call centar da je blokiram. Rekao da sam je poslednji put koristio na bankomatu, a oni meni rekli da je i ostala u istom. Podigao sledeci dan u toj ekspozituri.


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@milanlaki hvala ti puno na brzom odgovoru [emoji16]
Edit:
Rešeno, kartica ostala u bankomatu, kad budu praznili i nadju karticu stići će SMS da mogu i gde da je preuzmem.
Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Narode, može neko da me podseti, posle ovih promena prošle godine sa partijama i računima, da li se plaća održavanje ako ceo mesec nije bilo prometa (Hit/Magnifica) ?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Naravno, plaća se i za osnovni takođe.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
A održavanje računa hoće li da naplaćuju?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
I kakva je situacija sa dugovanjem sa kreditne master kartice (plaćanja na rate bez kamate, ne revolving varijanta gde skidaju 5% na ostatak duga)?

Hoće li i za to da mora da im se naglašava da ne bi slučajno prekinuli sa skidanjem rate 10. u mesecu ili je to već izuzeto?

Inače, supruga danas išla u ekspozituru u Crnotravskoj da podigne VISA karticu (tek otvorila račun) i pitala za online bankarstvo i Mobi aplikaciju, šta treba da bi mogla da ih koristi.

Brzinski joj dali papir sa QR kodom za Mobi, kodom 1 i kodom 2 ali kad to unese i generiše/unese svoj pin, ne može da ide dalje jer kaže da mobilno bankarstvo nije aktivirano (kao što i nije).

Sa druge strane ne može da otvori nalog na Intesaonline jer joj nisu dali kovertu sa LIB tako da taj korak ne može da ispuni i registruje se.

I sad zbog nekih šalteruša kojima se samo žurilo da što pre skinu klijenta sa one stvari (kaže ništa nije mogla ni da ih pita) mora ponovo da tabana do iste te ekspoziture, čeka u redu sa desetak njih zbog jednog papira koji su trebali i morali sami da znaju da treba da ga daju!
 
Isto važi za sva kreditna zaduženja pa i rate za kreditne kartice

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Martin, probaj preko call centra. Mada bolje da je dobila LIB, a onda bi mBank mogla da sredi preko weba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moratorijum vazi od 31.marta, dakle rate u martu idu pod regularnim uslovima? (Stambeni konkretno 28.3)...

Huawei P30
 
I kakva je situacija sa dugovanjem sa kreditne master kartice (plaćanja na rate bez kamate, ne revolving varijanta gde skidaju 5% na ostatak duga)?

To su rate bez kamate, nema formu klasičnog kredita.
Kod ovog moratorijuma kamata nastavlja da teče, samo je produžen rok otplate. Ne bi me čudilo da su banke to sam perdložile, da im ne bi nametnuli rešenje koje im ne odgovara. Realno, ko god nije ostao bez prihoda, nema nijedan razlog da to prihvati.
 
@милош,требало би, да.
Бојим се да ће камату од та 3 мјесеца додати на преостали дуг,главницу,што значи камата на камату,да ће за такву увећану главницу и преостали рок направити нове ануитете.Ако тако буде,онда су стварно.....

" a da će redovna kamata koja će biti obračunata za vreme trajanja moratorijuma biti pripisana preostalom dugu, koji će se prema novom planu otplate otplaćivati do roka dospeća odloženog za 3 meseca. "
 
Moratorijum vazi od 31.marta, dakle rate u martu idu pod regularnim uslovima? (Stambeni konkretno 28.3)...

Meni je RF u mailu napisao da kreću sa moratorijumom od 01.04.

Dakle dospeva mi rata 31.03. i skinuće je.

Samo da dodam, čak iako prihvatite moratorijum, niko vas ne sprečava da rate redovno uplaćujete.
 
Poslednja izmena:
Meni rate automatski skidaju sa tekuceg... Ako imam para na racunu onda ce ih svakako skidati?

Huawei P30
 
Ne bi trebalo, osim ako nisi zahtevao da ti nastave sa naplatom rata.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To su rate bez kamate, nema formu klasičnog kredita.
Kod ovog moratorijuma kamata nastavlja da teče, samo je produžen rok otplate. Ne bi me čudilo da su banke to sam perdložile, da im ne bi nametnuli rešenje koje im ne odgovara. Realno, ko god nije ostao bez prihoda, nema nijedan razlog da to prihvati.
Ne vidim ništa loše da se prihvati ponuda, a da se normalno nastavi sa otplatom duga (recimo za kreditne kartice)? Ili sam nešto prevideo?
 
Period otplate se produžava za 3 meseca i samim tim će biti propisana kamata za ta 3 meseca. U naredna 3 meseca rate kredita nemaju dospeće, što znači da ručnom uplatom rata uplaćuješ rate unapred. Ako si redovno plaćao, kada nakon 3 meseca krenu da dospevaju rate, ti nastaviš da plaćaš redovno, sve vreme si 3 rate u pretplati.
Ukoliko si otplatio sve rate u roku, iz ugla banke si ih otplatio 3 meseca ranije. Ali u konačnoj matematici ostajes dužan još kamatu za ta 3 meseca produženja.

Zavisi od vrste kredita, iznosa kredita i u kojoj fazi otplate se ko nalazi, ta dodatna kamata može da bude zanemarljiv. A nekome ko je na početku otplate, može da bude i prilično visoka.
U reprezentativnim primeru na
https://www.bancaintesa.rs/pocetna.2823.html
Videćeš da odlaganje 3 meseca dovodi do povećanja rate u iznosu da te na kraju odlaganje 3 meseca košta još mesec ipo dana. Manje-više.

Možda sam ja sve ovo pogrešno shvatio, nemam kredite, pa nisam ulazio u detalje, ali povećanje rate od 310 dinara, na preostale 4 godine dodaje još skoro 15.000 dinara u ukupnom iznosu, a inicijalna rata je 8300.

Kao što rekoh, ko ima mogućnosti da plaća rate, mislim da mu se ovo ne isplati. Ko nema para, više mu se isplati ovo, nego zatezna kamata za koju verujem da je mnogo gora.
 
sve to zavisi od ugovora koji imate sa bankom. ako postoji klauzula da možete prevremeno otplaćivati delimično kredit bez naknade onda nema nikakve dodatne kamate alo redovno uplaćujete rate.

inače ovo rešenje nema mnogo veze sa onim što je broj 1 najavljivao. ovo je klasičan grejs period u otplati kredita od 3 meseca [emoji857]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Knjizi li Intesa uplate redovno ovih dana ?

Imam jednu uplatu iz poste na moj racun u Intesi koja mi nije stigla. Naime kada saljem Post Express uvek idem otkup na tekuci racun i posta uplacuje pare na moj racun u Intesi. To je funkcionisalo odlicno do sada i nikada problema nije bilo. Medjutim sada sam poslao otkupno pismo na isti nacin i nije mi stigao novac i ako je posiljka isporucena pre neki dan.. Racun je dobar, isao sam u postu da se zalim, navodno kazu da je novac uplacen, dali su mi neku referencu i da idem u banku a ta referenca dugacka bas ima preko 30 karaktera.. Ne znam sta raditi u ovakvim situacijama, iskreno pre sumnjam na postu nego na banku, koliko znam knjize sve redovno kao i pre..
 
Poslednja izmena:
Neozbiljno je od strane Intese što ne postoji neka potvrda (mail na primer) kada se otkaže mogućnost odlaganja kreditnih obaveza koja se nudi.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno