Šta je novo?

Fotografije - 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo moj skroman doprinos temi... Par nedelja ucim fotografiju, jako sam zagrejan i ne idem na to da mi bude posao, vec hobi.
Naravno, svaka kritika je veoma dobrodosla. Imam jos slika, okacicu ovih dana, pa da se i to kritikuje malo :)
Objektiv: SMC Pentax-K 50mm f1.2
DSC04306-Edit by i_nik.jpg, on Flickr
 
  • Like
Reagovanja: M J
Bas mi se dopada fotkica
 
Odlična. Private je na flickr-u, pa nisam uspeo da je dodam u favorite.
 
Zaboravih da je stavim public, promenih sad :)
 
2hz61ip.jpg
 
@MR.BIG
Jel bi mogao da okacis kako ti izgleda set? :) Sta se nalazi ispred modela, koje svetlo, kako rasporedjeno itd... Znam da si kacio jednom odavno, ali me zanima neki update :)
 
^ Mislim da nemam od ovog fotkanja .... Napred i gore je bila Octa sa gridom, dole na podu beaty dish ..... sa obe strane malo iza modela boxovi sa gridom za rim svetla
 
@acivi_nick, lepa realizacija, samo ja bih uradio drugaciju, landscape, orijentaciju...
 
Malo treba da procitas o kompoziciji kod portretne fotografije, ima par sitnih pravila koja jako lepo funkcionisu. Npr ne smestaj lice u sredinu kadra...
 
Hvala na savetu, hocu da procitam mnogo toga, ali ne dolazi na red od drugih obaveza... da se diplomira sad, pa onda mogu vise da se posvetim drugim stvarima. Ovo samo skljocam bezveze, vezbam fokus na manuelcima :D
 
Vrhunska fotka, možda bi moglo malo da se očisti na gornjoj ivici, čini mi se da se vidi odsjaj od drveća.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Meni deluje da je mogla da bude crno bela :) Inace, odlicna.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ozbiljno napredovao za kratko vreme malac!! Žao mi što se nisam uspeo nategnuti za slikanje, tu smo rame uz rame na bazenu, mene samo sede zezaju :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Odlicna
 
Slikano na ulici, coskovi mi bili prazni, pa sam dodao efekat prizme u fotosopu, mada ne volim to da radim... Ali eto, svidela mi se slika, pa rekoh da ne budu losi coskovi... Slika od pre skoro mesec dana, kada sam imao staz par nedelja :D

DSC04223-Edit-4 by Ivica Nikolic, on Flickr
 
Nemoj da dodajes takve stvari u ps-u! Nema veze sto su coskovi prazni, nije fotografija goblen da moras sve da popunis necim u kadru, prazan prostor ima svoju funkciju ako znas kako i zasto ga koristis. Takve stvari odvlace paznju sa glavnog subjekta na fotografiji. Imam utisak da wb je malo traljavo odradjen. Takodje, ovi prsti u ustima, to je totalno no go, passe, cheepo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno