Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

@petar pan & @slajba: Eon nalog vezan za TotalTV ugovor, D3i ugovor ili neki od Eon van mreže nema restricije "exkluzivnih" kanala zato radi.
Blokade imaju Eon nalozi vezani za ugovor SBB cable korisnika. Do aprila ove godine te restikcije su imali i D3i nalozi i TotalTV kad se koriste van tog kućnog ADSL-a (koji je imao SBB IP adresu pa samim tim nije imao problema). Tad su uveli izmene i prestali sa blokiranje... tako da su ostali "samo" SBB cable nalozi koje sakate kad se koriste "preko neprijatelja".

Dakle što se restrikcija kanala tiče postoje 2 klase Eon korisnika u Srbiji tj 2 različita "service provider"-a za Eon platformu:

1) sp=sbb
2) sp=eonserbia

Prvi (koji su ubedljivo najbrojniji jer SBB ima daleko više korisnika u svojoj kablovskoj mreži nego što ima Total, D3i i Eon van mreže svih zajedno) imaju blokade, drugi nemaju blokade u sve radi sa bilo čijeg interneta u Srbiji.

Za naloge sa restrikcijama svi kanali rade sa SBB neta, sa sva 3 mobilna provajdera (nekad nije radilo sa MTS mobilnog neta), sa Radijus Vektor IP adresa. Da li radi još neki od manjih provajdera (i da li je PTT među njima) kućnog interneta nemam pojma ovo što sam naveo sam bio u prilici da testiram.

Sve je ovo objašnjavano milion puta na ovoj temi ali treba pročitati... Ali najlakše je pisati komentare u fazonu "ma šta lupetate meni radi, evo screenshot".
 
Poslednja izmena:
Neko je na nekoj od tema nedavno napisao da mu radi sve i sa Oriona, mada pitanje da li je običan SBB EON nalog u pitanju.
 
Jeste, EON sa SBB mreže radi na Pošta netu bez restrikcija. Testirano.
 
Nadam se da ce uskoro odblokirati Fox kanale onima koji gledaju EON preko MTSovog neta.Ipak im to vise nije ekskluziva...
Pazi, zavisi i koji eon nalog imaš. Meni sa total tv nalogom radi sve uredno na mts adsl - u kao i na adsl beotel net-a. Od n1, sk, Fox-a itd...
Jel imaš eon vezan za kablovsku tv, eon uz d3i, eon uz beogrid ili eon uz total?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Druze,vezan za SBB kablovsku,znaci nista Total,Beogrid i sl...:)
 
Imam jedno pitanjce... Kada sa laptopa pustim eon pa prebacim na tv preko hdmi kabla, Slika jeste HD i dobra je ali kao da vidim ghosting ili neki lag... ne bih znao kako to bolje da opisem... Gledao sam kosarku i to se bas vidi prilikom kretanja... mislim da je ghosting najbolji opis... A kada gledam isti program preko kablovske sve je savrseno, nema tog ghostinga... Jel zna neko o cemu se radi? Plasim se da kada uzmem EON box ne bude radio isto kao i ova eon app sa PC na TV...
 
Stream sa PC (sajt ili Windows 10 app svejedno je) je 25fps progressive a stream na Eon box-u & na ostalim SmartTV Eon aplikacijama je interlaced.
Za sport je bolja interlaced verzija. Ali bi ti taj "lag" (manjak frejmova) trebalo da primećuješ i kad gledaš direktno na kompu... pre nego što prebaciš sliku na TV.

A ako imaš SBB kablovsku i kad uzmeš Eon box live sadržaj će da ti ide kroz DVB-C mux kao i na D3 risiverima a "pogledaj iz početka" je HLS stream koji je nešto malo lošiji od DVB-C.

Ako uzimaš Eon box za korišćenje tamo gde nema SBB kablovske onda je i live sadržaj HLS stream...
 
Stream sa PC (sajt ili Windows 10 app svejedno je) je 25fps progressive a stream na Eon box-u & na ostalim SmartTV Eon aplikacijama je interlaced.
Za sport je bolja interlaced verzija. Ali bi ti taj "lag" (manjak frejmova) trebalo da primećuješ i kad gledaš direktno na kompu... pre nego što prebaciš sliku na TV.

Ok, ovo objasnjava dosta toga. Taj lag takodje postoji i na PC ali kao da je manje izrazen... Mozda zbog manje dijagonale ili nize rezolucije na monitoru ili iz nekog treceg razloga, ali svakako postoji...

A ako imaš SBB kablovsku i kad uzmeš Eon box live sadržaj će da ti ide kroz DVB-C mux kao i na D3 risiverima a "pogledaj iz početka" je HLS stream koji je nešto malo lošiji od DVB-C.

Ako uzimaš Eon box za korišćenje tamo gde nema SBB kablovske onda je i live sadržaj HLS stream...


Ovo nisam siguran da razumem... Ako EON box ide preko sbb kablovskog interneta onda ce ici kroz DVB-C mux a ako ide preko nekog drugog internet provajdera onda je HLS stream?
 
Ako ide preko SBBa, live signal je DVB-C. Ako vracas unazad preko SBBa, ide HLS stream.
Ako imas "Eon van mreze" tj Eon box na drugom provajderu, i za live i za vracanje je HLS stream.
 
Ako izbacuje poruku ''Greška servera'' i ne dozvoljava ulaz u EON aplikaciju, šta je to, kakva je to restrikcija?
 
Ako ide preko SBBa, live signal je DVB-C. Ako vracas unazad preko SBBa, ide HLS stream.
Ako imas "Eon van mreze" tj Eon box na drugom provajderu, i za live i za vracanje je HLS stream.

Ali DVB-c je kablovski signal, nema veze sa internetom ili gresim? Jel u eon box ulazi koaksijalni kabl ili lan kabl?
 
Ako si u SBB mrezi ulazi coax, stoga i DVB-C signal. :) Takodje ulazi i LAN jer preko njega ide vracanje.
Van SBBa sve ide preko neta.
 
Ok, ali isto tako iako si na sbb, mozes da uskljucis samo lan bez koaksijalnog... ali ce onda biti HLS...

Gledao sam EON box na sbb mrezi, ali samo preko lana je bio povezan, ne preko koaksijalnog... I tu sam video blagi ghosting slican onom koji sam opisivao par postova iznad... I to je ono sto me najvise brine oko Eon-a... Mada sam taj ghosting primetio na nova tv (senke na balkanu su isle), dok recimo na fudbalskoj utakmici na sk nisam to video na istom tom tv-u/eon-u
 
Svašta. Zašto bi neko ko je na mreži išao preko lana?
 
Prvo to nije ghosting. Zna se šta je ghosting... i to je problem sa display/ekranom a ne problem sa "input" video sadržajem.

Drugo: idi pa testiraj kod nekog ko ima Eon Box & SBB cable kako radi uživo program a kako radi čim ga vratiš X sekundi u nazad. 3x ti već ljudi lepo pišu da uživo program radi kroz coax a da svaki "timeshift" rezultuje sa gledanjem HLS stream-a koji je lošiji od DVB-C.

Dakle HLS stream je lošiji od DVB-C po kvalitetu, čak i interlaced verzija HLS stream-a koja je bolja (/ manje loša) od progressive verzije.

Ne znam šta ti više nije jasno? Korisnici u mreži furaju "hybrid" režim rada (uređaj koristi i coax [za live] i LAN [za cutv], u zavisnosti dali gledaš live ili ne), korisnici van mreže nemaju coax signal prema tome za uživo i ne-uživo/timeshift/cutv/pogledaj iz početka i 100% vremena "uživaju" em u kašnjenju od ~40s em u lošijem kvalitetu "slike" i zvuka.

Rezime:
-coax = nema kašnjenja (tj drastično je manje kašnjenje u poređenju sa HLS), bolji kvalitet / bolji motion za sportski sadržaj. Kanali koji nude 5.1 zvuk imaju 5.1 zvuk, kanali koji nude više komentatora (poput Eurosport) možeš da biraš jezik.
- HLS stream = kasni, lošiji za sport. Audio je uvek 2.0 sa jadnim bitrate-om, nema biranja jezika za titl i audio nego je zakucan na onome što je default za tu državu.
 
Prvo lepo sam objasnio problem koji sam video na eon preko lana (bez coax), niko nije rekao kako se zove, bitno je da ste me razumeli. Zovem ga ghosting jer podseca na to, kad neko bude rekao kako se to zove tako cu ga onda zvati.

Drugo da imam da testiram kod nekog to, odavno bi bilo uradjeno.

Ono sto pokusavam da u tvrdim je zasto se javlja taj "ghosting" ili ga zovi kako hoces... Da li cu sutra kad uzmem eon koji nije hybrid jer za hybrid nemam opciju, imati taj problem ili ne...

Evo ovaj tvoj rezime je detaljno odgovorio na moje pitanje. Ali to nije bilo napisano u prethodnih 10 postova...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Realno sam napisao sve to ali manje detaljno. :D A to da live signal radi bez coaxa u sbb mreži teško je poverovati + što bi neko testirao tako nešto...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hm, šta, eon box za sbb mrežu prvi put uključen preko lan kabla van sbb mreže? :D pretpostavljam da je tako nešto moguće al već malo zalazimo u domen teorijske fizike.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam probao hibrid Eon box da pokrenem (aktiviram) bez prikljucenog coax-a i pisalo mi je NO SIGNAL sve dok nisam ubo i taj kabel.
 
Ja sam probao hibrid Eon box da pokrenem (aktiviram) bez prikljucenog coax-a i pisalo mi je NO SIGNAL sve dok nisam ubo i taj kabel.
A kad premotaš par puta unazad? Npr. 10-20 sekundi? Da li tada počne da pušta TV kanale bez Coax? Vraćanje unazad radi preko LAN-a pa bi trebalo da može bez Coax-a.
 
Nisam uopste mogao da aktiviram Eon bez coax-a, tako da nisam mogao ni da premotavam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nisam uopste mogao da aktiviram Eon bez coax-a, tako da nisam mogao ni da premotavam.
Znači Hybrid bez Coax-a je neupotrebljiv? Ako se dobro sećam pričalo se kako može bez Coax-a da radi ali treba premotati unazad svaki put, za svaki kanal naravno, kako bi prešao na LAN.

Tako da uopšte ne može ili zavisi od naloga? Ako je EON van mreže + Hybrid Box, možda onda ovo premotavanje 5-20 sek. unazad rešava. Nije sve u Box-u čini se, tip EON naloga menja sve. :)
 
Upotrebljiv ako ga prvo odneseš u SBB mrežu da ga aktiviraš / prođeš setup :d I tako posle svakog factory reset.

I sa OTT boxom bi imao problema u scenariju uradio factory reset a nemaš pristup nikakvom Eon nalogu :p
 
Znači Hybrid bez Coax-a je neupotrebljiv? Ako se dobro sećam pričalo se kako može bez Coax-a da radi ali treba premotati unazad svaki put, za svaki kanal naravno, kako bi prešao na LAN.

Tako da uopšte ne može ili zavisi od naloga? Ako je EON van mreže + Hybrid Box, možda onda ovo premotavanje 5-20 sek. unazad rešava. Nije sve u Box-u čini se, tip EON naloga menja sve. :)

Ako je EON van mreže taj Hybrid Box su stavljali u OTT režim rada prvim onim kupcima tih naloga i dobijali su ga sa već podešenim paketom na koji su se pretplatili,pa je radilo sve preko lan kabla i uživo program i vraćanje u nazad.

Inače ko je u sbb mreži samo pri prvom paljenju tek kad ga donesu aktivacija boksa i onaj prvi apdejt od 500-700 MB neće da povuče i bez priključenog coax kabla.Inače posle normalno radi i ako ostane samo na lan kablu tv unazad i video klub.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kakav je kvalitet slike, kad se koristi SMART TV aplikacija, na televizoru sa SBB-ovog spiska preporučenih uređaja (LG, Samsung, Sony, Philips...)? Mislim na OTT uslugu, van SBB mreže ("bez kabla"). Na kompjuterskom monitoru je slika dosta dobra, međutim LCD TV LG (običan) u kombinaciji sa PC-jem preko HDMI kabla...slika je nekako "isprana" u poređenju sa onom, preko TV signala.
 
Ako je EON van mreže taj Hybrid Box su stavljali u OTT režim rada prvim onim kupcima tih naloga i dobijali su ga sa već podešenim paketom na koji su se pretplatili,pa je radilo sve preko lan kabla i uživo program i vraćanje u nazad.

Inače ko je u sbb mreži samo pri prvom paljenju tek kad ga donesu aktivacija boksa i onaj prvi apdejt od 500-700 MB neće da povuče i bez priključenog coax kabla.Inače posle normalno radi i ako ostane samo na lan kablu tv unazad i video klub.
Aha, hvala za info. Znači Box sa oglasa da se ne resetuje nikako! :D
 
Da li može neko da mi kaže šta je rešenje za "Network error No Language File Found"? Čitam da su ljudi imali isti problem...
Da li ponovno reinstaliranje aplikacije zahteva ponovnu aktivaciju? Pitam zbog onog ograničenja od 2 povezivanja-odvezivanja mesečno.
 
Nazad
Vrh Dno