Šta je novo?

Huawei P10 lite

Ljudi niko vas ne tera da kupite telefon. Pare su vaše I radite sa njima šta god vam je volja. 21 je vek i pristup informacijama o proizvodu je svima dostupan. Tačno je da pojedini primerci iz serije dodju sa nekim problemom. Kontrola kvaliteta se ne može porediti sa većim brendovima.
 
Znači čitam i ne verujem šta ovaj lupeta. Buraz, izvini, ali reći za Huawei i Xiaomi da su obični kinezi je čist primer klinačkog razmišljanja i neznanja. Lično bih, posle svih dosadašnjih iskustava, pre uzeo opet Huawei nego Samsung. Ali dobro. Svako ima pravo na svoj stav i troši svoje pare na šta hoće. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk pro
 
Od Maja koristim ovaj tel, pre toga sam uglavnom imao flagship telefone. Ovom nista ne fali, shodno ceni naravno. Ume da zabode, ali retko i nista opasno, RAM management im ponekad baguje.

Firma koja pravi modeme ne može telefone, ali zato firma koja pravi bagere, usisivace, sporete itd [emoji41]

Sent from my 3310
 
Edit: @guzva Ma bice to njoj super, nije ona sigurno neki zahtevan korisnik i za takve i jeste ovaj telefon sasvim dovoljan.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Vidi, posto imam Note 8 i P10 Lite, u obicnom radu ne primecujes razliku. Dakle - otvaranje FB, Instagrama, Vibera i slicno. Eventualno ako se napuni RAM, primetis da Note8 za neki deo sekunde brze hendluje aplikacije. Note8 je naprimer brzi u radu sa kamerom, sa graficki zahtevnim igrama, malo brze hendluje google maps. Tako da su gluposti da je ovaj P10 Lite namenjen samo za prosecne korisnike. Meni telefon radi odlicno, bez seckanja, bez kocenja, sve otvara gotovo trenutno, jako je fluidan i kamera mi je bila odlicna sa svim apdejtima. Naravno, kod nekog premium telefona kao Note8 vidljiva je razlika u nacinu izrade, kvalitetu ekrana (tu ne mogu da se porede), kamera je mnogo bolja u low light uslovima, nekako se ima taj osecaj. Ali reci da je P10 Lite samo za nezahtevne korsnike je apsurdno. Brzi je od P9 Lite i to dosta - vidljivo je odmah.
 
Ma dajte ljudi, došao čovek, rekao šta mu na duši, totalno je glupo bilo šta mu odgovoriti sem da ne kupuje, jer u slučaju da nešto ne bude kako treba nećemo se moći odbraniti od pljuvanja po kinezima.
Eto mi ne znamo šta su ti premium telefoni, pa došao čovek da objasni. Note 8 nisam imao, ali jesam HTC a i IPhone......... Ne bih sad da trujem temu[emoji41]
 
Bez ljutnje ali stvarno jer svako ima pravo na svoje misljenje, ja sam samo moje izneo i pitao ono sto me zanimalo i dobio odgovore i zahvalio se. I ne vidim povoda za neku vecu polemiku ovde. Ko hoce neka kupuje sta mu je volja niko mu ne brani.


E da mislim da je neko poceo prvo da pravi telefone jer mu je prva filijala bila za elektroniku, pa onda usisivace, bagere, sporete, dok je neko poceo sa kablovima pa dosao do telefona to je velika razlika [emoji41] I kad sam jos 2005 nosio samsung e730 imao sam huawei modem [emoji41]
 
Poslednja izmena:
[emoji6] malo garderoba, malo provodnici, malo zgrade, svašta nešto šareno.

Sent from my 3310
 
Prebacio sam ja u dual sim tj uradio rebrand ali ima taj drugi imei od 13 nula. Mislim da ce uvek biti tako.

Najvise sam se razocarao kad nisam mogao da flesujem supersu sa twrpom [emoji22]
Edit: @guzva Ma bice to njoj super, nije ona sigurno neki zahtevan korisnik i za takve i jeste ovaj telefon sasvim dovoljan.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Trebalo bi da Magisk radi, a SuperSu i ovako za mesec dva ukidaju.

Ja cekam da Kingofmezi izbaci patchovan sa KangVip menijem i zakrpom od januara. Mada mozda probam i orethodnu verziju. Ima ga rom na xda. Kolimo vidim i kamerq je unapredjena. Mada kad ga rutujem mogu da flesnem kameru od Mate 10. Videcu, pa cu da javim utiske.

U celoj prici oko rutovanjs izbegavao sam jer za ovaj model i ne postoji zvanicni Twrp. Tj. Data particiju ne mozes da backupujes pa samim tim restore je nemoguce. Mnogo jeftiniji modeli imaju po 20 verzija twrp a ovaj jednu jedinu beta varijantu. To znaci da su developeri zaobisli ovaj model u sirokom luku.

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako uspes javi obavezno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
^
A sta je Huawei?:D Ja sam licno prezadovoljan telefonom,kao smartphone uredjajem,ali ne i update-ima za software.Ponovo danas uporedjivao prednju kameru sa drugom,i doslo mi da polomim telefon.Kod njega je crveno,crveno,a kod mene toliko bledo,da vise lici na roze.Uporedio i sa jos jednim drugom sa B193 update-om,kao kod mene i kod njega prednja kamera katastrofa.Razmisljam da prebacim fon u dual-sim,ali me nervira sto se na ovom modelu pojavljuje drugi IMEI broj,kao 13 nula.Jel ima neko da je prebacio single-sim u dual-sim,a da se nije pojavio drugi IMEI? I jos ovo:Vremenom pocinje polako sve vise ovaj fon da me smara.Neverovatno je ogranicen update-ima i ucenama od strane Huawei-a,da koristis i ono sto neces.Smartphone,a ogranicavaju ga kao da je obican telefon.Telefoni im odlicni.Podrska po pitanju ovog modela,katastrofa.Znam samo da skupljam pare za drugi model,a ovaj ide devojci,jer se njoj mnogo svidja.:)
Mugy, a sto da konvertujes, sem ako ti ne treba dual sim. Ista je brate kamera i na dual simu. Dobro ovde vise vuce na crveno, a tebi to vise prija oku [emoji41]. Ako zelis unazad do recimo b183 mozes direktno da opicis dload sa tri dugmeta sa servisnim romom. Ovde ti je servisni rom b183 za SS.
https://forum.xda-developers.com/p10-lite/help/original-service-rom-huawei-p10-lite-t3688097
Sto se tice konvertovanja i tih nula u drugom imei broju to je vrlo cudno sto to uopste i pojavljuje, ne bi uopste trebalo to da postoji polje za imei2
I na htcmaniji ima uputstvo isto dobiju te nule u drugom imei ali normalno funkcionise dual sim podesavanje i dve kartice. A korekcija tog polja za imei2 moze ako se fleshuje b198 preko twrp za sta postoje flesabilni fajlovi.

305cba1632d444d750a4c8bd276723e4.jpg


Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Hvala ti brate puno,ali sve to vec znam ;) Odustao sam od prebacivanja u dual-sim i vracanja na B183.resio da ne cackam nista i cekam Oreo.Ne opterecujem se vise apsolutno niti malo ovim modelom,jer kao sto sam napisao,kada skupim kintu,uzimam drugi,a ovo ide devojci.Hvala ti u svakom slucaju.
 
Sad se setih.Vidim na Firmware Finder-u izasli update B197 i B198.Dali je neko probao da instalira update sa onom forom preko WIFI-ja,pre nego sto bude odobren?
 
Pozdrav svima.
Da li bi neko mogao da me uputi da li bi vredelo preci na Samsung A3 2017 ?
Gledajuci klipove cini mi se da je telefon dobro optimizovan i da nema nekih razlika u odnosu na ovaj sto se tice brzine otvaranja aplikacija, uzimajuci u obzir da ima manji radni takt procesora i manje rama.
Pa ako neko ima neko iskustvo ili je imao prilike da koristi telefon neka kaze svoje utiske. Inace ovaj telefon je poceo bas da mi bude nekako dosadan, ni sam ne znam zasto. Ok je sve i nemam nikakvih problema apsolutno, ali od locetkai nesto ne odg.
Hvala vam unapred na odg.
 
^

Ako ćeš s konja na magarca..
J5 bi već bilo nešto u istoj klasi a ako si u finansijskoj mogućnosti onda J7
 
Nije ni J7 bas fluidan ovako kad se optereti. Probao. Ali su tu negde. J5 mu nije dorastao.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa P10l na J7, jer mi treba dual sim,
da je P10l ds ne bi ga menjao.
Razlika je samo u ekranu i aod, sve ostalo je srednja žalost na oba telefona i nijanse su u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Mogao si da rebrandujes telefon u dualsim, 2 sata posla i 0 din.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja imam dual sim. I upravo dve kartice troše bateriju kao lude. Ono što je zanimljivo, da mi se baterija svaki put sve brže puni. Za 20 minuta sa 13% stigne do 91%. Nekad i zaboravim da je na punjaču pa ostane i napuni do kraja. A interesantno je da i sa svakim punjenjem baterija drži malo duže nego prethodni put. Inače, probao sam da ga punim i sa PowerBank punjačem. Iako ne piše "Fast charging" za pola sata napuni bateriju sa 20 do 80.

Evo koliko troši Dual SIM. Dok sam imao samo jednu karticu, vrednosti nisu bile ni približno ovakve. Tu nešto nije normlano. Apdejtovan je na poslednji B94.

 
I ja imam dual SIM ali nemam taj problem. Možda ti je slab signal tamo gde provodiš najviše vremena pa zato i velika potrošnja. Ja sam zadovoljan trajanjem baterije i na zadnjoj i na svim prethodnim verzijama softvera.
b7a5b5b5b1f1a3cfcd3beb9fd5c3a176.jpg
85c2776940de6dd9504d1c3afa82f15b.jpg
940d2d8b10a58a4c8c7ba32ce98afe6b.jpg
 
Omtw, vidiš da pokazuje kod oba operatera sve crtice. S tim što je jedna uključena samo za 2G. Inače, kod tebe divlja Google Play Service. 16.59% je zaista mnogo. Kod mene je 2%.
 
Nego, jel neko dobio na Telenoru update? Meni na 185 i dalje. Na xda neki lik nakacio ps da će biti Oreo.

Sent from my 3310
 
Ja radim u skoli,i neverovatno je koliko klinaca nose ovaj tel..I naravno ne ispustaju ga iz ruku(igrice po ceo dan,yt,insta) ,i ni jedan se ne zali na bateriju.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Omtw, vidiš da pokazuje kod oba operatera sve crtice. S tim što je jedna uključena samo za 2G. Inače, kod tebe divlja Google Play Service. 16.59% je zaista mnogo. Kod mene je 2%.
Kod mene to uvek divlja na svakom telefonu. Verovatno ima veze sa nekim podešavanjima koja preferiram.
 
Alo ljudi,telefon izdrži minimum 4 sata sa uključenim ekranom i to sa 8 sati na 4g i još ima fast charging.Prestanite da kukate da baterija kratko traje, nećete dobiti mnogo bolje ni na drugim telefonima iz klase pa ni na većini boljih.Onima što kratko traje baterija očigledno imaju problem sa telefonom a isto važi i za sve ostale probleme.
Meni skoro sve radi kao sat.Jedina zamerka je loše fokusiranje pri snimanju videa na fabričkoj aplikaciji.Kada koristim Open camera nema taj problem.

Da li je neko naišao na zvaničnu potvrdu za Oreo?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Nemoj da pricas napamet.Kada sam kupio fon sa B127,drzao je bateriju mnogo bolje,a to nije bilo pre dve godine ;) Od 59% kada je prvi put upaljen,do 13% imao je SOT oko 5h.Sada nema toliko od 100-13%.Valjda si skapirao posle ovoliko komentara,da je problem sa update-ima.Da nije mozda software,pokvario hardware?:D Zakljucak je da nisu trebali da cackaju nista.Ali njihova politika,je nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Ne kažem da nije bila bolja baterija,kažem da ni sada nije loša

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Evo konacno probao Elemental v1.1 kangvip rom. Sasvim solidan. Napravio sam i tutorijal kako se fleshuje samo jos da uploadujem na yt. Otkkjycavanje bootloadera i nacin flesfivanja twrp nisam opisivao u ovom videu jer je apsolutno isti kao za p9lite a mozete naci isto na mom kanalu. Jos malo cu se igrati sa njim pa cu javiti utiske. Prednja kamera kod mene na ovom romu je bolja, to mogu da zakljucim. U stvari to je kamera od Mate 9 pro. Video stize uskoro. [emoji41]

Sent from my Huawei P10 plus VKY-L29 using Tapatalk
 
Da li ima nekih koji imaju probleme sa telefonom, a da nisu odradili Wipe cache iz recovery?

Koristim P9 Lite, upravo sam odradio Wipe cache(primetio sam da nesto zeza), pa "Cleanup" i Optimize u Phone Manageru, telefon kao da je preporodjen.
Pre toga ga nisam restartovao duze vreme.

Prosto mi je neverovatno da P10 Lite koji je hardverski bolji od P9 Lite radi losije, mada je vrlo moguce da update pokvari telefon, u smislu da krene da baguje posle istog..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno