Šta je novo?

HTC U 11

Ako je to narandžasto onda je i paradajz narandžast [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
OK, ne prihvatate da imate drugačiju percepciju boja. Ali ono je narandžasta boja, tj. jedna tamnija nijansa narandžaste.
Baš kao što piše i na zvaničnom HTC-ovom sajtu.
Deal with it. :)
tomato-orange.jpg
 
Došla mi je baterija do kraja. Nisam fotkala, nema ni potrebe, možete svi videti (ukoliko niste daltonisti :sceptic: ). Kad blinka Led da ukaže na praznu bateriju, u pitanju je svetlo izrazito crvene boje (logično, kao upozorenje). Medjutim, kada se stavi na punjač, svetlo je kontinuirano tamno oranž (dok se ne napuni kad se pojavljuje zeleno). Misim ovo su krajnje nebitne informacije, no kad se već povela polemika oko toga, da kažem šta sam upravo primetila. Nisam obraćala pažnju kakave su boje led notifikacije na drugim telefonima, naročito kineskim. Jer ako se npr. razlikuju na drugim brendovima, onda se može možda pričati i o simbolici boja tj. odnosu Kine i Tajvana :test: (jer crvena je snažno simbolična za Kineze). :)
 
Poslednja izmena:
@nightshadow, zašto si naručivao novi adapter? Zar nije bio dobar onaj koji smo dobili u pakovanju (ja ga nisam probala pa ne znam)?
 
Stigao mi IMAK case, metal black.

IMAK Surrounded Protection Case for Htc U11 Clear Soft TPU Case Cover for Htc U11 U 11 Full Coverage Matte Case Screen Film
http://s.aliexpress.com/qIbmyU3y?fromSns=Copy to clipboard

Lepo izgleda i lepo leži u ruci. Takođe mi stiglo i staklo, mislio sam da neće ležati lepo zbog zakrivljenog stakla sa strane, ali ipak nema problema, odlično stoji. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Stigao mi IMAK case, metal black.
Lepo izgleda i lepo leži u ruci. Takođe mi stiglo i staklo, mislio sam da neće ležati lepo zbog zakrivljenog stakla sa strane, ali ipak nema problema, odlično stoji. :)

A što Imak, zašto ne Spigen? I kakvo ti je staklo stiglo, kaljeno? Posebno naručeno, verujem. Znam da su ranije članovi pisali da sa Imak futrolom stiže i folija u kompletu, verovatno si i foliju dobio? Meni se nije dopadao Imak case i bilo mi je potpuno bezveze da naručujem case koja mi se ne sviđa, samo zbog folije.
 
Ne sviđa mi se Spigen, lepši je imak
Stigla je i neka folija sa njim, to ne koristim. Kaljeno sam posebno naručio, uzeo dva komada za svaki slučaj, pošto sam mislio da će biti problema kod lepljenja zbog zakrivlenih ivica. Srećom leglo super iz prve

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kaljeno sam posebno naručio, uzeo dva komada za svaki slučaj, pošto sam mislio da će biti problema kod lepljenja zbog zakrivlenih ivica. Srećom leglo super iz prve
Moze li slika tog kaljenog stakla sve u case-u?
 
Ma spigen rugged armour kida.. Ja sam prezadovoljan. Ne preterano debeo a vrlo dobar za zaštitu, još mi je i lep. Foliju stavio i cepaj.. Imak se meni nije baš nešto specijalno svideo, imam i njega..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pitanje za dialer - instalirao sam drugi dialer, podesio u settings-apps-configure apps da taj novi bude Phone app, ali stari dialer se ipak uvek aktivira prilikom pozivanja ili primanja poziva. Ima li načina da se to promeni?
Inače, glavni razlog za zamenu mi je bio to što sam otkrio, prilikom poziva mts call centra da ne mogu da pritisnem broj za dalji izbor opcija - tipa, ja zovem, automat se javlja i nudi opciju izbora, ja hoću da izaberem npr. br. 4, nemam dial pad, moram da kliknem na simbol slušalice sa plusićem u sredini, on me ubacuje u dialer, ali pritisak na tipku pokreće biranje imenika i ne registruje se u pozivu. Nadam se da sam bio jasan :D
 
U lijevom donjem uglu pored end call imas ikonicu tastature,to pritisnes i pojavi ti se to sto trazis tj dial pad

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
9d0057d5ebe32a7f25800b8bc7d9a493.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja to nažalost nemam :trust:
Screenshot_20180725-170555[1].png
 
Sigurno je negdje iskljuceno u opcijama,jer na svakome htc-u sam to imao.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Moze li slika tog kaljenog stakla sve u case-u?
Eto dole.


@B@K@, koji si skinuo dialer?
Ja koristim Google dialer bez ikakvih problema od prvog dana, onaj fabrički se nikad nije pojavljivao.

Mislim da većina dialera zapravo nema taj interfejs koji se prikazuje prilikom pozivanja/primanja poziva, nego koriste fabrički.
d271c3b91529f96d4724b3b947cb137e.jpg
e2cfd1b9d87bf816f9c7ea999fdf7be1.jpg
afee7325226567e63c8c154055a4f2cb.jpg
713363039bdbfce3092c539df3b7b8f8.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
True Phone sam skinuo, kao dobro ocenjen i ima pozitivne review-e. Gledao ovde po temi, ali nisam našao neki adekvatan predlog.
 
@nightshadow, thx na postavljanju fotki. :)
To je kaljeno staklo zar ne? Nesto kao da nije dobro leglo u gornjem desnom uglu ili to tako mora da bude zbog zakrivljenosti ekrana?
Ja upravo zbog toga nisam htela kaljeno staklo (ako je to kod tebe kaljeno s), jer kad vidim telefone na kojima su sve ivice po 1 mm odlepljene, meni to izgleda vrlo ruzno estetki, cak i neurdeno, za razliku od telafona sa super ravnim ekranima, gde to kaljeno staklo izgleda skroz OK.
Ako je kaljeno, svakako ti ga je zalepio neko super profi jer su mi vec rekli da je to BIG problem na U11, no hajde pa javi kako se ponasa na dalje.
 
Eto dole.


@B@K@, koji si skinuo dialer?
Ja koristim Google dialer bez ikakvih problema od prvog dana, onaj fabrički se nikad nije pojavljivao.

Mislim da većina dialera zapravo nema taj interfejs koji se prikazuje prilikom pozivanja/primanja poziva, nego koriste fabrički.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

sorry za off,ako hoces,okaci wall
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, ovo
2PCS Tempered Glass For HTC U11 U 11 Ultra-thin Screen Protector for HTC U11 Ocean HD Toughened Film For HTC U11 Glass HATOLY
http://s.aliexpress.com/MFZRvm6j?fromSns=Copy to Clipboard

Možda sam mogao 1mm bukvalno levo da ga stavim, ali prilično je dobro leglo, nema nikakvih mehurića nigde, ja sam zadovoljan.

Još sam uzeo dva komada, za slučaj da ne zalepim lepo :D ali uspeo sam iz prve

@komsa, eto dole

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
f3f5394f3ceff6e25ef16fca2665c81e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta se desilo sa mojim telefonom to jest baterijom ali želim ovo da podelim sa vama. Slučajno sam pogledala i iznenadila sam se ovakvim tajmingom. Ja svakako nisam neki heavy user, vrlo sam umeren korisnik, vidite da telefon praktično nije ni korišćen koliko je dugo napunjen; ako vas zanima šta sam radila tj na šta je SOT potrošen: uglavnom na mikrofon, audio snimanje i hvatanje beleški putem glasovnog pisanja. I da, non-stop je internet bio uključen i to mobilni. Takođe hoću da kažem ono što sam već pominjala par puta, ako je neko čitao šta sam pisala ranije, u poslednje vreme kad god stignem, ja punim telefon na slow charge ili na normal charge; na quick charge ga punim baš ono kad moram.

.............
Ps. @nightshadow, ok je što si stavio link za staklo, ako se predomislim, pa odlučim da ga uzmem. A u čemu je fora sa ovim backgroundom? Jer videla sam ga do sada xy puta na različitim modelima telefona. Kao mnogo je lep svima, je l?
........
a6f3dddd257e0237d33dbe6826b216b1.jpg
 
Otkud znam, meni se svideo pa ga stavio za background ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da lep je background, ali videla sam ga na mnogo telefona pa mi je suviše rasprostranjen.

Usput pošto sam još uvek tu, da ne davim ponovo se screenshot-ovima,
da napišem da mi je trenutni SOT 8h 03m, preostala baterija 38%. Stvarno sam pozitivno iznenađena baterijom. :) Da li je moguće da je to zbog toga što sam odbacila quick charge?
 
Me again. Ali ja stvarno moram da stavim još jedan screenshot jer ću uskoro staviti telefon na punjenje. Nemam pojma šta se desilo. :)
......
942363dda9a94e1ae88bb161368709ef.jpg
 
Telefon nije video sunca ni beloga dana, osvetljenje nije gorelo :)
 
Telefon nije video sunca ni beloga dana, osvetljenje nije gorelo :)
Misliš na osvetljenje ekrana? Kako nije bilo osvetljenje, pa non-stop sam kucala pričajući, hvatala beleške, ne mogu da gledam u mračan ekran kada hvatam beleške, ispravljam, pišem. Već sam napisala gore šta sam radila najviše. Takođe korišćen je dosta i van zatvorene prostorije (sunce koje pominješ) zbog audio snimanja. Dalje? :)
 
Poslednja izmena:
Sve je to super. Ali ja sa kako kaže telefon 129 aplikacija, 4g non stop, sync 2 mejla, wa, viber, messanger sa 5-6 grupnih chatova ne mogu da priđem blizu tome. Ali sam svakako zadovoljan kako izdržava moj baš heavy usage.. Takođe mape, slikanje, snimanje itd..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Misliš na osvetljenje ekrana? Kako nije bilo osvetljenje, pa non-stop sam kucala pričajući, hvatala beleške, ne mogu da gledam u mračan ekran kada hvatam beleške, ispravljam, pišem. Već sam napisala gore šta sam radila najviše. Takođe korišćen je dosta i van zatvorene prostorije (sunce koje pominješ) zbog audio snimanja. Dalje? :)
Da nije dopunjavan, pusti ss [emoji14]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Šta slušate dok sedite/radite za kompom?

Da nije dopunjavan, pusti ss [emoji14]
Kako misliš dopunjavan? Ono u toku napunjenosti? Ne, ja to nikad ne radim zbog baterije, a moj telefon niko drugi ne dira, bi mogao da ga dopunjava bez mog znanja, ako si na to mislio.

Editovano naknadno:
Htedoh samo da kažem da mi danas nije tako dobar SOT zato što sam ga punila na Quick Charge jer sam morala. Sad je trenutno SOT nešto preko 8h a baterija je već na 14%. Ipak mislim da veliku ulogu igra punjenje na slow charge.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno