Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

how yes no, ne znam da li se zezas ili si mrtav ozbiljan... Dao bi 50e+ shipping dazbine i pdv za tempered glass iz USA?
 
Imao sam vise Spigen-a na S9+ ...
Neko bi reko iz obesti pokupovao sve, a nije tako, smisljeno sam isprobao sve i zadrzao ono sto mi je najvise odgovaralo, ostalo prodao po nabavnoj ceni, uglavnom.

Liquid Crystal - extra u ruci lezi telefon u njoj, tasteri skoro kao da nisu ispod maske, tako se lako koriste i tako su joj osetljivi i lagani ali je futrola tanka, pruza ponajmanju zastiti, mekana guma (silikon) sta li je, odlicna za zastitu od grebanja i mozda za male padove, ima uzdignute i navucene "usne" prema ekranu i uz nju nikakva zastita ekrana nece stajati valjano, podizace je. Prodao.

Ultra Hybrid - Zadrzao i koristim sa zadovoljstvom. Jaca, cvrsca zastita i materijal od kog je pravljena. Nekako kruta kad je bez telefona a na telefonu extra lezi u ruci, ne kliza ni ona, tasteri odlicni, lako za koristenje, ima uzdignute "usne" dovoljno ali nisu pomaknute ka ekranu. Odlicno se slaze sa vecinom zastita ekrana, montiran whitestone i knap sve stalo, mali zazor, taman dovoljan, sve radi extra. Za svaku preporuku.

Neo Hybrid (Arctic silver boja) - Dobro stiti, mislim da i staklena zastita jednako dobro lezi kao i na Ultra Hybrid. "Usne" uzdignute, futrola jaka, deblja jos od Ultra Hybrid ali je i osecaj u ruci da imas nesto vece, glomaznije u ruci od telefona, odvec menja dimenzije, za mene nekako "preglomazna". Dugmici su bili losiji od Ultra Hybrid, teze su se pritiskali, pogotovo "beskorisno" dugme. Ne kliza u ruci, zaobljeni rubovi. Ko voli jaku zastitu i ne smeta mu nesto veca dimenzija od "normalne" velicine telefona neka uzme u obzir. Boja Arctic silver je nekako mi delovala neubedljiva...

Neo Hybrid Urban (ponocno crna, tad bila jedina u ponudi) - Sve isto kao i Neo Hybrid ali ima nekako znatno ostrije rubove, nije zaobljeno, pa posle nesto duzeg drznaja telefona u ruci, narocito ako citas nesto, moze predstavljati porblem, nekako se useca u ruku i prste. Dugmici, jacina, stepen zastite sve isto kao i Neo Hybrid. Boja crna ko crna, ko voli neka mu je. Prodao po kratkom postupku.

Moze se uzeti futrola u USA ili Nemackoj pa preko neke "forward" postanske usluge poslati za SRB ili na tvoje mesto stanovanja u Zalivu.

Sto se tice Whitestone, veruj mi i svim ostalim kada ti savetuju da uzmes bas tu zastitu. Najbolja od svih zastita koje sam ja do sada video. Probao prvo sebi i od prve montirao i bez problema koristim. Kasnije bratu stavljao jednu drugu, nekih 25% jeftiniju a na istom principu radi zastitu i tvrdim da zbog aparature za montazu i tacne doze lepka u bocici, vredi dati te pare i biti miran da ce ponajbolje stititi ekran.
Ako se pojavi nesto bolje a jeftinij od ove zastite onda ce to vredeti uzeti.
Ovde na forumu se cesto moze procitati da su ljudi svaka 2-3 meseca davali po 2-3k rsd za razne zastite, a da su odma na pocetku uzeli WS ustedili bi i ne bi bilo sekiracije.
Pogledaj ovde https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector-66101 da li ti odgovara cena slanja i cena WS ili sa usa amazona do forwedera pa tebi.
 
Poslednja izmena:
how yes no, ne znam da li se zezas ili si mrtav ozbiljan... Dao bi 50e+ shipping dazbine i pdv za tempered glass iz USA?
Ne zezam se. Najbolja je zaštita za zakrivljene telefone. Ide posebna priprema, UV lampa, loca lepak... Jedino koje se ne odlepljuje. Ovo ostalo ovde što ima po par hiljada ne vredi ni kur*a. Imaš i folije, mislim da je oko 2000 (2 komada u pakovanju) original Samsung.
 
@Zeha

Nemam tih problema, lako mogu da nabavim preko Amazona ali zezanje sa uvozom iz USA mi ne pada na pamet.

Evo sada videh za Whitestone ima ih i u AT a i na nemackom Amazonu. Videcu kasnije da uzmem. Problem je samo ako se ne slaze sa futrolama bice veselo.

Za sada sam uzeo ovaj set folija, videcu kako ce se slagati sa futroloma

A sto se futrole tice uzeh Ringke Onyx i Spigen Ruggen Armour - obe sam imao za HTC 10, Spigen je posle godinu dana zamenio Ringke jer se "rastegnu" i onda telefon mrda unutar case-a, odnosno ima lufta.

+edit
Videh da spigen neo hybrid je opcija izmedju rugged armor i one thin verzije.
 
Ruggen je takodje navucen ka ekranu i nece staklena zastita moci s njim. :(
Ima (bilo kad sam kupovao ja) na nemackom amazonu spigena i nisu skupi...
 
Ova verzija treba da je "skracena" i ne ide do samih krajeva tako da ostavlja mesta za futrolu...
 
^ Thx evo bas, cini mi se da Neo Hybrid ima vise uzdignute ivice odnosno bolje stiti bokove fona?

Ima li ne neko dobro staklo ili moze ona "self repair" folija da zastiti?
Ima bolje. Od njega mi je jedino bolji tough! Ja sam na s8 imao neo hybrid + whitestone...znači tenk...kontam da je mogao sa zgrade da mi padne telefon i ništa mu ne bi bilo!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zanima me da li koristite Video Enhancer i da li ga preporucujete?

Takodje koji Screen Mode? Stoji mi po default-u na Adaptive Display.
 
Zanima me da li koristite Video Enhancer i da li ga preporucujete?

Takodje koji Screen Mode? Stoji mi po default-u na Adaptive Display.
To je stvar ukusa, staviš kako ti se sviđa. Ako ništa drugo staviš basic kad neki pametnjaković počne da ti drvi o nerealnim bojama na amoledu :)
 
Imao sam vise Spigen-a na S9+ ...
Neko bi reko iz obesti pokupovao sve, a nije tako, smisljeno sam isprobao sve i zadrzao ono sto mi je najvise odgovaralo, ostalo prodao po nabavnoj ceni, uglavnom.

Liquid Crystal - extra u ruci lezi telefon u njoj, tasteri skoro kao da nisu ispod maske, tako se lako koriste i tako su joj osetljivi i lagani ali je futrola tanka, pruza ponajmanju zastiti, mekana guma (silikon) sta li je, odlicna za zastitu od grebanja i mozda za male padove, ima uzdignute i navucene "usne" prema ekranu i uz nju nikakva zastita ekrana nece stajati valjano, podizace je. Prodao.

Ultra Hybrid - Zadrzao i koristim sa zadovoljstvom. Jaca, cvrsca zastita i materijal od kog je pravljena. Nekako kruta kad je bez telefona a na telefonu extra lezi u ruci, ne kliza ni ona, tasteri odlicni, lako za koristenje, ima uzdignute "usne" dovoljno ali nisu pomaknute ka ekranu. Odlicno se slaze sa vecinom zastita ekrana, montiran whitestone i knap sve stalo, mali zazor, taman dovoljan, sve radi extra. Za svaku preporuku.

Neo Hybrid (Arctic silver boja) - Dobro stiti, mislim da i staklena zastita jednako dobro lezi kao i na Ultra Hybrid. "Usne" uzdignute, futrola jaka, deblja jos od Ultra Hybrid ali je i osecaj u ruci da imas nesto vece, glomaznije u ruci od telefona, odvec menja dimenzije, za mene nekako "preglomazna". Dugmici su bili losiji od Ultra Hybrid, teze su se pritiskali, pogotovo "beskorisno" dugme. Ne kliza u ruci, zaobljeni rubovi. Ko voli jaku zastitu i ne smeta mu nesto veca dimenzija od "normalne" velicine telefona neka uzme u obzir. Boja Arctic silver je nekako mi delovala neubedljiva...

Neo Hybrid Urban (ponocno crna, tad bila jedina u ponudi) - Sve isto kao i Neo Hybrid ali ima nekako znatno ostrije rubove, nije zaobljeno, pa posle nesto duzeg drznaja telefona u ruci, narocito ako citas nesto, moze predstavljati porblem, nekako se useca u ruku i prste. Dugmici, jacina, stepen zastite sve isto kao i Neo Hybrid. Boja crna ko crna, ko voli neka mu je. Prodao po kratkom postupku.

Moze se uzeti futrola u USA ili Nemackoj pa preko neke "forward" postanske usluge poslati za SRB ili na tvoje mesto stanovanja u Zalivu.

Sto se tice Whitestone, veruj mi i svim ostalim kada ti savetuju da uzmes bas tu zastitu. Najbolja od svih zastita koje sam ja do sada video. Probao prvo sebi i od prve montirao i bez problema koristim. Kasnije bratu stavljao jednu drugu, nekih 25% jeftiniju a na istom principu radi zastitu i tvrdim da zbog aparature za montazu i tacne doze lepka u bocici, vredi dati te pare i biti miran da ce ponajbolje stititi ekran.
Ako se pojavi nesto bolje a jeftinij od ove zastite onda ce to vredeti uzeti.
Ovde na forumu se cesto moze procitati da su ljudi svaka 2-3 meseca davali po 2-3k rsd za razne zastite, a da su odma na pocetku uzeli WS ustedili bi i ne bi bilo sekiracije.
Pogledaj ovde https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-galaxy-s9-plus-full-cover-screen-protector-66101 da li ti odgovara cena slanja i cena WS ili sa usa amazona do forwedera pa tebi.
Kriv sam :D otislo 100e na stakla za 10m, ovo je vec 5. po redu, doduse S8


Uzmi Whitestone, sve drugo je smece kad se kombinuje s futrolama.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Evo i ja da se uclanim u klub. Podigao S9+ midnight black, upravo podesavam...

Sutra mi stizu folije, Spigen Neo Hybrid i verovatno i Caseology Legion futrola (mislim da ce mi ipak biti primarna).

Takodje imam ponudu za Samsung Mobile Care za 60e da pazarim u narednih 60dana - dobijam mogucnost da 2x popravim telefon u dve godine (1x godisnje) bez ikakvih pitanja i Samsung preuzima sve troskove. Mislim da mi je bolja opcija nego 45e za Whitestone staklo.
 
Svakako je bolja. Nego ovako je 129 evra da uzme, jel ta ponuda za 60e personalna ili ima neki kupon za snizenje?
 
:) Personalna... Isto kao i cena po kojoj sam nabavio fon.

+edit

@Proday

Danas bas pricao sa jednim zaposlenim na standu gde je Samsung - takodje koristi S9+, pre toga koristio S7 Edge, izvlaci u proseku 1-1,5h manje sa S9+ nego sto je to imao na edge modelu...Go figure...
 
Poslednja izmena:
Pih :) Inace operater ima ponudu za 15 evra mesecno da osiguras telefon. Dao bih rado 60 evra da budem miran u narednih 24 meseca, ali 360 evra ukupno je vec previse dati za nesto sto moze i ne mora da se desi :)
 
Pa bas to, i za tih 60e je upitno da li ce znaciti ili je bacanje para u vazduh. Meni se samo 3x dogodilo da mi je bila situacija gde sam mislio da je otisao ekran - 1 sam nagazio Z2 na podu, jednom mi je isti pao na plocice u case-u i jednom par meseci star HTC10 direktno face down zimi na trotoar posoljen rizlom.

Sestri pre pola godine S7 edge ispao na laminat, pao na "cose" (u futroli i sa kaljenim staklom na sebi) i fasovao tanku, pod uglom vidljivu liniju preko celog ekrana - zamena tracavih 180e...

Poenta price je da nema pravila. Generalno ne volim full glass konstrukciju i pod utiskom sam da moze i u dzepu da mi kvrcne dok se savijam da vezem pertle...
 
Poslednja izmena:
:) Personalna... Isto kao i cena po kojoj sam nabavio fon.

+edit

@Proday

Danas bas pricao sa jednim zaposlenim na standu gde je Samsung - takodje koristi S9+, pre toga koristio S7 Edge, izvlaci u proseku 1-1,5h manje sa S9+ nego sto je to imao na edge modelu...Go figure...
Pa šta je tu čudno...manji ekran + veća bateria = bolja autonomija zar ne ;) S7 edge je dominirao u sot-u posebno sa prvih par firmwera. Inače imao sam i ja s7 edge u dva navrata ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa šta je tu čudno...manji ekran + veća bateria = bolja autonomija zar ne ;) S7 edge je dominirao u sot-u posebno sa prvih par firmwera. Inače imao sam i ja s7 edge u dva navrata ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Opet kazem zbog baterije i da nije na nivou flagshipa iz 2018 (odnosno i slabije i od svoje 2 generacije unazad), sto mi nikako nije ok... :) Opet mi mirise da cu da izvlacim rezultate HTC 10ke, koji je i tad 2016 bio prosek...
 
Probaj, vidi, javi ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^ Tebe cu prvog za "kraljevske dragulje" ako ne bude ok... :d


Btw - da li za wireless punjenje iskljucivo ovaj poslednji model punjaca koristite ili neki drugi?

I posto mi je preostao QC punjac od HTC 10 (QC 3.0 podrska) da li bi moglo da sljaka sa S9+ (koji koristi 2.0 koliko vidim) bez nekih posledica? Kapiram da telefon vuce mu je potrebno, ali opet pitam zbog jace amperaze punjaca i Samsungove istorije sa naduvanim baterijama...
 
^ Tebe cu prvog za "kraljevske dragulje" ako ne bude ok... :d


Btw - da li za wireless punjenje iskljucivo ovaj poslednji model punjaca koristite ili neki drugi?

I posto mi je preostao QC punjac od HTC 10 (QC 3.0 podrska) da li bi moglo da sljaka sa S9+ (koji koristi 2.0 koliko vidim) bez nekih posledica? Kapiram da telefon vuce mu je potrebno, ali opet pitam zbog jace amperaze punjaca i Samsungove istorije sa naduvanim baterijama...
Bilo koji wireless radi, samo koristi brzi zidni uz wireless ako hoćeš fast wireless.

Šta će ti HTC-ov punjac kad tvoj fabrički puni 1.36 0-100%...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
 
^ Pazi sad foru (your mind will be blown away) - jer jedan punjac mogu da ostavim doma a drugi na posao ili kada odem negde... Reci da je dobra fora :)

Pitao sam cisto jer je HTC-ov deklarisan sa QC 3.0 i 5v - 2.5 A, dok je Samsungov 5V - 2.0A (punio sinoc sa HTC-ovim i trebalo je nekih ~1h 40/45min sa 25->100%)

A sto se tice bezicnog adaptera konkretno me interesuje ovaj model jer mi vise lezi polozen dizajn a i cena je vrlo primamljiva...
 
Prvo su krenuli sa prozivkom Huawei-a za marketing P20 Pro, nastavili sa Sony XZ2 i sada je na red dosao S9 i tu se ne pljuju uredjaji vec marketinske fore svih proizvodjaca na koje se mnogi lako pecaju, nazalost.
Nema potrebe da se ''trigerujete'' ako vam u TT potpisu stoji oznaka modela proizvodjaca koji je ''na udaru'' u klipu :)
 
Ma da ljudi se pecaju na sve. Mene iskreno samsung kupio dizajnom i zato sam prešao sa, Sonija jer Sony sa onom poslednjom ciglom koju je izbacio mi je bio odvratan. Tako da mislim da je sad medju glavnim modelima razlika samo u sitnicama i to je to.. I evo ne vidim sta to moze da dodje novo u sledecim modelima revolucionarno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa pecaju se prosecni (ne bas dobro informisani) korisnici, nazalost. A takvi cine ogromnu vecinu kupaca, mi na benchu jos nesto i mozemo da saznamo.
Dobro je da se rade objektivno-pljuvacke kritike (u ovom slucaju za marketing) jer npr. Huawei reklamira da P20 pro snima pravi 960fps slo-mo (a za to je potreban DRAM senzor) a u stvari se radi o klasicnom 480fps snimanju uz ''frame interpolation'' (za razliku od Samsunga/Sony-a koji stvarno snimaju 960fps jer imaju i odgovarajuce senzore). Ali taj podatak retko gde moze da se cuje ili procita jer mnogi novinari/YT-eri sluze samo da dohajpuju uredjaje kroz citanje specifikacija i (lazno) odusevljenje a zna se i da su mnogi od njih dobili P20/Pro na poklon (npr. kompletna DxO redakcija a i mnogi YT-eri), takvi novinari sigurno nece zalaziti u ''osetljive'' detalje :)
Inace, ovaj Rumun koristi S9+ kao primarni telefon, bar je do sada bilo tako.
 
Poslednja izmena:
^ Realno koliko je pomaka u industriji bilo u poslednje 2-3 godine? Cini mi se da su uvek pravili 2 koraka napred, jedan nazad. A nije da nisu mogli da daju dosta bolji hw od ovih postepenih upgrade-a na kasicicu.

Cini mi se da kacio u Note 9 temi -> u odnosu na N8 bice neka vrsta upgrade-a, u odnosu na S9+ skoro nikakva ali ce zato S9 seriju softverski da osakate (ono cega se najvise pribojavam jer sam u njihovom taboru) i tako u krug. A do sada su drasticno mogli da peglaju TW i smanje bloat (mada da kucnem u drvo prijatno sam iznenadjen kako sljaka).

A za to pecanje na marketing smo generalno mi (kupci) krivi - samo lozenje na specification war i kupovina uredjaja na 6-12 meseci da bi se bilo u trendu sa drustvom u kaficu... Ko nam je kriv sto na taj nacin frulamo bobana mobilnoj industriji...
 
^ Pazi sad foru (your mind will be blown away) - jer jedan punjac mogu da ostavim doma a drugi na posao ili kada odem negde... Reci da je dobra fora :)

Pitao sam cisto jer je HTC-ov deklarisan sa QC 3.0 i 5v - 2.5 A, dok je Samsungov 5V - 2.0A (punio sinoc sa HTC-ovim i trebalo je nekih ~1h 40/45min sa 25->100%)

A sto se tice bezicnog adaptera konkretno me interesuje ovaj model jer mi vise lezi polozen dizajn a i cena je vrlo primamljiva...
*mjau**mjau** fora... bolje externa sa fast charge i ne mora da juriš utičnicu...

Taj ti isto brzo puni, pogledaj iz s8 serije wireless punjač, takodje može da leži + pazi ovo ( your mind be blown away ) može i uspravno kao na s9 seriji ... Reciiiiii.....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno