Šta je novo?

LG V20

Ja sam po celoj Srbiji i na Telenoru i na MTS-u uvek dostupan. Nemam pojma na osnovu čega ste došli do zaključka da je signal loš. Dobijem sms da sam nedostupan samo ako pričam na npr. Telenoru pa me neko zove u tom momentu službeno na MTS. To je sasvim normalno kod ovakvog tipa dual sim-a. Po mom iskustvu, posle gomile promenjenih telefona , kao i silnih putovanja ovaj telefon ima sasvim dovoljno dobar signal. Možda nije najbolji ali je svakako dobar.

Opet ja i moj V20 lite. Ne da nije najbolji signal, nego je najgori. Apsolutno svaki telefon do sada koji sam imao, mogao sam da koristim na poslu normalno, V20 nema sanse. Vise sam nedostupan nego dostupan, plus mi prekine u toku razgovora.
Tako da nije zadovoljavajuci nego je ocajan. Hvaljeni dac nesto nisam koristio, vise bi mi koristio stereo zvucnik, ugradjen nije nesto specijalno.
Sekundarni ekran je glupost. Bez veze su izrezali cosak da izgleda kao drugi ekran, bolje da ide do kraja, bar bi bio korisniji sa vecom dijagonalom. Ovako je satro odvojen, i dok gledam video uglavnom cu namestiti da se gasi, jer vise smeta nego sto koristi. Em je font sitan pa moram da buljim da bih video obavestenja, lampica je bila korisnija, ukinuli slepci.
Kamera je ocaj u nocnim uslovima, g4 sa manuelnim podesavanjima je mogao da napravi 6x bolju fotku, ne verujem da su unazadili kameru. Ona sirokougaona izoblicuje objekte prilicno pa mi nije nesto bila zanimljiva.
Sto se tice rada, nije neki sampion fluidnosti, ali nije ni los. Greje se solidno prilikom gledanja klipova, igrice nesto slabo igram.
Sve u svemu dosta mana za 300 i kusur evrica bez garancije. Zato je i otisao na dobos, a najvise jer osnovnu funkciju nije mogao da obavlja (telefoniranje).

Eto toliko sto se mana tice.... Da ne bude sve tako crno ima i dobrih strana, ekran je dosta dobar (odlicno mu leze crne teme iako je ips). 64gb plus mikro sd je milina, da se ne razmislja o prostoru.
 
V20 dobija Oreo u prvom kvartalu 2018..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Koja je procedura za ubacivanje novog softvera ne preko ota nego preko kabla i nekog programa?Drugaru treba srpski na fonu pa me pita postoji li neki softver koji u sebi ima i srpski ili hrvatski jezik a da se moze nekako ubaciti bez rutovanja fona?
Planira kupovinu v20 ali moj nema srpski pa ga to malo odbija od kupovine telefona v20.
Moj je radjen za ujedinjene arapske emirate i u sebi nema srpski jezik.
Postoji li sansa da se instalira neki drugi softver koji je radjen za neko drugo trziste a ima srpski?Naravno da se moze odraditi bez ruta jer sam citao da je rutovanje malo komplikovano pa ne bih da rizikujem i s****m coveku fon.
 
Poslednja izmena:
Skineš kdz fajl sa lg sajta i flešuješ ga preko kdz writera preko kompa.
Ne verujem, telefon nije pravljen za srpsko tržište. Ne znam da li je dolazio u Hrvatsku npr? Mislim da nije, ali ako jeste onda ima sigurno neki softver sa njihovim jezikom..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
V20 nije uopšte dolazio u Evropu!



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta koristite za zastitu ekrana?

Da li fabricki dolazi folija na ekranu?
 
Moram pod hitno da se rešim ovog ajfona (6s+) jer mi postaje nocna mora korišćenje ovog telefona,krastavac ipak je android za mene. Pored nekih mana,sa ovim dacom i izmenjivom baterijom v20 mi za 330€ deluje kao fina kupovina. Ono sto me za sada najvise brine je fluidnost LG UI-a i ovo sto se govori za signal. Takodje mnogo mi bode oci ovaj 2nd screen jer mislim da mi nije potreban. Razmisljam da ga uzmem pa sta bude. Ne moze da bude gore iskustvo od sadašnjeg ios-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^ Staklo neko :p

edit: sto se tice signala, evo sad sam uzeo fon od devojke(J5 2016), stavio ih jedan pored drugog, i signal na J5 je -73dBm, na v20 je -77dBm(oba na mtsu). To je na 3G.
Na 2G - J5 -59dBm, v20 - 59dBm, identicno.
Za 4G ne mogu da testiram, nema devojka 4g karticu.

Sto se tice fluidnosti ja sam zadovoljan, a dolazim sa nexusa..
Dobra stvar je sto postoje teme, pa moze UI cak i lepo da izgleda.
 
Poslednja izmena:
Da kad je signal odlican, testiraj ti to na -100db pa odnda napisi razliku. Epilog ce biti da ces na j5 moci normalno da razgovaras, a na v20 ne.
 
Second screen možeš da ugasiš ako ti baš toliko bode oči...
 
Ne mogu da verujem, pojavio mi se burn in posle 3 meseca... A pazio sam ga i pazio da se ne greje... Nista, znaci root i KCal...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
To se meni desavalo posle godinu i vise dana upotrebe na g4. Ali posle nekog vremena nestane, pa se opet vrati. Medjutim bilo je skoro pa neprimetno.
Ni blizu intenzivno kao na amoledu (s7 edge)...
 
Stigao mi je danas V20 :happy:

Odlican telefon za ove pare, ja sam prezadovoljan. Nadam se da ce me dobro sluziti. U petak mi stizu Ringke Fusion case i zastitno staklo pa cemo videti kako ce se uklopiti sve..
 
Ne mogu da verujem, pojavio mi se burn in posle 3 meseca... A pazio sam ga i pazio da se ne greje... Nista, znaci root i KCal...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Nije to burn-in nego image retention.
Kod mene je bio prilično izražen, tj ser3m i ja, ali moglo je da se primeti kad se pogleda malo bolje.
Realno neprihvatljivo za flagship telefon.

Elem, dobra strana je u tome što se reši lako sa KCal, i čak i budu lepše/prirodnije boje kad se podesi po onim uputstvima.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim, nije primetno uopste dok se ne otvori siva boja ili ti darkmode aplikacije. Npr. u redditu i twitteru se razbija koliko vidi na ostalim skoro uopste se ne vidi.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Svakako sramota za jedan flagship telefon za koji su tražili toliko para.
Mislim, meni nije problem, ja ionako čim kupim telefon odmah gledam da ga rutujem, ali je problem za nekoga ko ne želi da se drnda sa tim stvarima.
A ja realno ne bih mogao da koristim telefon sa tim retention-on.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Uzeh I ja V20. Na telefonu mi je jedna od primarnih stvari zvuk,hteo sam da uzmem V30 medjutim razmisljam za sta da dam duplo više para...a nisam mogao da cekam da mu padne cena jer sam bio na iphone-u zbog kog sam počeo da gubim zivce.
Bila mi je frka malo da ne naletim na neki feler medjutim izgleda da sam ok prošao, imam samo blago probijanje svetlosti na donjim ivicama ekrana [emoji16] ali ajde, to sam imao na svakom lcd lg-u i nije toliko primetno.
Nije najfluidniji Android koji sam koristio (poslednji je bio OP3T koji je dosta bolji u radu) ali skroz je ok.
Kvalitet izrade me isto nije odusevio, dobar je ali mu je ovaj gornji i donji deo od plastike i to malo kvari utisak.
Baterija nesto ispod proseka, jednostavno ovaj telefon sa svim njegovim funkcijama vrišti za bar 4000mah. To je po meni najveća mana.
I stvar koja me je oduševila je naravno Quad DAC, zato se i nisam pokajao. Zvuk uz KZ ZS6 bomba, nista bolje u zivotu nisam cuo. I iP i OP3T imaju dobar izlaz i slušao sam uvek sa kvalitetnim sluskama ali ovo je opet klasa više.
Za 330€ zadovoljan sam. Sad, ako gledamo početnu cenu naravno da nije vredeo onih 700€,isto mislim I za V30 danas.
Kamera ok, nista specijalno, doduse nisam skoro ni fotkao, isprobao sam onaj wide angle dobra fora.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je Ringke Fusion Smoke i njihovo staklo. Staklo nisam jos probao, a case je odlican perfektno sve naleze, odlican je..oko 7 evra je na amazonu..
 
Sta koristite kao zastitu za ekran?Pocela je da mi se na jednom mestu odlepljuje ona fabricka folija pa ne znam sta da stavim?Da li kaljeno staklo ili obicnu zastitnu foliju.Pa ako moze neka preporuka.Ovde kod nas ima neko kaljeno staklo za nekih 325 dinara,sad kakav je kvalitet ne znam.
https://beomob.rs/lg-v20-zastitne-folije/
Da li valja nesto odavde kupiti ili juriti nesto sa alija?
Ako moze neka preporuka ili link sa alija?
Pretpostavljam da je bolje staviti kaljeno staklo ali ne znam kakav je odziv ekrana onda?Mislim nikad nisam do sada koristio kaljeno staklo na telefonima nego iskljucivo obicnu zastitnu foliju pa nemam neko iskustvo sa kaljenim staklom.
Svaka preporuka dobrodosla.
 
Samo kaljeno staklo, vidi na aliju najbolje, ko zna sta ti nasi prodaju.
Vidi koje ima najvise porudzbina/najbolje review-ove.
Ja koristim neko koje je vec bilo na fonu kad sam ga uzeo, odziv kao da ga nema.
Nemas brige za to..
 
Nazad
Vrh Dno