Šta je novo?

Huawei P10 lite

Ne bih mnogo da prosipam pamet, ali zanima me ako neko zna. Na većini Android mobilnih telefona /sdcard (interna memorija) je virtuelni fajl sistem pod komandom FUSE-a u kernelu, i formatiran je kao FAT32. Čitao sam nešto o tome da Huawei i Samsung telefoni od pre neku godinu pošto koriste F2FS umesto ext4 za /data, koriste nekakvu drugačiju varijantu sa "manjom stopom virtuelizacije". Ništa meni nije jasno šta se sad zbiva, za ove druge telefone se zna tačno. Kog fajl sistema je /sdcard, odnosno interna memorija, i da li je virtuelan (VFS) ili prava particija?
Ma to ovde teško da će znati da neko pojasni. Ako idemo u teorije zavere o čemu se priča Huawei prikuplja sve informacije i otiske prsta od svih korisnika kao i crte lica preko skripti u kameri. Kome prosledjuje možemo samo da nagađamo....

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ma to ovde teško da će znati da neko pojasni. Ako idemo u teorije zavere o čemu se priča Huawei prikuplja sve informacije i otiske prsta od svih korisnika kao i crte lica preko skripti u kameri. Kome prosledjuje možemo samo da nagađamo....

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Teorije zavere su druga stvar... Ako tako gledamo, ono, svi špijuniraju. Jedina pametna priča ispada da kupiš neki Xiaomi i da mu turiš neki GSI odma po kupovini.
 
Jutro svima..sada telefon skinuo sa punjaca i tako upaljen ekran, ja otisao da se umijem i vratim se i ono 97 posto. 10 minuta pisem na mesenger i evo sada 92 posto. Obrisao apk themes for huawei i orang theme i sada cu da vidim. Ovo stvarno nije normalno. Nema sanse da je do baterije.
 
A dali ima tema kao ova orange? Zato sto su mi ikonice lepe bez onih krugova
 
Jutro svima..sada telefon skinuo sa punjaca i tako upaljen ekran, ja otisao da se umijem i vratim se i ono 97 posto. 10 minuta pisem na mesenger i evo sada 92 posto. Obrisao apk themes for huawei i orang theme i sada cu da vidim. Ovo stvarno nije normalno. Nema sanse da je do baterije.
Proveri kako radi Cpu sa ovim Cpu-Z programom. Jedino da su zablokirali na max

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo
330a8044c2597cdac954ee42dde27e36.jpg
45dcdbb768839c3c434d432beb9f71e1.jpg
d18253bb575a8cce9cc8e23e0add52bc.jpg
fee6abdce2172442f004fdfda9d8116a.jpg


Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
*mjau**mjau**mjau*. Kako hoce. Ispraznicu bateriju do kraja i napuniti. Jutros sam uradio hard reset i podesio kao nov telefon i isto

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Sonic Sam instalirao Open Kirin Omnirom zadnji update, za sada telefon leti nisam primetio nikakav problem I baterija se dosta solidno drzi

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sonic Sam instalirao Open Kirin Omnirom zadnji update, za sada telefon leti nisam primetio nikakav problem I baterija se dosta solidno drzi

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
To Omni Apha 5.2?
To alpha verzija ko zna kakvih sve bugova ima.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pitam zbog xloadera2 koji zna da brikuje telefone. On je tek od b386.
Generalno treble samo kači system i ramdisk particiju. Te teoretski neće se ništa desiti ako flesnes. Ali kod vraćanja na stock....samo servisni b386 ali on ima xloader2 već.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Generalno treble samo kači system i ramdisk particiju. Te teoretski neće se ništa desiti ako flesnes. Ali kod vraćanja na stock....samo servisni b386 ali on ima xloader2 već.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Nije mi ni padalo na pamet da diram ništa, baš ću posle statistiku da pokažem, nakačio sam Naptime preko ADB-a lagano 9h SoT imam, standby drain 0% za 12h. Nego me zanimalo za ubuduće.
 
Ljudi molim vas da ne citirate tekst iznad svog, stvarno nema potrebe a zatrpava temu, pogotovo kada ima slika.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Napunjen prekjuče pridveče, dakle 2 noći standby. Bluetooth strimovanje muzike je bilo konstantno aktivno, Blokada za reklame kao i uvek, vrlo aktivna upotreba svih aplikacija. Stock b386, ali sam instalirao Naptime i dao mu privilegije putem ADB-a, što je sigurno uticalo na vreme trajanja baterije. Moglo je ovo i više, ali sam bio na slabom 4G-u par sati, što je sigurno napravilo veliku razliku (oseti se baš kada se koristi internet na 4G kako vuče). Osvetljenje uglavnom veće od polovine. Na standby-u nijednom nije skinuo nijedan procenat. Screenshot_20190223-174913.jpg
 
Daj onaj drugi status sa grafikom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sad skinuh telefon sa punjača, a pošto ga nisam dirao dok se punio, nisam ni video poruku.... Pošto se sad statistika resetovala nema vajde, ali sledeći put pred punjenje ću da se setim da skrinšotujem i okačim (nije mi ni palo napamet da bi bilo od koristi da slikam to).
 
Prvi dan
Nisam imao nikakvih bagova
dbcb595a5594ab0c76cf713ee2cca2bb.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
OK je to za treble. Kakva je kamera?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno