Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Dali mozete da mi kazete koji je najbolji nacin da instaliram novi official miui rom?
Imam otkljucan bootloader, uradio sam backup, sta dalje?
 
Uzeo sam sinu crno-crni NOTE 4, fenomenalno izgleda, i iskreno, mislim da dosta pruža za te pare. Dajem mu ga posle aprilskog roka, ako položi ispite, a ako omane, ostaje tati :). Nego, interesuje me "Mi" account, jel mora da se pravi, i čemu konkretno služi? Jel mora da se ima zbog budućih OTA update-a? I ako imate neki savet, neki settings da mora da se specifično podesi, javite... trenutno je na njemu moj google account, bet sim kartice, samo testiram. hvala!
 
Čestitke! Mi Account: Mi Cloud, za čuvanje fotografija, kontakata, kalendara, note, find my Phone i slično.
Ne mora da se ima zbog OTA update-a.
 
Joj i ja merkam sad skroz crni Note 4, ali ne znam sta mi je pa se dvoumim izmedju njega i Redmi Pro. E sad, s obzirom da su ispod haube skroz isti, osim u tipu ekrana (sto mi i nije toliko bitno), razlika je u kameri. Ocigledno je na Pro prednost u odnosu na Note 4. Druga mi je boja. Tacnije, ponuda kod nas nije bas najsrecnija, uvek ima gold za oba ili silver, koje mi se ne svidjaju, pogotovo gold. Sada vidim da je par njih na KP nabavilo skroz crnu verziju Note 4, a skoro niko nema silver, tj. crno-sivu verziju Pro, svi su gold ili belo-sivo.
Pa sam sad u nedoumici izmedju ova dva. Trenutno sam na P9 Lite. I da, video sam da navodno Pro nece dobiti azuriranje na Nougat, dok Note 4 hoce, sto mi je isto vrlo bitna stavka.
Pomoc oko izbora? Hvala :D
 
Note 4 crni izgleda fenomenalno. Igrao se celo popodne sa njim, bas mocno deluje crn. Kamera je kazu bolja kod N4, ova prednja. Ja takodje nisam ljubitelj AMOLED ekrana, pogotovo sto je to neki kineski display, ko zna kako ce se pokazati sa progorevanjem.
 
Sinu sam kupio crno-crni N4, izgleda fenomenalno. Ali i crno sivi ne izgleda loše, pogotovo što ću sinu staviti neki šmekerski hard case na leđa vrv crni, pa mu dođe sve jedno. Najbitnije je da napred bude crn, jer je skroz lepši utisak, uklapa se u ekran, ne vidi se ona bela ivica okolo.
Kamera nije loša, sinoć sam proveravao da li stigao update na miui 8.2(nije, valjda će danas) i slikao po lošem svetlu, može da prođe čak i to. Po danu su slike vrlo prihvatljive. Ja volim amoled ekrane, ali n4 ima odličan ekran, bez obzira što nije amoled. Jedino me nervira auto brightness, mislim da ne radi dobro posao, ali ga držim na oko 40% i ok mi je.
 
Tip ekrana mi je manje vise bitan, ja ionako ne primecujem tu razliku, samo da lepo izgleda :D Pa da, najbitnije mi je da je napred crn, pozadi bilo koja boja. Ne svidja mi se gold uopste, nekako mi izgleda bezveze, dok mi je bela napred odvratna na 90% telefona, pa i ovde.
Samo me zanima kakav je multitasking, da li bez problema prelazi iz jedne u drugu aplikaciju, tj da ne ucitava ponovo ili da stuca?
 
Nisam se mnogo bavio testiranjem, samo sam podešavao osnovne stvari i probao kameru, imao sam otvorene 4-6 aplikacija i sve je bilo fluidno. Doduše nisu bile zahtevne aplikacije, nego podešavanje, kamera, youtube, mejl i sl. Nije štucao :).
 
Tip ekrana mi je manje vise bitan, ja ionako ne primecujem tu razliku, samo da lepo izgleda :D Pa da, najbitnije mi je da je napred crn, pozadi bilo koja boja. Ne svidja mi se gold uopste, nekako mi izgleda bezveze, dok mi je bela napred odvratna na 90% telefona, pa i ovde.
Samo me zanima kakav je multitasking, da li bez problema prelazi iz jedne u drugu aplikaciju, tj da ne ucitava ponovo ili da stuca?
Za taj novac uz odredjena podesavanja OS-a ne mozes da kupis bolji telefon. Fluidan je MIUI, odlicno radi.
 
Pretpostavljam jer vidim da svi hvale Note 4. Ali opet mi je i tu trunka sumnje jer su svi hvalili P9 Lite pa evo ja posle dva meseca i nisam nesto oduševljen. U početku je super, ali sada mi nije to to, multitasking je katastrofa, najvise zbog softvera koji ubija sve što se ne koristi iako nisam poptuno izašao iz aplikacije. I onda kada hoću ponovo da uđem ono mi učitava ispočetka. Pa opet tu sumnjam da i Xiaomi ima isti fazon sa softverom, da ima agresivan task killer pa mi je zato bitno da ima dobar multitasking.
 
Sve to mozes da podesis manje vise, da poboljsas kroz podesavanja. Bolji MT ima od P9L iz mog iskustva. Sve apk koje hoces da cuvas u memoriji mozes da zakljucas kroz Recent Apps u RAM. Fora je da pogasis sve one optimizacije u MIUI, da oslobodis aplikacije da rade u pozadini. Moze da se dobrim podesavanjima odradi solidan MT
 
Miui može nešto da se podešava, ali svejedno voli da ubija aplikacije. Ako je multitasking presudan, onda miui nije dobro rešenje.
 
odakle vam skroz crni rn4? Vidim da skroz crni ima samo 4x sa snapdragon dok običan rn4 ima samo crn sivi sa mtk x20
 
Nađe se tu i tamo :), sa MTK X20
 
Ima crni model 32/3 sa helio x20... Dve boje su kasnije izbacene, crni skroz i plavi...Jedino ta dva imaju 32/3 memorije sa MTK cpu...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Mi kvarimo a Kidence popravlja [emoji12]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
drugari uzeo sam rn4 skroz crni 3/32.

sta reci o mobu posle 5,6 sati sa njim. odusevljenje totalno... izrada miljama ispred rn3 a i dosta skupljih mobova.

ekran ,skrolovanje kroz tt i setingse bolje nego na htc10. ekran mnogo bolji iako su i kod jednog i drugog tianme. vibra motor dok se kuckaju poruke jedan od najboljih na koje sam naisao u poslednjih 5,6 godina.. jos 2 veoma prijatna iznenadjenja su oleophobic premaz (rn3 ga nije imao ili je imao neki jadan) i zvuk tokom razgovora koje je odlican ( ranije standardna boljka xiaomija) .

za sada ima onaj standardi bag sa chrome i 4g/vip (imao sam ga i na rn3) kada ne otvara iz prve neku stranicu nego napise da si offline pa posle 2,3 sekunde otvori.

detaljan review moba za par dana :)
 
Poslednja izmena:
Čestitke. Šta bi sa htc-om? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala :)

Otišao ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
zvuk tokom razgovora koje je odlican ( ranije standardna boljka xiaomija) .

Možeš li da uporediš sa htc 10 ili nekim samsung? I meni je smetao zvuk na Mi Max takođe, to mu je bila boljka. Čestitam.
 
Uh pa Samsung nisam ozbiljno koristio još od s5 :) ali ovde je dosta glasan .. npr 2 puta jači nego na mi4. Realno u toj priči je htc10 šampion ali ovaj se drži

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uzeo sam sinu crno-crni NOTE 4, fenomenalno izgleda, i iskreno, mislim da dosta pruža za te pare. Dajem mu ga posle aprilskog roka, ako položi ispite, a ako omane, ostaje tati :). Nego, interesuje me "Mi" account, jel mora da se pravi, i čemu konkretno služi? Jel mora da se ima zbog budućih OTA update-a? I ako imate neki savet, neki settings da mora da se specifično podesi, javite... trenutno je na njemu moj google account, bet sim kartice, samo testiram. hvala!

drugari uzeo sam rn4 skroz crni 3/32.

sta reci o mobu posle 5,6 sati sa njim. odusevljenje totalno... izrada miljama ispred rn3 a i dosta skupljih mobova.

ekran ,skrolovanje kroz tt i setingse bolje nego na htc10. ekran mnogo bolji iako su i kod jednog i drugog tianme. vibra motor dok se kuckaju poruke jedan od najboljih na koje sam naisao u poslednjih 5,6 godina.. jos 2 veoma prijatna iznenadjenja su oleophobic premaz (rn3 ga nije imao ili je imao neki jadan) i zvuk tokom razgovora koje je odlican ( ranije standardna boljka xiaomija) .

za sada ima onaj standardi bag sa chrome i 4g/vip (imao sam ga i na rn3) kada ne otvara iz prve neku stranicu nego napise da si offline pa posle 2,3 sekunde otvori.

detaljan review moba za par dana :)

Gde nalazite te crne notove 4? Na kp nema pa se pitam
 
Poslednji uzeo kod Vladimira.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gledam testove brzine note 4 i mog note 3 Pro...egal su.
 
Moj crni n4 je kupljen u sarajevskoj br 40.
 
Prva mana primećena ,zabagovao mi se u džepu :) vidim nešto mi prži nogu kad se baja ugrejao kao furuna ,valjda zabo neki servis u pozadini. Moraće da padne root I brisanje kineskih čuda uz pomoć 4pda foruma :)

Restart rešio problem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kojih kineski cuda? Taj telefon ima zvanican Global rom koji je klot :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno