Šta je novo?

Kupujete mobilni sa operatera?!...dobro otvorite oči.

Meni liči da se poslednji kupac popišmanio pa sad traži razlog da ti vrati telefon. Navodno juri ga "milicija". Ja ne bih na tvom mestu se uzrujavao niti bih dozvolio da mi vraća telefon nazad. Lepo bih objasnio da sledeci put pozovu iz milicije da moj broj telefona pa cu ja pricati sa "drugom Dražićem". Sve to kako si opisao meni liči da se kupac vadi kako da vrati telefon pa izmišlja ko mali Perica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apsolutno je ovo u pitanju.Kakva policija,predomislio se za fon i prodao pricu

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ma mogu da vam pljunu prod prozor, kakva milicija crna. Vi nemate nikakve veze sa VIP-om, mogu samo potpisnika ugovora da jure. A te lazne pretnje policijom i lociranje telefona bez naloga suda su krivicno delo. Izblefirali su vas.
 
@Proday, sad ti nazoveš kupca i kažeš mu da si prijavio slučaj uznemiravanja policiji i kaži svom kupcu da su tražili listing poziva ka njegovom broju :)
Ako pristane bez pogovora, onda je agencija za uterivanje dugova, a ako počne da vrda, onda je on smutio sve :)
 
Niko nije nezreli klinac u celoj priči, ne verujem da bilo ko muti bilo šta. Čekam iz VIP-a da vidim da li ću dobiti povratni info, bar da znamo šta je tačno po sredi!

I ja trenutno posle svega pročitanog, najviše sumnjam u agenciju za dugove.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Niko nije nezreli klinac u celoj priči, ne verujem da bilo ko muti bilo šta. Čekam iz VIP-a da vidim da li ću dobiti povratni info, bar da znamo šta je tačno po sredi!

I ja trenutno posle svega pročitanog, najviše sumnjam u agenciju za dugove.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ako misliš na privatne izvršitelje, oni postupaju nakon sudske presude.
 
Pa na agenciju koja je otkupila dug od vipa ako sam dobro razumeo jedan od ranijih postova...predpostavljam da su to privatni izvršitelji kako ti kažeš?!

I da li postoji mogućnost da zovu i traže uređaj pre nego što je presuda doneta? Jel moraju imati nalog kad dolaze po uređaj?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu to izvrsitelji, jednostavno agencija za uterivanje duga, bilo da su otkupili ili da rade na procenat, zivkaju te i maltretiraju i prete da platis, kao sto je ovde slucaj.
 
Update: potvrđeno iz vip-a da je agencija preuzela (imam i ime iste) , lik sa ugovora nije platio ništa ko kanda!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Znaci, smaranje :(
 
Update: potvrđeno iz vip-a da je agencija preuzela (imam i ime iste) , lik sa ugovora nije platio ništa ko kanda!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Samo ih otkačiš i kažeš da te više ne uznemiravaju.

Nemaju ništa sa tobom, niti ti sa njima.

Ako žele da razgovaraju, neka pribave sudski nalog/odluku.
 
Dobra im je fora da se ne preprodaju telefoni. Sad niko neće hteti da kupi telefon sa vip mreže.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Da, svi koji čitaju ovu temu :)

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ja bih to tuzio za uznemiravanje, ako nisu imali sudski nalog nisu imali osnova da zovu i prete policijom.

P9 Lite TT
 
Ma kakva tužba, em skupo em na dugom štapu. Dovoljno im reći ok, neka dođe policija :)
Prete tako sa nadom da nekog uplaše...
 
Mogu samo da ga uznemiravaju i nista vise, a da tuze mogu samo onog ko je potpisao ugovor sa njima.
 
A ono da mu promijeni IMEI i postavi neki sa Nokia 3210 ili Ericsson T10...?
Pa neka utjerivači utjeraju nekom drugom.
 
Mogu samo da ga uznemiravaju i nista vise, a da tuze mogu samo onog ko je potpisao ugovor sa njima.
Po zakonu ne smeju ni da ga uznemiravaju . Iduci put kad i ako ga zovnu lepo im kaze da ce slucaj prijaviti u sup ako nastave da ga zovu i uznemiravaju . Ta agencija moze samo da juri potpisnika ugovora mada i to bez sudskog osnova ako je proslo kao sto se pominje vise od dve godine . Te agencije rade po principu APP ( ako prodje prodje ) i to je sve . Ni kod jednog operatera ne postoji rentiranje telefona kao usluga pa cak ni kod VIP-a .
 
Slazem se, on covek nema nista sa tim i oni mogu samo da jure onog sa kim je potpisan ugovor.
 
Da ste kojim slučajem imali neki no-name telefon,nikada ovako brzo ne bi izmenjao vlasnike.
Šalu na stranu,u koliko ne postoji pisani trag o kasnijoj prodaji telefona,dotle je telefon u vlasništvu prvog kupca.Ako ima nekog advokata ovo treba svakako proveriti.
Moj drugar je prodao auto uz ovlašćenje ,bez kupoprodajnog ugovora.Bio je siguran da će ga budući kupac zvati kod prve registracije.Tako je prošlo par godina i ovaj nikada nije zvao mog druga.Jednog dana je moj drug dobio poziv na sud.Kupac kome je dao ovlašćenje ,nikada nije otišao da registruje auto i napravio je saobraćajnu nesreću sa velikom materijalnom štetom.Mog drugara tuži osiguranje pod izgovorom da je on vlasnik vozila.Troškovi suđenja su trenutno otišli na preko 10.000. eura.Kupac je osuđen na kaznu zatvora zbog teške nesreće.Sud još nije doneo konačnu presudu po pitanju tužbe osiguravajućeg društva na osnovu štete koja je pričinjena.
 
Poslednja izmena:
Ta paralela sa osiguranjem automobila apsolutno nema nikakve veze sa ovim ovde iznesenim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U mom primeru nije pitanje osiguranje,nego vlasništva nad vozilom,odnosno vlasništvo nad telefonom.
 
Poslednja izmena:
U pravu si za auto, ali nije primenjivo na telefon.

Čak ako se i učini krivično delo sa istim.
 
Za prenos vlasništva auta placas porez 2.5% državi a telefon možeš da kupis/prodaš kako ti volja. Zato kažem da nema dodirnih tacaka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I za telefon bi trebao da platis porez, ali to niko ne radi.

Ali za auto ovaj primer je samo primer loseg zakona, a ne paralele.
 
VIP potražuje svoj telefon,oni imaju ugovor ,vlasnika i imei broj.U ugovoru mora da pišu prava i obaveze vlasnika/kupca telefona.
Svako onaj ko je posle kupio polovan telefon mora da ima dokaz o kupoprodaji koji bi im kasnije nadoknadio štetu, ako telefon mora da vrate,jer se sa dokazom o kupoprodaji polovnog telefona kupac pred zakonom legitimiše kao savestan kupac. Ostaje pitanje: da li je vlasnik smeo da proda telefon,kad i u koje vreme.
Pamet u glavu sa kupovinom skupih predmeta.
Davne 1986 godine kupio sam svoj prvi VHS na buvljaku, nov GoldStar video rikorder, koji je koštao poprilično maraka.Od prodavca sam napisao sve podatke iz lične karte na zadnjem listu uputstva,uz njegovu pisanu i potpisanu izjavu da je uređaj lično njegovo vlasništvo.
 
Poslednja izmena:
Da je kojim slučajem taj VHS bio kraden, ništa ta potpisana izjava ne bi pomogla.
Čovek ima fiskalni račun na kome piše da je telefon kupio. To je dokaz o kupovini. Nije prijavljena krađa uređaja. Agencija, Vip ili bilo ko može da tuži vlasnika ugovora ili radi zaplenu dela plate zbog neplaćenih računa za mobilne usluge. To je sve.

RN3Pro SE
 
Poslednja izmena:
Kad kupis auto, tvoja obaveza je da to prijaviš državi. Kad kupis telefon, nema te obaveze. Ne mešajte babe i žabe.
U ovom slučaju VIP može samo sudskim putem da potražuje dugovanja. Čak ni telefon ne mogu, već samo vrednost telefona iskazanu kroz novčanu jedinicu i jedino onoga sa kojim su potpisali ugovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da je kojim slučajem taj VHS bio kraden, ništa ta potpisana izjava ne bi pomogla.
Čovek ima fiskalni račun na kome piše da je telefon kupio. To je dokaz o kupovini. Nije prijavljena krađa uređaja. Agencija, Vip ili bilo ko može da tuži vlasnika ugovora ili radi zaplenu dela plate zbog neplaćenih računa za mobilne usluge. To je sve.

RN3Pro SE
Da je bio ukraden,ja bih ostao bez njega, ali bi pokrenuo parnicu za nadoknadu štete,ne bih odgovarao za krađu ,sudelovanje u istoj i tome slično.
Jednom sam kupio neki laptop laptop koji je bio kraden,jednostavno sam ostavio policiji izjavu prodavca da je to njegovo vlasništvo,zvao adokata koji je kontaktirao prodavca i sve smo rešili bez odlaska u sud.Pare su mi bile vraćene.
 
Poslednja izmena:
Fiskalni bi trebao biti dovoljan dokaz, ali da je u pitanju kradja, bez KPU, "prodavac" moze da ospori validnost verovatno (platio svojom kreditnom, pa ima trag, ili ugovor sa operaterom u ovom slucaju), a ti su mu mogao i fiskalni ukrasti sa telefonom.
Previse je to SBBKBB, bolje da se zadrzimo na ovu temu :)
 
Nazad
Vrh Dno