Šta je novo?

Najave filmova i serija

Ali ne... Koliko god da je Watchmen bio ok, strip je bio mnooogo bolji i daleko ispred vremena. Isto tako i V for Vendetta... (League of Extraordinary Gentlemen je tek bio shitfest)

Zato je i A.Moore oprao ruke od svih tih ekranizacija (iskreno i razumem ga zastp kada sam procitao njegove stripove).

Ne vidim zaista kako kako mogu da izvuku ono iz stripova (a sigurno ce menjati pricu). Plus verovatno krecu sa "Before Watchmen" prequel stripovima (koji su skoro radjeni i nisu bas nesto)

fain2daniel
sto se tice stripova koji su ekranizovani stavicu off u spojler

toplo ti preporucujem sve stripove od Alana Moora (sta god da uhvatis neces da pogresis, cak i nov Providence mu je odlican, kao i stari The Swamp Thing)
Garth Ennis takodje - Constantine i Preacher serijal su mu odlicni
Hellboy - bezrezervna preporuka
Daredevil - Serijal od Franka Millera (Man without fear) i Daredevil reborn je ono sto je uzeto za seriju -> nisam procitao ali kazu da je "definisao" Daredevil univerzum. Isto tako od Millera su za toplu preporuku i druga dela (Batman returns).

+bonus "Y The Last Man" obavezno procitaj -> definitivno jedan od najboljih sci-fi/fantasy prica i strip koji zasluzuje da dobije ekranizaciju
 
I konacno nesto pozitivno:

ABC otkazao Inhumans a Netflix Marvel's Defenders sezonu 2. Kao reper su uzeli gledanost DD s1 i s2 i uporedjivali sa drugim -> tako da su upitne i JJ, LC i IF (pri cemu je IF na listi za dalji odstrel posle sezone 2).

Ceka se i Punisher pa razmatraju u kom pravcu dalje ce ici sa superheroes serijama.
 
Zasto je to pozitivno?
I nigde nije potvrdjeno to.

Sent from my SM-G955U using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ne bi stancovali i gurali nam thrash serije i filmove bazirane na stripovima? Iron Fist, Agents of Shield, Flash, Arrow... Da nastavim niz?

Ako izbace, neka izbace kako i dolikuje a ne da gledamo svakakvo djubre samo da se popuni kvota sadrzaja radjenog po stripu....

Za vikend odgledah MiB 1, i dalje ima vise smeka nego svi dosadasnji Avenger filmovi, Thor i Iron Man filmovi koji su radjeni po istom kalupu.
 
Nemoj molim te AoS u taj niz, daleko iznad njih su. :D
 
Da ne bi stancovali i gurali nam thrash serije i filmove bazirane na stripovima? Iron Fist, Agents of Shield, Flash, Arrow... Da nastavim niz?

Ako izbace, neka izbace kako i dolikuje a ne da gledamo svakakvo djubre samo da se popuni kvota sadrzaja radjenog po stripu....

Za vikend odgledah MiB 1, i dalje ima vise smeka nego svi dosadasnji Avenger filmovi, Thor i Iron Man filmovi koji su radjeni po istom kalupu.
Mozda su tebi trash, meni nisu

Sent from my SM-G955U using Tapatalk
 
@DeRadicci

Jel vazi on mantra - "Postaju bolje u kasnijim sezonama/epizodama..." ?! :lupko:


@Toza

Evo preporuka za tebe Tozo:

Batman: od Millera, Moor-a, Court of the Owls +Black Mirror (od Snajdera i Kapula samo to vredi od njihovog serijala u Betmen univerzumu), Hush, Long Halloween+ Dark Victory, Knightfall...
Daredevil -> Man Without Fear i Reborn
Od Alana Moora sve smatram obaveznim stivom.
Od Jodorvskog Incal (ceo serijal) + Metabarons.
Y The Last Man- Brajan Von.
Hellboy - Minjola
Fear Agent - od Rika Remendera (vrnunski serijal i umetnik), Black Science mu je takodje dobar
Constantine, Preacher od Garta Enisa (takodje i rad na Punisheru mu je odlican i definisao je njegov lik)
Planetary - Voren Elis (mada je imao dobre radove i na Marvelovim X-men i Iron Man-u)
100 Bullets - od Azarela (takodje jedan od mojih omiljenih umetnika)
American Vampire i Wytches - Snajder
East of West - Hikmen (jos jedan vrhunski serijal)
Saga - ceo serijal koji jos traje
Northlanders....

I jos jedno 10-15 naslova mogu da navedem, jer su ove sto sam naveo gore bukvalno prvi random koji su mi pali na pamet u roku od par minuta...

Tako da kao sto vidis imam malo probraniji ukus sto se tice stripova pa samim tim i (ekranizacija) serija - i one serije koje sam naveo gore smatram thrashom jer to i jesu....

Mozes slobodno da procitas ovo sto sam ti naveo i uporedis sa onim sto se inace standardno servira kod Marvela "za siroke narodne mase" i kazes posle da li postoji i kolika je razlika u kvalitetu
 
Poslednja izmena:
Aha, kao sto rekoh ranije (pre mesec-dva?), "kvalitet" u svakoj narednoj sezoni raste kao kod BB. ;)
 
Poslednja izmena:
Uh, to se čeka. Vandermerove priče znaju da budu dosta jezive.
 


Sve više liči na Transformerse, gomila maloletnika, šareni ultrabrzi mechovi i hip-hop "muzika".
 
Ako ce da bude kao 10 sezona [emoji24] onda do ....
 
^ Pa i nije bila nesto specijalno losija od prethodnih...






Hipi, hipi, hipi ^_^
 
Poslednja izmena:
Preduhitri me. :)
 
Odgledao teaser i za mene, dosta.. ovaj trailer mogu da se kladim da spojluje pola filma. :D
 
A ja bih mogao da se kladim da je pola trailera namerno misleading, dobro izmontirano. :)
 
cd6c5865e611b9a9efd91084cc17427f.jpg
 
 
Osveženje sa Brodyjem. Ovu seriju bih opušteno mogao da gledam jos 10 sezona. Neki release date četvrte sezone?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Peaky Blinders je super serija po meni. Taman moj stil, glumci odlicni, muzika u seriji savrseno prenosi poruku serije. Nisam serije gledao nikad, odlgedao sam Prison Break jos pri izlasku ali sam probao ovu i za 2 dana odgledao sve 3 sezone. [emoji13]

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno