Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Poštovanje! Kako da nateram P9 lite da hvata samo 4g mrežu? Imam od opcija samo 2g, samo 3g, 2g i 3g, 2g 3g i 4g. Kod mojih roditelja ima 2g i 4g mreža. Ja izaberem 4g mrežu, ali telefon posle nekog vremena pređe na 2g, verovatno zato što je 2g jači signal. Probao sam desetak aplikacija koje drže mrežu na 4g, ali ne uspeva. Da li telefon treba da je rutovan? Unapred hvala

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poštovanje! Kako da nateram P9 lite da hvata samo 4g mrežu? Imam od opcija samo 2g, samo 3g, 2g i 3g, 2g 3g i 4g. Kod mojih roditelja ima 2g i 4g mreža. Ja izaberem 4g mrežu, ali telefon posle nekog vremena pređe na 2g, verovatno zato što je 2g jači signal. Probao sam desetak aplikacija koje drže mrežu na 4g, ali ne uspeva. Da li telefon treba da je rutovan? Unapred hvala

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Imas ovo, ali mislim da za taj program treba root
https://m.youtube.com/watch?v=zPtQ9pb1v8I

Ja sam jednom samo koristio taj program I zeznuo nesto I morao opet da fleshujem rom. Tako da jedan pogresan korak I mora dload da radi [emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jel menjao neko bateriju na p9lite?Da li ste uzimali original ili zamensku?Koliko kosta otprilike zamena?
 
Ja sam menjao par komada ljudima. Mozes to i sam da zamenis, nije tesko uopste. Mislim da su 1200 baterije kod nas.

Tapatalk from Poco loco
 
Poštovanje! Kako da nateram P9 lite da hvata samo 4g mrežu? Imam od opcija samo 2g, samo 3g, 2g i 3g, 2g 3g i 4g. Kod mojih roditelja ima 2g i 4g mreža. Ja izaberem 4g mrežu, ali telefon posle nekog vremena pređe na 2g, verovatno zato što je 2g jači signal. Probao sam desetak aplikacija koje drže mrežu na 4g, ali ne uspeva. Da li telefon treba da je rutovan? Unapred hvala

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Ima resenje, samo se kasnije setih. Nije potreban root
Screenshot_20190527_203207_com.teammt.gmanrainy.emuitweaker.jpgScreenshot_20190527_203302_com.android.vending.jpg

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Puno hvala. Aplikacija je pokazala da je dodato samo 4g, ali kad odem u podešavanje dodala mi se opcija samo 3g i 4g, što je u mom slučaju dovoljno. Možda da probam da rutujem telefon. Ne znam koliko je to komplikovano, videću
 
Poslednja izmena:
Posle 2.5 god koriscenja fabricka folija na mom telefonu je pocela da se ljusti noktima, svakog dana imam sve vece rupe na foliji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Posle 2.5 god koriscenja fabricka folija na mom telefonu je pocela da se ljusti noktima, svakog dana imam sve vece rupe na foliji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Ti si neki rekord. To za ginisa [emoji6] Imas folije, stakla od 300 do 1000 din. Stavis pancirnu foliju ili neko 5D staklo Niklin I gurace kod tebe jos 5 god [emoji6]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam mislio da ne bi trebalo tako brzo da izgubi svojstva. Bilo je par linijica koje su se vremenom prosirile u manje rupice ali se folija nije ljustila. Sada mogu noktima da sastruzem celokupnu foliju. Nije neki veliki problem ali nervira pri upotrebi telefona.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da ne bi trebalo tako brzo da izgubi svojstva. Bilo je par linijica koje su se vremenom prosirile u manje rupice ali se folija nije ljustila. Sada mogu noktima da sastruzem celokupnu foliju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
To je folija. Mislim, ne mesamo ekran I touch. Zastitna Folija, staklo su potrosna roba. Ja menjam po jedno na svakih 6 meseci.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
I moj drug koji ima P9 Lite od 2016-te nije sklonio fabricku foliju, sva se raspala i puna je rupa. Uzas :D
 
Znaci to nije samo kod mene slucaj. :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo ga. Folija je fabrička i nikad menjana. Tel star dve ipo godine.
e8c18253a25265b7603f85a30409e954.jpg


Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Nisam vise imao zivaca da trpim fabricku foliju pa sam je skinuo, rupa se bukvalno svakodnevno sirila. Koliko je osetljiv ekran ovog telefona? Nisam od onih kojima cesto padaju telefoni vec cisto zbog ogrebotina?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Postovani forumasi,
moze li pomoc oko mobilng?
Naime dobio sam P9 Lite (VNS-L21C900B160) i hteo bih staviti gore Android 7 (nije bitno koja verzija).
Posto telefon ne nalazi update-e, a ni ja ne mogu naci firmware za C900, pretpostavljam da treba da debrendiram mob. na C432 da bi primao update-e.
Pitanje je kako to uraditi sa upustvom iz 1.posta ako ne bootloader unlock iz upustva vise ne radi?
Unapred hvala!
 
Postovani forumasi,
moze li pomoc oko mobilng?
Naime dobio sam P9 Lite (VNS-L21C900B160) i hteo bih staviti gore Android 7 (nije bitno koja verzija).
Posto telefon ne nalazi update-e, a ni ja ne mogu naci firmware za C900, pretpostavljam da treba da debrendiram mob. na C432 da bi primao update-e.
Pitanje je kako to uraditi sa upustvom iz 1.posta ako ne bootloader unlock iz upustva vise ne radi?
Unapred hvala!
Hcu client, košta 4 eur da ti iscitaju bootloader kod.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Neverovatno koliko je brzo pala cena ovom telefonu, ima ih vec od 6000 din. Brat je nedavno prodao Alcatel Idol 2 po ceni od 4000 din, ako matori Idol vredi toliko nije realno da P9 lite vredi samo 2000 din vise.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Neverovatno koliko je brzo pala cena ovom telefonu, ima ih vec od 6000 din. Brat je nedavno prodao Alcatel Idol 2 po ceni od 4000 din, ako matori Idol vredi toliko nije realno da P9 lite vredi samo 2000 din vise.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Da, zamenis bateriju i komotno jos dve godine ima da gura. Sve imas na njemu ko i na ovim novijim. Nugat ce imati podrsku jos sigurno par godina, u smislu da ce aplikacije normalno raditi sa play stora.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Upravo i ja imam neki slican utisak, gledam ove novije telefone i ni jedan me ne privlaci nesto mnogo. P9 lite uopste ne zaostaje za novijim modelima
 
Poslednja izmena:
Zaostaje debelo za telefonima koji se kupuju i za ~100e novi. Redmi 7 je avion za P9 Lite recimo.
 
Moze li taj avion da pusti 1080p na YT aplikaciji? Rezolucija je neka malo neobicna.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze naravno, samo se nece videti puna rezolucija, ali zato ima 4000mAh bateriju, ogroman ekran, 7 puta bolju kameru, dve klase bolji softver, bolji GPU kao i flagship CPU jezgra iz 2017-te, dok P9 Lite ima low-end CPU jezgra iz 2016-te.

Devojka i dalje koristi moj P9 Lite, realno softver se raspada, cim se malo optereti krene da zabada kao nista.

Edit:

@Novatech

Rezolucija je takva zbog drugacije odnosa stranica, nije vise 16:9, nego 18:9 ili 19:9 (idu i do 21:9), sada su ti odnosi stranica aktuelni.
 
Poslednja izmena:
Kad govorimo o polovnjacima i 1000 din gore dole mnogo znaci. Tako da, da za 100 eur moze da se nadje bolji telefon...to sigurno. A softver na p9 lite ne vidim sto bi zezao. Zeza ako se napuni glupostima.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne zeza SW ali telefon je vec spor, posustaje za novijima. Ima ga gomila po oglasima i uglavnom su izakane baterije i naravno da ne moze da kosta ne znam koliko kad ne vredi. Imao sam ga, ima ga devojka jos uvek i znam da ne bih dao ni tih 60e na njega. Koristi ga jos uvek dok radi ali odavno hoce nov. Jedno je kad telefon radi a drugo je kad radi kako treba. On radi ali muci se, ubija ga 2GB rama godinama a ni procesor nije ne znam kakav za danasnje uslove.

Tapatalk from Poco loco
 
Imam i ja još uvek P9 lite. Koristim ga povremeno isključivo kao media player i čak i na tako praznom se oseti da je zastareo. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Verujem da je P9L najuspešniji Huawei model i Srbiji? Ili barem u samom vrhu? Sećam se da su ga svi uzimali tada kada je izašao. Tada je bio sasvim pristojan, pogotovo zbog cene. Ali gledajući današnje vreme, Huawei nema ništa slično da ponudi. Vidim na AndroidPolice izveštaj da Samsung i Xiaomi imaju povećanje udela na evropskom tržištu, dok Huawei i neki drugi beleže pad. Neki ceni da je to zbog ovog haosa sa SAD. Ali ja mislim da to ipak nije stvar. Huawei nema nijedan budžet telefon. Barem ne kao što je P9L bio u svoje vreme. Njihovi sadašnji lajt modeli su preskupi, a nude prosečne performanse. Jedina prednost im je odličan dizajn. Softver mi se nikada nije sviđao, pogotovo izgled koji je užasno zaostao. Huawei nema da ponudi tako dobre telefone za još bolju cenu, u odnosu na Xiaomi, manje više Samsung. Samsung tradicionalno dobro prolazi zbog svog imena. P9L je sada čista katastrofa.
 
Ja sam moj fino koristio dok mi nije upao u WC šolju (don't ask) pa mu je crk'o touch. Radio je kao sat 3 godine i radiće ponovo ako se odlučim da mu sredim to i zamenim bateriju (tj. servis). Daću ga kevi, najverovatnije, pošto sada imam Redmi Note 7...

Nedostaje mi, iskreno, neke stvari su mi bile zgodnije nego sada na MIUI (galerija, pre svega).
 
Nazad
Vrh Dno