Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Vidim quasar se "vratio", bar po prethodnih nekoliko strana. Koristio sam ga proslog leta kratko vreme, pa onda dugo nisam. Odmah da kazem, uglavnom se vracam na starije serije.
No, mozda ja ne koristim kako treba? Nemam nista dodatno, sem njegovog burst provider engine/proxy.
Koji je sad neki uobicajeni setup, mozda nesto drugo umesto bursta, jer evo posle duzeg vremena, potrazih nesto, opet nema. Novijih ili superpopularnih stvari i ima ... Na tv boxu koristim pa ne idem na opcije downloada citavih sezona.
Ima li mozda neki add on koji bi po sezona/epizoda sortitao pretragu? Mozda neki privatni tracker, jer nijedan mi ne koristi burst (pa je to mozda razlog)?
 
Poslednja izmena:
^ Nažalost, to je najveća boljka addonova baziranih na torentima. Seedere uglavnom imaš samo na novijim i popularnim serijama/filmovima. Quasar nije dobar za gledanje strih stvari, jer prosto to niko ne seeduje. Inače nema ništa drugo osim Bursta, ali ti nije ni potrebno za ono što radi.
Možda da probaš sa Gaia addonom, on je malo fleksibilniji.
 
Daj navedi jednu staru seriju u kojoj nema sidera - još ne naletih na taku u Qusaru.
 
Samo dodaj ru tracker, učitao mi seriju za 20 sekundi. Stavio sam s1e1 tako da nema u hd - davno snimano
B05MUkp.png

T2WL2eA.png

Pogledaj brzinu skidanja.
 
I kada kazete nema na Quasaru, nema smisla. Quasar je addon koji samk pretrazuje trackere. Ako nema neceg, onda nema trackerima koje ste ubacili u Quasar, a ne na Quasaru. Dodajte sto vise trackera i imacete bolje rezultate. Rutracker je majka za dosta stvari.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok, ok. Ja sam samo pitao da li je sada nesto aktuelnije od bursta za quasar i mozda preporuku za neki private tracker. rutracker jedino mi je setapovan, pogledao u medjuvremenu,
Nema vise, sve manje i manje seedova, narocito za stare stvari. Sad mi je zao sto jos neke materijale nisam tada snimio jer, eto, bilo je sta ce mi, skinucu opet kad budem hteo da gledam. Kratkovido.
 
Posto mnogo postova ima,moracu da pitam,iako je pisano o tome vrv. Izvinjavam se.

Imam Kodi na TV. Al unutra sve prazno. Kako da podesim to? Da ubacim kanale i sl.

Ako znate neki video na youtube vezan za to,bio bih zahvalan. Ja nalazim neke,ali dosta dislajkova imaju...
Za PC je lako verovatno,ali meni ovo za TV pa imam problema.

Eto samo to.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Ubacuješ add-onove i za svaki zasebno imaš gomilu tutoriala na netu.
Ovde možeš da dobiješ konkretnu preporuku ako navedeš šta te konkretno interesuje i sa kakvim hardverom okvirno raspolažeš
 
Pozdrav!
Imam problem sa manjkom mesta na hardu. Da li smem obrisati .zip fajlove iz kojih sam instalirao dodatke (poput Matija build.zip)? NIsam našao u temi da je nako to pominjao (ili samo nisam bio uporan :)).
Unapred hvala!
 
Pozdrav!
Imam problem sa manjkom mesta na hardu. Da li smem obrisati .zip fajlove iz kojih sam instalirao dodatke (poput Matija build.zip)? NIsam našao u temi da je nako to pominjao (ili samo nisam bio uporan :)).
Unapred hvala!

Malo pogledaj u skrivenom fajlu šta ti je sve ostavio, obično u njega zna svašta ostaviti ako neki adon nisi dobro podesio.
Briši što ti ne treba ali prije toga snimi to sve na neki eksterni. Ja praktikujem kao bekap na disku jednu čistu instalaciju i jednu kad mi sve radi kako treba sa svim podešavanjima.
Deinstaliraj sve , instaliraj ponovo Kodi i ubacuj ono što ti treba (samo iskopiraš u skriveni fajl, ne trebaju ti zipovani) Ako nešto pođe po zlu - vratiš sve.
 
Malo pogledaj u skrivenom fajlu šta ti je sve ostavio, obično u njega zna svašta ostaviti ako neki adon nisi dobro podesio.
Briši što ti ne treba ali prije toga snimi to sve na neki eksterni. Ja praktikujem kao bekap na disku jednu čistu instalaciju i jednu kad mi sve radi kako treba sa svim podešavanjima.
Deinstaliraj sve , instaliraj ponovo Kodi i ubacuj ono što ti treba (samo iskopiraš u skriveni fajl, ne trebaju ti zipovani) Ako nešto pođe po zlu - vratiš sve.

Hvala. Pobrisao sam sve iz foldera appdata/local/kodi/packages. Tu je bila gomila .zip fajlova. Kodi je pre ovog umeo često sa se slupa prilikom pokretanja i redovno prilikom gašenja, ali sada sve radi kao sat...
 
Pa ako cemo realno...ja sam ovih dana sastavljao neki HTPC za dnevnu sobu, pa sam izmedju ostalog instalirao i Kodi. Navikao sam na filmove od 15-25GB, i ovo sto vidim na Kodiju ovih dana mi nije ni prici tome. Mozda nisam naleteo na taj kvalitet o kome ti pricas.

Trenutno je dosta developera dobilo neko pretece pismo pa se dosta njih povuklo i ceka da vidi sta se desava, takodje neki se nepovratno napustili kao sto je Covenant npr. za velike file-ove i recimo BR i HD audio RealDebrid je najbolje resenje, kosta ali imho vredi svaki dinar.
 
Malo pogledaj u skrivenom fajlu šta ti je sve ostavio, obično u njega zna svašta ostaviti ako neki adon nisi dobro podesio.
Briši što ti ne treba ali prije toga snimi to sve na neki eksterni. Ja praktikujem kao bekap na disku jednu čistu instalaciju i jednu kad mi sve radi kako treba sa svim podešavanjima.
Deinstaliraj sve , instaliraj ponovo Kodi i ubacuj ono što ti treba (samo iskopiraš u skriveni fajl, ne trebaju ti zipovani) Ako nešto pođe po zlu - vratiš sve.



Je l može, ako nije smaranje, neki spisak šta sve da snimim na backup od foldera i fajlova kodija da posle mogu da vratim ako krene da baguje usled raznoraznog smeća....
 
Odradi čistu instalaciju, samo sa najosnovnijim adonima i sa svim podešavanjima. Onda taj skriveni folder prekopiraj na drugu particiju i uvek imaš pripremljenu osnovu ako nešto krene po zlu.
 
Je l može, ako nije smaranje, neki spisak šta sve da snimim na backup od foldera i fajlova kodija da posle mogu da vratim ako krene da baguje usled raznoraznog smeća....

Najjednostavnija varijanta: u Search ukucaš %AppData%, pa kopiraš ceo Kodi folder. Kasnije ako budeš imao problem isti taj folder obrišeš i umesto njega ubaciš ovaj koji si bekapovao.
 
Da ne objašnjavam i ja, rečeno sve u prethodnim postovima. Ako nije jasno javi se na pp.
 
Pozdrav!
Koristim Fantastic na box-u i imam problem sa reprodukcijom - film (ili serija) krene, radi desetak minuta pa zakoči; ponovo učitam i nastavim pa posle nekog vremena opt isto... o čemu se radi?
 
Da nije neko slučajno član Osijek kodi grupe na nesretnom fejsbuku?
Ako nije problem adresa od poslednjeg wizarda, može i na PP.
 
Nedavno sam kupio Sony TV, i njegova fabricka aplikacija za pustanje filmova je katastrofa, pa sam trazio alternative, i najcesce sam naletao na Kodi, sa kojim uopste nemam iskustva. Da li je on najbolji za pustanje filmova preko eksternog hdd-a? Ako jeste, mozete li mi dati neke osnovne smernice kako ga najbolje koristiti, odnosno podesiti?
 
Za Kodi ti je neophodan andorid os, što mislim da tvoj Sony nema. Ako je tako, onda najbolje uzmi neki android box i onda na njega možeš da staviš koji god hoćeš plejer koji radi na androidu i naravno Kodi.
 
Moguće da ima AndroidTV i na njemu može da instalira Kodi, ali i VLC ako mu treba samo za puštanje fajlova koje već ima na HDD...
 
Za Kodi ti je neophodan andorid os, što mislim da tvoj Sony nema. Ako je tako, onda najbolje uzmi neki android box i onda na njega možeš da staviš koji god hoćeš plejer koji radi na androidu i naravno Kodi.

Imam Sony XE90.

Moguće da ima AndroidTV i na njemu može da instalira Kodi, ali i VLC ako mu treba samo za puštanje fajlova koje već ima na HDD...

Kakva je razlika izmedju Kodija i VLC-a?
 
Pa VLC ti je "samo" plejer, dok je Kodi sa svim adonovima "platforma" za gledanje i strimovanog sadržaja...
 
VLC je meni pravio probleme sa 4k filmovima, seckalo užasno. Kodi je to puštao bez problema.
 
Poslednja izmena:
Pa VLC ti je "samo" plejer, dok je Kodi sa svim adonovima "platforma" za gledanje i strimovanog sadržaja...

E super, dao si mi dobar uvod. S' obzirom da nemam nikakva iskustva sa Kodijem, mozes li mi dati neke osnovne smernice kako ga najbolje koristiti, odnosno podesiti, koje adonove treba instalirati, itd.?

VLC je meni pravio probleme sa 4k filmovima, seckalo užasno. Kodi je to puštao bez problema.

Kad si vec spomenuo 4K filmove, ja krenuo da ih gledam preko Kodija, medjutim to meni lici na obican HD, sad ne znam jel sam u pravu, odnosno da li je za gledanje 4K HDR filmova potrebno podesiti nesto?

Pitao sam te nesto u drugoj temi, ali posto je u vezi Kodija, stavicu i ovde: I ja sam instalirao onu aplikaciju (da se umesto netflixa otvori neka druga aplikacija), medjutim kad idem preko nje, odnosno kad stisnem netflix dugme, otvori mi se lepo Kodi, ali mi ujedno izadje poruka 'Feature not available'? Da li je tako i tebi? I sta ta poruka konkretno znaci, odnosno koja funkcija nije dostupna?
 
E super, dao si mi dobar uvod. S' obzirom da nemam nikakva iskustva sa Kodijem, mozes li mi dati neke osnovne smernice kako ga najbolje koristiti, odnosno podesiti, koje adonove treba instalirati, itd.?







Kad si vec spomenuo 4K filmove, ja krenuo da ih gledam preko Kodija, medjutim to meni lici na obican HD, sad ne znam jel sam u pravu, odnosno da li je za gledanje 4K HDR filmova potrebno podesiti nesto?



Pitao sam te nesto u drugoj temi, ali posto je u vezi Kodija, stavicu i ovde: I ja sam instalirao onu aplikaciju (da se umesto netflixa otvori neka druga aplikacija), medjutim kad idem preko nje, odnosno kad stisnem netflix dugme, otvori mi se lepo Kodi, ali mi ujedno izadje poruka 'Feature not available'? Da li je tako i tebi? I sta ta poruka konkretno znaci, odnosno koja funkcija nije dostupna?


Ovo za kodi je zaista individualna stvar. Neko instalira kodi osijek build, neko instalira Neptun addon, neko Placenta addon. Provrljaj po netu, najbolje da sam skapiraš...
 
Vidi grupe na fejsu prokletom, koje se bave iptv-om, streamingom i sl. Tu čitaj malo o buildovima, biće ti jasnije. Build je Kodi koji je neko složio sa aktuelnim addonovima za naše prostore (ili neke druge), sto olakšava život pukim početnicima. Ako jednog dana budeš hteo dublje da uđeš u materiju, gadićeš se na buildove i slagaceš Kodi sam po svom ukusu.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Ja pratim ovu stranicu:

http://www.wirelesshack.org/top-best-working-kodi-video-add-ons.html

Na njoj je postavljena lista najaktuelnijih dodataka. Takođe ako za neki od dodataka bude promjena i to se objavi. Na primer aktuelno je da Neptun ima novi repo. Klikom na jedan od njih dole u listi otvara se nova stranica sa uputstvom za instalaciju što je dovoljno i za početnike.

Slična stranica je i ova:

https://kodiapps.com/addons-chart

Ovdje je lista duža, a klikom na neki od dodataka otvara se nova stranica sa opisom i uputstvom za instalaciju.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno