Šta je novo?

Huawei P10 lite

To što će dobiti EMUI 8 ne znači da će dobiti Oreo.Ne mogu sad da nađem članak ali izgleda da će neki telefoni dobiti EMUI 8 na Nougat.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
To se špekulisalo samo za model Honor 8. Pa su kasnije iz Honor FR potvrdili da je EMUI 8 = Android 8 tj. Oreo. Napravili su čitavu zabunu jer je Honor iz različitih zemalja davao različite izjave...

Sent from my Honor 8
 
Bitnije je da stigne Emui 8 nego Oreo svakako, osim ako nekom ne znace funkcije koji sam Oreo donosi, nisam potrudio ni da pogledam koje su :D
 
Danas pokusao da iskljucim preusmeravanje poziva u govornoj posti,ali opcija
Preusmeravanje dolaznih poziva kada ste nedostupni i Preusmeravanje dolaznih poziva kada Vam je linija zauzeta nece nikako da se iskljuce.Kucao sam sve moguce kodove i nista se ne menja.MTS broj je u pitanju.Pozvao MTS i pitao zasto njihovi kodovi koje su ostavili za deaktivaciju ove usluge ne rade. https://www.mts.rs/poslovni/podrska/mobilna/usluge/govorna-posta Naravno,odmah su poceli sa nebulozama.ja ih pitam kako da se iskljuce,oni mi odgovaraju kako da se ukljuce.Kada sam im rekao da je ovo sve probano i na drugim telefonima sa drugim brojem telefona i da je sve isto,oni mi kazu da odem do njihove poslovnice da urade test :D Kao slucajno su blokirali da ne mogu da se iskljuce ;D Inace sa Telenor 062 karticom je sve iskljuceno.Dali je neko ko koristi MTS mrezu pokusao i iskljucio te dve opcije?
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao sa kodom ##002#poziv, ne vidim ga ovde među ponuđenim kodovima, a to je kod koji briše sva preusmerenja za sve tri mreže.

P10l tt
 
^
Probao i opet isto.Ma,blokirali ovi iz MTS-a,pa se prave ludi.
 
Da li ima jos neko da ima b185 verziju. Vecina mi prica da nesto nije uredu ali ja ne vidim nikakav problem. Telefon je samo dekodiran ali i posle toga sam redovno dobijao upsate i poslednji u septembar. Da li jos neko ima b185 verziju. Inace telefon je mts SS uzet.
 
Ako ti radi kako treba onda ne brini i uzivaj.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@Aca_Mladenovic,kakao to mislis dekodiran?Ovaj model u MTS-u nije zakljucan na mrezu.
 
Ja sam bio ubedjen da je telefon zakljucan i odneo da ga dekodiraju. Nema veze, dao 1500 dinara ali sta je tu je. Nisam probao druge kartice jer sam znao da su svi uredjaji koje sam imao bili zakljucani. Inace p10 lite sam uzeo u aprilu prosle godine cim je stigao u mtsu. Telefon lepo radi samo me malo nerviraju update-ovi.
 
^
Au,brate,kakav smo mi pokvaren narod postali.Cisto sumnjam da u servisu nisu znali i videli da telefon nije zakljucan.Samo pare i materija,a za sve ostalo slepi.A i ti u buducnosti,nekada i proveri stvari,a ne da toliko razmisljas ;) Castio si prevarante,koji i zaradjuju od ljudskog neznanja i gluposti.Ja licno neverujem ni "ovlascenim" serviserima,a kamoli ovim nadri,samoukim idijotima.
 
Poslednja izmena:
Tako to ide kod nas. Imam i drugi problem sa drugim telefonom sony. On je zakljucan, probao sam sve i zakljucan je na mrezu dok mi iz mts-a tvrde da je taj uredjaj otkljucan. Ne zna se ko sta radi. Nadam se samo da ce oreo raditi kao i nougat na p10 lite i bice super.
 
Imam nekoliko pitanja:
Da li je telefon dual sim ?
Da li je bolje kupiti njega ili Samsung Galaxy J5 2017?
Da li je ovaj telefon značajno bolji od J5 2016?
 
Bolji je od oba.[emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Tako to ide kod nas. Imam i drugi problem sa drugim telefonom sony. On je zakljucan, probao sam sve i zakljucan je na mrezu dok mi iz mts-a tvrde da je taj uredjaj otkljucan. Ne zna se ko sta radi. Nadam se samo da ce oreo raditi kao i nougat na p10 lite i bice super.
Lepo te ošišali, napiši javno koja je to kloš firma

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Srbija.
Davnih dana drugar radio u prodavnici telefona. Tad su Alcatel one touch neka serija dolazili fabrički podešeni da se gase nakon nekoliko sati, ljudi u servis donosili a ovi mlatili pare na "popravci".
Isto slučaj sa Alcatelom, odnesem u servis, crk'o, prilikom stavljanja na stoni punjač, zakacim ga, pomeri se i vrati nazad i ćao. Odem, prvo što me pita, jel kvašen, rek'o nije, "e onda Vam je ispao" rek'o nije, samo se ispraznio i neće da upali. Bio u garanciji pa su sredili.
Devojci nakon 2 meseca Sony počne da brljavi, ne čita memorijsku, kažu virus. Sony dugmetara pre 10ak godina, ja kazem, nema virusa ja imam antivirus na telefonu, kad devojka, pa u vazduhu KAD kad je BT upaljen pa pokupi.

Odnesem Xperiu P, servis na vrhu Balkanske sa zadnje strane Moskve, mehanizam SIM kartice nije hteo da drži karticu, decko me zove posle 2 dana, kaže druze, nemam deo, ne mogu da nabavim, nesto sam namestio, radi ali ne izbacuje, moras da je izvlacis. Sta sam duzan, kaže ništa.
I tako. [emoji41]
A da, sa Begram-om sam mesecima imao cimanja za HTC ONE (m7) to je tek bilo drndanja, kapiram da idu na to da stranka odustane.

Sent from my 3310
 
@mihailodj
Dual sim je ali ne mora da znači, zavisi gde ga kupiš. [emoji5]

Neki operateri nemaju u ponudi dualism verziju (telenor), neki za fizička lica daju samo single sim a za pravna samo dual sim (mts) a neki imaju za fizička lica u ponudi obe verzije (vip).
Ako kupuješ za keš u nekoj prodavnici, traži dual sim verziju (ako ti treba).
 
Da odgovorim oko prevare sto sam imao sa dekodiranjem i firme koja mi je dekodirala "zakljucan" telefon. U pitanju je Service Pack prodavnica - Smederevo (t.c Danubius) . Ako slucajno ima nekog iz SD nek obrati paznju na ovu firmu. Jos samo da pitam, koja je razlika izmedju was-lx1c432 i was-lx1ac432? Koji Vi posedujete?
 
Moj dual sim iz mts-a je WAS-LX1. Ono C ti je početna oznaka firmware-a koji je u njemu. C432 je kod mene. To je valjda evropski international verzija (nije brendirani software kao na primer c66 kod vip-a). Takav je stigao, nisam nista menjao.
 
@Aca_Mladenovic,LX1C je verzija sa 3GB-a ram-a,a LX1AC sa 4GB-a ram-a.Kod operatera su naravno,uvek verzije sa manje ram-a.C i ona 3 broja su oznaka regiona.C432 u MTS-u i Telenor-u je Evropa,dok je u VIP-u C738,oznaka za VIP.
 
Huawei p10 lite

Po x-ti put stavljam post ponovo jer ga ne vidim....Umjesto Huawei p10 lite 4 gb. 32 gb blue dobio Huawei p10 lite 4 gb, 64 gb black . E sad, nisam ga otpakivao radi eventualnog vracanja. Oznake na paketu su:HUAWEI P10 lite MODEL:WAS-TL10 COLOR: Midnight black. ROM: 64 GB, RAM:4 GB.

Nema nikakvih dodatnih brojeva i slova osim da je proizvedeno u Kini. Znaci nema ono da se uredjaj moze koristiti u svim zemljama EU i slicno kao kod nekih tipova.
Procitao sam da je ovo namijenjeno sa ovom sifrom za Hong Kong, pa me interesuje da li se bez problema moze koristiti i kod nas. Takodje, iz oznaka ne mogu da zakljucim da li je singl ili dual. tj. da li ako je dual treba tako i da pise?
 
Od nove godine koristim ovaj telefon a P9 lite imam jos uvek i generalno sam vise zadovoljan sa P10... Meni licno kamere i nisu toliko bitne na telefonu.. Ali zato volim da sve ostalo ide glatko bez zastajkivanja i stucanja sto se dosada i pokazalo bas, bas dobro i glatko na ovom modelu.
Imam pitanje posto sam na C738 jos uvek... Jel i dalje stoji da nema nekog resenja za drugi imei broj kad se radi prebacivanje na C432 dual sim... Na P9L je to bilo jednostavnije i ostajao je samo jedan imei.
Hvala @ubabic -u na postu za rubovee stakla... Posto me to bas irititralo... Sad stoji kao saliveno.. [emoji16]

Huawei P10 Lite
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje posto sam na C738 jos uvek... Jel i dalje stoji da nema nekog resenja za drugi imei broj kad se radi prebacivanje na C432 dual sim... Na P9L je to bilo jednostavnije i ostajao je samo jedan imei.

Huawei P10 Lite

Drugi Imei stoje nule, ali nista ne remeti rad sa dve kartice. Sve ide kroz prvi kao kod P9 lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
A za vracanje na originalni bekap posle vracanja originalnog oeminfa pomocu twrp... jel ima neka verzija da ne radi bekap kako treba ili je onaj iz uputstva na 147.strani ok.

Huawei P10 Lite
 
Една панорама од Македонија
ebe38a3e958e7ca51c3e4b389df5af52.jpg
 
A za vracanje na originalni bekap posle vracanja originalnog oeminfa pomocu twrp... jel ima neka verzija da ne radi bekap kako treba ili je onaj iz uputstva na 147.strani ok.

Huawei P10 Lite
Ona sa 147. strane je ok.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
A za vracanje na originalni bekap posle vracanja originalnog oeminfa pomocu twrp... jel ima neka verzija da ne radi bekap kako treba ili je onaj iz uputstva na 147.strani ok.

Huawei P10 Lite
Za p10 lite nemas Twrp kao za p9 lite da mozes napraviti komplet backup i kasnije restore jer ovaj twrp za p10 lite ne podrzava enkripciju tako da particiju Data ne moze da backapuje. Znaci to niko nije radio jer developerims model nije zanimljiv. Komplet backyp za p10 lite preko twrp zaboravi.
Ono sto je tebi bitno oeminfo mozes da backupujes i to uvek prvo uradi i savuvaj negde.
Kasnije kad konvertujes po onom uputstvu sa gore navedene strane po istom postupku mozes i vrstiti na singls sim takl sto ces koristiti svoj oeminfo i servisni rom b183. Za servisni rom imas vise linkova i mozes i sa mog kanala ovde tu imas i za SS i DS. Obrati paznju servisni rom ima i podfolder nije bas kso kod p9 lite.
https://youtu.be/z6m6syqCdtE

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno