Šta je novo?

Moto Z

Hteo ja, ali bio sam na poslu do malopre...

Zapravo... Z2 je postoji, samo Z2 Force. :)

Specifikacije su ok, samo da vidimo kameru... Nema OIS, i mene te dual kamere ne loze, ali ko zna... Od te 360 kamere ocekujem snimak ocaj, ali moze biti zanimljivo za neka zezanja u drustvu. :D

Sent from my TA-1033 using Tapatalk
 
Da, izgleda da neće ni biti Z2, koliko sam razumeo, već samo force, što možda i nije toliko loše...a, 360 mod ili onaj novi game pad mod ne bih ni komentarisao pošto zaista nisu moja sfera interesovanja...i dalje se lomim da li bacati pare na hasselblad, pa se nadao možda nekom novom foto modu, za manje keša po mogućstvu :)

XT1650
 
Oho! Stigo je!
c4e5335c1bc3df41d771cef51bda41af.jpg


Sent from my Commodore 64
 
Meni takodje, samo sto je kod mene tekst bio na nemackom :D
I odmah stvar koja me nervira - rezervisan prostor u recent apps za split screen.
 
Stigao 1189.5MB
 
Z play nije dobio update.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
^Kako si zadovoljan sa Z Play? Koliko traje baterija, sa nekim normalnim koriscenjem, bez igrica i slusanja muzike?

Poslato sa HUAWEI CRR-L09
 
Odradio update i sad me nervira jer su promenili gesture za swipe to shrink screen, stari je bio mnoogo praktičniji.
 
Da li je nabavio neko neku maskicu sa ebay koja stiti kameru? Treba neka koja je malo oko kamere izdignuta, pa kada se spusti da se ne grebe staklo kamere.
 
Ja bato :) sa aliexpressa ... Ima slika u nekim od postova u nazad

Sent from my Commodore 64
 
Resetujte (ko može) na fabrička podešavanja telefon nakon update-a na 7.1.1.
Do pre neki dan sam samo radio klasičan update aplikacija i sve su, da kažem, izgledale manje-više isto... Problem sam imao sa google images za pregled slika tipa da se pokoči nakon skrolovanja (kao da konstantno kešira) pa čak i da pukne. Ok nije ni čudo jer je na kartici bilo preko 2000 slika ali opet ne bi trebalo :D
Elem odlučim ja to da počistim tj premestim slike tamo gde treba (što u komp što na cloud) ali i posle toga kočenje google img aplikacije se nastavilo... Resetujem mob na fabrička i... promena drastičnih. Aplikacija šljaka full i ne samo to već i ima nov izgled i opcije (tipa sinc to cloud i slično) čega nije bilo u njoj pre reseta, iako joj je odradjen poslednji update. Imam čak i subj. osećaj da se telefon manje "greje" u ovim vrelijim danima. Tako da moj savet vam je ko je u mogućnosti neka odradi fabr reset čisto da osveži telefon ;)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isprobao neko HDR+ mod, sto izadje neki dan..?

Moze i na nerutovane uredjaje, klasican apk je u pitanju.

Nexus 5X Tapatalking
 
Na "naslovnoj" strani XDA-Developers sajta je, sa desne strane, medju trending clancima. :)

Nexus 5X Tapatalking
 
Da. Od telefona do telefona ce raditi drugačije, zbog razlika u senzorima, pa valjda isprobati valja li to cemu na Moto Z.

Jedini preduslov je Snapdragon 820/821/835, a to je ovde zadovoljeno. :)

Nexus 5X Tapatalking
 
O hvala... Radi ne buni se. Videćemo ovih dana kako se ponaša. Ima i par lepih opcijica tipa 360° slikanje, lens blur itd...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Koliko sam shvatio, 4K i SlowMo ne rade, ali moze se ziveti i bez toga.

Neka neko opali par slika sa stock kamerom i ovom, da vidimo poredjenje - posebno HDR i Low Light kadrove. Hvala unapred. :)

Nexus 5X Tapatalking
 
Resetujte (ko može) na fabrička podešavanja telefon nakon update-a na 7.1.1.
Do pre neki dan sam samo radio klasičan update aplikacija i sve su, da kažem, izgledale manje-više isto... Problem sam imao sa google images za pregled slika tipa da se pokoči nakon skrolovanja (kao da konstantno kešira) pa čak i da pukne. Ok nije ni čudo jer je na kartici bilo preko 2000 slika ali opet ne bi trebalo :D
Elem odlučim ja to da počistim tj premestim slike tamo gde treba (što u komp što na cloud) ali i posle toga kočenje google img aplikacije se nastavilo... Resetujem mob na fabrička i... promena drastičnih. Aplikacija šljaka full i ne samo to već i ima nov izgled i opcije (tipa sinc to cloud i slično) čega nije bilo u njoj pre reseta, iako joj je odradjen poslednji update. Imam čak i subj. osećaj da se telefon manje "greje" u ovim vrelijim danima. Tako da moj savet vam je ko je u mogućnosti neka odradi fabr reset čisto da osveži telefon ;)

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Imao sam slican problem sa Google Photos na 7.0 i resio sam problem tako sto sam obrisao application cache. Isto su mi se pojavile neke opcije koje nisam do tada imao. Nisam morao da radim factory reset.
 
Da li vredi sada kupiti moto z play dual SIM 32 gb i jel je generalno bolji od Note 4?
Jel je dobra kamera na Moto Z Play?
 
Poslednja izmena:
Izašla sigurnosna zakrpa 74.4Mb
 
Ekipa, vracam se na Moto Z, mozda i vec danas. :)

Taman da malo razbudimo ovu temu. :D
 
jeeej :) da cujemo kako se koristi parallel space na pravi nacin:)
 
Kakav parallel space..? :D
 
Napisah u temi za 5X, ali i ovde cu, nije problem, naravno:

Pre sveha zbog modova. :) Prethodni Moto Z nisam prodao, nego dao devojci, koja je preuzela i modove, pa cemo sad zajedno moci da ih koristimo (pre svega projektor - kameru i zvucnike ona nije mnogo ni koristila, pa ce biti kod mene vecinu vremena).

Inace, globalno je Moto Z boljr izrade od N5X, brzi je u radu, i duplo vise RAM-a se itekako oseti... Baterija je truncicu bolja. S druge strane, Nexus ima bolju kameru (iako i Moto Z ima sasvim dobru), posebno za LL. Nadam se da ce HDR+ portovana kamera davati bar uporedive rezultate na Moto Z-u, vec sam video pojedine primerke koji deluju obecavajuce. :) Pored toga, update-ovi na N5X ce brze stizati, mada je i Moto Z tu sasvim ok: prosle godine je Nougat stigao vec u decembru, a zatim i jos nekoliko zakrpa.

I da, ekran na Moto Z je takodje bolji, a razlika u veličinama telefona nije velika. Uz to, meni se Moto Display i mogucnost gasenja ekrana senzorom bas jako svidjaju, pa mi je koriscenje Moto Z bilo bas prijatno. :)

Nexus 5X Tapatalking
 
Nazad
Vrh Dno