Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Ima al ti mnogo malo vrede..ETH ima 1600 puta vecu market kapitalizaciju od RVNa..zato sam kupio RVN i cekam da skoci ..ako se ne pojavi ASIC za RVN a ove druge preuzme ASIC cenim da mora skoci bar 10 puta ako ne i vise
 
Eth je izgradio reputaciju kopa se godinama ne moze se porediti sa RVN koji je tu tek 2 meseca...Rvn lako moze da dodje do 1 dolara u narednim godinama...

Developeri su jednom napisali da cak i da nekim cudom izadje Asic za Rvn da ce samo dodati jos novih algoritama i da nikad nece dozvoliti da Rvn kopaju Asic masine,tako da je Raven bezbedan...

Jos nisam dodao i XVG jako perspektivan coin njegova glavna prednost je da je dobar i za Amd i Nvidiju za Amd ide rudarenje preko Lyra a za Nvidije preko x17 to je velika prednost u odnosu na ostale coine koji se rudare...Jedino mi se kod njega ne svidja sto nije stabilan ima neke sulude pump-ove i dump-ove.

Evo neceg zanimljivog https://twitter.com/pigeoncoin/status/992103696069808128

Ovo ako se desi bice sjajno :).

Pigeoncoin je cak i bolji od Raven-a jer je usavrsio x16 algoritam steta je stvarno za coin sto se nalazi u senci Raven-a i sto na njega niko ne obraca paznju.
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam početak knjige i rekao bih da nema veze za BTC-om koliko je priča o nekome ko se obogatio, a BTC se može zameniti onda pokerom, naftom, lutrijom i sl.
 
A PGN iznenadi jednog dana!

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Lepo je sto si optimista :) ali za sada su vece sanse da Pigeoncoin padne u zaborav nego da jednog dana ozbiljno vredi nesto...

Jednostavno sve im treba i marketing i bolji roadmap mora mnogo da se radi na coinu da bi imao neku ozbiljniju cenu.

Ali recimo da sutra svi Equihash coini predju na njegov algoritam njemu bi cena eksplodirala jedno 10-15 puta minimum...
 
Lepo je sto si optimista :) ali za sada su vece sanse da Pigeoncoin padne u zaborav nego da jednog dana ozbiljno vredi nesto...

Jednostavno sve im treba i marketing i bolji roadmap mora mnogo da se radi na coinu da bi imao neku ozbiljniju cenu.

Ali recimo da sutra svi Equihash coini predju na njegov algoritam njemu bi cena eksplodirala jedno 10-15 puta minimum...

E fallout kako ne kapiras kripto...Bice i marketinga i svega kad oni koji akumuliraju skupe gomile. Nece niko ni prstom mrdnuti dok ne bude imao dovoljno da moze da kontrolise cenu. A da bi imao cime da sabija mora prvo da kupi. Kupi za 50 i onda prodaje za 45, 40, 35, 30 itd i napali minere da ga prodaju odmah jer cena pada. Tek je poceo da se kopa, mogu godinu-dve da skupljaju dogod je debosa rudara koji prodaju dnevno. Zapravo vecina rudara radi na svoju stetu prodavajuci odmah. Ja se ne secam ostalih al rudari znaju, valjda su samo ZEC i LBRY vise vredeli kad su krenuli (naravno gledajuci prema BTC)
 
Poslednja izmena:
Pa bice ali toga mora da bude sada a ne za 6 meseci...

Pa vidi iskreno ne vidim akumulaciju dnevno se trguje svega 0.44 btc-a za Pigeoncoin,a market cap je 67 btc-a bar tako pise na Discordu.

To su jako male kolicine novca u opticaju te cifre moraju da budu 10-20 puta vece da bi nagovestavale neku akumulaciju.

Meni se i dalje za sada cini da niko ne obraca paznju na Pigeoncoin,ja licno sam ga nakopao 5000 komada za kratko vreme i bas me briga za cenu u najgorem slucaju bice 1 satoshi,ako vidim da rade na njemu vracam se da ga rudarim.

Coin kao coin je sjajan kad se kopa klokovi ne setaju kao kod Raven-a,temperature kartica su manje za nekoliko stepeni,bolje je optimizovan od Raven-a...

Voleo bi da bude tako kao sto si napisao i da coin nastavi da se razvija ali videcemo.


https://www.reddit.com/r/zec/comments/8h14ms/equihash_antiasic_fork_every_equihash_coin_and/ Evo neceg zanimljivog za Equihash,3 coina se 100 posto forkuju ja sam uveren da ce to da isprate i ostali samo je pitanje kada.
 
Poslednja izmena:
Pa bice ali toga mora da bude sada a ne za 6 meseci...

Pa vidi iskreno ne vidim akumulaciju dnevno se trguje svega 0.44 btc-a za Pigeoncoin,a market cap je 67 btc-a bar tako pise na Discordu.

To su jako male kolicine novca u opticaju te cifre moraju da budu 10-20 puta vece da bi nagovestavale neku akumulaciju.

Meni se i dalje za sada cini da niko ne obraca paznju na Pigeoncoin,ja licno sam ga nakopao 5000 komada za kratko vreme i bas me briga za cenu u najgorem slucaju bice 1 satoshi,ako vidim da rade na njemu vracam se da ga rudarim.

Coin kao coin je sjajan kad se kopa klokovi ne setaju kao kod Raven-a,temperature kartica su manje za nekoliko stepeni,bolje je optimizovan od Raven-a...

Voleo bi da bude tako kao sto si napisao i da coin nastavi da se razvija ali videcemo.


https://www.reddit.com/r/zec/comments/8h14ms/equihash_antiasic_fork_every_equihash_coin_and/ Evo neceg zanimljivog za Equihash,3 coina se 100 posto forkuju ja sam uveren da ce to da isprate i ostali samo je pitanje kada.

Opet ne kapiras...0.44 BTC sa njegovom cenom od 20 sat je 2mil dnevno. Toliko se trguje. Ima ih 350mil ukupno. Sakupljac(i) skuplja(ju) 30 dana. Akumulacija je obicno low volume i to traje.
 
Poslednja izmena:
Tih 350 miliona je maksimalan broj novcica u opticaju ili to mislis na market cap?Ja sam mislio da se planira 21 milijarda coina u opticaju isto kao kod Raven-a?

Edit:Sad sam te razumeo na sta mislis tih 350 miliona je ustvari market cap....

U svakom slucaju videcemo i ja se nadam da ce narednih mesec dana da krene vreme ce pokazati i dalje cu pratiti situaciju pa cu videti mozda ga pocnem rudariti ponovo.

Ali opet ostajem pri istom misljenju treba mnogo raditi na njemu...
 
Poslednja izmena:
Foki, taj ko akumulira radi to van berze, kad ti na berzi vidis akumulaciju tad je vec kasno

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Ne pratim ove shitove imam neke svoje, to niko ne zna, moze da ide a moz i da propadne, recimo pre neku godinu imao si ogromnu akumulaciju jednog shita,, svi se nalozili evo skace kad ono upuvao se, pade cena, taj sto akumulirao se verovatno obesio posle,,,
Kolega ti je rekao gore kad vam uvale shit uzmu btc presli su igricu i idu dalje, novi shit nova upotrebna vrednost nove tehnologije bla bla bla

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Ne pratim ove shitove imam neke svoje, to niko ne zna, moze da ide a moz i da propadne, recimo pre neku godinu imao si ogromnu akumulaciju jednog shita,, svi se nalozili evo skace kad ono upuvao se, pade cena, taj sto akumulirao se verovatno obesio posle,,,
Kolega ti je rekao gore kad vam uvale shit uzmu btc presli su igricu i idu dalje, novi shit nova upotrebna vrednost nove tehnologije bla bla bla

Sent from my P8000 using Tapatalk

To je tacno al to bude posle pumpa. Ovaj shit je skoro bezvredan i taj pump tek treba da se odigra ako ima interesenata za to, odnosno ako procene da im se isplati.
 
nesic1-U pravu si ali opet imam neka mala ulaganja u odredjene shitove nije da sam prodao kucu :)...Pa sta bude bude.

Inace nisam znao gde da stavim neke sveze informacije imamo za sada 4 coina od Equihash algoritama koji se forkuju BTG,BitcoinZ,LitecoinZ,Safe coin i imamo Komodo koji odbija fork ostali jos nisu odlucili nista za Zec za Zec se i dalje vodi debata.

Komodo je inace od te vesti izgubio 25 posto svoje vrednosti e sad da li je to zbog toga ili zato sto imaju probleme sa novcanikom videcemo...Nije im to trebalo da prihvate Asic masine,mislim da ce biti tek bezanija investitora iz istog...

Za Komodo nema podataka koliki je total supply u cirkulaciji je trenutno oko 100 miliona istog...Pa ne znam podatke koliko isti moze biti ili je vec kod Kineza...

Edit:Nasao sam da je total supply 200 miliona sto znaci da ce Kinezi biti vecinski vlasnici istog jer od ovih 100 miliona recimo da je 20-30 miliona vec kod Kineza i ovih ostalih 100 miliona to je zajedno oko 120-130 miliona od 200 miliona u prevodu Kinezi ce sa istim da rade sta god hoce i kada hoce...

A ovo je interesanta recenica iz njihovog White Paper-a ``The max KMD supply is 200 Million,which is expected to be reached within 14 years.Out of those,the majority will go to the existing KMD users through annual rewards (5% APR).

Znaci holderima KMD ce jos i da se daju nagrade od 5 posto kao da vec nije dovoljno sto ce Kinezi imati vecinu ovog novcica.
 
Poslednja izmena:
ista pesma , samo je sad drugi pevac, sta reci,
dok je ovaca bice i vune :)
 
Ne znam da li ste videli do sada ali osnovan je fond koji je juce izlistan na NASDAQ-u pod ETCG a iza njega stoji kompanija grayscale.co i ovo je njihov proizvod Ethereum Classic Investment Trust .
Ukratko jedna njihova akcija ima kontrolu nad 0.97228085 ETC . 3,795,600 akcija je izlistano . Danas je drugi dan kako se trguje njihovim akcijama i cena akcije je skocila sa 27$ na ETCG $52* ili za 89.09 % danas.

https://www.nasdaq.com/symbol/etcg/historical

sve lepo pise na nasdaq sajtu i na njihovom ,

Dakle kupite jedan ( tacnije 0.97228085 ETC ) ETC preko njih i danas vas to kosta 57$ :) e sad zasto , pa zato sto ce mozda da im akcija skoci na 100 ili 300 $ . :)

Evo i 2 brokera gde se trguje njihovim akcijama

https://www.nasdaq.com/investing/online-brokers/

Ja bih ovu akciju sortovao , ali oni se silno zabavljaju danas , imali su volume 60.000 akcija danas :)
 
Poslednja izmena:
Jos jedan instrument je danas predstavljen za trgovanje na standardnim berzama .

http://www.cmegroup.com/ Fjucersom ETH se moze trgovati preko ove brokerske kuce a kao referentne cene uzimaju se cene sa menjacnica Kraken i Bitstam .



(Reuters) - CME Group Inc (NASDAQ:CME) said on Monday it had launched the CME CF ether-dollar reference rate along with crypto-trading platform Crypto Facilities Ltd to provide real-time ether price in dollars.

The reference rate will be based on transactions and order book activity from Kraken and Bitstamp - two major cryptocurrency exchanges, the company said.
 
Sve je to lepo ako pretpostavljaš da su država i njene službe dobroćudne organizacije, a to često nije slučaj.
Pitaj ljude u Venecueli kako se osećaju povodom toga

Ovo je potpuno tacno, uvek ces imati sistema koji su tu zbog sebe a ne zbog ljudi.
Sa druge strane, uvek ces imati organizacija i pojedinaca koji bi da zloupotrebljavaju odredjena prava.

@borko011

Bacaj druze pegle kolko hoces, to ti je tvoje ljudsko pravo, i od njega niko nema korist, a narocito nemamo korist od prozivanja i to bez i jednog osnovnog razloga, samo na osnovu tvoje predpostavke. A vi koji se palite na ljudska prava, iako ih imate i vise nego sto ste zasluzili, stvarno trebate biti uskraceni za neka.
 
samo na osnovu tvoje predpostavke. A vi koji se palite na ljudska prava, iako ih imate i vise nego sto ste zasluzili, stvarno trebate biti uskraceni za neka.

*pretpostavke

A u pravu si, primili se ljudi da treba da imaju pravo na izbor, pravo na slobodu kretanja, pravo na jednakost po gomili nekih izmišljenih kriterijuma...
 
^Uopste ne znas kontekst price jer sam se ovde prebacio iz druge teme.

A ti izbori koje si ti naveo su u stvari samo fiktivni i nemas ni jedan od njih, i svi ti izbori se postuju samo dok su u interesu vecine. ;)
A anonimnost u sferi placanja je samo u interesu pojedinaca i kolko god se neko primao na to kao njegovo pravo, on u praksi nema nikakvu korist od toga ako se ne bavi necim protivzakonitim. Svako treba da podje od sebe i da se zapita zasto bi njemu bila potrebna anonimnost prilikom placanja.
Dosad je ta anonimnost koriscena iskljucivo u svrsi kriminala, to smo videli dosta puta dosad, a iskreno nisam video ni jednu pozitivno primenu anonimnog placanja. Ako negde gresim voleo bi da mi neko da neki primer?
 
Poslednja izmena:
Što neko reče kada je u pitanju privatnost, nemam šta da krijem, samo ima stvari koje ne želim da delim :)

Radi se o mogućnosti izbora. Neki ljudi vole da ga imaju, neki o tome ne razmišljaju. Ja recimo ne želim da me FB može profilisati na osnovu mojih lajkova, a kažu da sa 15 grupa kojima pripadaš znaju o tebi koliko i tvoji prijatelji, dok sa 50 znaju o tebi koliko i partner/ka. Istu stvar rade i sa ad trackerima, i sa beaconima i sl. Ja lično ne želim da budem deo nečije statistike i uvek bih po inerciji odabrao da imam dodatnu dozu anonimnosti ukoliko je to moguće i ukoliko ne zahteva mnogo cimanja. Sasvim legitiman zahtev sa moje strane.
 
Ja bih eventualno prihvatio da sve moje transakcije budu transparentne, pod uslovom da isto važi i za sve političare, banke i državne službe.
U suprotnom, svaki kontra argument je samo licemerstvo i pokušaj kontrole drugih od strane vladajuće manjine.
 
Što neko reče kada je u pitanju privatnost, nemam šta da krijem, samo ima stvari koje ne želim da delim :)

Radi se o mogućnosti izbora. Neki ljudi vole da ga imaju, neki o tome ne razmišljaju. Ja recimo ne želim da me FB može profilisati na osnovu mojih lajkova, a kažu da sa 15 grupa kojima pripadaš znaju o tebi koliko i tvoji prijatelji, dok sa 50 znaju o tebi koliko i partner/ka. Istu stvar rade i sa ad trackerima, i sa beaconima i sl. Ja lično ne želim da budem deo nečije statistike i uvek bih po inerciji odabrao da imam dodatnu dozu anonimnosti ukoliko je to moguće i ukoliko ne zahteva mnogo cimanja. Sasvim legitiman zahtev sa moje strane.

Slazem se i ja ali to je tvoj zahtev zasnovan na strahovima da se tvoji podaci mogu zloupotrebiti, sto se u praksi desava ali vrlo retko, a ne iz nekog prakticnog razloga. To sto ce FB znati tvoje navike tebe ne ogranicava ni u jednom pogledu, samo ti suptilno namece neke izbore.
A ti sam imas izbora, ko kaze da ga nemas, kad pravis profil na FB ti svesno prihvatas njihove uslove, imas izbora da ne prihvatis, nemas FB nalog, nemas bojazni da ce neko pratiti tvoje lajkove (jer ne lajkujes).
Jos dugo ce postojati kesh za one koji hoce da budu anonimni (iz nekog razloga!?!), a crypto smatram da moze biti nesto izmedju kesha i kartica. Moci ce da te isprate, odredjene sluzbe, a opet kasirka nece procitati tvoji ime i prezime kao sa kartice, tako mozes da kupis dildo al ne mozes AK47. :d

Ja bih eventualno prihvatio da sve moje transakcije budu transparentne, pod uslovom da isto važi i za sve političare, banke i državne službe.
U suprotnom, svaki kontra argument je samo licemerstvo i pokušaj kontrole drugih od strane vladajuće manjine.

Vidis, ovde si bas i zagrebao sustinu cele price. Tu pricu oko anonimnosti bas i guraju politicari, banke i drzavne sluzbe (i svi oni koji imaju sta da sakriju) i to je guraju meni i tebi pa je mi sami proteziramo kao nesto sto je nama potrebno a u sustini ja i ti bi vise imali koristi od potpune transparentnosti nego od anonimnosti. Ovo sto sam napisao tesko moze da shvati obican covek, njemu kad neko spomene anonimnost on misli na svaleraciju, a to nikoga i ne interesuje.
 
Poslednja izmena:
kolko je ono iznad gore bitno pokazuje da je ona nasminkana baraba, uspela da kupi sebi mesto americkog predsednika,trazeci takozvane demone preko fb profila
 
Nazad
Vrh Dno