Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Odustajem,ne mogu ovo na androidu da resim.Prebacim exe fajl sa moba na tv ali dalje nece kad udjem u Kodi da ga nadje.
Ne prebacuješ exe fajl na android nego ga pokreneš na windowsima,on ti generira NFAuthentication.key fajl i password, taj fajl prebaciš na android ili ne moraš,staviš ga na usb stick ili bilo koji disk koji ti je spojen na android i od tamo ga učitaš u netflix addonu kad te traži taj fajl,ukucaš password koji će te tražiti nakon učitavanja fajla i to je to
 
Znaci ne prebacujem na android exe fajl vec key fajl i onda ce mi se pojaviti u Kodiju kad budem trebao da ukucam PIN.
 
Znaci ne prebacujem na android exe fajl vec key fajl i onda ce mi se pojaviti u Kodiju kad budem trebao da ukucam PIN.
da,neće ti se pojaviti sam od sebe nego ga moraš učitati u kodiju odnosno netflix addonu(kad klikneš na onaj button otvori se open dialog za odabir fajla),ne moraš ga niti prebacivati,kao što sam već rekao možeš ga staviti na usb ili na bilo koji drugi disk na koji imaš pristup sa androida i odabereš folder gdje si ga stavio,nakon toga će te tražiti pin i gotovo
 
da,neće ti se pojaviti sam od sebe nego ga moraš učitati u kodiju odnosno netflix addonu(kad klikneš na onaj button otvori se open dialog za odabir fajla),ne moraš ga niti prebacivati,kao što sam već rekao možeš ga staviti na usb ili na bilo koji drugi disk na koji imaš pristup sa androida i odabereš folder gdje si ga stavio,nakon toga će te tražiti pin i gotovo
Probao sam i uspeo da se ulogujem ali kad pustim nesto pojavi mi se MSLError:Request failed validation during key exchange.Sta sad to znaci?E al sam baksuz,bas mi se ne da.
 
Edit:resio sam problem tako sto sam reinstalirao add on.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Edit:resio sam problem tako sto sam reinstalirao add on.
ajde super,ako će te zezati logiranje napravi samo kako sam opisao i više neće biti problema,ona greška je možda zato što ti je key istekao u međuvremenu,ja od kada sam se prijavio na taj način više nisam imao problema sa logiranjem
 
Kako da nateram Elementum da mi siduje ovo sto gledam na Filelist? Imam 22Gb D a 0Mb U. Ratio mi je 0,banovace me ako ne uradim nesto.
 
Mislim da oni nikoga nisu banovali
Moraš ih držati na hard disku
Stavi da ti seed bude 0
 
Gledam preko Android tv boxa,moristim Elementum koji ga privremeno skida,ne zadrzava na disku.
 
Ja sam koristio hard disk uz boks
Skini 10 malih torrenta i siduj tako je najbolje
 
Tako nesto sam i mislio da odradim na racunaru. Da ostavim da siduje neko vreme,da ne budem bas na nuli.
 
Tako nesto sam i mislio da odradim na racunaru. Da ostavim da siduje neko vreme,da ne budem bas na nuli.
Ako se ne varam Elementum ima opciju "Seed forever", samo pretpostavljam da ta opcija znači da ti kad završiš sa gledanjem Elementum neće ugasiti Torrent fajl nego će ga ostaviti da radi i dalje.

To možeš proveriti preko Elementum Web UI na IP : PORT/web. E sad, ja ovo nisam testirao ali ako neko hoće neka proba. Ja npr. imam podešen Buffer od 300MB, tih 300MB bi u teoriji mogli da budu namenjeni za Seed mada vrlo verovatno ih Elementum obriše iako upališ Seed forever. A ako ne, preko noći ostaviš Box upaljen i možda možeš skupiti par GB od samo tih 300-500MB Buffer-a koji su ti ostali sa kraja filma/kraja epizode. Inače i ja sam se pitao isto i svakog trenutka očekivao ban od FL. :ROFLMAO: A i nemam toliko RAM-a na bacanje pa da se zezam sa tim da proveravam ovo šta sam napisao.

Hvala još jednom članu @paradizo na pomoći oko FL!
 
Zna li neko kako dobiti m3u8 file sa nekog Kodi addona? Postoji li neka aplikacija za to?
 
Imam box sa vec podesenim Kodi-em. Tako sam ga kupio. Vec je ubacen Blue Thunder (ili Green, nisam vise siguran posto se to nesto menjalo), imam i Elementum i jos ponesto sto retko koristim.
Rade manje vise svi kanali, povremeno su neki nedostupni ali veci deo vremena rade kad su mi potrebni.

E sad, hteo bih da snimim prenos jedne utakmice koja je juce emitovana na Arena1. Da li je to moguce uraditi sa box-om i Kodijem ili mi je potrebna neka druga konfiguracija.
Nisam nasao da je Arenu moguce gledati kroz win pa da pustim neki screen-rescorder. Nemam mnogo vremena posto kod Arene je moguce premotavanje do 7 dana unazad.

Pomoc!
 
Mislim da nije mada nisam neki znalac sa Kodi-em. Kupio sam sve predpodeseno i samo koristim.
Ali jeste na MTS risiveru. To bih mogao da organizujem samo kad bih nasao nacin kako da to snimim.
 
@salacue
Da, sa PVR IPTV Simple addon na Kodi v19, naravno ako imaš IPTV provajdera koji nudi 7 dana u nazad i EPG podatke za toliko dana u nazad.

@soko Napiši ovde tačno koja utakmica & u koje vreme pa ću ti ja "snimiti" i okačiti negde na netu da skineš. I navedi hoćeš da bude HD ili SD :D
 
Arena1, 7.10.2021. u 15:00 pozeljno u HD
Prenos prijateljske utakmice nase U18 reprezentacije protiv Italije. Bice jos jedna sutra u 11 pa ako mozes obe da snimis. Naravno, oduzicu se.
 
Poslednja izmena:
Да, али човек спомиње блу Тандер, балкан грин и слично за то се чудим.
А знам да ИПТВ провајдери( СББ, МТС, Орион, Тввиет... ) имају 7 дана у назад.
 
meni je juce izbacio da ima azuriranje za blu tander
kodi mi je 18,9
nznm da li da prihvatim azuriranje ili ne
ako upropastim osle sa kodijem na kompu se mogu slikati
sta da radim
 
Ako ti radi blue thunder ne diraj, ako ne radi ažuriraj vjerovatno su portal promijenili
 
Да, али човек спомиње блу Тандер, балкан грин и слично за то се чудим.
А знам да ИПТВ провајдери( СББ, МТС, Орион, Тввиет... ) имају 7 дана у назад.

Pitao si generic pitanje za Kodi i dobio si generic odgovor :D Ja sam odgovarao tebi a ne njemu.

Sam Kodi i addons mogu da imaju tu funkcionalnost ;) Zattoo addon ako se dobro sećam još od Kodi v18 (tad su u sam Kodi dodati neophodne PVR API izmene) ima CUTV a "IPTV Simple" za m3u playliste zvanična verzija jer tek sa verzijom za Kodi v19 je neko seo i implementirao tu funkcionalnost. CoreELEC je još na Kodi v18 imao "pvr.archive" addon što je modifikovana nezvanična verzija pvr.iptvsimple addon i ja sam to svojevremeno kompajlirao za WIndows i za Android verziju Kodi-a (pošto je ta budžena verzija zahtevala i par izmena u samom Kodi, nije dovoljno bilo samo da se addon modifikuje) i koristio. Tj Windows verziju koristim još uvek jer me mrzi da pređem na zvanični Kodi v19 :D
Na Kodi v19 ovaj addon odrađuje CUTV funkcionalnost za PVR IPTV Simple addon:

Kod:
https://github.com/xbmc/inputstream.ffmpegdirect
 
Ja se u sve to ne razumem
Ljudi kazu da Kodi v19 i kasnije verzije ne rade stabilno
Meni je covek instalirao v18,9 i radi ok azuriranje je iskljuceno a pojavilo se azuriranje za blu tander
U čemu je caka
Hvala
 
Može li neko objasniti kako na Blue Thunder addonu snimati kanale, s obzirom da postoji opcija "PVR" ?
 
Ne azuriras kodi, nego Blue thunder. Inace na Kodi 19 ne radi Blue thunder. Kad pokrenes BT izbacice ti poruku da je dostupno novo azuriranje, kliknes na sveza instalacija i sacekas da sve odradi, posle ce se sam restartovati i to je to...
Ja se u sve to ne razumem
Ljudi kazu da Kodi v19 i kasnije verzije ne rade stabilno
Meni je covek instalirao v18,9 i radi ok azuriranje je iskljuceno a pojavilo se azuriranje za blu tander
U čemu je caka
Hvala
 

Kodi "Matrix" 19.2 Release​

It's been some time since we released 19.1, and numerous issues have revealed themselves and been resolved in the intervening months. As such, we're probably overdue a formal release of the updates, so, without further ado - here's the latest release in the "Matrix" series.
As with other point releases, don't go looking for new features, as that isn't really the purpose here. Full details are on GitHub, but here's the short form...
PVR
  • Fixed: crash when accessing invalid PVR channel from favourites
  • Fixed: crash on startup while searching for missing channel icons
  • Fixed: crash on startup caused by missing timer type
  • Fixed: "Delete permanently" of recordings from trash
  • Other, more minor bug fixes
Video Library
  • Fixed a bug that deleted UniqueID's when scraping the library, which caused unexpected behaviour for addons relying on those ID's
Games
  • Added translations for emulators and game controller add-ons
JSON-RPC
  • Expose icon path of EPG tags as 'thumbnail' property
  • Expose series number of EPG tags as 'seasonnum' property.
Network
  • Websocket: handles partial messages
Add-ons
  • Fixed: display logic for official and third-party modules
Windows specifics
  • Fixed: possible crash when switching monitors due to adding/removing hardware.
  • Fixed: audio passthrough not working (randomly) on some systems when display refresh rate match is enabled.
  • Improved: flip discard swap chain is used on all Windows 10 systems even if graphics driver does not support latest DirectX feature levels.
  • Improved: 10-bit swap chain is used by default on Windows 10 systems when HDR display is detected (for 8-bit SDR video sources too).
  • Fixed: possible crash related to WS-Discovery when non-computer devices (e.g. IP cameras) are attached to the same network.
  • Fixed: possible crash when HDR is toggled on/off externally from Windows 10 display settings.
  • Fixed: no picture or wrong black level with some video drivers when limited range output is enabled in conjunction with hardware acceleration DXVA2 and HDR passthrough.
Android specifics
  • Fixed: external storage volumes not visible on devices running old Android versions
Xbox specifics
The big news here is that we can finally make 19.x "Matrix" available on the Xbox - thanks for putting up with the delay while we fixed the blockers!
  • Fixed: crash on playback of 4K HEVC videos due to out-of-memory condition.
  • Fixed: GUI rendered at 1080 and upscaled to 4K instead of native 4K.
  • Fixed: 4K resolution is incorrectly reported in logs as 1920x1080.
  • Fixed: crash when "Switch display refresh rate at Start/Stop" is enabled with 4K resolution.
  • Fixed: tone mapping not used by default at playback HDR videos.
  • Fixed: missing display refresh rate info on Video Debug Info OSD (Alt+O).
  • Fixed: Internet SSL connectivity not working due not usable path to built-in CA certs bundle.
  • Improved: swap chain performance using DXGI_SWAP_EFFECT_FLIP_DISCARD.
  • Improved: 10-bit swap chain surfaces are used if an HDR-capable TV is detected (even for 8-bit SDR videos).
  • Improved: HEVC DXVA2 decoder performance using 128 byte aligned decoder surfaces.
Thanks, as always, to everyone who has helped by reporting, isolating or fixing issues.
You should be fine to install this straight over the top of your existing Kodi version - indeed, this will happen automatically on many platforms - but, if you've any doubts, back up your userdata beforehand. Similarly, this is a minor version bump, so there's no change to database versions or anything similar on the vast majority of platforms; the exception is obviously Xbox, where users need to be aware that, for them, this is a major upgrade (18.9 to 19.2).
If you're interested, you can read the merged PRs here. If you want to read back on the full history of v19 itself, or of previous versions, you can find the corresponding articles in the relevant blog posts.
Application deployment on different platforms (notably, Google Play and the Microsoft Store) can vary considerably due to circumstances outside of our control, so just be patient, and the update will inevitably find its way through.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Jel si ga isprobao i jel radi elementum na njemu. Meni iz nekog razloga Elementum ne radi ni na 19 ni na 19.1 tako da i dalje drzim verziju 18.9...
 
Nazad
Vrh Dno