Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Rx 560 i r9 380 se isplati u slucaju da nabavis jedno 15 komada pa navise....

Koliko sam citao rx 560 baca 12 mh/s na Eth znaci isto toliko baca i na Etc i na Exp za Zec-a ne znam koliko baca...U sustini jako slabo kopaju obe navedene karte i isplati se jedino ako uzmes malo vecu kolicinu tih kartica i pocnes da rudaris sa njima.

Kad bi uzeo mali broj kartica kopao bi za kilflu i jogurt....A evo kako ja to vidim 10 komada na primer rx 560 baca isto kao i 3-4 karte rx 580 na Eth-u eto to ti je poredjenje...Pa sam zakljuci za ostalo....
 
Da li mi neko može preporučiti napajanje za 6x 1070 u rigu, da li uzeti jedno serversko od 1200W ili 2 klasična od po 750W?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Rx 560 i r9 380 se isplati u slucaju da nabavis jedno 15 komada pa navise....

Koliko sam citao rx 560 baca 12 mh/s na Eth znaci isto toliko baca i na Etc i na Exp za Zec-a ne znam koliko baca...U sustini jako slabo kopaju obe navedene karte i isplati se jedino ako uzmes malo vecu kolicinu tih kartica i pocnes da rudaris sa njima.

Kad bi uzeo mali broj kartica kopao bi za kilflu i jogurt....A evo kako ja to vidim 10 komada na primer rx 560 baca isto kao i 3-4 karte rx 580 na Eth-u eto to ti je poredjenje...Pa sam zakljuci za ostalo....

E vidis, opet pises o necemu o cemu nemas predstavu.
Jedna RX560 kopa 14.5 mhs (upola jedne 580), rig sa 6 kom na serverskom napajanju trosi 380w, kacio sam vec negde slike, a kopa 86-87.
Dalja matematika, 6 kom RX560 kopaju tacno ko 3 kom RX580 a trose manje. Jedino je problem sto ti idu duplo vise ploca, cpu i rama.
Ljudi kupuju 1050ti koji je skuplji a kopa isto, vrv kao posledica ne znanja.
 
Takodje me zanima jos jedna stvar pre upustanje u rudarenje.
Gledam kojekakve hardvere za majnovanje koji kopaju od 5Th/s do 20Th/s sa cenom od 500 do 3000$ da li neko ima iskustva sa ovim? Sta je razlika izmedju ovog i klasicnog riga sa 4,6,8 grafika? Na slici ono sto mogu da vidim mi deluje nekako maleno da ne kazem jadno...
Cak sam dobio informaciju od drugara da neki Madjari u Segedinu sklapaju ovakave stvari pa ako ima neko proverenu informaciju sta i kako bio bih mu zaista zahvalan te ako sve to ima nekog smisla i vredi otisao bi po vecu kolicinu istih pa ako je jos neko zainteresovan mozemo se dogovoriti oko svega
 
Takav i ja info imam da rig sa 6x560 baca 80-85 mh/s. Ok hvala vam, sračunaću se. Treba mi jedan tako stariji rig za vežbanje i uhodavanje u ovu priču, ne znam jel bolje ići na 560 ili r9 380. Za dalje mislim da je bolje sačekati malo da se vidi razvoj situacije i sve stabilizuje malo da bi se mogle praviti prognoze.
 
@kiza
To o cemu ti pricas su ASIC masine. Ima samo par clanova odavde iskustva sa tim, ja licno ne. Kolko sam mogao da sracunam pravila su ista, u vreme dobre isplativosti isplatis lagano to, u vreme lose isplativosti samo se ubulis sa njom. Glavna razlika izmedju ASIC i riga je sto rig uvek mozes da razmontiras i prodas a ASIC posle izvesnog vremena (kad ne moze da iskopa ni za struju) mozes samo da bacis, ili podglavis vrata da se ne zatvaraju.
Edit: Asici kopaju BTC ili LTC, za ETH nema ASIC masina.

@Gadjan
Ovo sto sam ja napisao je proverena cinjenica. ;)
Bolje je da uzmes RX560 jer sve sto vazi za nju sve vazi i za RX470, 480, 570 i 580 dok sa R9 nije slucaj. Dodatno je to sto RX560 kao novija karta uvek vise vredi.
 
E vidis, opet pises o necemu o cemu nemas predstavu.
Jedna RX560 kopa 14.5 mhs (upola jedne 580), rig sa 6 kom na serverskom napajanju trosi 380w, kacio sam vec negde slike, a kopa 86-87.
Dalja matematika, 6 kom RX560 kopaju tacno ko 3 kom RX580 a trose manje. Jedino je problem sto ti idu duplo vise ploca, cpu i rama.
Ljudi kupuju 1050ti koji je skuplji a kopa isto, vrv kao posledica ne znanja.

On samo pise da nabija postove inace r9 380 vrhunske karte ulozeno dobiveno.
 
Stigo mi Trezor Hardware wallet..narucio na shop.trezor.io
Ako ima neko iz Srpske i BIH a pozeli da naruci bolje da izabere dostavu obicnom postom nego ekspres DHL
Platis ekspres dostavu DHL 26 evra i jos onda se moars sa njima natezati i objasnjavati sta uvozis,ako im kazes USB traze izjavu da je prazan ,pa izjavu da je za licnu upotrebu i slicne gluposti a na kraju te jos oderu sa carinom 130 km..bjezite od DHLa
 
Trezor hardware wallet pored BTC podzrava i ETH i ETC,Zec,DASH,LTC
Dobije se kljuc u vidu 24 rijeci kojim se moze povratiti sve ako se kojim slucajem izgubi ili unisti USB uredjaj samo je potrebno nabaviti novu USB uredjaj
Nisam programer tako da bas najbolje ne razumijem ovu arhiktekturu
Sta se desava naprimer ako Trezor komapanija nestane i ljudi nebudu mogli preko pristupit walletu preko njihovog sucelja na njihovom sajtu ili prestanu proizvoditi USB
Kako u tom slucaju povratiti novcanik?
BTC,Zec,Dash,LTC novcaniku se pristupa preko njihovog sajta trezor.io a ETH i ETC walletu preko MyEtherWallet.com
 
Poslednja izmena:
E vidis, opet pises o necemu o cemu nemas predstavu.
Jedna RX560 kopa 14.5 mhs (upola jedne 580), rig sa 6 kom na serverskom napajanju trosi 380w, kacio sam vec negde slike, a kopa 86-87.
Dalja matematika, 6 kom RX560 kopaju tacno ko 3 kom RX580 a trose manje. Jedino je problem sto ti idu duplo vise ploca, cpu i rama.
Ljudi kupuju 1050ti koji je skuplji a kopa isto, vrv kao posledica ne znanja.

Jel ti mislis da ce rx 560 povecanjem Dag-a da i dalje kopa 14.5?Onda licno bih poludeo da sa hashom od 86-87 moram da cekam mesecima da bi iskopao 1 eth...A 15 komada ipak je druga prica mnogo se brze iskopa 1 eth...
R9 380 ok karta za kopanje Eth-a samo sto ja licno manje od 12 komada nikad ne bih uzimao opet zbog diff-a Eth-a koji stalno raste....
 
Poslednja izmena:
Jel ti mislis da ce rx 560 povecanjem Dag-a da i dalje kopa 14.5?Onda licno bih poludeo da sa hashom od 86-87 moram da cekam mesecima da bi iskopao 1 eth...A 15 komada ipak je druga prica mnogo se brze iskopa 1 eth...
R9 380 ok karta za kopanje Eth-a samo sto ja licno manje od 12 komada nikad ne bih uzimao opet zbog diff-a Eth-a koji stalno raste....

Pa ne kopas!! Vidisda li ima isplativosti sa tom valutom (struja, cena coina itd) i kopas.. Sta ima veze ako iskopas i 1 mesecno ako ces imati zaradu... Zamisli sa 100hashrate-om kopas 1eth mesecno a cena mu 200dolara.. malo li je ?
 
Ne mozes sa 100 hash-a da iskopas 1 eth za mesec dana mislim da trenutno treba vise od 2 meseca za jedan Eth da bi iskopao sa 100 hash-a...Mozda cak i 3 meseca nek napise neko ko trenutno kopa Eth koliko tacno meseci treba sa hashom od 100 da bi se iskopao 1 eth....

To bi bilo mnogo lepo kad bi mogao sa 100 hash-a za 1 mesec da iskopas 1 eth.Ja se secam jos kad sam kopao Eth sa 3 komada rx 480 -90 hasha trebalo mi je mesec dana i vise za 1 eth a to je bilo pre 3 meseca kad je dif bio 350 ili 400 mogu sada da zamislim samo koliko treba sa diff-om od 1346 da se iskopa 1 eth.

Sta su to sredili za Vegu?
 
Poslednja izmena:
Ne mozes sa 100 hash-a da iskopas 1 eth za mesec dana mislim da trenutno treba vise od 2 meseca za jedan Eth da bi iskopao sa 100 hash-a...Mozda cak i 3 meseca nek napise neko ko trenutno kopa Eth koliko tacno meseci treba sa hashom od 100 da bi se iskopao 1 eth....

To bi bilo mnogo lepo kad bi mogao sa 100 hash-a za 1 mesec da iskopas 1 eth.Ja se secam jos kad sam kopao Eth sa 3 komada rx 480 -90 hasha trebalo mi je mesec dana i vise za 1 eth a to je bilo pre 3 meseca kad je dif bio 350 ili 400 mogu sada da zamislim samo koliko treba sa diff-om od 1346 da se iskopa 1 eth.

Sta su to sredili za Vegu?


https://www.coinwarz.com/calculators/ethereum-mining-calculator
po tom calculatoru (uzimajuci diff u obzir) kopa se 1.04591606 mesecno.. (sa 100hash-a naravno)..
 
Nisam znao nista o tome ako poprave stvar svaka im cast to ce mnogo znaciti svima sa Amd kartama....

Hvala za link....:)
 
To je jako dobra vest. Nadam se da sa novim drajverom nece biti problem sto su modovane karte

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
nema veze ima patch samo oni da to srede, jos kad bi nam tahiti sredili :D
 
Znam da ima patch. Drzim fige da naprave to. Mada sam malo skeptik.
Nego jel ima neko da je testirao vega karte na eth? Trazim po netu ali ne nalazim bas...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel ti mislis da ce rx 560 povecanjem Dag-a da i dalje kopa 14.5?Onda licno bih poludeo da sa hashom od 86-87 moram da cekam mesecima da bi iskopao 1 eth...A 15 komada ipak je druga prica mnogo se brze iskopa 1 eth...
R9 380 ok karta za kopanje Eth-a samo sto ja licno manje od 12 komada nikad ne bih uzimao opet zbog diff-a Eth-a koji stalno raste....

Ti koliki god da ti je hash nikad neces nakopati taj 1 eth jer switchujes coine na par sati.

Za ostalo covek treba da se prvo informise pa onda da iznosi ovde jer ovaj forum vazi za forum na kome se okupljaju ljudi koji znaju sta pisu, u svetlu toga moze neko da te shvati ozbiljno.

Kopajuci ETH sve do POS faze, RX 560 gubi malo vise od 3mhs, sto znaci, procentualno mnogo manje nego RX 480 (imas na istom videu).
Sa 85 mhs ti treba 35 dana po sadasnjem diffu.

@goldi
Verujem da je tako ali RX 560 je ipak novija kartica i smatram da se njom moze nauciti korisnije stvari nego li sa R9.
 
Ne mozes sa 100 hash-a da iskopas 1 eth za mesec dana mislim da trenutno treba vise od 2 meseca za jedan Eth da bi iskopao sa 100 hash-a...Mozda cak i 3 meseca nek napise neko ko trenutno kopa Eth koliko tacno meseci treba sa hashom od 100 da bi se iskopao 1 eth....

To bi bilo mnogo lepo kad bi mogao sa 100 hash-a za 1 mesec da iskopas 1 eth.Ja se secam jos kad sam kopao Eth sa 3 komada rx 480 -90 hasha trebalo mi je mesec dana i vise za 1 eth a to je bilo pre 3 meseca kad je dif bio 350 ili 400 mogu sada da zamislim samo koliko treba sa diff-om od 1346 da se iskopa 1 eth.

Sta su to sredili za Vegu?

Mjesec dana sa 114 h/r jedan i nešto sitno Eth se iskopa
 
Trenutno rx 460/560 kopaju 12.5mh/s na eth sa nekim normalnim taktovima 1060/1800/0.9v/25w (realna potrošnja je oko 40w), na exp/music/DBiX hash je oko 13.5mhs, neki occ može da donese max 1mhs preko al to je krajnje bespotrebno....
Sa otključanim shaderima 460 daju ~110h/s na zeca (98-99 default bios), oko 110 i rx560 daje...

rx460.png
 
Poslednja izmena:
Stigli mi PCI Riseri i imaju samo USB kabal pise na njjima verzija oo8s
Kako ovi riseri dobijaju napajanje preko USB kabla ili treba kupovati dodani kabal
 
Daj sliku, nešto neverujem da je to uopšte moguće....
 
Evo slika

20170722_120034.jpg
 
Nazad
Vrh Dno