Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Treba da prenesem broj sa Telekoma kod nekog drugog. Koliko vidim, neke stvari mogu da se urade samo iz Globaltel aplikacije.
Pitanje: da li ta aplikacija može da se koristi isključivo sa uređaja na kom je i globaltel SIM kartica? Ili sve što nudi ta aplikacija može da se uradi i preko sajta ("Moj nalog")?

Drugo, ova zezancija sa kuririma i slanjem papira levo-desno me zaista ne zanima. Da li je moguće uživo završiti sve u Makenzijevoj, u jednoj poseti? Potpišem zahtev za prenos i ugovor, dobijem odmah karticu sa privremenim brojem i samo sačekam prenos, bez novog odlaska u Makenzijevu? I da li kartica starog operatera ostaje potpuno funkcionalna sve do tih par sati neke noći kada se zaista izvrši prenos?
 
Najbolje je otići lično u Mekenzijevu. Jedino što ja nisam dobio karticu sa privremenim brojem, već sam otišao i drugi put kada je bio završen prenos, da uzmem karticu. Mislim da treba računati da kartica neće biti funkcionalna oko pola dana, od isključenja dok se ne dobije nova.


Mislim da aplikacija može da se instalira i na drugom telefonu (mada nisam isprobao lično - uglavnom, ručno se ukuca aktivacioni kod). Svakako, sve ili skoro sve funkcionalnosti rade i na sajtu ili preko menija na *100#. Ako misliš da neka ne radi, navedi koja da isprobamo.
 
Treba da prenesem broj sa Telekoma kod nekog drugog. Koliko vidim, neke stvari mogu da se urade samo iz Globaltel aplikacije.
Pitanje: da li ta aplikacija može da se koristi isključivo sa uređaja na kom je i globaltel SIM kartica? Ili sve što nudi ta aplikacija može da se uradi i preko sajta ("Moj nalog")?

Drugo, ova zezancija sa kuririma i slanjem papira levo-desno me zaista ne zanima. Da li je moguće uživo završiti sve u Makenzijevoj, u jednoj poseti? Potpišem zahtev za prenos i ugovor, dobijem odmah karticu sa privremenim brojem i samo sačekam prenos, bez novog odlaska u Makenzijevu? I da li kartica starog operatera ostaje potpuno funkcionalna sve do tih par sati neke noći kada se zaista izvrši prenos?

Aplikacija moze da radi bez kartice samo treba imati internet, u samu aplikaciju cekiras pozivi i poruke i koristis bez kartice
 
Treba da prenesem broj sa Telekoma kod nekog drugog. Koliko vidim, neke stvari mogu da se urade samo iz Globaltel aplikacije.
Pitanje: da li ta aplikacija može da se koristi isključivo sa uređaja na kom je i globaltel SIM kartica? Ili sve što nudi ta aplikacija može da se uradi i preko sajta ("Moj nalog")?

Drugo, ova zezancija sa kuririma i slanjem papira levo-desno me zaista ne zanima. Da li je moguće uživo završiti sve u Makenzijevoj, u jednoj poseti? Potpišem zahtev za prenos i ugovor, dobijem odmah karticu sa privremenim brojem i samo sačekam prenos, bez novog odlaska u Makenzijevu? I da li kartica starog operatera ostaje potpuno funkcionalna sve do tih par sati neke noći kada se zaista izvrši prenos?

Zdravo, aplikaciju možeš da koristiš u drugom telefonu, samo je potrebno da se prijaviš sa svojim Globaltel brojem. :) Sve pakete i dodatke možeš kupiti i na sajtu kao i preko USSD koda pozivom na *100#,

Što se prenosa broja tiče, možeš otići u Makenzijevu i tamo podneti zahtev. Stara kartica ostaje aktivna sve do trenutka prenosa, kada tvoj sadašnji operater ugasi nju, a mi broj portujemo na karticu na kojoj je privremeni broj.
 
Hvala svima na odgovorima.
Još samo jedno pitanje - da li je dozvoljen tethering? Do sada skoro da mi nije bio potreban, ali je lepo imati mogućnost da se sa netbuka povežem preko telefona na net. Recimo, kad nema struje ili se nađem kod prijatelja koji u kući nema net. Telekom mi je radio normalno.
 
Ja tako koristim u 90% slučajeva.
 
Hvala svima na odgovorima.
Još samo jedno pitanje - da li je dozvoljen tethering? Do sada skoro da mi nije bio potreban, ali je lepo imati mogućnost da se sa netbuka povežem preko telefona na net. Recimo, kad nema struje ili se nađem kod prijatelja koji u kući nema net. Telekom mi je radio normalno.

Apsolutno je dozvoljen radi bez ikakvih problema, na vikendici "arčim" globaltel prepaid net non stop.
 
Hvala svima na odgovorima.
Još samo jedno pitanje - da li je dozvoljen tethering? Do sada skoro da mi nije bio potreban, ali je lepo imati mogućnost da se sa netbuka povežem preko telefona na net. Recimo, kad nema struje ili se nađem kod prijatelja koji u kući nema net. Telekom mi je radio normalno.

Dozvoljen je naravno. :)
 
Dozvoljen samo sto maksimalno mesečno mozes 40GB da potrošiš, ako se ne varam

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Što se prenosa broja tiče, možeš otići u Makenzijevu i tamo podneti zahtev. Stara kartica ostaje aktivna sve do trenutka prenosa, kada tvoj sadašnji operater ugasi nju, a mi broj portujemo na karticu na kojoj je privremeni broj.

On-line kupljeni Freepaid paket i 100 GB poklon (uz prenos broja), da li su automatski aktivirani ili ih korisnik sam aktivira kada mu to odgovara?
 
Važi li to i za Freepaid deo (da je aktivan odmah po prenosu)?

Može li se to na neki način promeniti? Na primer da se prilikom kupovine naglasi da korisniku odgovara da sam aktivira pakete?
 
Poslednja izmena:
Ako imam aktiviran freepaid do npr 20.02.20121. I uplatim karticom npr freepaid 01.02.20121. Da li mi se to racuna kao uplata za jos jedan mesec koji onda traje do 20.03.20121 ili?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Ja sam podneo zahtev zaprenos broja iz mts-a. Pre cetiri dana me zvali da mi ponude bolje uslove za ostanak u mts. nisam se javio a porukom me obavestili da se javim u roku 24h. Od tada su prosla cetiri dana i jos uvek mi nisu preneli broj.

Zna li neko da li postoji neki rok za prenos broja? Ima li mozda veze to da li je placen recun za prethodno mesec (Ja placam preko trajnog naloga u intezi i nemogu da uticem na to kada ce platiti).
Sad vec pocinju da me nerviraju jer sam ostavio omoriku bez ugovorne obaveze samo dok mi ne prenesu broj a to ce izgleda potrajati ceo mesec...
 
Prenos mog broja iz Vipa je trajao od 2. januara do juce. Niko nije zvao iz Vipa, a ni iz Globaltela. Juce ujutro primetio da nemam signal na Vip kartici.

Zvao ih da pitam zasto niko nike javio, nemaju odgovor.

Neorganizovani su i treba im mnogo vremena da sve urade. Kad jednom proradi, nemam primedbe na uslugu.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Heh, kao da neko sa mts-a cita ovaj forum. Sat vremena nakon sto sam napisao prethodni post iskljucen mi je broj sa mts-a. Nadam se da nece proci puno vremena dok proradi na globaltelu.
 
Ako imam aktiviran freepaid do npr 20.02.20121. I uplatim karticom npr freepaid 01.02.20121. Da li mi se to racuna kao uplata za jos jedan mesec koji onda traje do 20.03.20121 ili?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk

Ne, produžava se od trenutnka aktivacije paketa, na primer. ako ti kao što kažeš ističe paket 20.02.2021. i ti 01.02.2021. imaš još 2GB preostala i uplatiš npr. Freepaid sa 4GB, paket će ti važiti do 01.03.2021. i imaćeš 6GB.
 
Prenos mog broja iz Vipa je trajao od 2. januara do juce. Niko nije zvao iz Vipa, a ni iz Globaltela. Juce ujutro primetio da nemam signal na Vip kartici.

Zvao ih da pitam zasto niko nike javio, nemaju odgovor.

Neorganizovani su i treba im mnogo vremena da sve urade. Kad jednom proradi, nemam primedbe na uslugu.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Usled praznika, kao i cele situacije sa epidemijom, kurirske službe koje su zadužene dostavu zahteva za prenos, kako do tebe, tako i nazad nama, a potom i tvom operateru, rade dosta sporije. Mi se trudimo da ubrzamo proces, kako bi naši budući korisnici što kraće čekali na prenos. Drago nam je što si prešao kod nas i što si zadovoljan uslugom. Nadamo se da će tako i ostati. :)
 
Hvala na ponudjenoj pomoći, ali upravo je proradio broj i bonus gb dodati na račun.
 
^

Ja neke brojeve prebacujem u Globaltel, a sim kartice šaljem dalje. Potrajaće to, pa mi je baš značajno da Freepaid paket postaje aktivan tek kada novi korisnik ubaci karticu u telefon.

Bilo bi dobro da to važi i za dodatnih 100 GB.
Da "controlled delay" bude desetak dana. :)
 
Poslednja izmena:
06.01. sam podneo zahtev za prenos broja... Kartica Globaltela je stigla 12.01. Aktivirao je i odmah je funkcionisala kao freepaid broj (sa nekim sistemski dodeljenim brojem). Iz MTS me zvali 15.01. da ponude neke njihove uslove ali to sam odbio i juce 21.01. u popodnevnim satima broj je prebacen na Globaltel. Restartovao tel. Izlogovao se iz aplikacije sa sistemskim brojem i ulogovao ponovo sa mojim prebacenim brojem iz mts. Porukom su obavestili da je sve zavrseno i automatski mi je dodeljeno jos 100GB... Sve funkcionise kako treba... Drugi broj koji sam porucio (bez prenosa) stigao takodje brzo sa neverovatno dobrim brojem... Tako da generalno ja sam zadovoljan....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Imam 2 koda za popust pri kupovini freepaid broja ili aktiviranju produzenja freepaid pretplate.. Popust je 50% na pretplatu... Kodovi dobijeni preko Huawei app gallery. Posto meni ne trebaju voljan sam da poklonim onome kome treba... Kodovi vaze do 31.01. Pa izvolite javite se u privatnoj poruci....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno