Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

To sa wifiem i uzvičnikom na S10 se rješava tako što u opcijama isključiš da se prebaca automatski na mobilni net čim padne wifi signal... Počinuo sam od kad sam to provalio, niti jednom više nisam imao problem...

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Meni je problem nestao cim sam sklonio dnsguard i stavio na auto, pre cu da se borim sa reklamama nego da budem bez neta.
 
Eeee opet radi wifi :))

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Neke background app koje možda imaš? Jel si uradio wipe cache partition nakon update-a?

Ako mene pitas zbog potrosnje baterije background aplikacije nemam, a wipe cache partition nisam nikada radio posle nijednog apdejta.
Juce sam ostavio telefon oko 16h na 35% baterije, jutros u 8 cujem da daje zvucni signal da je na 15%, a instalirao sam juce julski apdejt.
Isto kao i pre internet iskljucen, sve aplikacije u pozadini takodje iskljucene. Sto je zanimljivo u normalnom koriscenju tokom dana baterija i dalje isto traje, jedino dok ne koristim telefon vise sati krece da se trosi vise nego inace.
 
Ako mene pitas zbog potrosnje baterije background aplikacije nemam, a wipe cache partition nisam nikada radio posle nijednog apdejta.
Juce sam ostavio telefon oko 16h na 35% baterije, jutros u 8 cujem da daje zvucni signal da je na 15%, a instalirao sam juce julski apdejt.
Isto kao i pre internet iskljucen, sve aplikacije u pozadini takodje iskljucene. Sto je zanimljivo u normalnom koriscenju tokom dana baterija i dalje isto traje, jedino dok ne koristim telefon vise sati krece da se trosi vise nego inace.

Da, mislio sam na tebe ;). Nije normalno da tako jede, jer očigledno imaš nešto što vuče bateriju u pozadini. Ne košta te ništa brisanje cache-a jer time ništa ne gubiš, može samo da proradi kako treba. Probaj i da instaliraš Samsung-ov disabler, pa pogasi ono što sme da se pogasi. Ako ni tada ne bude boljitka, možda poslednja instalirana app pravi problem, a ako ti čak ni to ne pomogne, mislim da ćeš morati da odradiš reset onda, jer si probao praktično sve pre reset-a.
 
Sta znam, ja sam sinoc inst julski.. Nema ga jos uvek.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Miksonja je bio mamara :) Sacekacu jos koji dan,danas je taj uzvicnik bio na poslu,gde je generalno i los wifi,kuci me nije zezao juce ceo dan. Ako krene kuci da me zeza,gde mi je generalno odlican wifi,e to ce definitivno biti znak da nisu nista popravili...pratim i dalje.
Clean instal mi se ne radi iskreno :)
Sent from my S9
 
Da, mislio sam na tebe ;). Nije normalno da tako jede, jer očigledno imaš nešto što vuče bateriju u pozadini. Ne košta te ništa brisanje cache-a jer time ništa ne gubiš, može samo da proradi kako treba. Probaj i da instaliraš Samsung-ov disabler, pa pogasi ono što sme da se pogasi. Ako ni tada ne bude boljitka, možda poslednja instalirana app pravi problem, a ako ti čak ni to ne pomogne, mislim da ćeš morati da odradiš reset onda, jer si probao praktično sve pre reset-a.

Odradio sam sada wipe cache, a rezultate cu videti sutra ujutru. Samsungov disabler nigde nisam nasao, a izbrisao sam poslednje dve aplikacije koje sam instalirao i koje uopste do sada nisam ni koristio pa mozda i tu bude neki rezultat. Videcemo ovih dana pa javljam da li se ista promenilo ili nije.
 
Meni se nijednom nije desio taj problem sa WiFi, redovno instaliram svaki update i kod kuće i na poslu mi je telefo na WiFi. Private DNS mi je na off, kao i opcije u Intelligent WiFi jer nije baš preterano inteligentan :d Nikad nikakvih problema ni na S9 ni na S8.
 
Isto i kod mene... Inace i mene zanima taj samsungov disabler, pogotovo ako moze da unisti bixby dugme, uzasno me nervira, stalno ga pritiskam slucajno...
 
Stavi u opcijama da mora dva puta da se klikne bixby dugme da bi se aktiviralo i resen problem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^advanced features/bixby key i tu imas da prebacis na dupli klik i da stavis na jedan neku opciju ili aplikaciju po zelji

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Citam sve ove vase komentare i zakljucujem da su mozda namerno stavili blokadu na slab wifi signal.
A to isto su videli od iphona, ja na 5s ako nisam imao signal 60% nisam mogao da surfujem :)
Zbog toga sam presao na s7...
I sad kad trazim novi telefon citam ovaj problem i ne znam sta da radim, da li je prolazna faza sa signalom ili nesto vece...
 
Evo danas kuci sve top sljaka,u medjuvremenu iskljucen private DNS....ako ovako bude jos dva-tri dana,to je to,resili su.

Sent from my S9
 
Sa isključenim DNS-om nikada nije ni bilo pokvareno :)
Ono što i dalje ne radi je užasni RAM management koji gasi aplikacije u pozadini. Notifikacije mrtve, Gmail, Whatsapp...radi samo kada se uđe u aplikaciju. Neverovatno, odvratno i neoprostivo.
 
^advanced features/bixby key i tu imas da prebacis na dupli klik i da stavis na jedan neku opciju ili aplikaciju po zelji

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Tako je podeseno ali uvek sada kad pritisnem dugme trazi mi da prihvatim Bixby Privacy Policy. Uvek to bilo da pritisnem jednom, dvaput, kratko dugacko... Ranije se otvarala aplikacija po zelji.
 
Prihvati to i posle ce cekati da kliknes dva puta.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Reklamirao sam moj telefon zbog zvucnika koji ne radi. Dakle, zvucnik/mikrofon mi crkava a iz Vipa mi stigne danas sledeca poruka... To OSTECENJE EKRANA JE OGREBOTINA NA STAKLU...


"Postovani korisnice, Vas zahtev nije prihvacen. Uoceno je fizicko ostecenje ekrana sa dodirnim panelom. Saobraznost se ne priznaje. Cena zamene ekrana bi iznosila: 28.000,00din dok bi ostali eventualni nedostaci bili otklonjeni u okviru saobraznosti. Cene su date prema vazecem cenovniku i podlozne su promeni. U slucaju nedostupnosti rezervnog dela, vreme cekanja je do 10 dana..Bicete obavesteni kada uredjaj bude dostavljen na prodajno mesto kako biste mogli da ga preuzmete. Vas Vip"

Послато са SM-N915FY помоћу Тапатока
 
Pa da li mob ima polomljen ili naprsli ekran ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imao je ogrebotinu kad sam ga poslao na servis. Svejedno. Reklamirao sam slusalica da ne radi... Stajao mi je na krevetu pas skocio i noktom ga ogrebao na ekranu... Meni ne smeta to u radu. Niti sam to reklamirao...

Послато са SM-N915FY помоћу Тапатока
 
Pa oni se na to vade jer "misle" da je mob ispadao na zemlju .. ali svakako ih stisni , zovi i onu agenciju za zaštitu potrošača pa šta bude

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kazu da ogrebotina spada pod fizicko ostecenje. Da bi mi zamenili zvucnik mora da platim 28 soma zamenu ekrana. Dok ne pristanem da to platim fon mi gubi garanciju. Jer da bi ga servisirali mora da otklone ostececenja. Kazite mi molim vas ko nema ogrebotine po finu

Послато са SM-N915FY помоћу Тапатока
 
Cekaj sad nemas garanciju vise ili samo nece da ti servisiraju?
A da posaljes direktno u pro mobi?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Po meni je ovaj slucaj sulud, preskoci Vip idi odmah u Promobi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
to se cesto desava.. cim vide neku ogrebotinu odmah ne priznaju nista.. probaj odbeti u promobi

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno