Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Da, ja imam jedan registrovan. Ali moras dati OIB (ako imas) ili pasos ;)
E to nisam hteo. Ne znam kako mi je prosla za ovaj prvi registracija ;)

a sta moze dase koristi sa internet karticu , el ima neka ogranicenja , samo sms ili normalno kao ovde, viber ,whatsapp,facebook
 
Nisam siguran da li Internet bonbon ima voice, mislim da ima.
Samo nema tarifne dodatke za voice/sms, ali ima zgodne dnevne dodatne za net, zato je cool.
 
Poslednja izmena:
@Northgate, alfa govori o internet kartici a ona nema voice, a to dokazuje ovaj pasus:

Ako ipak ne aktiviraš nijedan od naših paketa, uvijek možeš surfati po standardno dobrim bonbon cijenama:

1 MB prometa 0,70 kn
SMS 0,20 kn
MMS 0,70 kn

Nema cene za minute.
 
Poslednja izmena:
inace ako neko planira da koristi karticu u mifi ruteru mora da ukljuci roming na ruteru inace ruter nece da prihvati konekciju
u prilogu stavljam speedtest sa 3g mreze i stari mifi ruter:
3724468764.png
Inace ovu karticu sam ja dobio od jednoga drugara na poklon tako da je koristim za testiranja mreze.
Pozdrav
 
Sto je i logicno jer kod pravih MVNO operatera sto su u Srbiji Vectone i Globaltel, nikad niste u maticnoj mrezi.

U Srbiji se koriste trenutno sledeci kodovi mreza (220 je kod drzave Srbije)
220 01 - Telenor
220 03 - mts
220 05 - Vip
220 07 - Orion telekom CDMA
220 09 - Vectone Mobile
220 11 - Globaltel

Tako da je korisnik uvek u nacionalnom roamingu jer nema mrezne infrastrukture kod virtuelnog operatera.
 
Novo od sada imate i besplatnu MasterCard Mobile karticu koju možete koristiti za plaćanje online.
NozMHJz.png
jrP2txr.jpg
 
Ja sam aktivirao mastercard ali mi se vide prve 4 i zadnje 4 cifre a u sredini su xxx...?
d86c17ba57146a09d9f4761b820cc810.jpg
 
Da li još neko ima problem sa Globaltel aplikacijom da je nedostupan posle dužeg mirovanja telefona?

Koristim app na Nexus 5x (android oreo) i na Mi A1 (isto android oreo). Isključio sam battery optimization za aplikaciju, pa se ipak dešava da nisam dostupan kad telefon duže stoji na standby. Da li ste imali ovakve probleme?
 
moze i bez provizije a ovo je u saradnji sa ipay kliknes na ono bez provizije i dobices kako da popunis uplatnicu.
Pozdrav.
 
Velika je stvar ovo sa MC. Sad su baš krenuli i sa reklamom...
 
Da li je neko uspeo da izvuče sip parametre za aplikaciju (ako uopšte koristi sip protokol)?
 
Ja sam ih juče prijavio RATEL-u zbog problema sa prenosom broja i obmanjivanja korisnika, i sada čekam odgovor. Poruke o mom problemu imate u temi o MNP. Lepo sam pokušao da rešim problem sa korisničkim servisom, međutim bez uspeha. Takođe mi je neljubazna devojka iz call centra rekla "pa slobodno nas prijavite RATEL-u" , na šta sam ja odgovorio da ću vrlo rado to učiniti.
 
Da li još neko ima problem sa Globaltel aplikacijom da je nedostupan posle dužeg mirovanja telefona?

Koristim app na Nexus 5x (android oreo) i na Mi A1 (isto android oreo). Isključio sam battery optimization za aplikaciju, pa se ipak dešava da nisam dostupan kad telefon duže stoji na standby. Da li ste imali ovakve probleme?

Isti problemi, Zenfone 2 (Lollipop) i Idol 3 (Marshmallow). Isto kao i Ring+.
 
LG G4, LG G6, Sam S7, iphone 5s, sam note 4, nikada problem da je nedostupan. Možda vam podešavanja baterije u telefonu prave problem.
 
Primetio bih sigurno da mi globaltel pravi bilo kakav problem, jer su mi pozivi često preusmereni na taj broj
 
Ja sam imao problem na nexus 5x na androidu 7 sa aplikacijom, mada mislim da je do same aplikacije bilo jer zadnje dve verzije rade čak i kad ujutru cimnem globaltel broj a da je telefon bio cele noći u istom položaju tj mirovao.
 
ljudi zna neko da mi objasni sta znaci automatska pretplata (kad se udje u podesavanja pa aktivni paket 4g internet 4gb)?
da li je to da se obnovi automatski kad imam kredita na kartici a samim tim i da mi ostanu nepotroseni gb?
unapred hvala :)
 
Malo laicko pitanje.
Imam problem jer imam samo 1.8gb neta a sugavi VIP mi trazi 3000 dinara da predjem na NEO6 sto ja odbijam da platim jer prelazim na veci paket, i nije mi jasno kakvo im je to poslovanje.

Onako laicki kako funkcionise ova kartica 4gb+4gb da li moze da mi pokrije net kao druga kartica u telefonu? I na kojem principu radi koliko sam shvatio morao bih da dopunjujem net stlno na mesecnom nivou.

Vidim da su ponudili i xiomi telefone uz karticu znaci sigurno bi sljakao na ovom mom.

Hvala unapred

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno