Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Da podelim svoja iskustva u vezi kvaliteta slike, posto se to pitanje stalno provlaci kroz vise tema na forumu. U testiranju koriscen televizor Lg 4k 49UJ7507, eon aplikacija, eon box, mts stb, exe-net dvbc kablovska direktno na tv-u. Podesavanje slike apsolutno ista za svaki izvor, bilo da je dvbc, webos eon aplikacija, hdmi ulaz. Iako mnogi pricaju da je kvalitet slike bolji kod ovog ili onog provajdera, hd je hd, sd je sd i to je to, apsolutno je ista slika bilo koji izvor da je u pitanju. Vise nas je pokusalo da pronadje bilo kakvu razliku u slici ali niko nije video razliku. Jedina razlika je sto prenos programa na dvbc tjuneru ukljucujucu i dvbc na eon boxu par sekundi brzi od iptv-a (eon aplikacija i mts stb). Iako sam chitao mnoge price da je razlika i do 30 i vise sekundi. To je od mene, neko ce se sloziti a neko nece, sve u svemu uzmite ono sto vam je najpovoljnije, pa za dve godine opet u krug, samo neka postoje akcije a ne da medjusobno prave dil i deru korisnike kao mobilni operateri. I da napomenem onima koje to zanima, satelitski CS je kod mene mnoooogo stabilniji na mts optici nego na koaksijalnom sbb internetu.
 
Ima li neka tema gde nisi ovo objavio?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Bili danas, doneli Q2 i dosli da postave vlakno, na pitanje sta je sa TV i internetom? Kaze oni to vise ne rade, ima mnogo posla, sada dodju da postave vlakno, konektuju ruter, i puste telefonsku liniju. Za 2 do 3 dana ce se javiti druge kolege koje ce doneti STB i pustiti internet :wall::wall:
 
Тако је и у Младеновцу, само што је ова друга екипа звала већ три пута, а од ове прве која уводи оптику у стан ни трага ни гласа [emoji23]

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Znaci dobro sam prosao, haha. Kazu da imaju pune ruke posla, mnogo ljudi prelazi zbog 12 meseci akcije. Zelim ti da sto pre dodju!
 
Kod mene je sve ista ekipa odradila.
 
Bili danas, doneli Q2 i dosli da postave vlakno, na pitanje sta je sa TV i internetom? Kaze oni to vise ne rade, ima mnogo posla, sada dodju da postave vlakno, konektuju ruter, i puste telefonsku liniju. Za 2 do 3 dana ce se javiti druge kolege koje ce doneti STB i pustiti internet :wall::wall:

Pa u cemu je razlika dal ce prva ekipa sve odraditi ili ce dolaziti druga neki naredni dan?!
Verovatno je razlika u ceni koju ce naplatiti od mts-a, jer dolazak 2 ekipe je skuplji a postupak uvodjenja usluge za korisnika sporiji...
Nema tog sto zarad malo ćara nećemo moći pokvariti ili barem unazaditi.
 
Juce ja krenuo do radnje i na ulici stoji parkiran auto Telekoma sa pretpostavljam komercijalistom unutra...opkolilo 5-6 ljudi auto i raspituju se kad ce da ,,dodju'' u njihovu ulicu. Svi onako u glas pricaju...Dok sam prilazio pomislio sam da je bio neki sudar pa narod napao vozaca :D
 
Pa u cemu je razlika dal ce prva ekipa sve odraditi ili ce dolaziti druga neki naredni dan?!
Verovatno je razlika u ceni koju ce naplatiti od mts-a, jer dolazak 2 ekipe je skuplji a postupak uvodjenja usluge za korisnika sporiji...
Nema tog sto zarad malo ćara nećemo moći pokvariti ili barem unazaditi.

Ili možda ta prva ekipa nije prošla kurs za aktivaciju svega, nema se vremena a posla ima.

Kad dovedeš vlakno do modema ima još 5 minuta posla oko aktivacije.
 
Različite ekipe i podizvođači. Telekomovi radnici rade finalno postavljanje opreme i puštanje u rad, a sve do finalnog rade podizvođači (i to različite firme).
 
nije bilo tako pre
 
Različite ekipe i podizvođači. Telekomovi radnici rade finalno postavljanje opreme i puštanje u rad, a sve do finalnog rade podizvođači (i to različite firme).

Meni su (istina još u decembru prošle godine) sve završili momci iz Roaminga - i optiku i ruter i 2 ONT uređaja odmah aktivirali.
 
nije bilo tako pre

Nije, sada imaš minimum 10-ak različitih firmi koji rade optiku za Telekom (ne samo po Beogradu, već i po Srbiji). Ima dosta i "koski" od poslova koji su preskakani, zeznuti od starta, pa sada i to dolazi na naplatu, pa ko nije od starta u tom poslu i ne zna za jadac... nek' mu je sa srećom.

Meni su (istina još u decembru prošle godine) sve završili momci iz Roaminga - i optiku i ruter i 2 ONT uređaja odmah aktivirali.


To su kombinacije. Guglaj Neša Roming, za njih važe druga pravila (ili ih nema).
 
Poslednja izmena:
hteo sam da kažem da su sve radile outsorce firme, da nisu imale veze sa telekomom, da se telekom nije uopšte uplitao u instalaciju
 
Jel ima neki nacin da se sazna kada je u planu prolazak optike kroz neko mesto/naselje/ulicu? Ovi iz mts-a su beskorisni, jedino sto mogu da ti kazu je da kod tebe nema trenutno optike, kao da ja ne znam bez njih.
 
Samo ako znaš projektanta ili šefove izvođača radova. Za nas smrtnike te opcije i informacije nisu dostupne.
 
Jučer instaliran plavi box 4,koristim EON od samog početka,naravno internet mi je izuzetno važan ,ali prventveno mi je bitna televizija. Prešao na MTS zbog promocije od 1 din za prvu godinu zbog uštede novca.Prvi utisak je blago rečeno kulturološki šok,sam interfejs je očajan i vraćen sam par godina unazad,daljinski je očajan,slika sd je malo lošija neko na eonu,hd je ok,pola mojih omiljenih kanala ne mogu da se vraćaju 7 dana unatrag što mi je od presudne važnosti,listu omiljenih kanala sam napravio ali ne moze da se postavi kao prioritet nego se mora svaki put pritisnuti dugme da bi se ušlo u omiljene kanale,da ne govorim koliko fali EON aplikacija jer MTS go nije ni prići.Shvatio sam da imam otkazni rok od 15 dana,probaću da se naviknem u para dana,ali već vidim sebe da ću raskinuti ugovor i ostati na SBB.Uštedeću dosta para u tih godinu dana,ali ću se zato živcirati 2 godine.Ovo je moj utisak,mozda pomogne nekom ko je još neodlučan između MTS i SBB.
 
MTS optika kida što se interneta tiče, ali već su ljudi psiali da MTS IPTV inferioran u odnosu na EON.
 
Očekuje se da stigne nova platformaza mts tv, ali ne očekujem ništa specijalno. Ako možeš ostavi optiku, izbaci tv iz box paketa i kupi eon van mreže sa eon smart boxom. To je ok kombinacija, pogotovo ako si navikao na eon. Što se tiče optike definitvno radi bez greške.
 
Ja sam napustio SBB, uzeo samo internet i fixni u MTS, i koristim ustupljeni EON za Smart TV (uz VPN).
 
@kibicer koji VPN može da se instalira na smart tv i koji tv imaš?

Ja koristim besplatni Windscribe 10 gb na ATV. Ako bude akcija kao za Nord 60% uzecu godinu dana. Mada moze i sad za 2 dolara mesecno za jedan uredjaj.
 
Jučer instaliran plavi box 4,koristim EON od samog početka,naravno internet mi je izuzetno važan ,ali prventveno mi je bitna televizija. Prešao na MTS zbog promocije od 1 din za prvu godinu zbog uštede novca.Prvi utisak je blago rečeno kulturološki šok,sam interfejs je očajan i vraćen sam par godina unazad,daljinski je očajan,slika sd je malo lošija neko na eonu,hd je ok,pola mojih omiljenih kanala ne mogu da se vraćaju 7 dana unatrag što mi je od presudne važnosti,listu omiljenih kanala sam napravio ali ne moze da se postavi kao prioritet nego se mora svaki put pritisnuti dugme da bi se ušlo u omiljene kanale,da ne govorim koliko fali EON aplikacija jer MTS go nije ni prići.Shvatio sam da imam otkazni rok od 15 dana,probaću da se naviknem u para dana,ali već vidim sebe da ću raskinuti ugovor i ostati na SBB.Uštedeću dosta para u tih godinu dana,ali ću se zato živcirati 2 godine.Ovo je moj utisak,mozda pomogne nekom ko je još neodlučan između MTS i SBB.

Radis li ti, una00, nesto u zivotu, ili samo gledas TV i vracas omiljene kanale unazad? :D

Cuj, nista ti nisi pogresno rekao, ali sve mi to vec dobro znamo i prezvakali smo to vec vise puta. Ali ocigledno ti brate imas para na pretek, jer se odrices 30-40 hiljada dinara na godisnjem nivou (a mozda i vise jer SBB pljacka svoje korisnike), zbog nekakvog interfesja i sto moras malo da se "pomucis da ubodes neki od 30-40 omiljenih kanala (mozda ih imas i vise... ).

Istina je zapravo da SBB pljacka svoje korisnike (ja sam bivsi), da ima bolju tehnicku podrsku, da ima bolji interfejs na Eonu, da je internet na kablu nepostojan, brzine uvece padaju znatno, da se masa njih zali na kvalitet interneta uopste, i da ima samo par kanala razlike, ne racunajuci UM kanale, u odnosu na MTS. Istina je i to da je MTS na optici, da je internet odlican, da je interfejs* na MTS Boxu losiji ali ne utice znatno na gledanje televizije, da nemaju aplikaciju za TV, da imaju 101 HD kanal, da su SD kanali dobri, HD odlicni (bar na mom SONY 55AG9) i da nemaju ni jedan kvazi 4K kanal (kao SBB), i da godinu dana ne placas nista ako si novi korisnik. Mozda OVO moze da pomogne nekome da se odluci sta ce... ,)

*UPDATE: MTS upravo vrsi prebacivnje na novu interface platformu!
 
Poslednja izmena:
Samo krajnosti...
Kod mene je kompletna SBB usluga bila bez greške. Nikada pad u brzini interneta, TV slika odlična (od njih sam imao samo modem, i 2 kartice za TV).
Upload im je jako nizak, i sve više ljudi prebacuju iza CG NAT. To su dve velike mane, što se mene tiče.
Prešao sam na MTS, Box2, internet bez zamerke.
Od SBB usluga će mi jako nedostajati Unifon aplikacija.
 
Para nemam za bacanje ali za ćeif se uvek plaćalo pa tako i ja,godinu dana besplatno odlična ušteda ali spojeno sa nerviranjem 24 meseca da ne mogu gledati šta ja hoću i kada hoću za mene nije prihvatljivo,ali na kraju je pala odluka za MTS internet i EON na drugoj mrži,s tim što dobijam MTS internet 12 meseci besplatno tako da mi to sve izgleda vrlo privlačno i prihvatljivo.
 
Ja imam obe televizije. MTS Full TV paket i EON Duo Full TV paket (borrowed edition) koji koliko vidim ima znacajno manje kanala nego MTS. Mada je nebitno jer ja televiziju ne mogu gledati duze od 10 minuta. Drzim je zbog drugih ali da se mene pita ne bi ni placao uslugu televizije. Sto se kanala informisanja tice, Al Jazeera Balkans je je njuz kanal i po u odnosu na N1. Prva i N1 isti (ne)kvalitet novinarstva samo sto trube u drugaciju tikvu kako im njihovi nadredjeni narede. Na ove TV samo tupe o koroni ali tako sto svaka postavi svoje propale doktore/strucnjake. Na MTS/Prva ovi rezimski sarlatani a na N1 oni sto se nisu uklopili u rezimsku ekipu a isto su korumpirana bagra ko i ovi prvi pa samo kontriraju. Izem ti takve vesti. Tu su i migracije novinara sa jedne TV na drugi, istih bezveznih novinara koji nikada ne bi radili na TV da je ovde i dalje SFRJ.

Tri puta veci upload meni mnogo vise znaci nego li naklapanja sa N1. Sport me vise ic ne zanima tako da ne palim ni Arene ni SK. Kad hocu da se opustim upalim Youtube ili Netflix.
 
Nazad
Vrh Dno