Šta je novo?

[A1] Kucni net

Zbog tetheringa. Nisu uspeli da ga pokrenu.

Nisam se dalje udubljivao.
 
A jok, najbolje da daju neograničeno pa da silujete bandwidth 24/7.

Mislim, i što se mene tiče bilo bi najbolje da je neograničeno, ali daj da budemo realni malo, nije ovo optika, a opet nudi skroz korektne brzine, a i količinu za 90% korisnika.

Zbog tehtera su se napatili ili zbog brzine? Treba proxy da se izbrise na prepaidu izgleda za VIP.

Kome je potrebno vise podataka ima kabl operatere. Ko nema mogucnost za kabl/dsl ima barem ima ovo. Pozitivna stvar na trzistu.

Poenta citave price je da se ovo fura kao "kucni net", a jedva zadovoljava potrebe nezahtevnog korisnika, a u proseku ne zadovoljava potrebe jednog korisnika "kucnog" neta. Najcesce u kucama ima vise korisnika neta, pa sami vidite koliko etiketiranje necega sa 100GB mesecnog limita moze da se klasifikuje kao "kucni net". Ne bih da diskutujem o 2Mbps jer u 2016. to je stvarno porazavajuce ogranicena brzina. Ovo je poprilicno slicno sa mobilnim netom i bas zbog toga nema smisla da se naziva kucni.

Meni bi imalo smisla sledece - obzirom da je "kucni net":
1) no limit ili mnogo veci limit
2) problem opterecenja - nema problema - duplo manje brzine za isto novca, ali isto tako ponuditi jace pakete za vise novca. Vise novca = opcija za vise ulaganja u opremu i smanjenje opterecenja.
3) zakljucati na 1 pristupnu tacku da se ne bi koristio kao "mobilni net"
tada bi samo ime imalo smisla...
 
Prijatelju znas li ti koliko studenata ima van studentskog doma ovo je za njih premija

Da mogu bez problema da ga prenesu kad menjaju stan, da mogu da ga koriste ceo mesec, i da im sve potrebe studetskog zivota resava

Porodicnim ljudima sa vise clanova u familiji ovo apsolutno ne zadovoljava
 
A sta ako ovime gledaju da uvedu pretplate na YT, Netflix i sl. kao dodatke?:)
 
VIP 4G Kucni net paketi

Prijatelju znas li ti koliko studenata ima van studentskog doma ovo je za njih premija

Da mogu bez problema da ga prenesu kad menjaju stan, da mogu da ga koriste ceo mesec, i da im sve potrebe studetskog zivota resava

Porodicnim ljudima sa vise clanova u familiji ovo apsolutno ne zadovoljava
Pa jel menjaju stan svako mesec dana pa je tesko da prenesu i neki drugi net?

A sta ako ovime gledaju da uvedu pretplate na YT, Netflix i sl. kao dodatke?:)
To bi bilo dobro, ali opet - updateovi aplikacija na mobovima su sve veci. OS X ima cesto velike uodateove, Win 10 slicna stvar, ko ima ne daj boze steam, skine npr GTAV ode 60GB neta, izadje update, ode 10-15GB. Ima gomila stvari za koje treba vise neta. Najvece zagusenje uglavnom stvaraju torrenti na takvim mrezama zbog broja konekcija i paketa, a i samim time sto ih pojedinci stalno drze ukljucene. Ja sem par linux distribucijama nisam video nista legalno na torrentima - dakle, blokiras torrente i 3 stavke sto sam naveo i resen problem.

Meni je tu glavna nebuloza sto ne mozes za vise para dobiti vise protoka i veci limit. Dakle ne mozes to, ali mozes na 2 ugovora uzeti 2 uredjaja i fakticki dobiti dupliran protok i ogranicenje... No sense whatsoever... Slazem se da negde treba biti cap, ali ne na 1800-1900RSD i 100GB.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A jok, najbolje da daju neograničeno pa da silujete bandwidth 24/7.

Mislim, i što se mene tiče bilo bi najbolje da je neograničeno, ali daj da budemo realni malo, nije ovo optika, a opet nudi skroz korektne brzine, a i količinu za 90% korisnika.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Onda ne treba da se ku**e sa kućnim netom kad ne mogu da daju net bez ograničenja.
Savki kućne net,IKOM,SBB,MTS, itd. je neograničeno,nema smanjivanja brzine,kraj priče.


Poenta citave price je da se ovo fura kao "kucni net", a jedva zadovoljava potrebe nezahtevnog korisnika, a u proseku ne zadovoljava potrebe jednog korisnika "kucnog" neta. Najcesce u kucama ima vise korisnika neta, pa sami vidite koliko etiketiranje necega sa 100GB mesecnog limita moze da se klasifikuje kao "kucni net". Ne bih da diskutujem o 2Mbps jer u 2016. to je stvarno porazavajuce ogranicena brzina. Ovo je poprilicno slicno sa mobilnim netom i bas zbog toga nema smisla da se naziva kucni.

+1
 
Kada sam nedavno bio u SBB povodom D3i bilo je i pre mene i taman posle mene bas podstanara koji su dolazili da uvedu net, i jedna devojka koja je prebacivala na drugu adresu. Ako si podstanar primer u NS, neces otici kasnije u neko selo gde nema SBB nego ces otici opet u neki stan u NS gde ga ima (jer mislim da je citav NS pokriven). Ako se bas nalazis u nekom kriticnom gradu, mozes umesto SBB da koristis ADSL koji je opet lako preneti. Sam VIP-ov "kucni net" nije konkurentan i dacu ti primer zasto - za iste pare kod Telenora imas 50GB za poneti, a ako slucajno imas i telefon kod telenora to se penje na 75GB i dobijas vise GB u paketu. Znaci za iste pare dobijas 100GB samo kod kuce ili 75GB samo sa sobom. Ako su ciljna grupa studenti (ne znam zasto bi se zvao KUCNI net onda, ali ajde), sta mislis da li im je bolje da imaju samo 100GB kuci ili 75GB svuda gde idu bez ikakvog prebacivanja na drugu adresu uopste?

Opet, poenta citave price je da se gura kao KUCNI net, a nikako ne moze da se klasifikuje kao kucni sem po brzini koju ces imati par dana dok ne potrosis tih 100GB...
 
Mozda je trebalo da ga nazovu "Kucni Spori net".

"Kucni" asocira na upotrebljiv neogranicen net sto ovaj i jeste. Sporiji - jeste.
Za high definition video sigurno nije, ali jeste za web surf, internet video calls, gaming, socijalne mrze itd.
 
Ja sam ti lepo napisao nekoliko puta, mene i brata sa dva kompa, dva telefona i tabletom služi savršeno dobro.

Opet kažem, razumem da to tebi ne odgovara, i da si navikao na mnogo veću potrošnju. Ti uzmeš drugi net i uživaš.

Dakle, ne možeš tako da postavljaš stvari, to što tebi ne odgovara ne znači da ostatku sveta ne odgovara.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kada sam nedavno bio u SBB povodom D3i bilo je i pre mene i taman posle mene bas podstanara koji su dolazili da uvedu net, i jedna devojka koja je prebacivala na drugu adresu. Ako si podstanar primer u NS, neces otici kasnije u neko selo gde nema SBB nego ces otici opet u neki stan u NS gde ga ima (jer mislim da je citav NS pokriven). Ako se bas nalazis u nekom kriticnom gradu, mozes umesto SBB da koristis ADSL koji je opet lako preneti. Sam VIP-ov "kucni net" nije konkurentan i dacu ti primer zasto - za iste pare kod Telenora imas 50GB za poneti, a ako slucajno imas i telefon kod telenora to se penje na 75GB i dobijas vise GB u paketu. Znaci za iste pare dobijas 100GB samo kod kuce ili 75GB samo sa sobom. Ako su ciljna grupa studenti (ne znam zasto bi se zvao KUCNI net onda, ali ajde), sta mislis da li im je bolje da imaju samo 100GB kuci ili 75GB svuda gde idu bez ikakvog prebacivanja na drugu adresu uopste?

Opet, poenta citave price je da se gura kao KUCNI net, a nikako ne moze da se klasifikuje kao kucni sem po brzini koju ces imati par dana dok ne potrosis tih 100GB...

Posto sam godinama koristio SBB kao podstanar bio sam u prilici licno da iskusim sve dobre i lose strane takvog koriscenja interneta.

Kada pricamo o mobilnosti neuporedivo je i svu prednost u koriscenju ima vipov "kucni net"

Ako govorimo o kvalitetu interneta i mogucnosti koriscenja onda je u dalekoj prednosti SBB

Ja sam lepo gore napisao i dalje covecanstvo nema dovoljno fleksibilnu internet tehnologiju koja se moze maksimalno prilagoditi svim nasim potrebama

Zato koristimo vise vrsta internet veze da svako moze da uzme za svoj novac sta mu najvise odgovara

P.S. A ovo "kucni net" sam ja doziveo vise kao dobro zvucno marketinsko ime nego bukvalno kucni net

Preporucujem ti da i ti tako prihvatis :)
 
Posto sam godinama koristio SBB kao podstanar bio sam u prilici licno da iskusim sve dobre i lose strane takvog koriscenja interneta.

Kada pricamo o mobilnosti neuporedivo je i svu prednost u koriscenju ima vipov "kucni net"
Ne znam koje bi bile lose strane koriscenja kablovskog neta. Ok, moguci su problemi kao i sa svakim, ali ako pricas o prenosu kada se selis - neces se seliti svako mesec, dva, a i iskreno nisam cuo da je bilo ko od poznanika imao problema sa prenosom bilo cega. Mozes imati eventualne probleme ako nadjes loseg vlasnika (koji je na toj lokaciji npr. nabio dug koji nije platio), ali to vec ne mozes da krivis SBB ili bilo koga :)
Takodje, lepo je pricati o tome sta je zgodno i prakticno, a ne pomenuti da kod ostalih ne trebas da se vezes na odredjeni period, dok kod VIP opet malim sivim slovima skroz dole negde pise "Kućni Net tarife mogu da se aktiviraju samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca."

Ja sam ti lepo napisao nekoliko puta, mene i brata sa dva kompa, dva telefona i tabletom služi savršeno dobro.

Opet kažem, razumem da to tebi ne odgovara, i da si navikao na mnogo veću potrošnju. Ti uzmeš drugi net i uživaš.

Dakle, ne možeš tako da postavljaš stvari, to što tebi ne odgovara ne znači da ostatku sveta ne odgovara.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Nije stvar u tome sta meni odgovara a sta tebi odgovara. Dao sam ti cist primer koliko samo youtube trosi. To sto ti trosis manje podataka ne znaci da ostali korisnici ne trose. Sto se tice mene licno, moje potrebe su daleko vise od tog youtube-a, ali to nije poenta ove price. Poenta je da sa nekim prosecnim koriscenjem kucnog neta se lako probije taj limit.

Ono sto je lose u citavoj prici je sto VIP forsira to kao kucni net sa odredjenim brzinama, ali u Srbiji niko od vecih providera ne limitira potrosnju na kucnom netu, a VIP je sitnim slovima bledo sive boje napisao da su te brzine do 100GB, a onda pada na 2Mbps. U tome je problem... Sto lepo nisu stavili tih 100GB kao tamo za mobilni internet da se lepo vidi, a ne da dovode korisnike u zabludu - stavili su naslove bomasticne, cene paketa (i bar da su tu stavili taj sivi sitni text), pa onda uredjaj, pa popust, pa tek skroz dole - "e jbga, 100GB a posle ti surfuj sa 2Mbps"...
Kucni... :d
 
Ne znam koje bi bile lose strane koriscenja kablovskog neta. Ok, moguci su problemi kao i sa svakim, ali ako pricas o prenosu kada se selis - neces se seliti svako mesec, dva, a i iskreno nisam cuo da je bilo ko od poznanika imao problema sa prenosom bilo cega. Mozes imati eventualne probleme ako nadjes loseg vlasnika (koji je na toj lokaciji npr. nabio dug koji nije platio), ali to vec ne mozes da krivis SBB ili bilo koga :)
Takodje, lepo je pricati o tome sta je zgodno i prakticno, a ne pomenuti da kod ostalih ne trebas da se vezes na odredjeni period, dok kod VIP opet malim sivim slovima skroz dole negde pise "Kućni Net tarife mogu da se aktiviraju samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca."

Mozda da ti plasticno objasnim:" Imas SBB ugovor na 24 meseca ostalo ti jos 12 i selis se u kraj gde IMA (namerno pisem velikim) infrastruktura razgovaras sa gazdom da ti izda stan, gazda zivi u kuci u dvoristu je jos jedan kuca koju izdaje, gazda u svojoj kuci ima prikljucen sbb ali u kuci kojoj izdaje nema."

I sta ces ti da radis da moljakas sbb da ti sa gazdinog prikljucka poveze kod tebe. Moze ali gazda treba da palati dodatni prikljucak za kucu i kabl koji mu se ugradi da bi ti mogao da koristis tvoj ugovor. Mozes samo da sanjas tako nesto u Srbiji

SBB ne povezuje ljudima sto im je glavni vod "ispred nosa" na par metara od kuce, a povezace mene sto sam dosao u tudju kucu da moljakam da koristim ono sto sam platio.

Da ne pricamo ako ti taj stan koji iznajmljujes odgovara zbog blizine posla, kirija je jeftina i niz drugih faktora koji su ljudima bitniji kada traze stan nego li kablovska tv

A ovo sto spominjes za ugovor svi provajderi traze najmanje na 12 meseci u vecini slucajeva na 24 tako da neznam sta je tu Vip izmislio
 
Da ti plasticno objasnim: bio student ili ne, pre selidbe bi proverio da li se selim u stan, kucu ili neku supu i na licu mesta video u kakvom je objekat stanju i da li ima sve sto je gazda rekao. Ako verujes na rec ili na ono sto pise po netu na oglasima onda ne treba ni da koristis net :)

Izvini, ali mnogo ti je los primer jer ko se to jos useljava negde i dogovorio se, a da nije otisao da pogleda to?
 
Poslednja izmena:
Da ti plasticno objasnim: bio student ili ne, pre selidbe bi proverio da li se selim u stan, kucu ili neku supu i na licu mesta video u kakvom je objekat stanju i da li ima sve sto je gazda rekao. Ako verujes na rec ili na ono sto pise po netu na oglasima onda ne treba ni da koristis net :)

Izvini, ali mnogo ti je los primer jer ko se to jos useljava negde i dogovorio se, a da nije otisao da pogleda to?

Ma sve to stoji de mi reci samo ko to bira stan a da mu je najbitniji parametar da li ima kablovsku tv ili ne?
 
Odlazimo u off, ali ako ti je net bitan, valjda kada biras stanove ces pitati i proveriti za net kada dodjes. I nije najbitniji parametar - lepo sam ti rekao da ne trebas da imas ugovor kod ostalih, dok kod VIP-a trebas. Ti mozes biti na SBB i kada se sledece godine budes selio, odes u stan gde nema SBB, ali imas ADSL, raskines sa SBB ugovor i uzmes ADSL i problem resen. Ne shvatam cemu komplikovanje za nesto sto se radi max 1 do 2 puta godisnje, a nekada i redje.
 
Odlazimo u off, ali ako ti je net bitan, valjda kada biras stanove ces pitati i proveriti za net kada dodjes. I nije najbitniji parametar - lepo sam ti rekao da ne trebas da imas ugovor kod ostalih, dok kod VIP-a trebas. Ti mozes biti na SBB i kada se sledece godine budes selio, odes u stan gde nema SBB, ali imas ADSL, raskines sa SBB ugovor i uzmes ADSL i problem resen. Ne shvatam cemu komplikovanje za nesto sto se radi max 1 do 2 puta godisnje, a nekada i redje.

Svuda treba ugovor nemoj da se lazemo samo je ugovorna obaveza razlicita u zavisnosti od provajdera

Dakle zakljucak ova vrsta interneta svakako popunjava jednu rupu na trzistu i koristi odredjenom sloju stanovnistva ali ne potire druge vrste veza sa internetom

Tacka je turena :D
 
Ono sto je lose u citavoj prici je sto VIP forsira to kao kucni net sa odredjenim brzinama, ali u Srbiji niko od vecih providera ne limitira potrosnju na kucnom netu, a VIP je sitnim slovima bledo sive boje napisao da su te brzine do 100GB, a onda pada na 2Mbps. U tome je problem... Sto lepo nisu stavili tih 100GB kao tamo za mobilni internet da se lepo vidi, a ne da dovode korisnike u zabludu - stavili su naslove bomasticne, cene paketa (i bar da su tu stavili taj sivi sitni text), pa onda uredjaj, pa popust, pa tek skroz dole - "e jbga, 100GB a posle ti surfuj sa 2Mbps"...
Kucni... :d

Klasična navlakuša...
 
OMG dosta bre:)
 
Ljudi bre da li se neko seca da je pre neku godinu Vip imao isto 'flat' samo sto je brzina van paketa padala na 200 kbps - 25 KB/s. jbt i to je moglo da se nekako koristi za browsing.

Ovo mu dodje ultra napredak, kada puknes 100 GB, imas 250 KB/s izuzetno upotrebljivo za mnogo stvari. Ko hoce da jos malo 24/7 strimuje tv, skida bluray remuxove, sve redom igre pa sta dodjavola gleda ovaj vipov paket.
 
Neki nikako da shvate šta neki pokušavaju da objasne vezano šta bi trebalo da znači kućni net,i da kod kućnog neta ne bi smelo da ima bilo kakvo ograničenje.
Branite taj Vip kućni net kao da vam daju džabe.
 
Koga boli kako se zove? Samo vas sto ga nikad ne biste koristili ili bolje reci ne biste bili prinudjeni da ga koristite pa kritikujete beskrajno.
 
Stvari treba zvati pravim imenom.
 
Ne znam koje bi bile lose strane koriscenja kablovskog neta. Ok, moguci su problemi kao i sa svakim, ali ako pricas o prenosu kada se selis - neces se seliti svako mesec, dva, a i iskreno nisam cuo da je bilo ko od poznanika imao problema sa prenosom bilo cega. Mozes imati eventualne probleme ako nadjes loseg vlasnika (koji je na toj lokaciji npr. nabio dug koji nije platio), ali to vec ne mozes da krivis SBB ili bilo koga :)
Takodje, lepo je pricati o tome sta je zgodno i prakticno, a ne pomenuti da kod ostalih ne trebas da se vezes na odredjeni period, dok kod VIP opet malim sivim slovima skroz dole negde pise "Kućni Net tarife mogu da se aktiviraju samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca."

Nije stvar u tome sta meni odgovara a sta tebi odgovara. Dao sam ti cist primer koliko samo youtube trosi. To sto ti trosis manje podataka ne znaci da ostali korisnici ne trose. Sto se tice mene licno, moje potrebe su daleko vise od tog youtube-a, ali to nije poenta ove price. Poenta je da sa nekim prosecnim koriscenjem kucnog neta se lako probije taj limit.

Ono sto je lose u citavoj prici je sto VIP forsira to kao kucni net sa odredjenim brzinama, ali u Srbiji niko od vecih providera ne limitira potrosnju na kucnom netu, a VIP je sitnim slovima bledo sive boje napisao da su te brzine do 100GB, a onda pada na 2Mbps. U tome je problem... Sto lepo nisu stavili tih 100GB kao tamo za mobilni internet da se lepo vidi, a ne da dovode korisnike u zabludu - stavili su naslove bomasticne, cene paketa (i bar da su tu stavili taj sivi sitni text), pa onda uredjaj, pa popust, pa tek skroz dole - "e jbga, 100GB a posle ti surfuj sa 2Mbps"...
Kucni... :d

Evo ja ću, kao student, da ti objasnim loše strane kablovskog neta, važe i za ADSL.

Prilično je prosto. Moram da plaćam i kablovsku(ili fiksni).
Kod VIP-a ne moram.



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koga boli kako se zove? Samo vas sto ga nikad ne biste koristili ili bolje reci ne biste bili prinudjeni da ga koristite pa kritikujete beskrajno.

Ja sam ti lepo napisao nekoliko puta, mene i brata sa dva kompa, dva telefona i tabletom služi savršeno dobro.

Opet kažem, razumem da to tebi ne odgovara, i da si navikao na mnogo veću potrošnju. Ti uzmeš drugi net i uživaš.

Dakle, ne možeš tako da postavljaš stvari, to što tebi ne odgovara ne znači da ostatku sveta ne odgovara.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Јел тих 100ГБ ради бар 90% добро као адсл и кабловски?! Ако је тако, онда је најмање битно што не може да се гледа телевизија највишег квалитета и што 5% корисника троше преко 100ГБ...
 
Stvari treba zvati onako kako mogu najbolje i najefikasnije da se prodaju.

Po vašoj kuknjavi rekao bih da su uspeli u tome

O kakvoj kuknja vi pričaš?
Ne slažemo se sa tim što se kućni net ograničava,i to je to,nemoj da trubiš bezveze.
 
Јел тих 100ГБ ради бар 90% добро као адсл и кабловски?! Ако је тако, онда је најмање битно што не може да се гледа телевизија највишег квалитета и што 5% корисника троше преко 100ГБ...
U poređenju sa mojim ADSL netom koji imam kod kuće(10/1), VIP-ov 4G radi 10x bolje i pouzdanije.
Ping, down/up brzine, konstantnost, sve je na strani VIP-a.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno