Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ukratko da ali ako posle bude imala manju brzinu ne može da se žali za taj drugi broj nego samo za prvi :)
 
Odakle taj broj 108?
 
Kako vam radi net danas? U Sd-u se baš vuče od jutros, packet loss preko 30 %
 
Meni radi ok, ali sam ja na jugu. Do tebe na lokalu je verovatno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Meni su isto kada sam uzimao Kućni Net rekli da imaju 60 korisnika na mojoj lokaciji, a da mogu maskimalno da prime 62 korisnika.
Izgleda da imaju neku svoju šemu po kojoj računaju protok, odnosno koliko je moguće korisnika Kućnog Neta da bude na određenoj baznoj stanici.
 
62 ne moze sigurno, barem ne sa brzinom dobrom :)
Po lokaciji moze, ali koriste razlicite bazne. To se izgleda desava oko PMFa (starog, kod SMarkovic skole) u Nisu, iako ima blizih baznih sa super signalom, salje nas na Elfakovu, 3km udaljenu :D
 
Ne znam da li može ili ne, tako su mi rekli.
Inače mogu reći da je Kućni Net sasvim korektan u smislu brzine, desi se zagušenje i ponekda da malo uspori, ali generalno nema velike razlike u odnosu na ADSL za surf, youtube, torrent i sl.
 
Pozdrav, kod mene je doslo do nekog preokreta jer sam podstanar i uskoro se selim na novu adresu gde mi ovaj net nece trebati. Ako je neko zainteresovan da ga preuzme moja ponuda je tu. Eto i malo da ga nahvalim jer pratim temu dugo, nikada se nije desilo da bilo sta zapucava, usporava ili da treba da se resetuje ruter. Od prvog dana radi bez greske.

Paket je Kucni net 1- 100gb po 10/2 brzini posle toga 2mb/s

Ugovorna obaveza je pocela 22.05.2017. i traje do 21.05.2019

Mesecno se placa 999din

A od opreme je sve kao novo i imam kutiju od rutera ako je to bitno...
 
Poslednja izmena:
Evo mog iskustva sa VIP kućnim internetom u Zaječaru.
Prvo, u strogom centru Zaječara nema baš nekih varijanti za internet. Svodi se izbor na ADSL ili da ide preko nekog mobilnog provajdera.
(U delovima grada van centra rade kablovske Jotel, Kopernikus, stiže i Exe, imaju ljudi brz i povoljan net, a u centru imamo samo kablovsku televiziju koja čak i nema internet u ponudi!!!)

Ovog leta smo odjavili sve Telekomove (tj. MTS) usluge u stanu i uzeo sam VIP kućni intenet.
Prvo su mi govorili da su svi kapaciteti popunjeni na mojoj adresi, a onda su me zvali posle nekoliko nedelja da mogu da potpišem. Potpisao sam za najjači paket, od 40 mbps. U tom stanu ne boravim pre nego što je sezona grejanja, tu boravi moj tast i za njegove potrebe je net prethodnih meseci radio OK. Kad god svratim, primećivao sam da net radi sporije od obećanog, ali njemu bilo dovoljno pa se nisam mnogo interesovao.
Ali od pre par nedelja sam i ja sa porodicom u tom stanu (tu provodimo zime, nužan kompromis zbog grejanja, ne pitajte...).
Internet se koristi na adresi za koju je i potpisan ugovor i koju su proverili i odobrili u VIP-u.

Ukratko - nema ništa od tih 40 mbps.
Pre podne, kad je najmanje zagušenje, merim negde do 30-ak mbps maksimalno, najčešće i znatno manje, negde oko 20.
A posle podne i uveče brzina se spušta na realnih 3-5 mbps! (Isto mere i Speedtest, razni serveri, Fast.com, realni DL)
To je brzina mnooogo manja od dogovorene! Desetka bude kad je baš, ali baš dobro veče.

I generalno mnogo varira brzina. Gledam EON i vrlo često se menja kvalitet slike (rezolucija).
UL mi vrlo često veći od DL-a! Evo sad sam izmerio DL 6, UL 7+. Posle minut-dva može da bude sasvim drugačije.

Da je problem u slabom signalu kod mene, ne bih imao ni onih 30-ak mbps ujutru. Nego je problem u zagušenju uveče, kad se ljudi nakače na mrežu. Izgleda da su potpisali ugovore sa previše korisnika, a da im kapaciteti nisu dovoljni.
Naravno da nisam zadovoljan. Realno nemam stabilnu brzinu ni najslabijeg ugovora, a potpisao sam za najjači.
Kad se više nas u stanu nakači na internet, vraćaju mi se "divne" uspomene iz vremena Dial-upa...

Ah da, na telefonu obično imam veće brzine, upoređujem kad se nalazim u istoj prostoriji gde je i ruter. Naravno, govorim o situaciji kad koristim mobilni internet (takođe VIP) a ne kućni.
 
Poslednja izmena:
Evo mog iskustva sa VIP kućnim internetom u Zaječaru.
Prvo, u strogom centru Zaječara nema baš nekih varijanti za internet. Svodi se izbor na ADSL ili da ide preko nekog mobilnog provajdera.
(U delovima grada van centra rade kablovske Jotel, Kopernikus, stiže i Exe, imaju ljudi brz i povoljan net, a u centru imamo samo kablovsku televiziju koja čak i nema internet u ponudi!!!)

Ovog leta smo odjavili sve Telekomove (tj. MTS) usluge u stanu i uzeo sam VIP kućni intenet.
Prvo su mi govorili da su svi kapaciteti popunjeni na mojoj adresi, a onda su me zvali posle nekoliko nedelja da mogu da potpišem. Potpisao sam za najjači paket, od 40 mbps. U tom stanu ne boravim pre nego što je sezona grejanja, tu boravi moj tast i za njegove potrebe je net prethodnih meseci radio OK. Kad god svratim, primećivao sam da net radi sporije od obećanog, ali njemu bilo dovoljno pa se nisam mnogo interesovao.
Ali od pre par nedelja sam i ja sa porodicom u tom stanu (tu provodimo zime, nužan kompromis zbog grejanja, ne pitajte...).
Internet se koristi na adresi za koju je i potpisan ugovor i koju su proverili i odobrili u VIP-u.

Ukratko - nema ništa od tih 40 mbps.
Pre podne, kad je najmanje zagušenje, merim negde do 30-ak mbps maksimalno, najčešće i znatno manje, negde oko 20.
A posle podne i uveče brzina se spušta na realnih 3-5 mbps! (Isto mere i Speedtest, razni serveri, Fast.com, realni DL)
To je brzina mnooogo manja od dogovorene! Desetka bude kad je baš, ali baš dobro veče.

I generalno mnogo varira brzina. Gledam EON i vrlo često se menja kvalitet slike (rezolucija).
UL mi vrlo često veći od DL-a! Evo sad sam izmerio DL 6, UL 7+. Posle minut-dva može da bude sasvim drugačije.

Da je problem u slabom signalu kod mene, ne bih imao ni onih 30-ak mbps ujutru. Nego je problem u zagušenju uveče, kad se ljudi nakače na mrežu. Izgleda da su potpisali ugovore sa previše korisnika, a da im kapaciteti nisu dovoljni.
Naravno da nisam zadovoljan. Realno nemam stabilnu brzinu ni najslabijeg ugovora, a potpisao sam za najjači.
Kad se više nas u stanu nakači na internet, vraćaju mi se "divne" uspomene iz vremena Dial-upa...

Ah da, na telefonu obično imam veće brzine, upoređujem kad se nalazim u istoj prostoriji gde je i ruter. Naravno, govorim o situaciji kad koristim mobilni internet (takođe VIP) a ne kućni.
Dobrodošao u klub, isto se i meni događa u okolini Beograda 'stim što nikada ne prelazi 25 -27Mbps a uveče padne na 2-3 ponekad. Od 40 ni traga u poslednjih 6 meseci nevezano za jačinu signala koja varira od -80 do -102, Na početku je radilo punom brzinom čak i na -120 tako da nije mnogo vezano za to.
 
Ajde probajte da instalirate na nekom telefonu CellMapper? Sto bolji (Android, ne moze iOS) telefon, zbog dobro GPSa, i nakon sto jedno 20ak sekundi bude radio, napravite screenshot, i recite otprilike lokaciju da ustanovimo na koju se mrezu kacite sada (ili sami uporedite na mapi, uko znate kako radi CellMapper).

Evo, kod omtw-a u Nisu, iako ima 4-5 baznih koje su nekoliko kilometara (da, nisam lose napisao) blize toj lokaciji, VIP vezuje na baznu na ElFaku, koja je 3+ kilometara udaljena.
Isto se i meni desava kada idem od Kole Rasic do S. Markovic skola, negde uhvati dobru baznu, ali se dosta prebacuje na tu istu na ElFaku.

TU ne mozete nista uraditi verovatno, sem da smarate VIP, ako je tako, ali iako je dobar signal, ne moze puno uraditi toliko udaljena bazna. Oni stave koliko mogu VKN korisnika na blize stanice, a ostale korisnike prebacuju na dalje izgleda, tehnicki je sigurno moguce.
Mozda neke od vas zaborave da prebace, ili lose urade procenu.
 
Nemam Android sa velikom karticom ali čisto sumnjam da je do signala jerbo jer išlo 40+ čak i na -120 a sada neće ni na -80. Dve bazne stanice u blizini, jedna 500M a druga 1 km. Sad je signal -86 i jedva 15 Mbps a jutros rani išlo 26. Defintno preopterećenje.
 
Procitaj opet moj post.
 
Procitaj opet moj post.

Izvini ali neznam na koji deo misliš. Ako je poslednji deo, znam da je najverovatnije da promena ečine signala znači povezivanje na drugu baznu stanicu, stacionarna stanica, stacionaran ruter tako da bi i signal morao da bude isti (ukoliko nema nekih smetnji). Ako prebaci na neki mnogo dalji ili sa smetnjama na putu signala, sigurno da će se menjati jačina signala.
Ali...... kada sam prvi put priključio, išlo ja preko 40Mbps sa dobrih servera iako je signal bio do -120. okretanjem rutera pa i dodavanjem antenica, skinuo sam ga na oko -80 bez ubrzanja. I sada je manje od -100 uglavnom mada nekad skoči više (verovatno ta dalja bazna) ali sa brzina ne podudara sa tom promenom signala. Više se podudara sa dobom dana i delom nedelje. Subota - nedelja popodne i uveče, užas 2-3Mnps down, 0.1 -0.2 upload, ne može ni slika da se postavi na forume. Radnim danima, izjutra oko 6h (kada se budim) pa sve do popodne, ide na do 25Mbps pa posle počne da opada.
Po meni, ovo je očigledno do zauzetosti mreže, prodali više nego što im mreža (bar u ovom delu) može da izdrži na višim brzinama. Koliko sam video kod komšija, ni Telenor nije ništa bolji.
Dok sam se bavio radi-amaterstvom i CB-om, hvatali smo "Skip" sa druge strane zemljine kugle a zvučalo je kao da je od preko puta.
 
Moze da te prebaci na drugu, mnogo dalju stanicu, i da ti signal ne bude losiji.
KOnkretan primer iz Nisa, ni po cemu (dok nisam ukljucio CellMapper, mada ima i drugih programa) nisam mogao da primetim da se hvata mnogo dalja stanica. Signal je bio dobar.
Ali >2km dalja stanica sa istim signalom ipak ne moze podjednako dobro da opsluzi. Ta na ElFaku je verovatno prilicno slabo koriscena, a ima dometa, pa su je zato iskoristili za ovaj deo.

Zasto i kako su moja nagadjanja, ali da deo oko Starog Groblja i navise na Bubnju povezu na ElFakovu baznu je vec sigurna stvar. Mislim da zbog vidljivosti i dometa nije uvek na nju, ali pokusavaju da bude sto vise ;)

Probaj zato CellMapper nekako, cisto da znas. Ne moras sa VKN karticom, moze bilo koja VIP.
 
Moze da te prebaci na drugu, mnogo dalju stanicu, i da ti signal ne bude losiji.
KOnkretan primer iz Nisa, ni po cemu (dok nisam ukljucio CellMapper, mada ima i drugih programa) nisam mogao da primetim da se hvata mnogo dalja stanica. Signal je bio dobar.
Ali >2km dalja stanica sa istim signalom ipak ne moze podjednako dobro da opsluzi. Ta na ElFaku je verovatno prilicno slabo koriscena, a ima dometa, pa su je zato iskoristili za ovaj deo.

Zasto i kako su moja nagadjanja, ali da deo oko Starog Groblja i navise na Bubnju povezu na ElFakovu baznu je vec sigurna stvar. Mislim da zbog vidljivosti i dometa nije uvek na nju, ali pokusavaju da bude sto vise ;)

Probaj zato CellMapper nekako, cisto da znas. Ne moras sa VKN karticom, moze bilo koja VIP.
Tnx. Imam VIP isto na mobilnom samo mi je telefon na W10. Videću kada dođe neko sa Androidom.
 
E imao je ranije i za W10 CellMapper, ali nisam ga nikad instalirao, jer nisam imao 4G. Mozda mozes i na njemu.
 
Ne :( Sigurno nece imati 40Mbps na 3Gu, bitno je da nadjes 4G signal.
Kako 640 nema 4G?
 
Poslednja izmena:
vip

Evo mog iskustva sa VIP kućnim internetom u Zaječaru.
Prvo, u strogom centru Zaječara nema baš nekih varijanti za internet. Svodi se izbor na ADSL ili da ide preko nekog mobilnog provajdera.
(U delovima grada van centra rade kablovske Jotel, Kopernikus, stiže i Exe, imaju ljudi brz i povoljan net, a u centru imamo samo kablovsku televiziju koja čak i nema internet u ponudi!!!)

Ovog leta smo odjavili sve Telekomove (tj. MTS) usluge u stanu i uzeo sam VIP kućni intenet.
Prvo su mi govorili da su svi kapaciteti popunjeni na mojoj adresi, a onda su me zvali posle nekoliko nedelja da mogu da potpišem. Potpisao sam za najjači paket, od 40 mbps. U tom stanu ne boravim pre nego što je sezona grejanja, tu boravi moj tast i za njegove potrebe je net prethodnih meseci radio OK. Kad god svratim, primećivao sam da net radi sporije od obećanog, ali njemu bilo dovoljno pa se nisam mnogo interesovao.
Ali od pre par nedelja sam i ja sa porodicom u tom stanu (tu provodimo zime, nužan kompromis zbog grejanja, ne pitajte...).
Internet se koristi na adresi za koju je i potpisan ugovor i koju su proverili i odobrili u VIP-u.

Ukratko - nema ništa od tih 40 mbps.
Pre podne, kad je najmanje zagušenje, merim negde do 30-ak mbps maksimalno, najčešće i znatno manje, negde oko 20.
A posle podne i uveče brzina se spušta na realnih 3-5 mbps! (Isto mere i Speedtest, razni serveri, Fast.com, realni DL)
To je brzina mnooogo manja od dogovorene! Desetka bude kad je baš, ali baš dobro veče.

I generalno mnogo varira brzina. Gledam EON i vrlo često se menja kvalitet slike (rezolucija).
UL mi vrlo često veći od DL-a! Evo sad sam izmerio DL 6, UL 7+. Posle minut-dva može da bude sasvim drugačije.

Da je problem u slabom signalu kod mene, ne bih imao ni onih 30-ak mbps ujutru. Nego je problem u zagušenju uveče, kad se ljudi nakače na mrežu. Izgleda da su potpisali ugovore sa previše korisnika, a da im kapaciteti nisu dovoljni.
Naravno da nisam zadovoljan. Realno nemam stabilnu brzinu ni najslabijeg ugovora, a potpisao sam za najjači.
Kad se više nas u stanu nakači na internet, vraćaju mi se "divne" uspomene iz vremena Dial-upa...

Ah da, na telefonu obično imam veće brzine, upoređujem kad se nalazim u istoj prostoriji gde je i ruter. Naravno, govorim o situaciji kad koristim mobilni internet (takođe VIP) a ne kućni.[/Q
 
Evo mog iskustva sa VIP kućnim internetom u Zaječaru.
Prvo, u strogom centru Zaječara nema baš nekih varijanti za internet. Svodi se izbor na ADSL ili da ide preko nekog mobilnog provajdera.
(U delovima grada van centra rade kablovske Jotel, Kopernikus, stiže i Exe, imaju ljudi brz i povoljan net, a u centru imamo samo kablovsku televiziju koja čak i nema internet u ponudi!!!)

Ovog leta smo odjavili sve Telekomove (tj. MTS) usluge u stanu i uzeo sam VIP kućni intenet.
Prvo su mi govorili da su svi kapaciteti popunjeni na mojoj adresi, a onda su me zvali posle nekoliko nedelja da mogu da potpišem. Potpisao sam za najjači paket, od 40 mbps. U tom stanu ne boravim pre nego što je sezona grejanja, tu boravi moj tast i za njegove potrebe je net prethodnih meseci radio OK. Kad god svratim, primećivao sam da net radi sporije od obećanog, ali njemu bilo dovoljno pa se nisam mnogo interesovao.
Ali od pre par nedelja sam i ja sa porodicom u tom stanu (tu provodimo zime, nužan kompromis zbog grejanja, ne pitajte...).
Internet se koristi na adresi za koju je i potpisan ugovor i koju su proverili i odobrili u VIP-u.

Ukratko - nema ništa od tih 40 mbps.
Pre podne, kad je najmanje zagušenje, merim negde do 30-ak mbps maksimalno, najčešće i znatno manje, negde oko 20.
A posle podne i uveče brzina se spušta na realnih 3-5 mbps! (Isto mere i Speedtest, razni serveri, Fast.com, realni DL)
To je brzina mnooogo manja od dogovorene! Desetka bude kad je baš, ali baš dobro veče.

I generalno mnogo varira brzina. Gledam EON i vrlo često se menja kvalitet slike (rezolucija).
UL mi vrlo često veći od DL-a! Evo sad sam izmerio DL 6, UL 7+. Posle minut-dva može da bude sasvim drugačije.

Da je problem u slabom signalu kod mene, ne bih imao ni onih 30-ak mbps ujutru. Nego je problem u zagušenju uveče, kad se ljudi nakače na mrežu. Izgleda da su potpisali ugovore sa previše korisnika, a da im kapaciteti nisu dovoljni.
Naravno da nisam zadovoljan. Realno nemam stabilnu brzinu ni najslabijeg ugovora, a potpisao sam za najjači.
Kad se više nas u stanu nakači na internet, vraćaju mi se "divne" uspomene iz vremena Dial-upa...

Ah da, na telefonu obično imam veće brzine, upoređujem kad se nalazim u istoj prostoriji gde je i ruter. Naravno, govorim o situaciji kad koristim mobilni internet (takođe VIP) a ne kućni.[/Q

I ja imam isti problem...Imam najači paket kućni net 3,i brzina je pre bila i preko 40mb/s a sada jedva 15Mb/s..Prave se ludi kada ih zovem...One njihove fore...Resetuj,uključu,isključi itd...Još mesec dana ističi mi ugovor..Nikada više sa govarnima iz vipa ništa ne potpisujem..to su teški lopovi..repetitor se vidi sa prozora..Signal -72 dec..
 
Takođe i kod mene problemi.... svaki čas puca konekcija a i kad radi koliko da se kaže da ima neta..... 3g mi bolje radi na drugoj mreži..... dok je u početku radio ekstra.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
KN1, matična lokacija 6/2 (opterećena bazna stanica u centru grada), alternativna lokacija 10/2 (vikendica 10ak km od grada, neopterećena bazna stanica).

Konekcija je stabilna, nemam zamerki...
 
Uzeo sam interner pre nekoliko dana, povezao ruter, otvorio podesavanja i namestio username i password, imam dobar signal ali nemam protok. Wi-fi svetli plavo ali network treperi plavo. U cemu moze da bude problem?
 
Otkako sam se onomad požalio u ovoj temi na (pre)spor kućni net, nisam stigao da detaljnije testiram ili da kontaktiram VIP (baš bile pritisle neke druge obaveze). Samo sam jednom svratio u lokalni VIP, oni mi rekli kao da proverim da li je ruter uvek na 4G da ne pada slučajno na 3G (nije to problem, ruter uvek vidim i samo dva puta mi je na nekoliko sekundi lapmica postajala zelena, što označava 3G, a inače sve vreme drži stabilno 4g, označen plavom lampicom - i baš na 4G je postizao onako loše brzine).

Elem, jutros odem na "mojvip" sekciju na sajtu i iz brauzera bez problema sam mogao da vidim potrošnju. Tu sam i video da sam potrošio onih 100 GB po punoj brzini, što sam i očekivao da se desilo na kraju obračunskog perioda. OK, sad sam ograničen na 5 mbps (zbog Kućni Net 3 tarife je 5, a 2 mbps je za niže tarife). Ali problem sa brzinom je bio i pre toga, dok nisam imao limit zbog prekoračenja. Zato ću sledeći put da merim brzine za četiri dana, kad uđem u novi obračunski period.
Sada sam ograničen i to razumem, mada ni tih 5 mbps nije stabilno, uveče je više oko 2, čak i oko 1 ponekad.

A pitanje za sad je - zbog čega sada popodne ne mogu da iz brauzera uđem na "mojvip" kao što sam danas mogao? Ni danas se nisam logovao šifrom, nego sam ulazio na mojvip samo po tome što pristupam preko VIP interneta. Naravno da i sada koristim isti internet, ali ne mogu kao danas bez logovanja da otvorim mojvip.

Takođe, kako i zašto na MojVIP aplkaciji na android telefonu imam podatke samo za svoj ugovor za mobilni telefon? Zašto ne objedine i podatke za drugi ugovor, tj. za kućni internet?
Plaćam oba ugovora preko jednog računa, dakle objedinjuju sve kad je u pitanju naplata. Znaju da je jedan isti korisnik sa dva ugovora, stiže jedan račun.
Ali nije objedinjeno u aplikaciji, tamo vidim potrošnju samo za telefon, pa čak i samo cenu za taj deo računa, dakle ne vidim ni celi iznos računa koje sam platio nego samo onaj telefonski deo, bez kućnog interneta.
 
Nazad
Vrh Dno