Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi se da je lose vreme, pa sedimo ovde :)
Milos996 tvoj slucaj ovde nije validan za test i ovaj konkretan problem Zato i pitah od kad imas.
Za update nisam ni znao, odn ne mogu da tvrdim da je store nudio upgrade crvene app. Mozda jeste, ne znam. Naravno da je sve na manual. Ne mogu da verjem da ima (puno) ljudi koij to drze na auto. Neiskusno.
Ovde je problem sto pri installu nove app se brise profil za "mobilno bankarsto", iako bi trebao samo update. Ne bi to bio problem da ne puca create novog profila. Msm da je to
glavni uzrok.
E sad testa radi valjalo bi znati da li radi za potpuno nove korisnike ovih dana, da li uspevaju da kreiraju nalog, mobilni profil i sve redom od nule. Ako radi, onda je to data issue, nesto sa brisanjem/inaktivacjom starog profila nije ok, pa ne uspeva ni kreiranje novog. Krerianje pina je samo zavrsni korak akrivacije koju korisnik vidi.
Da da, jasno mi je da je moj slučaj malo drugačiji pa verovatno i zato nisam imao problema do sada. Iskreno ja ne bih eksperimentisao sa tim, tako da ne mogu da pomognem oko toga. Plašim se da će i mene zezati kao i starije korisnike. Dok radi, ne menjam ništa 😂

U svakom slučaju srećno sa tim. 😁

P.S. vreme nas je definitivno okupilo sa tekućim problemima i iskustvima. 👍🏼
 
Kaze snajka u kol centru da se strpim malo i da ce resiti problem uskoro, rekoh alo 21-vi je vek a vi 3 dana popravljate aplikaciju, na sta sam dobio odgovor pa imate e-banking 😂😂😂 bice razlaza posle 3 god.
 
Hoće li popraviti ili da gasimo, korisnik od 2017, medju prvim registrovanim nalozima. Tada je bila prava revolucija u odnosu na ostale banke.
 
Danas sam primetio da mi aplikacija ne radi (Crvena verzija). Call centar mi je preneo da se jos uvek radi na popravci aplikacije.
 
To znamo već, čim ne radi znači da nisu popravili. Nas ovde zanima da li će i kada, ili da gasimo. A oni to ne znaju.
 
Crvena vise ni ne "prica" sa serverima. Vratih je iz nekog Migrate backupa, ali ne radi uopste vise.
A sa novom se nista nije desilo. Jel to od 01.feb stalo? Sedan dana dakle ...
 
Nije stalo ništa. Kod mene radi sve normalni, nije nikada ni prekidalo.

A vi kojima ne radi aplikacija prvo proverite da li imate opciju mobilno bankarstvo na nalogu. Pošto vidim da ga neki nemaju ili im je iz nekog razloga isključeno. Najverovatnije serverski problem.
 
Nije stalo ništa. Kod mene radi sve normalni, nije nikada ni prekidalo.

A vi kojima ne radi aplikacija prvo proverite da li imate opciju mobilno bankarstvo na nalogu. Pošto vidim da ga neki nemaju ili im je iz nekog razloga isključeno. Najverovatnije serverski problem.
Kakvo mobilno bankarstvo? Gde se to proverava ? Zar mbanking i ebanking nisu podrazumevane opcije ? Za mbanking ,sve što ti treba je android aplikacija i to je sve.
 
Ja im pisao da, posle update-a, ne mogu da se registrujem kao postojeći korisnik, jer korak kod unošenja novog PIN-a ne prolazi ma koliko puta pokušavao, a da na svom profilu nemam opciju "mobilno bankarstvo" odakle bih izbrisao svoj uređaj pre obnavljanja registracije, jer možda je to rešenje.

Oni odgovorili da pokušam kasnije :unsure: i da moram prvo da se registrujem da bih imao opciciju mobilno bankarstvo. WTF!? 🤨
 
Nije stalo ništa. Kod mene radi sve normalni, nije nikada ni prekidalo.

A vi kojima ne radi aplikacija prvo proverite da li imate opciju mobilno bankarstvo na nalogu. Pošto vidim da ga neki nemaju ili im je iz nekog razloga isključeno. Najverovatnije serverski problem.
I kod mene je radilo normalno dok nisam promenio telefon. Sad ne prolazi unos PIN koda prilikom registracije. I tako danima.
 
Takođe problem prilikom PIN-a, nakon što je telefon automatski ažurirao app sa MTS (crvena) na BPŠ (plava)
 
Obavešteni nadležni, tako kažu.
 
Neko je očigledno čačnuo određeni mikroservis i registracija, odnosno preregistracija uređaja nije u funkciji. Ranije sam instalirao i plavu verziju, potom obrisao uređaj, pa sad kad probam da ga registrujem, problem je na završnom koraku. Dakle, negde je sa njihove strane zapelo.
 
Odradio sam novi apdejt koji je izašao, i posle nekoliko neuspešnih kreiranja pina najzad uspeo da prodjem registraciju Pina.

Sada aplikacija radi ali ne mogu da se ulogujem sa pinom
piše pokušajte ponovo...cirkus😂
 
Isto. Prešli su igricu.

Edit:
Proradila konačno! Probao nekoliko puta, čas izbaca grešku, čas prolazi.

Edit2:
Pojavila se i opcija "mobilno bankarstvo".
 
Poslednja izmena:
Ma da li je moguće.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-08-14-37-22-804_rs.mts.banka.jpg
    Screenshot_2023-02-08-14-37-22-804_rs.mts.banka.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 74
Registracija završena ali neće login ili prodje iz 10og puta... Samo izbaci molimo vas da pokušate ponovo
 
Probajte sa brisanjem app pa ponovna instalacija i logovanje. Meni je proradilo.
 
Управо сам ажурирао апликацију. Успео сам и да се региструјем и да се улогујем из прве.
За сада (коначно) све ради.
Надам се да ће тако и остати.
 
Odbija mi karticu kada pokušam da je povežem na Google Pay, jel ima nešto specifično na šta treba da se obrati pažnja?
 
Ja posto nisam dovršio online otvaranje predomislio sam se i ugasio nalog. Pisao sam na četu i trazili mi samo mat. br. i rekli da će mi javiti mejlom da je ugašen nalog. Jutros su to uradili.
Vidim da ovde ljudi ima problema sa obicnom app. Necu jos sa tim da se zezam. Nema smisla. Mislio sam da od njih moze biti nesto dobro, ali ocigledno ne moze.
 
Iskače mi dijalog sa nekom greškom u androi apliakciji. Dijalog je poluproziran i nalazi se iza glavnog sadržaja na ekranu i niej klikabilan. Palikacija je cela blokrianai moram da je ubijem. Zna li neko kako ovo da rešim?
 
@Broker treća opcija za animacije u Developer options ne može biti isključena i mora da se podesi makar na 0.5x
IMG_20230210_110016.jpg
 
Odbija mi karticu kada pokušam da je povežem na Google Pay, jel ima nešto specifično na šta treba da se obrati pažnja?
Da li ima neku ideju na šta su tačno mislili, pošto evo ne odgovaraju već 24h:
1676029558391.png
Prilikom dodavanja kartice u Google Pay sam naravno prihvatio Opšte uslove poslovanja, jer bez toga ne bih ni mogao da dođem do toga da su mi aplikacija ne prihvati karticu.
E sad jedino da nije nešto drugo u pitanju, ili je možda neki bag u aplikaciji jer sam pre neki dan apdejtovao android.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno