Šta je novo?

Best buy srednje klase

capone

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2016
Poruke
160
Poena
80
Javlja se potpuni amater sto se tice telefona koji hoće da kupi android (oni tanki, sa touch screen-om - valjda je to to :eyebrows:) po prvi put u zivotu. Poslednjih 5,6 godina koristio Nokia 230 ili tako nesto :d, fon mi sluzi za razgovor i poruke najvise, internet umereno (citanje vesti i slicno), igrice i filmovi nikako. Znaci nisam mnogo zahtevan sto se tice nekih tehnickih kriterijuma, ali bih voleo da ne baguje, da nije spor, da baterija traje sto duze i to je to otprilike (kamera mi nije bitna).

Jutros sam istrazivao o tim pametnim telefonima i malo se "upoznao" sa njima, pa procenio minimum koji bi trebao da zadovolji moj novi telefon: 1,5ghz, 2gb ram, 16gb, 3000mah. E sad se nadam da cete mi vi pomoci oko izbora jer meni je to zaista kao trazenje igle u plastu sena. :) Pogotovo oko tih softvera, hardvera, verzija... Ono sto je fakat jeste da koristim mts karticu (ne treba mi dual) koja je je post-paid u okviru box-a.

Iako bi mozda za pocetak trebao da kupim neki fon nize i jeftinije klase, racunam da dam koju hiljadu vise pa da ga ne menjam u skorije vreme. Citajuci ovaj sjajni forum, zakljucio sam da bi neki model Xiaomi bio idealan za mene, ali opet cekam misljenja strucnijih od mene. Hvala unapred ;)
 
Poslednja izmena:
4(x) je 125e, a note 4 je 155e. Da li ovaj skuplji opravdava ovu razliku u ceni?
Da li je meni dovoljno 16gb (necu cuvati slike i snimke) i da li je bitna razlika izmedju 2 i 3 gb rama? Takodje taj Snapdragon 625 je mnogo napredniji od 425?
 
Mnogo je bolji SD 625.
3GB je bolje naravno.

Za 3GB i SD 625 vredi doplatiti 30e. Samo za SD 625 bi vredelo doplatiti toliko :D
 
Da iskoristim tudju temu - ako bi neko hteo bolji telefon od Redmi 4X - šta bi bila preporuka?
 
Ma vise je teoretsko pitanje. Sta bi bile neke prve sledece opcije uz sto manju doplatu?

Recimo neka gornja granica bude 190€

Danas sam inace imao prilike da vidim Redmi 4X - prelep telefon, ali me je iznenadio sa tezinom... ima ga :D

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Pa eto ima taj note, ali su oni vrlo slični, manje više razlika je u ekranu... Zato sam pitao sve ono... Nisam siguran da za 190€ ima boljih telefona od xiaomija. Kad bi dodao malo više pa Mi 5, Mi 5s... Opet xiaomi :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Xiaomi Mi Max ako ti skoro 7 inča nije problem :D
180€ nov sa garancijom od godinu dana na KP...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A kako se Zuk Z2 kotira npr?

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Ako moze i meni pomoc, gledam xiaomi 4x (2gb rama) ima za 125-130 evrica, jel ima nesto bolje od toga za te pare?
 
Pa bas zbog manjeg ekrana me i zanima, nego nisam nasao Note za tu cenu po kp...
Nasao...
 
Poslednja izmena:
Znam, nego se plasim da nije prevelik telwfon, malte ne mi jedva ovaj alcatel idol x sa 5 inch ekrabom staje u dzep.
 
Ko jos nosi telefone po dzepovima, torbice postoje s razlogom.

Kljucevi, novcanik, telefon.. Ja u torbicu komotno stavim i to i indeks i par hemijskih, ne znam gde bih sve to natrpao po dzepovima :D
 
Ko jos nosi telefone po dzepovima, torbice postoje s razlogom.

Kljucevi, novcanik, telefon.. Ja u torbicu komotno stavim i to i indeks i par hemijskih, ne znam gde bih sve to natrpao po dzepovima :D

A sta da rade oni koji nece da nose torbice? Ima li smisla da nastavimo da postojimo?
 
Naravno da nema, kakvo je to uopste pitanje?
:D
 
Hahahaahahahahahaa, tako je!
Planiram da uzmem obican 4x samo zbog velicine ekrana. Sto se procesora tice, valjda je dovoljan i SD 435, a nadam se da je HD ekran dovoljan(sobzirom da sad imam alcatel idol x sa FHD ekranom....)
 
Nazad
Vrh Dno