Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

taman sve podesio i vidi sad :(
valjda izvuce još koji mjesec da radi sve
Radice. Cocoscraper su sada zasebno. Jedino me brine trakt. Tikipeter je spomenuo da sada radi na novom projektu "FEN light". Videcemo kako ce to da izgleda.
 
Šteta posle svih skorašnjih promena i distanciranja da više ne radi na tome.
 
Što te trakt brine,ne mogu da ukapiram?
Ranije je bio problem sa trakt api-jem u Fen addonu. Resume point nije radio kako treba. Ja tih problema nisam imao. Bitno mi je da radi trakt scrobbling tj. sva sinhronizacija trakt-a sa fen addonom.
 
Da, Amazon VOD dodatak za KODI.

Screenshot-20231004-142253.png


To se instalira:
+ ova najnovija beta5 verzija:

Translate komentar autora i sve će ti biti jasno:

Amazon VOD beta4 (odavde samo pročitati uputstvo i skinuti Captcha Solver)
Amazon VOD beta5 (tu skinuti zip za Vašu verziju Kodija)

Nekoliko bitnih podešavanja dodatka:

Proxy MPD alteration: isključiti
Screenshot-20231004-143724.png

Inputstream Addon Settings: Ask quality
Screenshot-20231004-143616.png

Register device for 4K:
Screenshot-20231004-143633.png

Data source: Android
Screenshot-20231004-143638.png
Dodaci za prevode su proradili posle isključenja opcije Proxy MPD alteration :)
Hvala Stock 🍻
 
Mala pomoc, vec dva dana mi jednostavno pukne playback (bilo sta da pustum), posle 5-10minuta. Kodi je 20.2, isto se desava i na v20.01, njegov skin, ubacen Fen, Seren i Otaku addon. U pitanju je fireTV 4k max. Nista novo nisam instalirao, menjao i sl. Jednostavno pocelo samo od sebe da se desava.

Ima li neko ideju?
 
Mala pomoc, vec dva dana mi jednostavno pukne playback (bilo sta da pustum), posle 5-10minuta. Kodi je 20.2, isto se desava i na v20.01, njegov skin, ubacen Fen, Seren i Otaku addon. U pitanju je fireTV 4k max. Nista novo nisam instalirao, menjao i sl. Jednostavno pocelo samo od sebe da se desava.

Ima li neko ideju?
I meni se to ponekad desava, na istom uredjaju.
Obrisem cache od Kodija i reestartujem stik
Do sada je pomagalo
 
Pozdrav! Da li je Green click addon u funkciji? Nakon duže vremena probao sam da pustim nešto, jedino mi sekcija sa dokumentarnim filmovima i crtaćima radi.
 
Jeste addon al jok i server gde su greenovci držali materijal, valjda se posvađali šta li, jedino ako se nešto nije promenilo...
 
Jedno pitanje, iako znam da verovatno ne moze:

Koristim kodi samo kao plejer, a druge aplikacije kao izvore sadrzaja, pa bih hteo da bude malo manje vidljivo sve u kodiju sto nije sam plejer.

Uspeo sam da preko advancedsettings.xml iskljucim splash screen, a sad me interesuje da li kodi moze da se podesi tako da ne prikazuje home screen uopste nego da se na pocetku videa koji strimujem samo pokrene plejer i da samo to vidim? Ili bilo koji nacin da ne deluje da se podigao ceo onaj "sistem", pa onda krene video u plejeru, nego samo plejer.

Hvala
 
Jedno pitanje, iako znam da verovatno ne moze:

Koristim kodi samo kao plejer, a druge aplikacije kao izvore sadrzaja, pa bih hteo da bude malo manje vidljivo sve u kodiju sto nije sam plejer.

Uspeo sam da preko advancedsettings.xml iskljucim splash screen, a sad me interesuje da li kodi moze da se podesi tako da ne prikazuje home screen uopste nego da se na pocetku videa koji strimujem samo pokrene plejer i da samo to vidim? Ili bilo koji nacin da ne deluje da se podigao ceo onaj "sistem", pa onda krene video u plejeru, nego samo plejer.

Hvala
Koje druge aplikacije koristis? Recimo na Stremio ako je podesen Kodi kao eksterni player kada se neki sadrzaj pusti u stremiu odmah se pokrece taj sadrzaj u kodi-ju. Ali i svi procesi. Ali to se ne oseti jer video krece za 1-2 sec.(1. sec je home screen). Vidi u tim aplikacijama da li postoje opcije izbora exterih playera.
 
Poslednja izmena:
Treba mu verovatno Kodi zbog manipulacije sa titlovima.
 
Koje druge aplikacije koristis? Recimo na Stremio ako je podesen Kodi kao eksterni player kada se neki sadrzaj pusti u stremiu odmah se pokrece taj sadrzaj u kodi-ju. Ali i svi procesi. Ali to se ne oseti jer video krece za 1-2 sec.(1. sec je home screen). Vidi u tim aplikacijama da li postoje opcije izbora exterih playera.
Syncler, Stremio, ali to je nebitno, pitanje je za svaku varijantu u kojoj se koristi kodi kao plejer. Znam kako sada radi (pokrene ceo "sistem" kako sam rekao, pa onda plejer), a zelim da promenim ako moze i namestim kako meni odgovara, jer mi se ne svidja ta glomaznost kodija (zato ga i ne koristim kao osnovnu aplikaciju)
 
Syncler, Stremio, ali to je nebitno, pitanje je za svaku varijantu u kojoj se koristi kodi kao plejer. Znam kako sada radi (pokrene ceo "sistem" kako sam rekao, pa onda plejer), a zelim da promenim ako moze i namestim kako meni odgovara, jer mi se ne svidja ta glomaznost kodija (zato ga i ne koristim kao osnovnu aplikaciju)
Na mom mi box s pokretanje videa iz stremia u kodiju kao eksternom plejeru je kao sto sam rekao sekudnu-dve. Vidi se pocetni meni kodi-ja u delicu sekunde i krece odmah video. E sad da li ce biti brze na drugom uredjaju? Jedino resenje "klot" kodi samo sa instaliranim addonima za titlove.
 
Verovatno sve što možeš je da isključis sve addonove i procese koji ti ne trebaju, koristiš osnovni najbrži skin, i ostaviš samo šta ti treba, i zavisno od mašine ako je brza, kad ugasiš splash screen, ne bi trebalo da vidiš nešto puno pre početka videa, možda delic sekunde, to tako mora jer on mora da ga pokrene a onda se pokrene video plejer, ne vidim da je nešto drugo moguće... A ako je već pokrenut i aktivan u pozadini, ukoliko posle prvog pokretanja može da ostane a da ga sistem ne ukine, onda moguće ni to...
 
To je to onda, splash sam ugasio, moracu da se zadovoljim ovim. Nije to toliko sporo, samo me nervira.
 
Napraviš fajl advancedsettings.xml sa sledećim sadržajem i iskopiraš u folder userdata u kodiju.

<advancedsettings version="1.0">
<splash>false</splash>

</advancedsettings>
 
Napraviš fajl advancedsettings.xml sa sledećim sadržajem i iskopiraš u folder userdata u kodiju.

<advancedsettings version="1.0">
<splash>false</splash>

</advancedsettings>
Zahvaljujem. I meni bi Kodi koristio isključivo kao plejer zbog bolje podrške titlova. Probaću da isključim sve što nije neophodno i da instaliram samo adonove za titlove.
 
A4ksubtitles ne vuče više sa opensubtitles.org sajta, tj. ne radi, čudo to ne rešavaju, kad je glavni izvor...
 
Kad smo vec kod addona za titlove, dosta njih koriste a4k, ali jedna od mana mu je i što nema ručne pretrage, uz ovu sad da os uopšte ne radi...
Pa uz titlove predlažem i opensubtitles.org plus addon (ubačen kod mene u repo), doradjen zvanični, ne treba logovanje i još par stvari, a uz njega imate i context menu dodatak da ako hoćete proverite da li postoji titl a da ne startujete video, radi sa plus verzijom...
 

This is a major release, so, as you'd expect, it comes with many new features. However, with a core change to FFmpeg 6.0, there is a very good chance that some regressions may occur.
As usual - well, it is open source - you can see what's changed between v21 and v20 here. For a more targeted look at the changes made since v21 Alpha 3, you can see those changes here.
 
Kad smo vec kod addona za titlove, dosta njih koriste a4k, ali jedna od mana mu je i što nema ručne pretrage, uz ovu sad da os uopšte ne radi...
Pa uz titlove predlažem i opensubtitles.org plus addon (ubačen kod mene u repo), doradjen zvanični, ne treba logovanje i još par stvari, a uz njega imate i context menu dodatak da ako hoćete proverite da li postoji titl a da ne startujete video, radi sa plus verzijom...

Zanimljivo, kad se on instalira ne rade Titlovi.com.
 
Nazad
Vrh Dno