Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Nije tacna informacija.
Ne placa se carina i porez sad samo do 75e i otvara se sve sto nije laganica. 3 drugara narucila jeftine telefone ali preko 75e i svakome je naplacena carina/porez.
Drugari ne umiju da izađu na kraj sa carinicima ,svaki mjesec mi dolazi barem 5 paketa vrijednosti 100+ evra i nikad mi carina nije naplaćena.U 95% slučajeva uopšte ne diraju paket ako je deklarisana cijena ispod 75 evra.
Konkretno za leeco le max 2 sam platio 1e postaru prilikom preuzimanja i to je to.U životu nisam platio carinu i pdv ,čak se i kad DHL-om šalju izvučem uz malo pregovora sa carinikom...

Sent from my Le X829 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa cekaj jel 150 ili 75e ogranicenje, s obzirom da ti dolazi po 5 paketa mjesecno vece vrijednosti ? :D
Svaka ti cast, takav trgovacki smisao za "sverc" se ne susrijece cesto ! :) Ispadne da ti ni hljeb u pekari ne placas ;)
Hebiga, malo je takvih, vecina nas su obicni ljudi. ;)
Salu na stranu...
Recimo ovom posljednjem drugu je stigao Xiaomi vrijednosti oko 150e, na paketu napisano da je externa baterija vrijednosti $32 ali nije proslo...otvorili su paket (imaju pravo na to kod sumnje) i vidjeli vrlo lako da to nije to i da vrijednost prelazi limit. Pozvali su ga da dodje u carinarnicu i da da na uvid dokaz o placanju. Ukoliko se govori neistina da je poklon i sl, onda oni na osnovu zvanicnih cijena na netu sami odrade.
Dobio je iznos carine i poreza, i morao je da plati. :(
 
Poslednja izmena:
Stigao ekran. Zakačio, sve radi, no večeras ću da namestim, nemam sada vremena. Apsolutno nema razlike u prikazu, čak su i oznake na ekranima pozadi identične. Nemam nikakav dokaz ali ovo onda stvarno može biti original.

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk
 
Super Darko ! Bas mi je drago da si fino prosao...
Cekam tvoje javljanje oko Oreo baziranih romova ako je ispeglano u visokom % za daily use, da ubacujemo ;)
 
Stigao ekran. Zakačio, sve radi, no večeras ću da namestim, nemam sada vremena. Apsolutno nema razlike u prikazu, čak su i oznake na ekranima pozadi identične. Nemam nikakav dokaz ali ovo onda stvarno može biti original.

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk
Blago tebi, meni od 20.11. putuje, ko zna gde je i kad će. A naručio sam ga pošto se ekran posle mesec dana opet 'prepolovio'. Pa su ga majstori iz Majke Jevrosime opet sredili prelemljivanjem, ali je trajalo dva dana :( Posle smo se dogovorili da probamo još da zamenimo ekran pa da dižemo ruke.

Tebi nešto mnogo brzo stigao, jel da?

Inače, u međuvremenu koristim Oneplus One, Oreo kida. Baterija nikad bolja,sve radi super fluidno. Jedino mi kamera nedostaje sa LeMax2.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Od 26.11 do 11.12. Ni brzo ni sporo da kažem. Namestio ekran, sve je kako treba. Ne znam kažem jel 100% identičan onima koji origialno idu na telefon no oznake na istima kao i fon su identični a i samo korisničko iskustvo(prikaz i odziv ekrana).

Zanimljivo je da sam propustio 0 romova jer izgleda da će sada na 8.1 ići. Nema novih verzije 8.0 od ove koja mi je bila pri pucanju ekrana.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Stigao ekran. Zakačio, sve radi, no večeras ću da namestim, nemam sada vremena. Apsolutno nema razlike u prikazu, čak su i oznake na ekranima pozadi identične. Nemam nikakav dokaz ali ovo onda stvarno može biti original.

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk
E bas mi je drago da si zadovoljan... Ne bih preporucio da nijesam i ja ubijedjen da se nije moglo bolje proci... Ja sam u niskom startu, daako se i moj doleti ubrzo...
 
Pa cekaj jel 150 ili 75e ogranicenje, s obzirom da ti dolazi po 5 paketa mjesecno vece vrijednosti ? :D
Svaka ti cast, takav trgovacki smisao za "sverc" se ne susrijece cesto ! :) Ispadne da ti ni hljeb u pekari ne placas ;)
Hebiga, malo je takvih, vecina nas su obicni ljudi. ;)
Salu na stranu...
Recimo ovom posljednjem drugu je stigao Xiaomi vrijednosti oko 150e, na paketu napisano da je externa baterija vrijednosti $32 ali nije proslo...otvorili su paket (imaju pravo na to kod sumnje) i vidjeli vrlo lako da to nije to i da vrijednost prelazi limit. Pozvali su ga da dodje u carinarnicu i da da na uvid dokaz o placanju. Ukoliko se govori neistina da je poklon i sl, onda oni na osnovu zvanicnih cijena na netu sami odrade.
Dobio je iznos carine i poreza, i morao je da plati. :(
Nije da ponekad ne moram malo da muljam,ali snalazim se.Naravno nemoguće je sada npr proći bez oporezivanja ako otvore paket u kojem je npr. Galaxy s8 ,tome znaju vrijednost automatski.Moje je da učinim sve što mogu da ne dodje do toga,deklarisem kao elderly phone (telefon za stare ljude) i vrijednost 25 USD.Do sada mi nisu otvarali takve pakete.Danas su mi baš stigle ray ban aviator polarized (150 usd vrijednost), nije otvaran paket naravno ,na kutiji piše sunglasses 5 usd.Kada mi traze izvod iz banke tu već pomalo muljam,jer krastavac u ovoj nesrećnoj državi kradu struju,kradu vodu ,političari se bogate od poreza koji ja plaćam.E ne dam im ni cent ako ne moram.


Sent from my Le X829 using Tapatalk
 
Od 26.11 do 11.12. Ni brzo ni sporo da kažem. Namestio ekran, sve je kako treba. Ne znam kažem jel 100% identičan onima koji origialno idu na telefon no oznake na istima kao i fon su identični a i samo korisničko iskustvo(prikaz i odziv ekrana).

Zanimljivo je da sam propustio 0 romova jer izgleda da će sada na 8.1 ići. Nema novih verzije 8.0 od ove koja mi je bila pri pucanju ekrana.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ako je tako, nije mi drago sto to cujem !
Znaci sa androidom uvijek slicna prica, nije se ni 8.0 iskrpio i napravio za kvalitetan daily use a oni staju i idu na 8.1 sa kojim ce vjerovatno slicno biti i tako u krug... :smash:
 
Razumljivo je u potpunosti zašto je tako, 8.1 će biti finalni Oreo proizvod, zašto gubiti vreme sa 8.0?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ima li neka preporuka koji 8 ROM sada instalirati? Ili još čekati

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
AICP je trenutno najkompletniji. Nakon njega Omni. Ali iako više volim drugi, trenutno preporuka za prvi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Jel dolazi uz X820 za[titna folija?
Uzimam futrolu na oreklop, pa mi bolje i ne treba.
 
Ja sam uzeo neko staklo, nije ništa izgubio od osetljivosti.. Skinuo sam čak masku, mnogo je lepši telefon, lepši je osećaj u ruci, tanji je telefon, a ako ispadne krastavac, 150e je koštao, on služi meni, ne ja njemu..

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Zapravo ovo skroz ok radi. Za sada nisam naišao na problem.

2e946e571844b8251a202e8b9f83a785.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nema. Neki su radili dirty flash, kao ok je, međutim ja sam išao na clean. Posle prvo reboot-a standardno laggy ali nakon drugog je odlično sve.

Imaš gapps u aicp temi na xda.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako primetim do tada neki problem, napisaću ovde ali za sada stvarno sve ok.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Super.. meni je na 8.0 jedino smetao problem sa kamerom, ostalo je bilo OK. Ako su to sa 8.1 ispleglali onda definitivno prelazim.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Kao i na 8.0, bolja nego na N.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Izvinite na pitanju,imam sansu da uzmem le pro 3 elite x722,da li neko zna nesto vise o tom telefonu?,vidim da imaju isti cpu,on ima vecu bateriju i manji ekran i rezoluciju od le max 2.
Ako neko ima iskustvo da poxeli bilo bi mi od velikog znacaja,lomim se izmedju njega i redmi 5(znam da je xiaomi dosta hardverski slabiji)

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
O Bože, evo ga za 116eur,a ja platio 125! Doduše rozi, a moj je sivi...

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno