Šta je novo?

HTC U 11

Preskupo je to. Prodat na forumu nov za 400e sa domaćom garancijom. [emoji3]
 
Igrom slucaja se danas opet vratio na U11 sa S9+ posle 2 meseca koriscenja, prvi utisak je ekran, koliko je samo svetliji na S9+ i bolje radi auto brightnes.

U11 via TT
 
I red bi bio da se vidi razlika za tu cenu koliko košta S9+


7+
 
Realno, za razliku u ceni...
Ali svakako ja više volim lcd nego amoled.. Ne prijaju mi boje na amoledu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam U11 uzet u Vipu. Trenutno sam u Americi i koristim AT&T mrezu ali imam samo 3g. Da li su potrebna neka podesavanja ili telefon ne podrzava lte band od at&t ?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ponovio sam se ovim lepotanom (uzet preko MTS-a, star oko pola godine), amazing silver varijanta, 4/64, prvi utisak je WOW iliti po Vuku - ВАУ! :d
Android je 8.0.0. Pošto je tema pogolema, a nisam pratio, ima li nekih opštih ili skorašnjih saveta i preporuka za novog korisnika? :wave:
 
Ćao svima ljubiteljima i korisnicima U11,
poslednji put kad sam bila na temi, pominjala sam da sam nezadovoljna baterijom, sada mogu da podelim nova iskustva.
1. Vrlo je verovatno da sam ja očekivala mnogo bolju bateriju jer sam prethodno imala telefone koji su imali jače baterije (a i manje trošili, manji ekrani itd), no u razgovoru sa članom koji koristi U11 zaključila sam da je to - to, da se ne može očekivati neko dvodnevno ili trodnevno trajanje baterije sa prosečnim korišćenjem.
2. Pošto sam pročitala da 'quick charge' ustvari nije dobar za trajanje baterije i da je 'slow charge' mnogo bolji, odlučila sam da to isprobam na svom telefonu. Gledam da ga ne punim na 'quick charge' kad god je to moguće, najčešće ga punim na 'običan charge', a kad imam vremena punim ga i na 'slow charge', što malo duže traje ali je dalo rezultate. Govorim iz svog iskustva: kada ga punim na 'slow charge' i ukoliko isto punjenje ponovim odmah nakon prethodnog slow punjenja, baterija mi primetno duže traje i primetno se sporije prazni. Nažalost, nemam toliko vremena da ga u kontinuitetu napunim na 'slow charge' npr 5 puta uzastopno, da bih vam izložila utiske takvog kontinuiranog punjenja.
Možda će nekome koristiti ovo moje iskustvo.

Što se tiče ostalih performansi, ja sam prezadovoljna sa svim funkcijama telefona, naročito sam hiper-super-mega zadovoljna zvukom što mi je jako važno i sa opcijom Edge sense koju tzv. stručnjaci - recenzenti po netu, obično opisuju kao nevažnu, i sigurna sam da su takve izjave proizašle iz površnog korišćenja ovog telefona, zato što su oni koristili telefon par dana samo za potrebe pisanja recenzije tj. nisu dovoljno dugo bili sa njim da bi videli prednosti Edge sense funkcija. Ja prosto ne mogu da zamislim da koristim telefon bez ove funkcije, uzmem neki drugi mob i krenem da ga pritiskam... :) Generalno ne znam kako bih uopšte mogla da koristim neki drugi telefon sad posle ovog, jer me je razmazio svojim fenomenalnim funkcijama... :)

Pročitala sam gore u komentarima da jedan korisnik nije bio zadovoljan zvukom, to mi je prosto neverovatno, mogu samo zaključiti da njegov telefon ima neki feler, mada mi je i to čudno, do sad nisam videla ni jedan HTC telefon sa lošim zvukom naročito premijum modele.
Takođe je neko pomenuo agresivan RAM; i za to postoji rešenje, ne za sve aplikacije ali bar za ove koje su veliki potrošači, kao npr. Viber. Ja lično nemam potrebu da mi Viber bude stalno uključen i ručno ga isključim na Force stop (i uključim po želji), samim tim ne može da troši memoriju.
Složila bih se i sa komentarom po pitanju komparacije LCD ili Amoled displeja. To je jedan od ključnih razloga zbog kojeg ne volim Samsung telefone; ne volim Amoled displej zbog neprirodnih boja; ima prezasićen kolorit koji prosto bode oči svojom neprirodnošću i agresivnošću (a toliko ga neutemeljeno hvale); kolorit na U11 je mnogo prirodniji tj. bliži onome što vidimo svojim očima.
Što se tiče kamere na U11, fenomenalna je; još uvek ispitujem video mogućnosti, pa ću napisati neki komentar kad je budem malo više isprobala; kao i zvuka, samog snimanja zvuka, bez videa.

................
*** Usput, moram da pohvalim člana The Punisher, koji mi je mnogo pomogao savetima u mnogobrojnim situacijama kada mi nešto nije bilo jasno u vezi moba. :) Mislim da je to i poenta ovih naših online komunikacija tj. pravi dobar primer svrhe istih - međusobnih deljenja iskustva gde se svako trudi da pomogne drugome koliko može u okviru onoga što zna. :)
 
Moram da pohvalim vrlo lep opis svog iskustva sa uredjajem. Pre svega objektivan i detaljan.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Zahvaljuje na pohvalama na moj račun, takođe se slažem sa svim iskustvima. Proživeo sam tvoje iskustvo sa telefonom u realnom vremenu i znam koliko je teško bilo da sve prilagodiš kako treba, ali kada si to odradila vidi se kakav je rezultat ispao..
Takođe smatram da je edge sense funkcija predobar, ekran mi se baš sviđa, mikrofoni, zvuk, fluidnost, baterija, kamera.. Eto samo mala zamerka na velike bezele, ali i to je ispravljeno sa u12+ [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Thx BataHTC, a The Punisher-u sam se već thx-irala [emoji4]

Zanima me da li je neko od korisnika U11 instalirao aplikaciju Edge Sense Plus, kojom se dupliraju pritisci, odnosno pored jednog kratkog i jednog dugačkog, postoje i dva kratka i dva dugačka pritiska. Ja ću je svakako isprobati čim stignem, ali me zanimaju iskustva nekoga ko je već možda isprobao tu aplikaciju.
 
Eto, to je jedan lep novitet za koji još nigde nisam čuo. Moraću da isprobam, jer meni je ovaj Edge Sense izuzetno korisna i praktična stvar. Inače, ovih par dana korišćenja i oduševljen sam telefonom, možda i zato što mi je ovo prvi "flagship", ali taj kvalitet izrade, ekrana, fluidnosti u radu, kao i fotografija još nisam doživeo otkako koristim androide. Pa i baterija, prebacivala je dan i po, ovih prvih dana čestog maltretiranja, što je po meni odlično s obzirom na rezoluciju i zahtevnost pokretanih aplikacija.
 
Pisao ja ranije u temi, ali nisam imao vremena da testiram. Imate i link.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja danas dan od 19 sati sam pregurao sa malo wifi malo mobilni net i ostalo mi 41% baterije na 3 ipo sata sot-a.. Stvarno sam prezadovoljan baterijom i performansama.. Za ove pare je stvarno zver.. I kad nekako istrošiš bateriju veoma se brzo napuni na punjač iz kutije i dobar si..
Takođe bez edge sense-a sada ne bih mogao.. Baš je koristan i ima milion stvari da namestiš šta bi želeo i kako..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakav je mikrofon pri snimanju glasne muzike (video snimak)? Jel snima lepo kao raniji M7 i M8 modeli ili se pogubi kad je glasnija muzika, bas...sta god?
 
Ono što sam ja ispitala na k4 video snimku, mikrofoni rade savršeno, upravo se glasnom muzikom, nema nikakvih problema, odličan je snimak. Sniman je rok koncert, u kafeu, manjem prostoru, hoću reći nije Arena u pitanju. Ima odličnu separaciju instrumenata. Nema distorzije, zvuk ima dovoljno boje, kvalitetan je i jak. Znam da pitaš za glasnu muziku ali moram da dodam da sam bila iznenađena snimanjem šuma vode, reka koja protiče, savršeno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Koliko sada nakon vise vremena koriscenja telefona izvlacite prosecan Sot kad ste svo vreme na Wifi?
 
Nisam skoro bio samo na WiFi, ali tipa kombinovano oko 6 sati maks.. Uglavnom baš ga mučim i odlično izdrži dan..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa to je ok.Znaci lepo je optimizovana potrosnja.
 
Totalno.. Bez laži i prevare.. Jednom kad sam bio bolestan bio samo kući, wifi only 12 sati rada telefona 10 sota.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni bude oko 5h gore/dole sve na 3g/4g. Jedino sto me nervira na telefonu funkcija auto osvetljenja.
 
Što? Meni radi totalno ok.. Takođe oko 5 na full 4g-3g(retko kad padne na 3g)..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa lose radi jednostavno, uvek moram rucno npr da smanjim kad sam u stanu uvece osvetljenje.

U11 via TT
 
Hmm, ja sam baš malopre hteo da ti snimim, nisam video ovaj post al slučajno primetih kako je super uradio posao što potvrđuje priču da je meni totalno ok. Ulazim u kuću palim svetlo u sobi, fon svetli malo jače, stoji ekran upaljen, gasim svetlo u roku od 2 sekunde je smanjio osvetljenje prikladno za zatamljenu sobu.. Sad sam opet ponovio isti scenario i sve je kao što sam rekao. Kada sam kupio fon i namesto sve što treba, stavio sam slajder za osvetljenje malo manje od sredine i uključio auto brightness.. Od tada ga nisam popnuo.. Mislim da bih oćoravio da ga stavim na maks.. Tako da bi mi u12+ bio sasvim super [emoji41]
Generalno ne podnosim jako sunce, svetlost, refleksiju itd.. Svetlosne efekte u klubu pogotovo.. Kad me vide sa naočarima na žurci odmah misle da sam lud ili narkoman, a meni stvarno smeta kad ono sve šljašti itd..
Takođe bih pohvalio ekran da ga super odlično vidim po jakom suncu sa naočarima za sunce..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa lose radi jednostavno, uvek moram rucno npr da smanjim kad sam u stanu uvece osvetljenje.

U11 via TT
Nisam videla da se ovome priča a bitno je. Ja takođe nisam zadovoljna opcijom 'auto brightness'. Isto kao i @ICE i meni je prejako ponuđeno auto osvetljenje u prostoriji i uvek moram ručno da ga smanjujem. Za razliku od @The PunisheR a, koji je stavio osvetljenje na "malo manje od sredine i uključio auto brightness", ja sam morala da stavim na 20% slider + auto brightness. U zatamnjenoj prostoriji ili jednostavno u zatvorenom prostoru, uvek mi prikaže prejako osvetljenje, pa moram ručno da ga smanjim.
Doduše verovatno je stvar i u ličnim afinitetima. Kao i @The PunisheR, ni ja ne volim blještavo osvetljenje a ni jako Sunce (bar što se očiju tice), smeta mi.
Pokušala sam i da isključim auto brightness i da probam ručno da podešavam osvetljenje, ali to je mučenje.
 
Meni naprotiv, ponekad bude preslabo osvetljenje uveče u prostoriji sa svetlom, on nekako spusti osvetljenje, pa to u kombinaciji sa noćnim režimom deluje nekako "autistično" i odmah moram ručno da povećam osvetljenje, inače sam ga i ja podesio ti negde oko 45%.
 
I kod mene češće bude preslabo, a podešeno mi je na nekih 55%.

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока
 
Iskreno meni je baš taman. Nisam imao problema da bude presvetlo ili pretamno, jednom namestio slajder sve ostalo auto..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Takođe. Slajder stoji na oko pola, uključen mi je night mode, ni jednom nisam imao utisak da je prejako osvetljenje u sobi, sa night modom ili bez njega

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno