Šta je novo?

Komercijalna banka

meni se to desi 1-2 puta godisnje. Telenor mreza.
poziv kol centru resava problem.
 
Koliki je maksimum isplate novca na bankomatu KB ili na njihovom salteru?
 
Na bankomatu 50k, na salteru nema ogranicenja.
 
Hvala na informaciji :D
 
Od aprila ce biti izmena, sredinom feb ce biti izbacene.
Mozda ce biti i besplatnog racuna.
 
Nazalost nije propisano da bude besplatan, i AIK ce ga naplacivati 180, sto je vise nego najnizi racun koji nude :D
Ali mozda ce KB nuditi.
 
Javi ako bude besplatnog održavanja računa, da selim debitnu internet karticu iz ćopave MTS banke. Beše KB ima uporediv kurs evra i nema ino provizije? Te dve stvari plus gratis račun je sve što mi treba za svrhu internet kupovine.
 
Nece nuditi bolje od MB sigurno, ako je free. Barem placanja nece biti.

Ali videcemo sredinom feb. Tek od aprila je to aktuelno, feb samo tarifu izbacuju.
 
Javi ako bude besplatnog održavanja računa, da selim debitnu internet karticu iz ćopave MTS banke. Beše KB ima uporediv kurs evra i nema ino provizije? Te dve stvari plus gratis račun je sve što mi treba za svrhu internet kupovine.

To sto ti hoćeš neće niko nikad nuditi, ne isplati im se. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izasao je novi tarifnik, ali osim racuna od 200 din (koji valjda i nema e/mBanking), ne vidim razliku.
 
А ко је шта очекивао?
 
Pa besplatan Osnovni racun :)
 
Ех,за те ствари постоји вјера,религија и Бог.:)
 
Vera i religija su skupi, 0.5% tax ako se ne varam u Nemackoj :)
 
Kako se koristi KomePay kartica? Nisam video uputstvo negde, a nemam nikakv opciju kada se ukljuci app, samo vidim da ima KomePay (bez da javi gresku) kada je NFC ukljucen.
 
Kako se koristi KomePay kartica? Nisam video uputstvo negde, a nemam nikakv opciju kada se ukljuci app, samo vidim da ima KomePay (bez da javi gresku) kada je NFC ukljucen.

Kada otvoris aplikaciju udjes na komepay karticu i tu imas polja za aktivaciju kartice, ako ti je racun u nekom od set racuna aktivacija ti stize automatski, jedan kod u MBANK porukama a drugi kod SMS- porukom.

Ako ti racun nije u setu onda moras da ides na salter gde se potpisuje ugovor za karticu i gde ti posle potpisivanja puste kodove za aktivaciju na gore pomenuta dva kanala.

Zahtev za karticu podnosis iz Mbank aplikacije pre svega ovoga gore sto sam naveo.
 
Vec imam uradjenu karticu, vidim je u mBanku. I vidim opciju KOmePay na naslovnoj strani, ali nista se ne desava kada kliknem na nju.

Treba li Tap&Pay nesto posebno da se podesi? Iz nekog razloga imam dve KomBank aplikacije tamo kao opcije i nesto trece, mrzi me da gledam sada :)
 
Vec imam uradjenu karticu, vidim je u mBanku. I vidim opciju KOmePay na naslovnoj strani, ali nista se ne desava kada kliknem na nju.

Treba li Tap&Pay nesto posebno da se podesi? Iz nekog razloga imam dve KomBank aplikacije tamo kao opcije i nesto trece, mrzi me da gledam sada :)

A OK, nisam te razumeo, to im je bag, to se meni desava kada mi se ugasi telefon zbog prazne baterije.

Nekoliko puta sam brisao celu aplikaciju zbog toga i ponovo aktivirao karticu dok nisam provalio kako da je pokrenem.

Prvo ocisti kes na telefonu, da ti nije ukljucena Mbank aplikacija u pozdini. Onda idi na Tap&Pay i selektuj Kombank aplikaciju koja ti nije trenutno cekirana. Udji u Mbank i trebalo bi da udjes u karticu bez problema.

Isto tako neces moci da udjes u karticu ako ti telefon nema bezbedno zakljucavanje(pin, otisak prsta i sl), to su sredili updejtom, u pocetku je moglo da se udje u karticu i ako se telefon otkljucavo na home dugme ili jednostavnim slajdom po ekrenu.
 
Hvala isprobacu.
Jel' i vama postoje 2 KomBank mBankign aplikacije u Tap&Pay?
 
Vidim da su azurirali web banking karticu, nude neke kredite i kartice. Da li je izdavanje Mastercard standard kartice besplatno sa korisnike Active seta?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Vidim da su azurirali web banking karticu, nude neke kredite i kartice. Da li je izdavanje Mastercard standard kartice besplatno sa korisnike Active seta?
Samo im precizno reci koju želiš. Mislim da standardno ponude onu sa odloženim plaćanjem na 30 dana i nekakvim limitom.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, imam potencijalni problemčić. Dakle, jutros sam se ulogovao na ebanking i prebacio sa tekućeg računa na "internet" karticu 6500 RSD, kao i svaki put do sad. Bilo je potrebno neko vreme da to prođe, dobio sam SMS da je sve završeno, međutim, tog novca nema na kartici, a ni na tekućem računu. U istoriji mi stoji kako je 6500 din skinuto sa računa, a u istoriji kartice stoji kako je na nju taj iznos uplaćen, ali ga ja ne vidim. Nakon toga sam prebacio 1000 din, testa radi, i to je prošlo i pojavilo se na kartici. Prvi put mi se ovo dešava, a subota je i ne mogu da dobijem nikoga u banci do ponedeljka. Ima li neko neki savet/rešenje?
 
Meni sinoc odbio prenos sa TR na Visa Prepaid karticu, stajao status poslat 2-3h i jutros kada sam se probudio video status odbijeno.

Danas prosle 2 transakcije bez problema. Komecentar je radio do 14h tako da ces morati da cekas ponedeljak.
 
Evo sad mi nestalo još 1000 din sa računa, a u izveštajima nema apsolutno ništa o tome. Na PayPalu isto sve čisto.

EDIT: Sad se ta hiljadarka vratila, a 6500 i dalje fali. Uklet mi račun
 
Poslednja izmena:
Ima li negde nedospele obaveze po toj kartici ili po racunu kartice (posto ne znam kako radi internet/prepaid u KB)?

@Desp, MC standard jeste na odlozeno:
https://www.kombank.com/sr/stanovnistvo/platne-kartice/odlozeno-placanje/mastercard
MC Std/Gold DEBIT nije na odlozeno:
https://www.kombank.com/sr/stanovnistvo/platne-kartice/debitne/mastercard-standard-gold
Ona treca je (glupi) Installment.

Ali def. im precizno reci. Jer MC Standard (kreditna) NIJE free uz racune (barem ne stoji na sajtu, mozda u tarifniku, ali mislim da je Visa samo uz Premium racun free sada), i koliko vidim nije PayPass.
 
Nazad
Vrh Dno