Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Je li ima neko problem na ovom zadnjem mi globe miui10 da fb lite messenger i instagram ne rade, tj daje error kao da nemam internet uopste(instagram kaze unknown network error has occurred). Probao sam na istom wifiu preko drugog telefona i sve normalno radi

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jel vama ti mi-globe romovi rade bolje od xiaomi.eu ?
 
Meni je licno najbolje radio xiaomi.eu, ali su u principu vise/manje isti, mi-globe je baziran na xiaomi.eu sa nekim dodacima.
 
Meni Globe odgovara zbog tih dodataka

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ipak je na s8 realniija boja zgrade bas sam juce pogledao,ali stavio sam oba telefona na sto i malo istovremeno otvorao stranice aplikacije itd ne bi vjerovali kako se dobro nas mido drzi na los 15.1 protiv tog skupog telefona,stotinke su u pitanju.
 
Ipak je na s8 realniija boja zgrade bas sam juce pogledao,ali stavio sam oba telefona na sto i malo istovremeno otvorao stranice aplikacije itd ne bi vjerovali kako se dobro nas mido drzi na los 15.1 protiv tog skupog telefona,stotinke su u pitanju.
Hvala


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Pitanje za ljude koji su na miui 10, da li vam se desava na primer u gmail ili whatsapp da kad stigne jedna poruka pored ikonice stoji broj 2 kao da su stigle 2? Pre je bilo i da ti stgne 10 poruka uvek stoji broj jedan iznad, da li tako treba ili je je bag neki, inace ja sam na global beta 8.7 .12.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ipak je na s8 realniija boja zgrade bas sam juce pogledao,ali stavio sam oba telefona na sto i malo istovremeno otvorao stranice aplikacije itd ne bi vjerovali kako se dobro nas mido drzi na los 15.1 protiv tog skupog telefona,stotinke su u pitanju.
Treba ubosti ove vrednosti da bi boje bile skroz realne, nije za svaki senzor isto: Screenshot_Camera_20180718-113235.jpeg

Probaj ovako da podesis, pa slikaj, mada su ovo uglavno vrednosti za OP3
 
Zadnji LOS 15.1 nightly je neverovatno fluidan.

Screenshot_System_UI_20180718-110429.png
 
Pitanje za ljude koji su na miui 10, da li vam se desava na primer u gmail ili whatsapp da kad stigne jedna poruka pored ikonice stoji broj 2 kao da su stigle 2? Pre je bilo i da ti stgne 10 poruka uvek stoji broj jedan iznad, da li tako treba ili je je bag neki, inace ja sam na global beta 8.7 .12.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Svacega ima, pa i toga sto si naveo. A to sto su spojili zvuk za poruku i sve ostalo, ***** :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Baterija bolje radi to sam primetio :D ali svakako ima jos dosta stvari da isprave
 
Poslednja izmena:
Hvala Zile, prosli build sam bio na Featheru i nisam imao niti jednu zamerku :) sad cu ga flesnem
 
Franco ne dok ne usaglasi stanje sa promenama, ali imaš Sis kernel koji je rađen na bazi Franka. Probaj njega. Stock LOS je odličan, kao i Žiletova varijanta Feather-a. Možda trenutno dva najbolja kernela za Mido.
 
Ima li nacina da Franco kernel proradi na tom zadnjem losu
Jedino da flešuješ SiS kernel ili sačekaš da Franco reši problem.
Hvala Zile, prosli build sam bio na Featheru i nisam imao niti jednu zamerku :) sad cu ga flesnem
Nema na čemu. :) Nisi se zadržao na novom LOS kernelu, čudno.

- CPU Boost 1GHz, 1250ms
- Kernel upstream-ovan na v3.18.115
- CAF izmene
- Poslednje LOS msm8953 kernel izmene
- White flashlight
- Vraćen idle GPU 320MHz umesto glupih 19MHz
- Burn-in fix KCAL parametri

Pored svih ovih izmena, vratio sam LOS dalvik i LMK podešavanja i dodao neke memory leak fix-eve od sultanxda. Trebalo bi da drži više aplikacija u ramu.

Ne znam da li će official LOS imati ova dirac podešavanja. Abhishek-ovi SS-ovi:

12ffd911860549dd8a581f03a4dfaf26.jpg

a3aa86d90b34eb31462719dc52697448.jpg

I izgleda da sa novim LOS15.1 build-om stižu CAF GPS izmene, kao i radio blobs iz Mi A1. I novi kernel CAF tag.
 
Poslednja izmena:
Cardinal AOSP 5.7.0

Stock kernel - Feather 3.18.115 :

0db72f8940df942d4850242cdf1871a0.jpg


Žiletova verzija - Feather 3.18.115 :

1645dd0ef551e69e8035c3fefcd1ecf7.jpg
 
Ima li jos neko problem sa ovom serijo gcam,meni pravi duple slike jednu smijesta normalno u DCIM/Camera a drugu u sdcard/Camera iako nemam sd karticu uopste?
 
Ima li jos neko problem sa ovom serijo gcam,meni pravi duple slike jednu smijesta normalno u DCIM/Camera a drugu u sdcard/Camera iako nemam sd karticu uopste?

Ja imam taj problem, u stvari još ne znam je li bug ili feature :)
Naizgled su ustog kvaliteta, ali se različito zovu.
Ja pitao odmah kad je žile postavio, ali još niko nije odgovorio. Ti si drugi koji je to primetio.
Ali meni ne smeta toliko, važno da mi nije pukla nijednom i odlično radi. Još samo kad bi to dupliranje rešio, bilo bi final. Igrah se sa setovanjima ali ništa ne pomaže :)
 
Joj bas sam izgubio strpljenje sa ovim gcam :( konstantno isprobavam, pratim predloge, i malo malo pa pucaju :( ima li neko sa los15,1 i samsung senzorom da je pronasao neku mirnu nmg vise da menjam muka mi, treba u sub na neki put, moram do tad da nadjem neku ok da mi ne digne pritisak tamo :D

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Probaj ovu sa istim podešavanjima koje je Zile postavio. Ako i ona puca onda definitivno 3.2

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Nije Arnova, originalna aplikacija je od oganyan-arthur, a mod koji sam postavio gore je radio Logantrah. Ima najvise podesavanja, sve je pregledno i lepo odradjeno, i sto je najbitnije, nijednom nije pukla, bar kod mene na miui 9.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Probaj sa ovim podesavanjima:

3daa94e4e00a6845eb1b8f04c9caf1c8.jpg


ed0da4562ca733c92fda29918f26832f.jpg


1320bd863a65e99af052139251fbd7a7.jpg


9fe4ac5e444c6c1f3e89e1b2d35f16dd.jpg

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Poslednja izmena:
Joj bas sam izgubio strpljenje sa ovim gcam :( konstantno isprobavam, pratim predloge, i malo malo pa pucaju :( ima li neko sa los15,1 i samsung senzorom da je pronasao neku mirnu nmg vise da menjam muka mi, treba u sub na neki put, moram do tad da nadjem neku ok da mi ne digne pritisak tamo :D

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Ja imam taj problem, u stvari još ne znam je li bug ili feature :)
Naizgled su ustog kvaliteta, ali se različito zovu.
Ja pitao odmah kad je žile postavio, ali još niko nije odgovorio. Ti si drugi koji je to primetio.
Ali meni ne smeta toliko, važno da mi nije pukla nijednom i odlično radi. Još samo kad bi to dupliranje rešio, bilo bi final. Igrah se sa setovanjima ali ništa ne pomaže :)

Ima li jos neko problem sa ovom serijo gcam,meni pravi duple slike jednu smijesta normalno u DCIM/Camera a drugu u sdcard/Camera iako nemam sd karticu uopste?
Probajte ovu novu verziju od Logantrah-a sa podešavanjima koje je @vlado3399 postavio. CameraRN4X_05.apk

@slobo2712 , ima i Saturation podešavanja
Screenshot_Camera_20180721-143414.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno