Šta je novo?

OnePlus 5

Znaci generalno ne isplati se upgrade sa oneplus 3t na oneplus 5.
 
Ja sam ipak rešio da ga prodam, ne mogu da pređem preko inferiorne kamere u odnosu na Pixel/5x/6p jer mi je jako bitna, stavio sam ga u oglase po ceni po kojoj sam nabavio.

Svaka cast! Retki su ovakvi ljudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spremio sam pare za njega, i bio spreman da se cimam po Eu da ga nabavim, svidjali su mi se kao kompanija, ali da se ovako prave ludi, ne znam, na kraju sam kupio redmi note 4x za 145evra, za ostatak para me evo na exit-u :D
 
Pametno ulozen novac. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To kad se greje baterija je zapravo bolje, jer tada radi brzo punjenje. Kupi Xiaomi power bank to je verovatno jedini kineski a da nisu slagali kapacitet. Meni dva puta napuni telefon, onaj od 10 000 mah

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zapravo nije bolje, jer ce baterija brze da degradira.

Npr vidis i sam ako malo pratis vise, a ne pratis, Huawei 6P baterija degradira do ocajnog stanja za manje od 6 meseci, odnosno laicki, sve baterije brze degradiraju sto se brze pune, zbog vece amperaze, vise struje, pa utom i veca toplota. Onda pogledas iPhone koji ima 1A (kao i neki drugi telefoni) nemaju toliku degradaciju baterije bas zato sto se ne greju previse tokom punjenja, ali krastavac sporije ide punjenje.
 
Ne sve baterije.. kod op3/op3t/op5 i oppo modela ne stoji ta priča o brzom punjenju i grejanju baterije

Sent from my Redmi Note 4
 
Da, jedino kod njih zbog Dash charge-a.
 
a u čemu je razlika između nexus punjenja i dash chargea?
 
Zato sto kad se preko Dash-a puni hladniji je telefon i baterija.
 
^^

[youtube]UrZ5xnZFnmE[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4
 
Poslednja izmena:
Onda pogledas iPhone koji ima 1A (kao i neki drugi telefoni) nemaju toliku degradaciju baterije bas zato sto se ne greju previse tokom punjenja, ali krastavac sporije ide punjenje.
Polako pojaviće se brzo punjenje na iPhone 10S [emoji2] . Gotovo svi bolji telefoni koji su pojavili u poslednje 2 godine imaju neki oblik brzog punjenje, nisam video da neko ima probleme sem 6p



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako. Eno i baterija s7 posle 7,8 meseci gubi ogroman kapacitet.
Kod s8 su zato morali da reklamiraju " kvalitetniju " bateriju koja gubi samo 7% kapaciteta posle god dana punjenja

Sent from my Redmi Note 4
 
Klasična lion baterija gubi oko 20% godišnje nezavisno od načina punjenja, 7% jeste za reklamu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
dakle kao što sam i mislio... jedan ne zna da objasni šta je napisao u prethodnom postu, drugi kači poređenje sa qualcomm quick charge

još jedared, u čemu je razlika između dash (5V/4A) i nexus usb c punjenja (5V/3A), i kako to prvi manje greje bateriju od drugog? :)
 
Pa imaš gore objašnjenje.. od 2min i 40sek.

Druga stvar , ne znam kako se puni Nexus (nisam ja dizajnirao njegov način punjenja [emoji102] ) , Ali znam da greje kao lud. Bude kao furuna. ( Mislim na 6p uglavnom )



Sent from my Redmi Note 4
 
Poslednja izmena:
Spremio sam pare za njega, i bio spreman da se cimam po Eu da ga nabavim, svidjali su mi se kao kompanija, ali da se ovako prave ludi, ne znam, na kraju sam kupio redmi note 4x za 145evra, za ostatak para me evo na exit-u :D

Ja cekam izadje 5t, ako bude. 5 obicna nije vredna.
 
Grije se on od chipseta, to njega vise kolje nego punjenje.

Punite sa punjacima 5V/1A preko noci.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Pa nije chipset kad se telefon ne koristi tokom punjenja... Biće da je do ovoga što je Loznica okačio na 2:40.

Prebacio sam ovo u OnePlus temu

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Klasična lion baterija gubi oko 20% godišnje nezavisno od načina punjenja, 7% jeste za reklamu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Kako onda objasnjavas to da svi koji koriste veliku amperazu baterije trunu posle par meseci?

Ovde izuzimam one plus zbog dash. Tako da što sporije puni, to je bolje za bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa oslabi baterija zbog 3A na 6P, ali bar tih godinu dana telefon od 0 do 100% za sat i kusur vremena (3450 mAh)...

Opet to je mobilni, ta ajfon varijanta punjenja od 3 sata možda štedi bateriju, ali je telefon dobar deo vremena fiksni :)

[YOUTUBE]D_QEDkjU78o[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]XEHMmZG08-U[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pacijenti. Velika šteta za ovako brz telefon (verovatno najbrži android uređaj).
 
Neverovatno, okrenuo sam svoj op3 naopako, i skrolovao kroz tapatalk i twitter, naravno da se vidi 'jelly'.. Povukao sam op3 sa oglasa, da sacekam drugi batch, mozda i srede nekako.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Mora verovatno ceo proces proizvodnje da se menja , očito drugačije nije mogao ekran da se spakuje unutra.
Rev 1.1 je moranje

Sent from my Redmi Note 4
 
Inače, DXOmark skor je nerealan, trebalo je maximum 83 da mu daju. Što se tiče druge revizije, nisam siguran da će to raditi. :)
 
Svaka čast onima koji daju 560e za ovaj tel

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Steta bas. Sad im je bila prilika da se probiju, htc i sony su posrnuli u mobilnom segmentu, lg je u bootloop haosu, ostali tapkaju u mestu(samsung/apple su daleko odmakli zbog drugih stvari). Da ne bi ovog jelly $ranja, i mid range kamere, ko zna sta bi bilo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno