Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Druze,nacekaces se.Ja cekam STB da se zameni mesec i po dana,sta dalje da kazem.Ocigledno je da ih ima malo na terenu i to je to.A koliko vidim ni SBB nije nista bolji po pitanju azurnosti za korisnike.
 
Druze,nacekaces se.Ja cekam STB da se zameni mesec i po dana,sta dalje da kazem.Ocigledno je da ih ima malo na terenu i to je to.A koliko vidim ni SBB nije nista bolji po pitanju azurnosti za korisnike.
Ja sam 2 nedelje cekao STB, niko nista nije javljao. Na kraju sam sa starim otisao u poslovnicu i trazio da mi daju novi. Odmah su mi izdali. Uradi i ti to, verovatno ce ti uspeti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Je l ti riknuo kad si menjao?Kod mene svaki treci dan baguje pa moram da resetujem ruter.
 
Nije crkao, samo je to bio onaj stari veliki beli STB i često je slika mrznula, seckala, dok na drugom tv-u gde je bio novi STB nije bilo ikakvih problema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A kod mene je obrnuto,ne secka slika na starim STBovima ali me zato novi zeza....
 
Kod mene je na novom slika primetno slabija a uređaj neuporedivo odzivniji

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je na novom slika primetno slabija a uređaj neuporedivo odzivniji

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
To sam i ja primetio, da je na novom stb uredjaju slika mutnija-manje ostra nego na starom stb uredjaju.Zamenio sam oba stara sa novim jer mi je stb bagovao svakih par dana. Novi ne baguje, menja kanale brzo, ali slika manje jasna.
 
Primetio sam da se stari stb povezuje sa tv-om na rezoluciji 1080i a novi na 720p. To radi automatski, nisam video da ima negde u podešavanjima sam da namestim.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vidim zale se ljude na te njihove STB-ove, a planiram da uvedem mts. Jel stb obavezan ili to zavisi od starosti tv-a?
 
Obavezan je.
STB im je odlican bar meni, brz bez mana.
Nema greske, opusteno.
 
Primetio sam da se stari stb povezuje sa tv-om na rezoluciji 1080i a novi na 720p. To radi automatski, nisam video da ima negde u podešavanjima sam da namestim.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Da li to gledaš na TV-u, kao ono kada pritisneš Display na daljinskom?
Meni su i stari i novi STB na 1080i 50Hz (Chromecast je npr. 1080p 60Hz).
 
Vidim zale se ljude na te njihove STB-ove, a planiram da uvedem mts. Jel stb obavezan ili to zavisi od starosti tv-a?

Nema nikakvih problema sa stb-om, sve radi kako i treba da radi
Za šest meseci jedan restart prilikom updatea
 
Ja već imam optiku, a razmišljam o Box-u. Da li i u tom slučaju mogu da se nadam promociji od 8 meseci po 1 dinar? :)

I kako da "nađem" promotere koji to nude? :D

Не знам шта бих ти рекао, мораћеш да их питаш лично у вези са тим промоцијама за постојеће кориснике. Нама је промотер сам бануо, нисам га тражио, а фазон је што смо неколико дана раније већ поднијели захтјев за бокс пакет у пословници, па кад сам скапирао да уз промотера иде и 2 додатна мјесеца за 1 динар отказали смо телефоном захтјев, сачекали 2 дана да "нестане" из система и онда је промотер поднио нови захтјев за нас, па као што рекох од његовог подношења захтјева до активиране услуге у стану прошло је тачно 10 дана:,,: Промотери у појединим зградама остављају флајере са личним контактима, па види или се распитај код комшија да ли неко има неки контакт.


Елем, ја сад имам једну бубицу која ме мучи: на уговору за бокс 4 плави који смо потписали на лицу мјеста и који је касније активиран, у табели у којој пише спецификација услуга за mts TV је писало PLUS HD, а онда неколико дана касније када смо добили анекс због мобилног телефона који смо узели у оквиру пакета (чекали смо одређени уређај па зато није одмах одрађено) у истом пољу пише само PLUS. Чини ми се да је неко овдје спомињао разлику, па ме интересује зна ли неко хоћу ли имати проблем са неким каналима или не? Овај анекс је стигао поштом, заједно са телефоном, па имамо и варијанту да то вратимо и поништимо ако буде фрке, јер се сматра уговором на даљину... Шта ми је чинити?
 
Ne verujem da je do STB-a, oba nova kod mene pokazuju 1080i (pri tome jedan baš star 32'' tv).
Ni optika nije stigla kod mene, na vdsl-u sam.
Vrlo je moguće da je nešto do tvog TV-a i podešavanja u pitanju.
 
Konacno su dosli monteri (neki podizvodjaci) i poceli postavljati kanalice za MTS optiku (jel se tako zove usluga, firma ili kako se pravilno kaze?), a trebali poceti jos 28.10.2019. nakod dugotrajnog cekanja, pozivanja, naganjanja s njima kuda ce i kako uci u ulaz, kako i kuda postaviti instalaciju po hodniku...
Sada imamo SN (exRV), ptt-KDS, Orion i fali nam samo SBB, a nadam se da ce i on jednom doci...

20191115_182236.jpg 20191115_182244.jpg

Prvo su hteli sivim plasticnim bužirom (plastično crevo kao za odovd vode iz klime) da postavljaju vertikale, odhebali smo izvodjaca odma (oni su tantuzi, gledaju svaki dinar da ćape), pa smo ih čekali 20 dana da "nabave kanalice" (kupise ih u Uradisam, a foliju u kojoj su upakivali kanalice pobacase po hodniku zgrade na ulaz, kultura na nivou) i evo danas postavljau, samo sto ne stavise i spratnu razvodnu kutiju u beloj boji vec ovakvu sivu (mada "znam" da ce je vec koliko sutra upravnik ofarbati u belo o svom trosku)...

Ako danas postave opticke kablove kroz kanalice i naredne sedmice ih splajsuju (kazu da ce to njihova firma uraditi samo druga ekipa montera), kad se moze ocekivati pustanje signala u ulazu i prvo prikljucenje korisnika?
 
Evo da pohvalim MTS.
Uzeo sam novi stan pre pola meseca.
Jedan od uslova je bio da u zgradi ima opticka infrastruktura bilo kojeg provajdera (u drugom stanu imam Orion optiku - fantazija usluga, nemam zamerki). U zgradi je trenutno MTS optika i SBB Giga mreza :D
Elem, odem ja u petak prosli da prebacim vlasnistvo nad tel. brojem na moje ime, a usput i da podnesem zahtev za Box 3 200/80.
Sledeci dan, subota.
Zvoni mob, javim se kad ono kol centar MTS-a, pitaju dal sam kod kuce, majstori bi dosli za 2 sata. EJ, NIJE PROSLO NI 24 SATA OD PREDATOG ZAHTEVA ?!
:D :D :D

Ja dozivljavam orgazam. Kazem, samo izvolite, kuci sam.
Dosli momci za 2 sata, po dogovoru, kazu imamo problem. Kakav sad problem ? Kazu, mora jedno parce instalacije da ide po fasadi, zato sto mi stan nije u vertikali, pa se boje ako izbuse plocu da ne izadje Hilti kod komsije u spavacoj :D
Nista, poslace drugu ekipu koji rade kuce jer oni imaju opticki kabl za spoljasnje montiranje, zbog kise itd. Ja se smorih, razmisljam, bilo je suvise lepo da bi bilo istinito.
Utorak, 3 dana nakon pozivanja ekipe za spoljasnje radove. POZIV !

Uglavnom, da skratim, dosli ljudi, sve izbusili, povezali, splajsovali i ocistili. Cak me castili jos par kanalica da imam za montazu kamera. Legende zaista.

Eto, NET fercera, proban na mobu preko wifi jer nemam racunar, ostao u drugom stanu. Kad ga prebacim, kacim i speedtest.

VRLO sam zadovoljan. Bas profi odradjeno, cela prica oko uvodjenja i oko njih. Kapiram da nisu kod svakog u kraju takvi, vise zavisi od podizvodjaca nego od MTS-a. Meni se lepo zalomilo :)
 
Poslednja izmena:
Hoce li biti optika u mestima poput stare pazove u skorijoj buducnosti? Mozda neko ovde zna..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Meni je za 10-tak dana koriscenja STB -OK- radi. Jednom mi izbacio nesto za restart, ja promenio kanal i bez gasenja nastavio dalje. Da li neko zna kako se podesava STB kod same instalacije-prvog paljenja, posto nameravam da sam uzmem dodatni i zakacim ?? A nisam gledao sta je covek radio kad je ovaj install, zadubio sam se u ugovor i detalje - tacnost podataka, mada sam primetio da trazi neke kodove-sifre ??
 
Jel Telefonkabl a.d. radi sprovođenje optike po ulicama ? Viđam ih ovih dana svuda gde se ja krećem.
 
Konacno su dosli monteri (neki podizvodjaci) i poceli postavljati kanalice za MTS optiku (jel se tako zove usluga, firma ili kako se pravilno kaze?), a trebali poceti jos 28.10.2019. nakod dugotrajnog cekanja, pozivanja, naganjanja s njima kuda ce i kako uci u ulaz, kako i kuda postaviti instalaciju po hodniku...
Sada imamo SN (exRV), ptt-KDS, Orion i fali nam samo SBB, a nadam se da ce i on jednom doci...

Pogledajte prilog 277290 Pogledajte prilog 277291

Prvo su hteli sivim plasticnim bužirom (plastično crevo kao za odovd vode iz klime) da postavljaju vertikale, odhebali smo izvodjaca odma (oni su tantuzi, gledaju svaki dinar da ćape), pa smo ih čekali 20 dana da "nabave kanalice" (kupise ih u Uradisam, a foliju u kojoj su upakivali kanalice pobacase po hodniku zgrade na ulaz, kultura na nivou) i evo danas postavljau, samo sto ne stavise i spratnu razvodnu kutiju u beloj boji vec ovakvu sivu (mada "znam" da ce je vec koliko sutra upravnik ofarbati u belo o svom trosku)...

Ako danas postave opticke kablove kroz kanalice i naredne sedmice ih splajsuju (kazu da ce to njihova firma uraditi samo druga ekipa montera), kad se moze ocekivati pustanje signala u ulazu i prvo prikljucenje korisnika?

Kanalice kroz vertukalu zgrade treba da budu široke metalne, brendirane sa mts logom i usrafljene u zid - sve ostalo je fusarenje od strane izvođača. Pri tom ovo lako može da se razje*be čak i slučajno (nošenjem nekog predmeta kroz hodnik npr ormar i slično), a rukom za 3 sekunde tako da ovo nikako nije dobro urađeno. Imaš na strani 114 sliku kako izgledaju brendirane mts kanalice.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje vezano za uvodjenje optickog kabla u stan. Po vertikali su razvukli kabl, ostalo je da mi udju u stan. Posto ne bih da mi buse zid i razvlace kabl po plafonu do mesta gde mi je cvoriste (drugi kraj hodnika koji dugacak 5m), hteo bih da iskoriste postojece kanale. Naime postoje 2 varijante:

1. Da iskoriste buzir crevo kroz koje ide telefonski kabl (problem je sto ovo crevno nije plasticno vec mi deluje kao neko platno ili nesto slicno, na zalost kada sam renovirao stan, nisam primetio da majstori nisu promenili ovo crevo vec je ostalo staro)

2. Da u stan udju koristeci crevo (plasticni buzir) kroz koji ide koaksijalni kabl od kablovske

Da li je to moguce? Da li je neko od vas to radio?
 
Ovo i mene interesuje. Samo sto je kuca u pitanju.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jedno pitanje vezano za uvodjenje optickog kabla u stan. Po vertikali su razvukli kabl, ostalo je da mi udju u stan. Posto ne bih da mi buse zid i razvlace kabl po plafonu do mesta gde mi je cvoriste (drugi kraj hodnika koji dugacak 5m), hteo bih da iskoriste postojece kanale. Naime postoje 2 varijante:

1. Da iskoriste buzir crevo kroz koje ide telefonski kabl (problem je sto ovo crevno nije plasticno vec mi deluje kao neko platno ili nesto slicno, na zalost kada sam renovirao stan, nisam primetio da majstori nisu promenili ovo crevo vec je ostalo staro)

2. Da u stan udju koristeci crevo (plasticni buzir) kroz koji ide koaksijalni kabl od kablovske

Da li je to moguce? Da li je neko od vas to radio?

Kod mene kod ulaznih vrata postoji rupa kroz zid kroz koju ulazi koaksijalni kabl u stan (od kablovske). Rupa je prilično uska, taman da prođe koaksijalni kabl. Kabl nije provučen kroz bužir. Da je bilo mesta, monteri bi provukli optički kabl kroz tu rupu, međutim nije moglo. Ovako su minimalno probušili štok od vrata, stavili platičnu kanalicu (tj. jako usko crevo) kroz koje su provukli optički kabl u stan.

Ako kod tebe ima dovoljno mesta u bužiru od kablovske, ne vidim razlog da ne provuku kroz njega. To i njima štedi posao jer neće bušiti novu rupu.

Što se tiče daljeg provlačenja optičkog kabla kroz taj platneni bužir - ne bih znao da li to rade. I mene interesuje, pa javi kada dođu monteri :)
 
Mislim da ce tesko kroz neki duzi buzir moci da provuku opt.kabl posto je on mekan i savitljiv kao ribarski najlon, a i da se ne osteti. Praksa im je / kao i kod mene/ da ga lepe sa plastikom po ivici plafona i zida, ili dva zida - sto je ok jer se i ne vidi, ko ne zna. Kazu sto se tice krecenja moze preko njega samo da se pazi da se ne prekine.
 
Imao bih jedno pitanje u vezi sa MTS optikom. U razgovoru sa operaterom sam proverio i postoji mogucnost uvodjenja optickom interneta u stan. Stan je u Beogradu. Posto zivim kao podstanar, a u stanu vec postoji standardan telefonski prikljucak za postojeci telefonski fiskni broj koji se vodi na vlasnika stana, da li ja prilikom sklapanja ugovora dobijam novi telefonski broj koji se zajedno sa celokupnim paketom vodi na moje ime, a nakon prekida saradnje se gasi ili je neka druga opcija u pitanju?
 
Imao bih jedno pitanje u vezi sa MTS optikom. U razgovoru sa operaterom sam proverio i postoji mogucnost uvodjenja optickom interneta u stan. Stan je u Beogradu. Posto zivim kao podstanar, a u stanu vec postoji standardan telefonski prikljucak za postojeci telefonski fiskni broj koji se vodi na vlasnika stana, da li ja prilikom sklapanja ugovora dobijam novi telefonski broj koji se zajedno sa celokupnim paketom vodi na moje ime, a nakon prekida saradnje se gasi ili je neka druga opcija u pitanju?

Prilikom sklapanja ugovora se ne dobija novi broj već se zadržava postojeći. Vlasnik broja ostaje isti. Samo se usluga Internet vodi na tvoje ime. Posebno plaćaš fiksni telefon, a posebno internet. U slučaju da uzmeš Box paket, onda će se usluga voditi na tvoje ime (kroz Box ćeš plaćati i fiksni telefon). Kada odlučiš da napustiš taj stan, izvršićeš prebacivanje Box paketa na novu lokaciju (tj. na novi broj fiksnog telefona jer se Box vezuje za fiksni broj) i sve ostaje isto. Vlasnik nastavlja da dobija samo račun za fiksni telefon kao pre uvođenja Box paketa.

Vlasniku treba da objasniš da će biti minimalnog bušenja na ulazu u stan i kroz stan u zavisnosti gde će ti se nalaziti ruter. I druga napomena je da fiksni više neće moći da mu radi kada nema struje :)
 
Vlasniku treba da objasniš da će biti minimalnog bušenja na ulazu u stan i kroz stan u zavisnosti gde će ti se nalaziti ruter. I druga napomena je da fiksni više neće moći da mu radi kada nema struje :)

Za uvođenje optičkog interneta, kao i za postavljanje kablovskih instalacija u stanu u kome one nisu već prisutne, potrebna je pisana saglasnost vlasnika. Trenutno je praksa kod provajdera da to ponekad i ne traže, samo da bi što više ljudi sklopilo ugovore. Ali, to nije legalno i da ne biste imali problema uvek tražite saglasnost vlasnika za uvođenje instalacija u stan koji nije vaš, bez obzira na to što se ugovor vodi na vaše ime.
 
Moze opticki kabl kroz buzir, trazite im da tuda provuku...
 
Nazad
Vrh Dno