Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Da li to uradi i facotry reset tj. obriše sve? Jer prelazak na noviju verziju inače to ne uradi, ako sve ostane i kad vraća verziju unazad onda u oba ta smjera nema nikakvih gubitaka, osim vremena da se to sve uradi.
Rollback uvek brise sve. Al ne vidim tu problem, jer prethodno uradis backup sa Hisuite. Vracanje podataka je 5 min posla.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Tako je, sve se brise od podataka, ali nema problema jer se ranije bekapuje sve.

Na novoj verziji mi je smetalo sto je signal za wifi i mobile levo a nemamo notch.

Gestures rade jako lose ako se ne koristi fabricki launcher.

Baterija je za nijansu losija nego na oreo i imao sam ogroman memory leak gde je system znao da naraste na preko 4gb pa posle par sati naprasno padne na 2gb pa opet nakon nekog vremena skoci na preko 4gb.

Multitasking je iz tog razloga bio uzasno los, na kraju nisam mogao vise ni kameru da otvorim pa sam resio da sve vratim na staro.

Bukvalno preporod.
 
Poslednja izmena:
Meni baterija za sad odlično služi na 9.0
a8e041b2e1ee6f85e0eb3fbfdc9804de.jpg
dd2c50507a135672789a0ca330021aba.jpg
3140af5394af276dad2f0d72c4ad2812.jpg


Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Zdravo svi

potrebna mi je pomoć oko instalacije nove verzije Pie-a.

Sada trenutno imam verziju 9.0.0.108 i želim preko firmware findera da instaliram 9.0.0.161

Skinuo sam ona dva fajla ( update.zip i bla-l29 hw eu... ) i zanima me šta dalje da radim ?

Nikako da mi stigne redovnim putem update pa želim malo da ga "poguram" :)
 
Mislim da je to oficijalna 9... ova verzija 108 je beta.

Vidim da na ffinderu imaju još neke dve novije verzije ali za sada nisu dostupne za preuzimanje.
 
Stigao i meni Pie konačno.
Nisam primetio neke nedostatke za sada

Instalirao sam ga samo zato što je pisalo da može da se uradi rolleback ako bude problema

Dosta mi se sviđa ovo one button navigation koji menja ona tri standardna dugmeta za home,app drawer i recents.
Gestures mi se ne dopada toliko ali ovaj one button navigation me je odmah kupio.

Jedna stvar što mi smeta je ovaj agresivni google assitant.
Isključio sam ga u opicijama skroz ali mi uvek nudi Turn On Google Assisant
 
I bolje, ni jednu jedinu prednost nisam video u odnosu na oreo. Ja sam se sinoć vratio na 8.0 I progledao bukvalno. Ako je neko uvideo neku veliku prednost neka napiše, ja nisam.

Ja sam primetio problem, kada me neko pozove ne cuje me. Ako ja pozovem tu osobu, bude sve ok.
@ChobbyNS: Je l' mozes da napises postupno, kako si se vratio na Oreo, sta si tacno skinuo, instalirao i sl.? Hvala
 
Poslednja izmena:
Vratio sam se preko onog zvaničnog pc softvera, hi suite se zove valjda. Ako se dobro sećam klikne se na update pa na earlier version I to je to. Meni je par puta zabo I prekinuo rollback dok sam čačkao telefon, kad sam ga ostavio na miru prošlo je sve kako treba :D
 
Mislim da je to oficijalna 9... ova verzija 108 je beta.

Vidim da na ffinderu imaju još neke dve novije verzije ali za sada nisu dostupne za preuzimanje.
Ako si na beta verziji da bi kasnije presao na oficijelnu moras rollback do emui 8 pa onda ota. Nije preporucljivo sa bete emui 9 do prve oficijelne na emui 9 uz Ff. Inace ota na zvanicnu emui 9 sa tvoje bete emui 9 neces nikad dobiti. Mora rollback.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Vratio sam se preko onog zvaničnog pc softvera, hi suite se zove valjda. Ako se dobro sećam klikne se na update pa na earlier version I to je to. Meni je par puta zabo I prekinuo rollback dok sam čačkao telefon, kad sam ga ostavio na miru prošlo je sve kako treba :D

Ok, a pre toga se odradi Backup i nakon restore-a se uradi restore podataka preko iste aplikacije?
 
Ako si na beta verziji da bi kasnije presao na oficijelnu moras rollback do emui 8 pa onda ota. Nije preporucljivo sa bete emui 9 do prve oficijelne na emui 9 uz Ff. Inace ota na zvanicnu emui 9 sa tvoje bete emui 9 neces nikad dobiti. Mora rollback.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka

Hvala na odgovoru

Da li imaš neki link gde mogu pročitati tutorijal kako se vraća sa bete na 8?
 
Hvala na odgovoru

Da li imaš neki link gde mogu pročitati tutorijal kako se vraća sa bete na 8?
Sa Hisuite na Pc. Kliknes na update pa na earlier version I na restore i sledis uputstva. Pre rollback napravis backup svega na racunaru ili Cloudu jer rollback brise sve.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ok. Da bi se sprecio automatski update, da li je dovoljno u Dev. options iskljuciti auto update i iskljuciti u Settings -> System Update -> Auto-download over Wi-Fi ili je potrebno jos nesto?

Uradio sam restore i vratio aplikacije, ali imam tu notifikaciju da je update na raspolaganju i ne mogu da je iskljucim? Notifikacija je na Settings ikonici.
 
Poslednja izmena:
Jeste. Doduše svaki dan iskače dosadna notifikacija da imaš update, ja je uspešno ignorišem :)
 
Naci cemo i tome neki lek :).

Ovde sam isključio notifikaciju na ikonicu.
5c34cbe349af6cdc540b9050d8236bb0.jpg
 
Poslednja izmena:
Ok. Da bi se sprecio automatski update, da li je dovoljno u Dev. options iskljuciti auto update i iskljuciti u Settings -> System Update -> Auto-download over Wi-Fi ili je potrebno jos nesto?

Uradio sam restore i vratio aplikacije, ali imam tu notifikaciju da je update na raspolaganju i ne mogu da je iskljucim? Notifikacija je na Settings ikonici.
Ima jos nesto sto si zaboravio. U apps pa u sistemske apps nadjes axuriranje sistema I iskljucis u dozvolama telefon. Time tvoj imei vise nije vidljiv za Ota I ne prijavljuje. Evo I screen IMG_20190119_172804.jpegIMG_20190119_172839.jpegIMG_20190119_172820.jpeg

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kada kliknem na update, nemam opciju earlier version :-/
IMG_20190119_181031.jpg
 
Meni je HiSuite sam ponudio da se apdejtuje na poslednju verziju, iako sam sa njihovog sajta skinuo app koja bi trebalo da je uvek poslednja, ali eto, nekako nije bila.
 
Ja dobio update pre 7 dana, nikakav problem nisam imao, baterija opet dosla na preko 8h sot...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Prati ovo uputstvo. Moguce da nemas dobru verziju Hisuite na racunaru
https://forum.xda-developers.com/mate-10/how-to/guide-emui-9-0-beta-to-emui-8-0-t3844169

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka

Instalirao sam na jednom računaru hisuite sa huawei sajta a zatim i uradio update na verziju koju je sam ponudio no i dalje nema niti update za telefon (piše da mi je oficijalna verzija 108 i da nema novije) niti mi daje opciju da se vratim na raniju opciju.
Na drugom računaru sam instalirao baš ovu verziju hisuite i isti je rezultat .. nemam više ideja šta da radim i ne mogu da skontam u čemu je problem.
 
Nazad
Vrh Dno