Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Meni se danas prvi put ikada, a posle februarske zakrpe, desilo da mi telefon ispadne iz mreže i da tako ostane skoro 3h a da ja to ne znam. Tri crte signala su uredno stajale, slučajno da vidim koliko ima sati mahnem iznad ugašenog ekrana, da upali ekran i vidim da piše emergency calls only. :trust: Restartujem, stignu poruke o propuštenim pozivima i shvatim da sam 3h offline a da ja nemam predstavu o tome. Samo je na lockscreen-u pisalo u gornjem levom uglu, dok je zaključan, inače nikakvo drugo obaveštenje.
Pretražih sva podešavanja, da li postoji način da me telefon nekom notifikacijom obavesti da nemam signal? Bilo koji način? Ovo je baš gadno jedno iskustvo sa bitnim ispuštenim pozivima...
 
Meni se danas prvi put ikada, a posle februarske zakrpe, desilo da mi telefon ispadne iz mreže i da tako ostane skoro 3h a da ja to ne znam. Tri crte signala su uredno stajale, slučajno da vidim koliko ima sati mahnem iznad ugašenog ekrana, da upali ekran i vidim da piše emergency calls only. :trust: Restartujem, stignu poruke o propuštenim pozivima i shvatim da sam 3h offline a da ja nemam predstavu o tome. Samo je na lockscreen-u pisalo u gornjem levom uglu, dok je zaključan, inače nikakvo drugo obaveštenje.
Pretražih sva podešavanja, da li postoji način da me telefon nekom notifikacijom obavesti da nemam signal? Bilo koji način? Ovo je baš gadno jedno iskustvo sa bitnim ispuštenim pozivima...
Jel si na mts-u?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Je'l ima jos neko problem sa discord-om, crashuje mi pri otvaranju(Pie)?
Probao sam starije verzije i brisanje cache-a ali bezuspešno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@ljubimci E to ti je do mts-a. I meni se desavalo redovno, a prestalo je od kada sam presao na vip.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A šta ja da kažem kada mi mts ostane, a VIP ispadne sa mreže? Da je do Vipa?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Postoji posebna tema koja se bavi ispadanjem sa mts mreze.
Bez uvrede, ali si u svim temama ovde kao PR mts-a, a nije mts tema. Covek misli da je problem do telefona, mislim da je korektno da se uputi na pravi nacin kako da resi problem, a ne da nosi telefon u servis itd...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Druže, i sam sam imao problem sa mts karticom. Zamenio sam je dvaput. Promenio joj slot. Medju prvima sam prijavio problem još pre nekoliko meseci.

Nakon nekog vremena, vratio sam je u slot 1, A potom je Vip na slotu 2 počeo da ispada s mreže.

Uzgred, realno gledano, ispadam kao bot mts... S tim što sam od svih provajdera kod njih imao najbolje korisnicko iskustvo.

Prenosim iskustva, te je zato tako.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam neki problem sa kamerom, sad ne mogu da provalim da li je pocelo posle updejta ili ne. U svakom slucaju u slabo osvetljenim uslovima pojavljuju se veliki šum na slikama a pogotovo na snimcima. U dnevnim uslovima koliko vidim je normalno. I pre sam snimao u istim uslovima bilo je normalno. Jel čuo neko nesto na xda ko prati temu ? Unapred hvala
 
Postoji posebna tema koja se bavi ispadanjem sa mts mreze.
Bez uvrede, ali si u svim temama ovde kao PR mts-a, a nije mts tema. Covek misli da je problem do telefona, mislim da je korektno da se uputi na pravi nacin kako da resi problem, a ne da nosi telefon u servis itd...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Tako nekako. Nije baš da ću ga nositi u servis, ono što je sigurno do juče mi se to nije nikada dešavalo a baš juče je stigao februarski pa povezujem sa tim logično.
Ne smara me to ispadanje samo bi mi značila neka notifikacija, restart rešava problem odmah. Ali ne mogu stalno da gledam u njega da li ima mrežu ili ne, postoji li neka aplikacija da znate da radi ok, koja obaveštava kada je telefon bez signala?
 
To se i meni desava da mi ispadne sa mreže isto sam u mts, u tom slučaju nemojte restartovati tel nego udjete i odmah izadjete iz airplane moda.
 
Da li neko od vas ima iskustva sa Whitestone Dome Glass zastitnim staklom? Rekao bih da sam na ovom forumu procitao to kao preporuku kao nesto najbolje za najmanju sumu novca.
Imam problem sa zastitnim staklom. U septembru kada sam uzeo telefon odmah sam stavio u jednoj radnji zastitno staklo jer sam dobio preporuku od par ljudi. U pitanju je staklo koje se lepi slicnom metodom kao Dome glass tj staklo sa tecnim lepkom.
Za dva dana pojavili su se sitni mehurici, digao se lepak u coskovima kod kamere. To mi nije bio ni najveci problem jer je staklo puklo u dzepu kada sam se sagnuo na poslu. Puca samo na desnoj strani telefona skroz na ivici. Odem odmah da reklamiram i kaze mi covek da garancije na to nema, a da je to prvi put da se takvo nesto desava da nikada nije imao nikakve primedbe na to staklo. Reko ok mozda se desilo ajde probacemo ponovo. Nisam stigao nikako da odem u istu prodavnicu i tek juce svratim, sve je bilo ok do kraja trece smene jutros gde izvadim telefon iz dzepa, a staklo je opet puklo na istom mestu.
Da li ce i to Dome Glass zastitno staklo pucati kao i ovo tj da li mi vredi uopste da dajem te pare? Ovo je bilo 2500din po komadu, da sam znao da ce biti tako mogao sam odmah nesto skuplje da narucim..
Bez zastitnog stakla se iskreno bojim da koristim telefon jer uvek imam strah sta ako ispadne.. Pa bolje staklo nego ekran.
 
Poslednja izmena:
Sa koje mreže je bolje uzeti S9+ po pitanju update-a: VIP, Telenor ili MTS?
 
Da li neko od vas ima iskustva sa Whitestone Dome Glass zastitnim staklom? Rekao bih da sam na ovom forumu procitao to kao preporuku kao nesto najbolje za najmanju sumu novca.
Imam problem sa zastitnim staklom. U septembru kada sam uzeo telefon odmah sam stavio u jednoj radnji zastitno staklo jer sam dobio preporuku od par ljudi. U pitanju je staklo koje se lepi slicnom metodom kao Dome glass tj staklo sa tecnim lepkom.
Za dva dana pojavili su se sitni mehurici, digao se lepak u coskovima kod kamere. To mi nije bio ni najveci problem jer je staklo puklo u dzepu kada sam se sagnuo na poslu. Puca samo na desnoj strani telefona skroz na ivici. Odem odmah da reklamiram i kaze mi covek da garancije na to nema, a da je to prvi put da se takvo nesto desava da nikada nije imao nikakve primedbe na to staklo. Reko ok mozda se desilo ajde probacemo ponovo. Nisam stigao nikako da odem u istu prodavnicu i tek juce svratim, sve je bilo ok do kraja trece smene jutros gde izvadim telefon iz dzepa, a staklo je opet puklo na istom mestu.
Da li ce i to Dome Glass zastitno staklo pucati kao i ovo tj da li mi vredi uopste da dajem te pare? Ovo je bilo 2500din po komadu, da sam znao da ce biti tako mogao sam odmah nesto skuplje da narucim..
Bez zastitnog stakla se iskreno bojim da koristim telefon jer uvek imam strah sta ako ispadne.. Pa bolje staklo nego ekran.
Ja imam Dome glass već tri meseca, tvrdim da bolje zaštite nema za ovaj telefon. Uzeo sam ga na mobilefun.uk,mislim da izadje oko 50 evra

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jel moguce da nema multi-window opcije posle februarskog update-a?
 
Imam neki problem sa kamerom, sad ne mogu da provalim da li je pocelo posle updejta ili ne. U svakom slucaju u slabo osvetljenim uslovima pojavljuju se veliki šum na slikama a pogotovo na snimcima. U dnevnim uslovima koliko vidim je normalno. I pre sam snimao u istim uslovima bilo je normalno. Jel čuo neko nesto na xda ko prati temu ? Unapred hvala
Verovatno ti se upali night mode u scene optimizer-u.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko od vas ima iskustva sa Whitestone Dome Glass zastitnim staklom? Rekao bih da sam na ovom forumu procitao to kao preporuku kao nesto najbolje za najmanju sumu novca.
Imam problem sa zastitnim staklom. U septembru kada sam uzeo telefon odmah sam stavio u jednoj radnji zastitno staklo jer sam dobio preporuku od par ljudi. U pitanju je staklo koje se lepi slicnom metodom kao Dome glass tj staklo sa tecnim lepkom.
Za dva dana pojavili su se sitni mehurici, digao se lepak u coskovima kod kamere. To mi nije bio ni najveci problem jer je staklo puklo u dzepu kada sam se sagnuo na poslu. Puca samo na desnoj strani telefona skroz na ivici. Odem odmah da reklamiram i kaze mi covek da garancije na to nema, a da je to prvi put da se takvo nesto desava da nikada nije imao nikakve primedbe na to staklo. Reko ok mozda se desilo ajde probacemo ponovo. Nisam stigao nikako da odem u istu prodavnicu i tek juce svratim, sve je bilo ok do kraja trece smene jutros gde izvadim telefon iz dzepa, a staklo je opet puklo na istom mestu.
Da li ce i to Dome Glass zastitno staklo pucati kao i ovo tj da li mi vredi uopste da dajem te pare? Ovo je bilo 2500din po komadu, da sam znao da ce biti tako mogao sam odmah nesto skuplje da narucim..
Bez zastitnog stakla se iskreno bojim da koristim telefon jer uvek imam strah sta ako ispadne.. Pa bolje staklo nego ekran.

A zasto puca to tvoje staklo?
Da li imas jos nesto u dzepu sem telefona?
Da li je telefon u prednjem ili zadnjem dzepu?
Da li se naslanjas necim dok je telefon u dzepu, o sto, o nesto dovoljno tvrdo...?
Izuci mehaniku ostecenja da stetu ne pravi nesto drugo...
Moj brat je napukao zastitu tako sto je kukom i preponama gurao nesto u gepek kola dok je telefon bio u dzepu, siroka kruzna smrskana pukotina se odma pojavila, kasnije mu je jos ispadao iz ruke na beton i dodatno se ostetila zastita...

WS jeste ponajbolja zastita. Mozda ima razlike u kvalitetu stakla u odnosu na (neke) druge proizvodjace, lepak je mozda bolji (tecniji pa se lakse razlije, ko zna), a na WS je po meni najbolji kalup za montazu, tu pogresi samo onaj ko ne sledi uputstva, ne pazi na prasinu i kako manipulise staklom.

WS nije najbolje za malo para, vec verovatno najbolje za najvise para, oko 50€ sa postarinom a bez nasih dazbina je obicno.

https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector-66101
https://www.mobilefun.co.uk/whitest...g-galaxy-s9-full-cover-screen-protector-66100
 
Ja nemam nikakvu zastitu na displeju... davati 50$ ili vise za staklo je glupost.

Jedno vrijeme sam koristio ScreenKnight foliju. Nije skupa, eto ko bas zeli da zastiti...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sačuvajte za sebe to šta je glupost a šta nije, pls

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja imam Dome glass već tri meseca, tvrdim da bolje zaštite nema za ovaj telefon. Uzeo sam ga na mobilefun.uk,mislim da izadje oko 50 evra

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

cheers
A zasto puca to tvoje staklo?
Da li imas jos nesto u dzepu sem telefona?
Da li je telefon u prednjem ili zadnjem dzepu?
Da li se naslanjas necim dok je telefon u dzepu, o sto, o nesto dovoljno tvrdo...?
Izuci mehaniku ostecenja da stetu ne pravi nesto drugo...
Moj brat je napukao zastitu tako sto je kukom i preponama gurao nesto u gepek kola dok je telefon bio u dzepu, siroka kruzna smrskana pukotina se odma pojavila, kasnije mu je jos ispadao iz ruke na beton i dodatno se ostetila zastita...

WS jeste ponajbolja zastita. Mozda ima razlike u kvalitetu stakla u odnosu na (neke) druge proizvodjace, lepak je mozda bolji (tecniji pa se lakse razlije, ko zna), a na WS je po meni najbolji kalup za montazu, tu pogresi samo onaj ko ne sledi uputstva, ne pazi na prasinu i kako manipulise staklom.

WS nije najbolje za malo para, vec verovatno najbolje za najvise para, oko 50€ sa postarinom a bez nasih dazbina je obicno.

https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector-66101
https://www.mobilefun.co.uk/whitest...g-galaxy-s9-full-cover-screen-protector-66100
Nikada ne nosim nista u dzepu gde nosim telefon. To mi je pravilo jos otkako sam prvi telefon dobio.
U prednjem desnom dzepu.
Ne, cak sta vise u pokretu sam na poslu konstantno.
Danas je npr bio bas preterano aktivan dan i par puta kada sam se sagnuo kao da sam pritisnuo telefon jer su dzepovi na radnim pantalonama plici. Izvadim bas telefon da pogledam i sve je ok. Sto je zanimljivo uvek puca desna strana na istom mestu.
Ne ocekujem od WS da ce biti ultra zastita od svega zivog i mrtvog ali barem neka stiti toliko ekran od ogrebotina, pukotina, padova i slicno, a ovo je zaista komedija koliko lako puca staklo. Pre ovog telefona koristio sam Samsung s4 godinama i najobicnije staklo od 300din. Taj telefon se toliko naispadao i sta je sve prosao.. Staklo je puklo samo jednom jer mi je telefon ispao sa visine od 2m bez bamper kejsa. Da mi je naci staklo koje ce barem slicno da stiti ekran bio bih zadovoljan. Znam da je nezgodno zbog zakrivljenog ekrana itd itd ali u ovo doba da nemamo neko lako dostupno zastitno staklo.. Sramota.
Ja nemam nikakvu zastitu na displeju... davati 50$ ili vise za staklo je glupost.

Jedno vrijeme sam koristio ScreenKnight foliju. Nije skupa, eto ko bas zeli da zastiti...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Svakom svoje. Ja kada sam uzeo preko mts-a telefon nisam hteo da ga koristim dogod nisam stavio zastitno staklo. Stajao mi je u stanu 5-6 dana neotpakovan :)
 
Poslednja izmena:
@dimmu Ajde ti sad obrni telefon u dzepu, tako da neostecena strana bude na istom mestu prvobitnog pucanja i tako ga nosaj, savijaj se na isti nacin da isprovociras pucanje na neostecenoj strani. Moze biti do mehanike, do pritiska, moze biti da se pocne odizati staklo usled pritiska pa odvojeno od telefona se moze polomiti samo tako...
Da li imas i futrolu? Da li futrola odize staklenu zastitu?
 
Dobio update, cini mi se da jos brze zdere bateriju... Izaso S10 mora da se kupi sad to pa rokaju sad ovo... :d
 
Da li se nekom jos čuje cak cak zvuk na zadnjoj kameri u trenutku otvaranja fabricke aplikacije kamere na s9? Nisam primetio do sad taj zvuk, mada uvek je neka galama u kuci a sada je bas tisina pa se cuje nesto kao cak cak. Sve radi normalno, i brzo fokusira i oba otvora blende rade. Nikad nije padao, cuvam telefone.
 
Poslednja izmena:
Nisam nikada obracao paznju na to... ev sad ga prislonim na uho... cuje se kada palim kameru.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno