Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Meni se čini da se telefon malo više greje dok se koristi gcam...
 
Zna li neko kako se odvaja zvuk notifikacija i muzike kada si konektovan na bluetooth uredjaj? Hocu da samo muzika ide na bluetooth, odnosno na zvucnike i da se ne cuju notifikacije na njima kada stignu. Cini mi se da sam jednom namestio bio za jedne zvučnike, a sada ne mogu da nadjem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zna li neko kako se odvaja zvuk notifikacija i muzike kada si konektovan na bluetooth uredjaj? Hocu da samo muzika ide na bluetooth, odnosno na zvucnike i da se ne cuju notifikacije na njima kada stignu. Cini mi se da sam jednom namestio bio za jedne zvučnike, a sada ne mogu da nadjem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Settings - sound - separate app sound.

cc3bc263edfd9b20ec7847dd929d1fb8.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pazi, znam da sam imao to u podesavanjima, a sada kada udjem nema te opcije. Potpuno sam zbunjen.
11ed6acfd93fa7c464e9c38fedf43a8c.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da to bi trebalo da ti je zadnja opcija dole...

Probaj da nakacis na neki bluetooth pa vidi iz notification panela smart things..
4088cbe43909b739fed348ceb077ac92.jpg
461ee893b46d48c5166ce774b6ce2bec.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Skontao sam, a potpuno zaboravio da imam onaj glupi sound assistant. Tamo je sada ta opcija

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da ili tako :D jeste ja to samo probao pa ne koristim

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hvala ljudi. Ja gledam, rek'o nemoguce da nema, imao sam tu opciju, znam da sam podešavao, a zaboravih na ovu glupu aplikaciju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Radi li SABS na S9+?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ubacio sam gcam na s9+ cisto iz znatiželje da vidim kakva je razlika, kacim vam po 2 slike obe na auto. Po mom nekom misljenju gcam kao da jos vise dodaje boju fotkama. I crna je nekako izrazenija pogotovo na delovima gde su senke. Ali nivo detalja kada se slika zumira ide u korist auto na s9.

IMG_20180722_140712.jpg
Gcam

20180722_140702.jpg
S9+

IMG_20180722_140802.jpg
Gcam

20180722_140752.jpg
S9+
 
Neko ko je imao S7, kakva je baterija na S9 u odnosu na ovo njesra na S7?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Neko ko je imao S7, kakva je baterija na S9 u odnosu na ovo njesra na S7?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Bolja oko 25%, ako igraš igrice biće ti znatno bolja, ako koristiš prosečno biće bolja Svakako, najveći pomak je u heavy korišćenju zbog potrošnje čipa i GPU

Primer radi meni s7e imao extra bateriju kad sam prešao na s8+ bila još bolja kad sam prestao da igram igrice malo bolja. Na 9+ bolja nego na 8+ za možda 15% pod uslovom da je jako osvetlenje, na ispod 50% su slični.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima s9/+ sa SD i da moze da mu radi fm radio kod nas?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Za ovih 10 dana koriscenja,bogu hvala pa sam povratio novac koji sam ulozio za S9+

Baterija je jedno veliko razocarenje. Sa junskim apdejtom ono je tuga. Na wifi baterija donekle I drzi,na 4g je bilo mucno da gledam kako procenti opadaju. U svetu mobilnih android telefona sam skoro 10 godina,na prodavnici tacno imam uzak izbor aplikacija koje ubacujem na svakom telefonu koji promenim. I mogu reci da jedan S7e nakon godinu dana koriscenja ima bolju bateriju od S9+. Ne znam kakvi su bili prosli apdejti,ali je ovo tuga sa junskom zakrpom. Nemojte mi reci,ko zna sta sam ubacio,namestao I slicno. Uvek iste aplikacije ubacim I uvek isto telefon koristim.

Kamera kao kamera dobra. Ocekivao sam veci potencijal. Kao neko ko voli I uziva da slika svega 5 skljocnutih slika. Kamera ima potencijala ali je softwer ubi. Pogotovo za prednju kameru. Sramota me bilo pre neko vece u klubu kada je drugarica izvadila htc u11 a ja ovaj krs od prednje kamere. Gcam jos uvek nije zaziveo za S9+,jos je to u fazi testiranja I pucanja. Ponavljam da nema koje verzije nisam probao sa xda,I svaka se desi da zabode posle nekog vremena,ili nekih podesavanja.

Sto se tice ekrana,tu je top. Nema dalje,to su doktorirali.

Famozni stereo zvucnici. Zvuk preko stereo zvucnika je vrlo dobar. Nije odlican jer ima I boljih. Ali je sasvim dobar. Ono sto me je uzasavalo je to da Samsung za soma evra koliko je uredjaj kostao maltene kada je izasao ogranicava kada ce da mi se ukljuci oba zvucnika a kada ne. Kao neka njihova politika I sta ti ja znam. Platio sam top uredjaj,ako vec nisu mogli da srede da se zvuk svuda cuje podjednako I glasno,trebali su da izbace opciju gde cu moci da biram,mono ili stereo zvuk sa jednim obicnim prekidacem I prica resena. Razumem da sam dao 30k dinara,pa da kazem koliko para toliko muzike. Za 100k koliko vredi uredjaj ocu da radi kako ja zelim,a ne da cekam njihove famozne zakrpe I da se molim bogu da to isprave ili sto je jos gore da se krpacim preko aplikacija na prodavnici. Brdo aplikacija sam instalirao da bi nasao aplikaciju koja donekle resava problem.

Uredjaj definitivno mami poglede,ali mene definitivno nije namamio. Losa baterija,kamera dobra,sa krs sofwerom za prednju kameru,stereo zvucnici koji cekaju vec par nadogradnji da se sve to cuje kako treba I glasno,definitivno ne vredi ulozen novac za top uredjaj. Uredjaju necu da robujem I da ga takvog posedujem,ocu da radi za sve pare. Definitivno to S9+ za mene nije

Послато са SM-T350 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@ixon
Baterija svakom drugačije, meni je posao spolja i preko dana mi je 80-100-boost osvetlenje, izlazim oko 4.5 SOT do 5h, wi-fi kad retko imam priliku da budem samo na wi-fi lagano 7.5-8h SOT.
Šta tačno ne valja na software kamera ako pod tim misliš prednja kamera je smeće zbog software slažem se.
Što se tiče zadnje da ima bolja ja bi nosio.
Takodje ko to ima bolji dual stereo u flagship seriji od 9+ ?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni nije jasno kako vam baterija tako slabo drzi? Da se razumemo nije najbolja daleko od toga ali ja ispod 4h sot ne mogu da imam ma koliko ga maltretirao. Evo juce sam ceo dan prelezao uhvatila me neka viruscina, igrao igrice ceo dan u krevetu i izdrzi mi baterija ovoliko:

Screenshot_20180722-192509_Settings.jpg
 
@Sava89 obe kamere su bolje na pixelu 2, sa tim da tebi koji si u 0.01% ljudi možda završna obrada na s9+ da bolje rezultate. Ja koji se ne igram sa manual, raw, snapseedom, lightroomom, photoshopom itd, koji ne pravim pare na tome potpisujem da za point and click od pixela 2 bolje nema (a probao sam svašta).

@ixon s7e porediti sa telefonom koji ima manju bateriju i veći displej i očekivati da neće biti bolji po pitanju autonomije je baš optimistično. Delim mišljenje da su unakaradili softver za kameru, na s8 i ranijim samsunzima mi je bio daleko bolji (sa druge strane, kad pogledam huawei i slične, samsung mi je bombona).
E sad, ne razumem ovo za stereo zvuk...kad imaš ustvari nemaš stereo? Meni je dolby atmos upaljen i uvek i u svakom slučaju mi radi stereo (čak i u loudspeaker modu, koji ni na jednom drugom telefonu ne radi). E sad, ja sam na nekom početnom firmweru, možda su kasnije nešto pogoršavali, nemam pojma.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sava89 obe kamere su bolje na pixelu 2, sa tim da tebi koji si u 0.01% ljudi možda završna obrada na s9+ da bolje rezultate. Ja koji se ne igram sa manual, raw, snapseedom, lightroomom, photoshopom itd, koji ne pravim pare na tome potpisujem da za point and click od pixela 2 bolje nema (a probao sam svašta).

@ixon s7e porediti sa telefonom koji ima manju bateriju i veći displej i očekivati da neće biti bolji po pitanju autonomije je baš optimistično. Delim mišljenje da su unakaradili softver za kameru, na s8 i ranijim samsunzima mi je bio daleko bolji (sa druge strane, kad pogledam huawei i slične, samsung mi je bombona).
E sad, ne razumem ovo za stereo zvuk...kad imaš ustvari nemaš stereo? Meni je dolby atmos upaljen i uvek i u svakom slučaju mi radi stereo (čak i u loudspeaker modu, koji ni na jednom drugom telefonu ne radi). E sad, ja sam na nekom početnom firmweru, možda su kasnije nešto pogoršavali, nemam pojma.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Tebi je pixel bolja jer je kontrast jači pa sve dodje " pop" na prvu, kontrast se sredi za 2 klika ko voli " pop" pixel nit ima optički nit snimanje sa zadnjom može da poredi sa 9+ Kad se priča o kameri priča se celokupno ne samo slika. Kome je bjtno takodje 0.2 960fps kao i sa novim updatom 0.4 480fps Sem toga u low light pixel ni nmz da se poredi sa 9+ kome je bitan low... light mene lično ne interesuje.

P.s. takodje imao svašta pored svašta bio i pixel2 kod mene neko vreme.

Za mene lično je pixel i dalje u top 3, ta 3 smatram 9+, u12, pixel2 tim redosledom. Kome je selfi sve na svetu onda pixel2, u12+ 9+ nebi ni stavljao u top listu za selfi, sa gcam port 9+ je bolji od pixel2 sa prednjom kao i u12+.
P.s. 8+ sa gcam + moja podešavanja je bolji od pixel2 jer ima pristup jačem kvalitetu i manjoj kompresiji od pixel2.
9+ je sam po sebi bez porta bolji od pixel2 sa zadnjom sa i bez porta. Ako se ubaci port jači je kontrast kao i na pixel2 out of box sem što pixel nema F2.4 nit F1.5 svakako nmz da bude bolji sa kamerom jer hardwerski je slabiji u F segmentu koj igra veliku ulogu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzimati telefon isključivo zbog prednje kamere je totalno pointless. Da se ja pitam izbacio bih je skroz, uštedeo i prostora i finansija. Brate okreni telefon i slikaj se, nisi dileja da nemoš otprilike da pogodiš to što slikaš, a slika neuporedivo bolja i kvalitetnija.

Nego žao mi što nisi bliže savo da mi malo objasniš postproces i kako unaprediti toliko fotku u par klikova.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uzimati telefon isključivo zbog prednje kamere je totalno pointless. Da se ja pitam izbacio bih je skroz, uštedeo i prostora i finansija. Brate okreni telefon i slikaj se, nisi dileja da nemoš otprilike da pogodiš to što slikaš, a slika neuporedivo bolja i kvalitetnija.

Nego žao mi što nisi bliže savo da mi malo objasniš postproces i kako unaprediti toliko fotku u par klikova.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Slažem se oko prednje ni meni ne treba.
Osnovni post process je prost i lak za zahtevniji malo više vremena treba Al sve je to neka čar koju lično volim. Takodje sve slike što si video na temi za slike su blago rađene sem par nekih gde sam malo testirao limite kvaliteta. U principu blaga obrada sa moje strane na mojim slikama.

Videćemo se valjda nekad doći ćeš na Zlatibor pa ćemo se družiti :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Odlična baterija na BRF8.
Nešto preko 3 sata screen on time, dva sata razgovora, skoro prošo dan a bat na 50%.
bb706207c7182127eb90eac360681a9e.jpg
 
Koristio sam dugo S8, pre 3 dana kupio S9+... baterija nimalo bolja nije.
Testiracu jos neki dan pa cu videti...

Kako da aktiviram licencu za SABS?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
SOT je individualna stavka, zavisi od upotrebe. Nekome bude 50-100% veci na istom modelu sa istim sw/fw, ma cak na istom telefonu. A S9+ ni po testovima nije bolji od S8+ (tek malo od obicnog S8).
 
Poslednja izmena:
Isprobacu narednih dana pa cu napisati utiske u vezi baterije.
Na S8 sam imao Lite fejs, ovde ne, imao SABS i ugaseno mnogo stvari, itd...

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Koristio sam dugo S8, pre 3 dana kupio S9+... baterija nimalo bolja nije.
Testiracu jos neki dan pa cu videti...

Kako da aktiviram licencu za SABS?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Koristio dugo s8 i sad imam 9+...baterija mi je drastično bolja; e sad kod koga šta nije u redu pojma nemam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I trebala bi da je bolja obzirom da ima veći kapacitet ili se varam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ne možeš samo na surovu mAh gledati, ima tu i razlike u veličini ekrana, ramu itd ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno