Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa samo dva posta iznad sam napisao da ne plaćate usluge karticom jer će vam naplatiti proviziju naknadno.

Nema to veze sa MTS bankom svaka banka to radi.
Cekaj, hoces da mi kazes da nema veze da li imam bilo koji racun u bilo kojoj banci, ako placam sa master karticom/vizom tipa u hotelu, na bazenu, privatnoj bolnici, apoteci, bukvalno BILO GDE uzimace mi proviziju? Sta je ovo, neki novi zakon za peljesenje opet? Placao sam do bukvalno pre mesec-dva nikakva crna provizija, u maju sam imao jedno 10 placanja karticom mts banke skoro preko 80 hiljada rsd na raznoraznim mestima ni jedan put mi nije skinut jedan dinar vise....ne znam za nijednu karticu iz inostranstva da uzima proviziju, ni n26, ni skrill, revolut, ni banke iz bugarske/hrvatske, niko od njih ne uzima proviziju kad placam bilo koju od usluga, bilo u inostranstvu ili ne. Jedino koliko znam postoji neka minimalna provizija za podizanje novca sa drugih bankomata, ali drugo nista.
 
Poslednja izmena:
Ne ne, ne...

to se desava na onim mestima gde je trgovcima skupo da uzmu terminal od banke, pa uzmu od "altapay" i slicnih derikoza koji proviziju masno naplate od kupca.

To se obracunava kao podizanje na salteru druge banke, meni su uzeli skoro 2000din provizije kada sam tako platio registraciju auta, pa sam onda istrazio o cemu se radi.
Najgore sto kupac pojma nema ciji je terminal...
pogledaj na izvodu ko je uzeo proviziju, provizija je naknadno naplacena kao posebna stavka od usluge koju si platio i obicno naplacena nekoliko dana kasnije i ti ne mozes ni da povezes gde si i sta platio, kao u tvom slucaju.

Cista legalizovana pljacka, koju NBS dozvoljava, a provizije ogromne!
 
Мени наплатили 170 динара јер сам уплатио на свој рачун новац у поштанској
 
O ovome pišemo već mesecima - samo u onim filijalama Poštanske u okviru kojih postoji famozni računar sa još famoznijom aplikacijom za rad sa MTS klijantelom se može uplaćivati i isplaćivati novac u bilo kojoj od 4 valute Računa Plus. U većim gradovima gotovo svaka filijala Poštanske ima ovu aplikaciju na tom jednom računaru. Ukoliko je ne poseduje, onda te tretiraju kao klijenta bilo koje druge banke i naplaćuju proviziju recimo pri uplati naravno, to se kod banaka podrazumeva. Spisak filijala koje bi trebalo da imaju aplikacije za MTS klijantelu:


Sve ovo smo već odavno prošli...

Savet je ukoliko nisi siguran da Poštanska ima aplikaciju, pozovi najpre filijalu (brojevi su na linku gore), pitaj da li ima i da li radi pre odlaska u istu - ovim se može uštedeti silno vreme. Ako ima i radi, kada odeš ramo obezbeđenju najpre napomeneš da si klijent MTS banke, ključna reč koja te može izdvojiti iz reda penzosa koji svakako čekaju ispred svake Poštanske, makar im to bio i randevu 😜.

Filijale Poštanske imaju tako malo aplikacija za rad sa MTS klijantelom zato što nas ima premalo, desetine hiljada samo i onda se krpe sa ovim postojećim, što im je dovoljno. Prosta matematika. Ako postoji potražnja, moraće da ubace dodatne aplikacije i u gradovima gde ih trenutno nema.

Dešava se da aplikacija baš ne radi kada ti najviše treba, pa ako imaš druge filijale na raspolaganju u gradu, juriš dalje, šta ćeš drugo. I dalje se dešava da naiđeš na svežu šalterušu kategorije "gušter" koja sva prebledi kada izvadiš MTS MC za podizanje deviza recimo, jer je to muka, niko joj nije pokazao kako se to radi i onda zove centralu više puta i ostale Cice, Mice, Mace, Jace i druge stručnjake u drugim filijalama Poštanske, pa uz malo gurke možda i dobiješ svoj novac posle nekih 20-ak minuta napinjanja...

Prednost je ta što postoji taj protočni račun za uplatu dinara u Pošti bez provizije. Druga prednost je što ima brdo bankomata na raspolaganju, čak i u manjim gradovima bar ima po jedan bankomat u okviru filijale ili MoneyGet neki. Treća prednost je što je online menjačnica među najpovoljnijima na tržištu ako ne i najpovoljnija, pa generalno može da se skrpi čovek u nekim slučajevima.

Zadnji put sam podizao devize u najbližoj Poštanskoj gde sam to već radio nekoliko puta kao i uplatu istih. Nova faca sa druge strane šaltera, znao sam da će biti vremenski iscrpno u startu, ali rekoh neka nauči sada, žrtvovaću se zarad budućih pokolenja 😎. Nakon 20 min. utvrdismo koje dugme treba da se klikne, koji papir da se odštampa, šta potpiše da bi mi sveža i entuzijastična šalteruša rekla u fazonu: "Znate, mi smo sada praktično jedna banka". Ja joj kažem da znam to već mesecima i da sam zato i došao jer su u komšiluku. Ona reče na to da me dodatno posvetuje: "Ipak, pošto vidite da je baš složena procedura sa ovom aplikacijom, bolje da idete u ekspozituru MTS banke, ona i dalje postoji, samo je u sastavu Poštanske". Ja joj kažem da sam došao baš tu gde jesam jer ne želim da idem na drugi kraj grada samo da bih podigao svoj novac i da zapravo svaka Poštanska treba da obezbedi to svim klijentima MTS banke, jer su preuzeli sva prava, ali i sve OBAVEZE. E, taj drugi deo je ono što bode oči svima i uvek kod nas. Uhhh, te obaveze... Nemam nameru da idem dalje dok ne dobijem svoj novac.

Kada se proces završio samo je konstatovala sva zadovoljna: "Eto, potrajalo je, ali operacija je uspela, to je najbitnije...." Kiselo se nasmejah i odoh svojim putem, a ona naravno ode na pauzu da odmori, izduva se, kafa, cigara, smire živci od silnog posla i previše informacija za jedan dan 😉. Državna banka, državni posao, to smo nadam se odavno naučili...
 
Poslednja izmena:
Je l' postoji neki rok do kada moraju da nas bivše MTSovce integrišu u potpunosti u Poštansku Štedionicu?
 
Ne ne, ne...

to se desava na onim mestima gde je trgovcima skupo da uzmu terminal od banke, pa uzmu od "altapay" i slicnih derikoza koji proviziju masno naplate od kupca.

To se obracunava kao podizanje na salteru druge banke, meni su uzeli skoro 2000din provizije kada sam tako platio registraciju auta, pa sam onda istrazio o cemu se radi.
Najgore sto kupac pojma nema ciji je terminal...
pogledaj na izvodu ko je uzeo proviziju, provizija je naknadno naplacena kao posebna stavka od usluge koju si platio i obicno naplacena nekoliko dana kasnije i ti ne mozes ni da povezes gde si i sta platio, kao u tvom slucaju.

Cista legalizovana pljacka, koju NBS dozvoljava, a provizije ogromne!
Човјек је споменуо и Идеју,мислиш да и они то раде?За мање фирме ми је јасно,али давно је речено да у таквој ситуацији мора постојати обавјештење/упозорење на одређену провизију.
 
Je l' postoji neki rok do kada moraju da nas bivše MTSovce integrišu u potpunosti u Poštansku Štedionicu?
Na to pitanje u ovom trenutku verovatno niko nema odgovor. Možda se nešto promeni na bolje do momenta kada nam reizdaju kartice za ove sa logom Poštanske, ali to ništa ne mora da znači, to su samo naša nadanja.

Poštanska svakako zvanično prodaje i Račun Plus pakete novim korisnicima, od toga ponajviše zavisi koliko će biti opravni po meni. Ako bude više korisnika Računa Plus, moraće brže i efikasnije da srede celu ovu stvar i za nas endemske vrste (MTS-ovce) i za svoje nove korisnike Računa Plus. Trenutno i nas postojećih i ovih novih ima verovatno zanemarljivo u odnosu na brojku od oko milion standardnih korisnika Poštanske koja se pominje po medijima.

Ako bi se gledala efikasnost servisa koja je pružala MTS banka, tj. sve ono što i dalje i pored padova istih imamo na raspolaganju, to bi išlo u prilog i standardnim korisnicima Poštanske, tj. da se tako nešto implementira na nivou svih klijenata, a sa druge strane da mi dobijemo ista prava kao i postojeći klijenti Poštanske, a ne jedan računar po filijali na raspolaganju(ako ga ima i ako radi). Dakle, da se uzmu benefiti oba sistema i napravi jedan efikasan kao win-win rešenje.

Ali, opet i bivša nam draga MTS kao i stogodišnja Poštanska su državne banke, tj. državna preduzeća za malverzaciju novcem na najvišem nivou i kada bi se zaista gledao interes klijenata, da li bismo bili tu gde jesmo?
Naravno da ima mnogo prečih stvari, poput zapošljavanja stranačkih kadrova, kupovina banaka po Banja Luci i ostalih stvari.

Ponoviću još jednom - ono što je sigirno je da Poštanska mora da postoji uvek u nekom obliku, dok god postoji država. Čak i Intesu teorijski mogu da zatvore ako ne plati kome šta treba na vreme ili se zameri nekom od naših baja, ali država mora da ima legalizovan sistem za "da gi obrnem, pa ću gi vrnem" sistem, da parafraziram neku reklamu iz davno prošlog vremena 😉.

I da nema Poštanske, kako bi država uplaćivala jednokratne novčane pomoći od početka korone, te 100 evrića svim punoletnim građanima, te za vakcinisane, te dodatno za penzose i nezaposlene... Ako nemaš račun, postaćeš klijent Poštanske bar za ove potrebe manipulisanja širokih narodnih masa, a u toj kategoriji smo i dalje svetski šampioni 😎
 
Nije mu idea sigurno skinula proviziju.
kao sto rekoh gore provizija se skine naknadno, (kao sto covek rece 400din) danima kasnije pa je onda tesko povezati sa kog su mesta skinuli tu proviziju.

Ali ako pazljivo vratite film sigurno cete se setiti, jer je obicno neka usluga u pitanju u pilicarskim firmama.
 
Nije mu idea sigurno skinula proviziju.
kao sto rekoh gore provizija se skine naknadno, (kao sto covek rece 400din) danima kasnije pa je onda tesko povezati sa kog su mesta skinuli tu proviziju.

Ali ako pazljivo vratite film sigurno cete se setiti, jer je obicno neka usluga u pitanju u pilicarskim firmama.

Ok, kada ovako moram - transakcija je bila juce u Idei organic (1100 dinara, stanje mi se 'magicno' umanjilo za 1500 dinara) i jedna danas u Euromediku (racun na 2000, stanje opet 'magicnim' putem umanjeno za 2700), obe lokacije su centar da ne duzim. Izmedju ove dve transakcije 9 dana unazad na kartici mts banke nemam NIJEDNU drugu transakciju, a pre toga sve su online placanja, tu nema govora da mi neko uzme jedan dinar, jer se tako nesto nikad nije ni desilo. Ono sto mene buni u celoj prici je da sam na istim lokacijama (dakle IDENTICNE radnje, identicna ordinacija) pre 2.5 meseca placao istom karticom, nije bilo nikakve provizije. Ovo je bukvalno preko noci, bez ikakvog upozorenja.
Naravno, razumem da postoji mogucnost da su u medjuvremenu na tim mestima zamenili terminale za placanje, ali opet - cim je NBS dozvolila takvu praksu sa provizijama, sve mi je jasno.
 
Poslednja izmena:
A šta piše u rezervisanim sredstvima?
Za Euromedik ne znam, ali Idea stvarno teško da sme da se zeza sa "divljim" POS terminalima. Ko bi ušao više u radnju?

Pišu reklamaciju banci, pa vidi šta oni kažu. Možda su oni opet zabrljali nešto u sistemu.
 
Takođe, Idea (Mercator S) ima račun u Poštanskoj i za IPS Pokaži sve transakcije idu na njega, stoga šanse su minimalne da vrše neke malverzacije. Zovi call centar mts banke na 0800103103 da biste utvrdili sve promene i rezervacije jer možda oni aplikativno imaju veća ovlašćenja u odnosu na korisnike.
 
Ok, kada ovako moram - transakcija je bila juce u Idei organic (1100 dinara, stanje mi se 'magicno' umanjilo za 1500 dinara) i jedna danas u Euromediku (racun na 2000, stanje opet 'magicnim' putem umanjeno za 2700), obe lokacije su centar da ne duzim. Izmedju ove dve transakcije 9 dana unazad na kartici mts banke nemam NIJEDNU drugu transakciju, a pre toga sve su online placanja, tu nema govora da mi neko uzme jedan dinar, jer se tako nesto nikad nije ni desilo. Ono sto mene buni u celoj prici je da sam na istim lokacijama (dakle IDENTICNE radnje, identicna ordinacija) pre 2.5 meseca placao istom karticom, nije bilo nikakve provizije. Ovo je bukvalno preko noci, bez ikakvog upozorenja.
Naravno, razumem da postoji mogucnost da su u medjuvremenu na tim mestima zamenili terminale za placanje, ali opet - cim je NBS dozvolila takvu praksu sa provizijama, sve mi je jasno.
Ljudi su te već lepo savetovali - definitivno moraš to da proveriš sa bankom kao što i sam znaš. Dobro je što čak i to negativno iskustvo deliš ovde, jer ovaj forum i tome služi, ali moraš da preduzmeš akciju što pre. Dakle, već danas pozovi, ja bih izbegao mail jer ko zna kada i ko će da odgovori na to, pa pokušaj telefonskim putem da saznaš, mada Centrala teško da ima neke preciznije informacije, reći će ti da odeš do neke filijale recimo. Druga stvar je odlazak u bilo koji od filijala Poštanske (koje imaju sistem za rad sa MTS klijantelom) ili u bivšu MTS banku ako postoji u blizini što je svima mučno, ali nekad mora i to.

U svakom slučaju, to su ogromne provizije za pomenute iznose i nijedan POS terminal ne bi smeo da skida tolike provizije, ako su u pitanju one uopšte. Ako imaš račune tih transakcija, tj. te dve gde su te odrapili, onda imaš i dokaz i moraće da ti refundiraju to preko što su uzeli. Ako nemaš račune, a postoje samo te dve odlazne u pomenutim iznosima, opet možeš makar da pokušaš da refundiraš to, samo što ćeš više da se cimaš sa pozivima, ali kažem ako imaš račune, onda si na konju. Jer ne mogu da ti naplate više nego što je odštampano na računima ili makar isečcima kao potvrdama kupovine, tj. ne bi smelo...

Problem je šta kod nas ne može, a šta ne sme - jer može sve naravno. Već se dešavalo da ogromnom broju korisnika, pa i meni skinu tripliran iznos sa bankomata, znači ja podignem 3000, a skinu mi još 6000 preko toga, ogroman bag u sistemu koji su rešili u par dana, mada je tako nešto neprihvatljivo naravno i da nismo gde jesmo samo zbog tog stresa bi banka morala da plati debeli odštetu, jer su ljudi podizali i preko 10k, pa su jurili sa posla kada im skine još 20k preko, van pameti...

U Idei (istina me Organic) Roda centrima kupujem svaki dan i nikada mi se ovako nešto nije desilo. Moraš da imaš i SMS poruku pošto si platio karticom kao dokaz o visini transakcije. Ja mislim da je ovo bag, zbog kojeg ćeš morati da zoveš i ideš u banku, ali ćeš da rešiš stvar, jer nema šanse da je ovo regularno da ti na 1100 kinte skinu 400 preko ili na 2k, 700.

Jer ako je stvarno tako, onda je vreme za "kuku i motiku", iako je za to vreme kod nas praktično uvek...
 
Poslednja izmena:
Ok, kada ovako moram - transakcija je bila juce u Idei organic (1100 dinara, stanje mi se 'magicno' umanjilo za 1500 dinara) i jedna danas u Euromediku (racun na 2000, stanje opet 'magicnim' putem umanjeno za 2700), obe lokacije su centar da ne duzim. Izmedju ove dve transakcije 9 dana unazad na kartici mts banke nemam NIJEDNU drugu transakciju, a pre toga sve su online placanja, tu nema govora da mi neko uzme jedan dinar, jer se tako nesto nikad nije ni desilo. Ono sto mene buni u celoj prici je da sam na istim lokacijama (dakle IDENTICNE radnje, identicna ordinacija) pre 2.5 meseca placao istom karticom, nije bilo nikakve provizije. Ovo je bukvalno preko noci, bez ikakvog upozorenja.
Naravno, razumem da postoji mogucnost da su u medjuvremenu na tim mestima zamenili terminale za placanje, ali opet - cim je NBS dozvolila takvu praksu sa provizijama, sve mi je jasno.
Rekoh da najbolje proveris na izvodu, a jos najbolje sa bankom...
Posebno bude evidentiran iznos koji je placen a posebno placena usluga provizije (u mom slucaju altapay sistem)
Ja sam moje provizije (bilo skoro 2000din provizija) odmah proverio sa bankom i dobio sam objasnjenje ovo sto sam ovde preneo, to placanje tretiraju kao podizanje na salteru druge banke.
 
Naravno, vec idem za sat-dva u filijalu da proverim, pa javljam sta budem uradio. Najjace od svega sto se te dve 'provizije' uopste nigde ne vide, nema ih u odseku za transakcije na aplikaciji, niti na rezervisanim sredstvima. I dete od 12 godina bi videlo da su uzeli istog trenutka kad su vrsena ta dva placanja...ako ista, mogu da svratim na iste lokacije da proverim terminale, mislim svaki dan ih ljudi koriste, nemoguce da dosad jos nekom nije bila ista situacija :/
 
Poslednja izmena:
Povukao 20-tak dolara sa Webmoney naloga i desilo se ovo:
1632509825989.png

1632509907655.png

Ne znam ko je krivac za ovo, ali pošto Webmoney nema svoju temu, evo da postavim ovde.
 
@Nikola2307 ,,Krivac" za to je MasterCard jer je valuta poravnanja za inostrane transakcije evro i njihov kalkulator kaže ovako:
Your transaction amount of 23.49 USD = 20.03 EUR in your card currency
Što znači da si odlično prošao i slična je situacija kada povlačiš sa PayPal-a na Visa karticu, tj. postoji mala razlika u odnosu i na Visa exchange rate calculator.
 
A možda je kriva naša "država" koja de facto nema svoju nacionalnu valutu pa MC i Visa poravnavaju inostrane transakcije u evrima. Pitam se da li to isto rade u Norveškoj i Švedskoj.
 
@Korean_MCG da MC i Visa su americke kompanije koje koriste dominantno USD pa onda EUR i GBP dok su skandinavske krune u istom rangu kao rsd sem sto tamo brze i efikasnije rade i manje su "provizije" jer su veca trzista od Srbije.
 
@Korean_MCG Delimično su se kartičarske organizacije odlučile za evro kako zbog zakona o deviznom poslovanju, tako i zbog Evrope. U prilog tome idu MasterCard Send i Visa Direct instant transfer protokoli čiji se prenos zasniva na blockchain-u tako da je i zato sve unificirano. Doduše, PayPal za Master radi samo instant u dinarima i to po njihovom lošem kursu, ali primera radi, ni mts banka, niti Poštanska štedionica ga ne podržavaju (istini za volju, PŠ radi Visa Direct za internet deviznu).
 
Poenta je bila da su mi skinuli novac sa kartice :)
Povukao sam 23.49 dolara na karticu, i nakon toga sam dobio sms od banke da su mi taj iznos skinuli s kartice.
Na webmoney nalogu je stanje 0, a na tekućem računu nema nikakvih priliva, samo ova transakcija sa slike.
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, taj minus znači da je uplata na tvoj račun/karticu i treba nekoliko dana dok se proknjiži
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mene je zbunilo što su stavili datum obrade 20. pa sam kontao da je već proknjižena. U PŠ ručno knjiženje zna da se oduži i do 10 radnih dana.
 
Znači da čekam još.
Mene je zbunilo i to što mi je stigao sms o korišćenju kartice, umesto da bude priliv.
 
Čisto sumnjam da PŠ knjiži ručno transakcije sa kartice, mislim da se to obrađuje svuda automatski i da se odugovlači zbog uštede koju banka time ostvaruje.
 
@Korean_MCG Trebalo bi, ali primera radi, OTP banka je pre oko mesec dana ukinula automatiku raspoloživosti sredstava za oba instant protokola i sad knjiže ručno. Kad standardni transfer, odn. chargeback se odvija kroz MC/Visa Net, to mahom ide na ručno knjiženje.
 
Još jedno poučno iskustvo sa svima nam dragom baba Poštanskom - jutros maltene bez čekanja dođem pred šalter, da uplatim devize na svoj račun kod iste šalteruše gde sam prošle nedelje jedva uspeo da ih podignem. Najpre se bunila što je jedna novčanica bila delimično oštećena, ali stvarno zanemarljivo. Ja joj kažem da je to ista novčanica koju mi je ona prošle nedelje isplatila pri podizanju deviza. Ove ostale šalteruše se nasmejaše na to, a ova najmlađa kaže u fazonu da se seća kada sam bio, ali da ipak ja moram da proverim jer oni nisu odgovorni za tako nešto. Naravno, da banka nikad nije odgovorna ni za šta, može da vam izda oštećenu novčanicu, ali ne želi da je primi natrag, tu istu. I što je najgore, u pravu je, zato ja kažem da je klijent UVEK oštećen. Savet svima da uvek proveravaju novac koji banka izdaje bez obzira na valutu, ovo svi znamo odavno, ne važi to samo za banke već i za menjačnice, prodavnice, gde god cirkuliše novac - nije problem da vam utrape oštećeno, ali je problem da im to isto vratite, naravno...

Nekako mi je uspešno odradila uplatu na račun i zamislite - taj jedan jedini, famozni računar sa aplikacijom za MTS klijente blokirao u toku štampanja izveštaja o uplati. Ova omladinka ga restartovala i računar neće da se opravi više uopšte. Narednih 20 min. su 4 šalteruše + njihova šefica pokušavale da oprave računar i svi smo došli do zaključka da nema druge do da ga iščupaju iz struje, jer nije hteo da se ugasi/restatuje ni držanjem na Power dugme, što je veoma čudna situacija, ali kad Poštanska tvrdi da je tako, onda tu nema rasprave.

Kada sam umesto za 5 min. završio posao za preko pola sata, mislim da su nakon toga sve radnice Poštanske otišle na pauzu da odmore malo, još nije otkucalo 9h u ponedeljak ujutru, ma još uvek nisu popile ni DRUGU kafu, a već im klijenti i računari prave muke, cccc, strašno... ;)
 
Poslednja izmena:
Kada bi PŠ imala dvosmerne bankomate to bi mi rešlo 99% problema koje trenutno imam sa njima.
 
Late reply, update od vikenda (situacije sa 2 provizije) - prva je bila sve redovno, 400din su skinuli jer su u toj Idei imali bas taj terminal koji skida, i proverio sam jos jednom posto sam licno otisao, i na odgovor prodavacice koja me zbunjeno gledala dobio 'ah pa ja sam nova od skoro radim ovde, mozda je greska sa vasom bankom'. Na drugom mestu u privatnoj bolnici su imali 3 terminala i rekli mi da se desava da im jedan cesto 'zakine' i pocne da baguje, pa ljubazno upute korisnike na drugi...ipak, banka mi je stornirala tih 700din, mislim da ce vratiti po svemu sudeci, cekam mesecni izvod da precizno utvrdim svaku stavku.
Ono sto je jalovo i prikaz stanja u administraciji je nacin na koji vode racunovodstvo - kada sam trazio izvod, promene su tako divljacki istumbane, nema nikakvog hronoloskog ili logickog redosleda - tipa neke stvari nisu proknjizene 2-3 dana unazad, dok druge kao da imaju prioritet...tu se stanje novca i promene apsolutno ne poklapaju sa sms obavestenjima, a koliko sam video, ni sa promenama kako stoje na smartphone aplikaciji. Sve u svemu, pogledacu izvod kad stigne, ali divljacka praksa NBS-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno