Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Para nemam za bacanje ali za ćeif se uvek plaćalo pa tako i ja,godinu dana besplatno odlična ušteda ali spojeno sa nerviranjem 24 meseca da ne mogu gledati šta ja hoću i kada hoću za mene nije prihvatljivo,ali na kraju je pala odluka za MTS internet i EON na drugoj mrži,s tim što dobijam MTS internet 12 meseci besplatno tako da mi to sve izgleda vrlo privlačno i prihvatljivo.

Mislim da je to dobra odluka, u ovom trenutku najbolja kombinacija. I ja sam tako iskombinovao. Za sada sve fukcionise dobro. A i videcomo sta ce nova MTS platforma da nam donese. :)
 
Ta nova mts platforma ce u stvari da bude "ono u iptv stb" sto vidimo pre nego sto upalimo odredjeni tv program, ono setanje i premestanje izmedju opcija pre samog gledanja tv-a?
 
A to ce oni da nam ubace daljinski svima na stb-ove...?
Dal da ocekujemo probleme i dane/sedmice sredjivanja problema posle...?
 
MTS je prešao na platformu koja se zove iris TV.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Posto prelazim sa SBBa (Android tv box), kada vidim sta daje MTS, kao da prelazim s' konja na magarca. :D Al' dobro, za razliku u ceni mogu da kupim brdo android boxeva.
 
Ne treba ti brdo boxeva, kupi samo eon smart box van mreže.
 
Koga je najbolje kontaktirati za proveru da li postoji optički privod, postoji li neki mail tehničke službe, nekako mi nisu baš pouzdane osobe u call centru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@otkaz: Pisano je na tu temu sto puta do sad : box možeš da kupiš za 6.500 din (+ trošak za 1 mesec prepaid paketa) uz neki od prepad "mini paketa" tipa Porodični, Sport. Porodični je najjeftiniji. Znači, moraš da platiš samo taj 1 mesec neki od paketa i posle toga prestaješ da plaćaš (a Eon app aktiviraš sa "pozajmljenim" MojSBB nalogom) a box ostaje kao tvoje vlasništvo trajno.

https://sr.eon.tv/paketi/eon-porodicni-paket/

Uz bitnu napomenu da ako se uređaj nekad resetuje na fabrička podešavanja a nemaš Eon tj MojSBB/MojEon nalog da aktiviraš Eon app box je neupotrebljiv za bilo šta jer ne možeš da izađeš iz tog "ekrana" koji prikazuje kod za aktivaciju Eon aplikacije.

Aplikacije koje je SBB tj UnitedCloud dodao na box nije moguće baš baš obrisati totalno apk fajlove sa uređaja, radi samo "uninstall" kroz ADB.
 
Poslednja izmena:
Ah, verovatno sam propustio te casove... ;) Sada, kada mi je pojasnjeno, mislim da je veliki (bar za mene) rizik kupovina eon box-a. Hvala.
 
Ne mora biti pozajmljen nalog, postoji opcija i da se plaća.
 
Da li se nekom desava da ona kutijica od tv-a zabode? Nema signala na televizoru. U zadnjih par dana ovo treci put da mi desi. Nakon restarta proradi.
 
Da li se nekom desava da ona kutijica od tv-a zabode? Nema signala na televizoru. U zadnjih par dana ovo treci put da mi desi. Nakon restarta proradi.

Meni.
I nakon restarta ne proradi odmah, nego moram na daljinskom prvo neko vreme manuelno da saltam kanale da bih tek onda kroz interfejs dobio opciju da ih menjam.

Verovatno bi trebalo traziti zamenu, ali mene mrzi da se mlatim sa MTS-om.

By the way, da li negde na netu ima da se nadje flash-ovan firmware SBB EON-a sa listom kompatibilnih android box-ova?
 
Meni radi, nemam tih problema..treba mu neko vreme da podigne sistem ali posle radi normalno. Mozda to nije bug nego feature :D
 
e trokiraa nekom interent meni od jutros u haosu evo 20 puta sam refreshovo da bi otvorio stranicu
 
takođe, nbgd, sve leti
 
meni jutros bas trokiro, bukvalno 95% zahteva su timeotovali, evo sad sve slajka normalno, nadam se da nije neko zagusenje koje ce se ponavljati, nego samo neka greska u routovanjeu ili nesto.. Inace do sada nikad nisam nikavih problema cista strela isto :)
 
evo opet trokira :(, jedino sto mi je cudno google radi skoro uvek bez problema al dosta ostalih sajtova ko ovaj forum svaki 5 put otvori :(
 
Zameni DNS.
 
Nisam stigao da se javim u vezi moje avanture.

01.11 potpisan zahtev za prebacivanje fiksnog i box 4 plavi, prebacen prepaid broj na postpaid odmah
16.11 podizvodjaci dosli da postave optiku i ruter, i aktiviraju fiksni. Receno da se ce kolege iz mts doci u roku od 1-2 dana da donesu STB i aktiviraju internet. Naravno, kao sto je i ocekivati, niko nije zvao, opet do poslovnice oni kazu da ce poslati email da urgiraju, posaljem i ja email, takodje kontaktiram putem call centra i online chat, svi kazu stripite se poslacemo urgentni zahtev. Ukucani bez TV zato sto sam isekao i izvukao RG6 SBB kabal da bih postavio LAN za iptv umesto njega.
21.11 dolazi covek iz mts, donosi STB koji odmah radi prilikom prikljucivanja i cudi se sto internet nije aktiviran i da ce on poslati zahtev da aktiviraju internet, koji ce tek proci u nedelju.
Tako i bilo, sve aktivno osim fiksnog koji je radio prva 2 dana i onda jednostavno prestao. U ruteru stoji
The WAN has not obtained an IP address
, kontaktirao ih danas, kaze prosledice zahtev sluzbi za resavanje.

Ako jos neko bude prebacivao fiksni i ostale usluge iz SBB, ovde sam pisao kako je bila zavrzlama, ali na kraju je sve dobro ispalo. Raskinut ugovor u SBB 31.10, ali ne znam kada je zahtev iz mts poslat ali fiksni iz SBBa je prestao da radi oko 11.11. Nikakvo obavestenje ni od jednih ni od drugih, no ne koristim ga tako da mi nije ni bilo bitno, mts nije ni dodelio privremeni broj.

TV radi odlicno, internet radi odlicno, sve na kraju dobro ispalo :)

10470278832.png
 
Poslednja izmena:
Identicno merenje i kod mene, upload zakove na 75 i ni makac. Ping mi ne silazi ispod 6, obicno je 8.
Zanimljivo da i ako sam iz leskovca ruter se vezuje za zajecar, bor, nis, vranje, izgleda da nemaju server u Le. Svi ostali provajderi imaju svoj server ovde i uvek je lokacija bila Le, verovatno je zbog toga ping 6 i vise.
Sto se tice instalacije sve je uradila jedna ekipa od dva clana. Razvukli kablove za ruter tri stb-a i postavili jedan netix switch. Zahtev podnet u petak vece, majstori bili vec u sredu ujutru. Za oko sat ipo sve postavili i aktivirali sve usluge. Jedino sam morao da cekam mtstvgo nalog par dana. Telefon iz sbb-a je prebacen tacno 12 dana od podnosenja zahteva za raskid eon premiuma, a 9 dana od uvodjenja box 4.
 
pa nije dns sigurno jer mi dns vratio replay za 2ms. to je prvo sto sam probo da flusujem i promenim. danas je lepo radio nadam se da je bilo samo nesto privremeno
 
Da li se i vama updejtovali stb uredjaji na iristv, novi interfejs prakticnije za sada, jos da dodaju opciju na svim kanalima 7 dana unazad.
 
Kod mene još ništa
 
Isto, čeka se update...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno