Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Pre nego sto sam pitao proveo par minuta na njihovom sajtu i nisam ovo nasao (sa home pa redom, ili sitemap).
Vidim pominje se ovde, nisam znao detalje, totalno propustio. Kao da i sami kriju. Ni cenu ne videh sem ako nije kao za start paket TV.
A šta je ovih 1395 din nego cena.
j9A0Jdh.png

Zaboravio si da kad ovde (sa home pa redom, ili sitemap) izabereš eon da na toj novoj stranici opet otvoriš sitemap na home dugme
xergT3E.png

pa tu izabereš aktiviraj eon koji te šalje na ovo stranu
LIuJ4rE.png

a na toj strani na direktna pretplata na pretplati se pošaljete na ovo stranicu gde imaš sve te
informacije https://eon.sbb.rs/gledaj-eon
 
Dal je moguće da pustim sk na mts netu preko eon? Nekad radi nekad ne.. Verovatno zavisi na kojoj sam bs nakačen?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa da, to sam provalio.. Nervira jako.. Radi mi u gradu gde mi ne treba a na poslu ne [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Prebaci broj iz m:ts u VIP i eto rešenja .
I da izgubim 100gb neta? Neka hvala [emoji16]

Kaže eon TV svuda sa tobom al *mjau**mjau**mjau* samo na sbb mreži. Pa logično je da ako sam na sbb mreži imam i TV sbb tu negde

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne i ja je koristim, ali je nisam kupio.
Ona je kod mene sastavni deo D3i usluge.
Imaš opciju da direktno kupiš EON uslugu.
Onda je gledaš na više uređaja bez obzira na kojoj si mreži i to osnovni paket D3.
Košta 1395 rsd mesečno, čini mi se.

https://eon.tv/watch-eon
 
Poslednja izmena:
Ti imaš eon u okviru nekog sbb paketa. Ima posebna eon ponuda od 1300 i neki dinar koju može bilo ko da plaća i da koristi na bilo kom netu. Ne moraš uopšte da imaš bilo koju drugu sbb uslugu.
 
@jok
Hvala. Ocigledno potpuno dekocentrisano gledao link koji je dao shamanns. Opet, nije bas ni preterano uociljivo.
A sto se navigacije tice, previse klikova da doznas sta se nudi i posto. Proiotao sta si napisao, ali nisam ni probao da ponovim sa home do navedene.

EDIT: evo zakljucio da se klikne na "pretplati se". home-eon-aktiviraj-pretplati se.
Ne znam ko im je zaduzen za ux, ali zasto bih kliktao na pretplati se ako ne vidim najpre sta se nudi. Mozda im se i publika koju ciljaju ne pita isto.
 
Malo su komplikovani,
ali kada klikneš pretplati se, otvoriti se sledeća stranica na kojoj imaš ovo.

180615105510265338.png


Klikneš na onaj metalink TV Kanala i onda ti se otvori osnovna ponuda D3 (START paket), koju koristi svaki direktno pretplaćeni korisnik EON usluge.
 
Poslednja izmena:
Ne umeju da lepo sroče i razgraniče šta je šta. Koriste iste reči za različite stvari. Na primer „paket“ je i HD paket ili HBO paket i u ovom slučaju paket je određena kombinacija tv kanala. Onda uzmu te pakete i iskombinuju ih u TV pakete Silver, Gold, Gold extra, Gold Premium... Na kraju, iskombinuju te pakete sa internet ili telefonskom uslugom i dobijem Duo/Trio pakete. Znači reč paket koriste na tri različita nivoa i neko ko nije familijaran sa njihovom ponudom se pogubi časkom.
Da ne govorim o tome da je trebalo pakete da nazovu Silver, Gold, Platinum, Diamond ili tako nešto, ovako imaju Silver i tri Gold-a.
Slično je kod Eon usluge. Različite stvari nazivaju istim imenom. Eon uključen u paket nije isto što i samostalna usluga Eon, a isto se zove. Dodatno, „Eon na bilo kom uređaju“ implicira da su SmartTV ravnopravni sa browserima, a nisu. Pa imamo problematiku android boxova gde nije ista aplikacija za AndroidTV i klasične android boxove.
Sve u svemu, ili ne znaju da naprave razumljivu i jasnu ponudu ili namerno komplikuju da bi mogli da prodaju maglu i uvaljuju ljudima ono što im ne treba.
 
Poslednja izmena:
Eto sad više ne radi ni RTS HD na mtel adsl internetu otkad je svetskog prvenstva u fudbalu.
 
Kod mene na mts mreži radi rts HD regularno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije ista mreža mtel i mts...
 
Postoji li nacin da se 'izvuce' link za stream iz EON-a da gledam u nekom video playeru, nema veze ako se isti mijuenja posle stopiranja/promjene kanala. Nesto ne volim video u browseru? :) Pokusao sam sa par programcica koji koriste WinPcap ali nisam mogao skontati sta se moze uraditi (ako se moze), uglavnom izbaci protokol, adresu, port i sl i hrpu coda nekog neupotrebljivog. Kao da postoje neke zastite (enkripcije).
 
Poslednja izmena:
Postoji li nacin da se 'izvuce' link za stream iz EON-a da gledam u nekom video playeru, nema veze ako se isti mijuenja posle stopiranja/promjene kanala. Nesto ne volim video u browseru? :) Pokusao sam sa par programcica koji koriste WinPcap ali nisam mogao skontati sta se moze uraditi (ako se moze), uglavnom izbaci protokol, adresu, port i sl i hrpu coda nekog neupotrebljivog. Kao da postoje neke zastite (enkripcije).
Može i gledljivo je nekih 3-5 sekundi. Posle toga menja se strim.
Dakle, nije moguće tako.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko koji kanali mogu iz Grcke da se gledaju preko EON-a... većina ima ograničenje da ne može. Smorio sam se pokušavajući... totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no ograničenje BTW
 
Batali EON, zauzećeš sav protok pa neće moći niko iz drugih apartmana da koristi wi-fi. Znaš da je kod Grka slab protok. :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Svi ako imas VPN

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
dajte neki predlog,koji vpn za nas u grckoj koji hocemo da gledamo eon :D
 
Juče primetim da mi je otvoren cinemax i cinemax2. Imam trio gold sa HBO 24 meseca (običan a ne HBO premium paket). Na d3 uređaju je zaključan cinemax a na eonu radi. Svi ostali programi su otključani odnosno zaključani prema paketu. Jel ima neko sa ovakvom kombinacijom paketa da proba na eonu da li je cinemax otvoren?
 
Poštovanje

Može li neko da mi pojasni, u najkraćim crtama, koliko je efikasan ovaj sistem tj da li bi non android tv plus tv box plus ovaj EOS pouzdano funkcionisali?
Izvinite, ne stižem da isčitam 194 strane.

Da li postoji ikakva mogućnost da se uz pomoć android boxa postiglo ono što nudi SBB sa EON-om?
Konkretno, odgovaraju mi kanali pošta net, ali bih da ga poput EON-a koriste i moji u BiH.
 
EON će da ti radi samo ako si na SBB mreži, tj. morao bi da imaš konstantan VPN između BiH i mreže ovde. Android box bi ti funkcionisao, što da ne, samo treba da instaliraš i pokreneš EON aplikaciju. Opcija je i Win box, onda kroz browser pokrećeš EON.
 
Da li postoji "EON" u nekoj drugoj izvedbi, neka slična tehnologija koja može da se koristi i za druge kablovske provajdere?
 
Imas ti provajdera koji nude, ima ih i na forumum...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno