Šta je novo?

Matične ploče sa 6 i više grafičkih karti

Evo nove bezvezarije: kad upalim plocu na AC power loss vidi mi jednu kartu manje. 7 karata svaki put kad restartujem ili na swich ili tatstatutu upalim ali na power loss 6... restart ne pomaze opet 6. Mora vrv turn off pa turn on na switch. Desava li se nekome?

To te m.2 adapter zeza i mene je, zameniga i radiće ok
 
Samo da potvrdim to sto vam je @Phornyx rekao ne gubite vreme i pare sa vise od 5 karti po ploci, nista time ne dobijate samo vecu glavobolju
 
Nije to bas tako, i 6karti moze da se nasteluje bez vece muke na odredjenim plocama.
E sad preko 6 nisam nikad isao pa ne znam..
 
ma moze i 7 i 8 cim prvi podesis kasnije svaki ide glatko.

jeste vjerovatnoca da ce prije stati 8 kartica nego tipa rig sa 4 karte, ali ako je sve Ok sa hardwerom (karte ekstenderi ploca) onda i rig sa 7 ili 8 kartica radi podjednako dobro kao i manji rigovi.
 
+1

jednom naucis i sve sljaka kasnije. I prednost velikih rigova je manje vremena za podesavanje ukoliko naravno imas identicne karte...
 
Asus TUF Z270 MARK 2 (6 gpu)
Moze ispravka, rade 8 gpu.
Tek sam danas nasao vremena da probam.
 
2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 or dual x8)
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x2 mode)
3 x PCIe 3.0/2.0 x1

1 x M.2 Socket 3*1, , with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)
1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only)

2+1+3+1+1=8
 
Pozdrav,
a ploce do 6 kartica. Ja u firmi imam sve rigove po 3 kartice, tako su izabrali ovi sto znaju :) a ja hocu sebi da napravim jednu masinu od 4-5 kartica.
Sta bi u tom slucaju posavetovali od ploce.
 
Izaberi šta ti se svidja / odgovara / dostupno ti je iz prvog posta.

Sve jedno je da li ćeš staviti 2, 4, 6.

Ako hoces 7+, onda biraš pažljivije. Do 7, sve piše u prvom postu teme i imaš širok izbor.
 
^^Dobro ti kaze covek, to sto sad hoces 4 ne znaci da za mesec-dva neces hteti 6, uzmes sa 6 pa nek stoje prazni.
 
Biostar TB 250 plus, radi 8
 
Sa kojim karticama ste uspeli 8 da povezete na Biostar plocu, kod mene radi 7
GTX MSI-1060 3gb,osmu nisam probao,ali kada povezem 6xRX470 4gb i 1xRX570 4gb ,sedmu karticu to jest RX570 vidi u device manageru sa zutim znakom uzvika,kada istu tu karticu ubacim kao sestu,vidi je normalno ali u Afterburneru ne dozvoljava undervoltage ,dok na ostalim karticama undervoltage radi bez problema,inace na ploci je update-ovana poslednja verzija
BIOS-a . Pa bih molio nekog ko je imao istih ili slicnih problema da odgovori ,UNAPRED ZAHVALAN,
 
Sta te tacno tisti? Meni je trebalo 15 minuta da namestim 7mu karticu
 
Pa napisao sam jasno u postu sta se desava i kad. Uglavnom na jednom rigu gde su mi nVidia 1060 rade 7 kartica bez ikakvog problema,na drugom rigu gde su vec 6 istih RX470 kartica kada ubacim sedmu RX570 vidi je samo ali ne prihvata drajvere ,preinstalirao par puta i razlicite verzije drajvera ali nista,kada ubacim RX570 sa pet Rx470 on prepozna drajvere ali u Afterburneru ne da ,da se odradi umdervoltage.
 
nisam video post izvinjavam se. Na zalost nemam iskustvo sa RX tako da ... sve sto bih pricao lupao bih bez prakticnog znanja :(
 
sto je dobra ova TB250-BTC+, 8 komada bez dodatnih kineskih pomagala (M2). Steta sto je ne nadjem kod madjara..

@gerixusyu pogledaj po netu imas podesavanja u biosu za sedmu kartu. Jesi siguran da su ti identicna podesavanja na prvoj i drugoj ploci? Ako jesu i ako su isti operativni sistemi onda ne valja M2, ne postoji treca varijanta (pod uslovom da su karta i ekstender ispravni)
 
@Roger_Waters ,isti M2 adapter je koriscen sa nVidiom i AMD karticom,takodje isti i rajzer,menjao jos 3 rajzera isti djavo,isti bios na ploci ,ista podesavanja.
 
Onda je djavo umesao prste. Ako je sav hardver ispravan probaj reinstal OS. Mozda i update na zadnju verziju dok si sa jednom kartom. Pa onda ostale pobodi
 
toliko cimanja NE vredi, a pogotovo odrzavanje takvog riga se jednostavno ne isplati, mnogo je lakse i sa manje problema imati rigove sa max 5 karti

A da pročitate prvi post? i pogledate slike! Cimanje 1min za PCI-e M2.0 montiranja, i 1min za podešavanje u BIOS-u, sa win 10 sve top, na 8 karti... 2min još jednom.
 
Aj kad si već tu napiši šta treba da se ispravi u prvom postu [emoji16]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Tema su ploče koje podržavaju 6 ili više grafičkih karti. Evo ispod:

Asus H170 PRO Gaming (7 gpu)
Asus Prime H270-Plus (8 gpu)
Asus Prime Z270-P (8 gpu)
Asus Prime Z270-A (9 gpu)
Asus Prime X370-PRO (7 gpu)
Asus Prime Z270-AR(9 gpu)
ASUS ROG Maimus IX Hero (8 gpu)
Asus ROG Strix X370-F Gaming (7 gpu)
ASUS ROG Strix Z270F Gaming (9 gpu)
ASUS ROG Strix Z270F Gaming (9 gpu)
ASUS ROG Strix Z270H Gaming (8 gpu)
Asus Z170 PRO Gaming (7 gpu)
ASUS Z270-Dragon (8 gpu)
Asus TUF Z270 MARK 2 (8 gpu)
Asus ROG STRIX H270F GAMING (8 gpu)
Asus ROG STRIX B250H GAMING (8 gpu)
Asus ROG STRIX B250F GAMING (7 gpu)
Asus EX-B250-V7 (6 gpu)
Asus Z170 PRO Gaming/Aura (7 gpu)
ROG Strix B350-F Gaming (7 GPU)

Evo i kako BIOS podesiti, plus mali dodatak za virtuelnu memoriju za koji verujem svi već znaju.

Mining_MB_Guide_V2.0_0630-2.jpg


Mining_MB_Guide_V2.0_0630-3.jpg


Mining_MB_Guide_V2.0_0630-4.jpg


Mining_MB_Guide_V2.0_0630-5.jpg


Mining_MB_Guide_V2.0_0630-6.jpg


Mining_MB_Guide_V2.0_0630-7.jpg
 
prvi post ne resava sve probleme. Na h270 plus jedino sva 3 GEN podesavanja stavljena na 2 resavaju prblem crnog ekrana koji zna da traje po 10min. Posto je nestalo H270-Plus sada sam presao na Z270-P zivo me zanima da li ce ici kao po loju po prepisanim podesavanjima za H270-Plus. Javicu svakako
 
Ja imam poprilicno lep broj rigova sa 8 karti i plocom sto spominjes. :) Nikakvi crni ekrani i slicno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kratak off:

pitao sam te u jednoj temi ali nisi se javio, koliko ti je potrosnja na 8x1060?
 
Nazad
Vrh Dno