Šta je novo?

[A1] Kucni net

Da bi korisnik mogao da uzme zasebno net u supernovi, mora vec da ima osnovni prikljucak za kablovsku, zvao sam vec ranije i raspitao se odmah.
Tako da u svakom slucaju opet se placa i tv i net, jedino ako neko od komsija ima samo tv, pa da se na njegov tv ti nakacis sa zasebnim netom.
 
Da bi korisnik mogao da uzme zasebno net u supernovi, mora vec da ima osnovni prikljucak za kablovsku, zvao sam vec ranije i raspitao se odmah.
Tako da u svakom slucaju opet se placa i tv i net, jedino ako neko od komsija ima samo tv, pa da se na njegov tv ti nakacis sa zasebnim netom.

Znao sam da je previse dobro da bi bilo istinito :D.. Ostaje dakle vip kucni net..
 
Dakle, generalno u Srbiji ne postoji kablovski operater koji ce nekome ponuditi samo da uzme net, bez da mu uvali i kablovsku. Slicno kao sto mts i dalje forsira da se uzme fiksni uz net, pa cak i da imas opticki kabl direkt do gajbe, teracete da uzmes fiksni, jer im je to nekada bila glavna delatnost.
 
Mi u Nisu imamo samo net kod ExeNeta. Bilo je i kod Targa. Mada iskreno, ako ti ne odobre neki promo, ExeNet najnizi paket izadje vise nego Telekom VDSL sa fixnim 50/8, a ovde (gde smo imali VDSL pre ExeNeta) i tamo gde smo prebacili taj VDSL (kod sestre, isto Nis), VDSL je primetno bolje radio.

Nego - da se vratimo na temu VIPa?
 
Da bi korisnik mogao da uzme zasebno net u supernovi, mora vec da ima osnovni prikljucak za kablovsku, zvao sam vec ranije i raspitao se odmah.
Tako da u svakom slucaju opet se placa i tv i net, jedino ako neko od komsija ima samo tv, pa da se na njegov tv ti nakacis sa zasebnim netom.

Nisu dobro razumeo ili ti oni nisu dobro objasnili.Neko je već pominjo proceduru u nekoj temi vezanih za supernovu i bilo je ako već nemaš njihovu instalaciju onda ako uzmeš ovaj paket plaćaš jednokratnu priključnu taksa od 4900 din.Znači ne moraš da plaćaš kablovsku već instalaciju iste.
 
Ja sam vrlo dobro razumeo jer ih sve poznajem kao zlu paru - dakle, rekli su mi da mora da se ima aktivan postojeci kablovski koaksijalni tv prikljucak na koji bi se vezao zaseban net paket.
Sto mi je skroz logicno jer je kablovski operater kao i sbb. Teraju te i da placas kablovski tv prikljucak. Zvao sam vise puta, pitao i svaki put su mi rekli da je preduslov za zaseban net paket da se vec ima tv prikljucak koji se placa 800 din mesecno.
 
Evo i sad sam zvao i ponovo su mi rekli da mora da se uzme i tv kako bi imao pojedinacan net paket. Snimio sam razgovor ali ne vidim opciju ovde na forumu da se okaci mp3 snimak kao prilog.
Kome treba mogu poslati privatno snimak razgovora.
 
Inace da znate - operateri u Srbiji koji nude zasebno net koji vas ne teraju da uzimate tv ili fiskni su: Orion Telekom optika ili WiFi, vip i telenor 4G kucni net, ExeNet optika u Nisu i jos negde ako se ne varam, i jos ti neki sitni opticki ili WiFi operateri.
SBB i supernova teraju da se uzme kablovska a mts tera da se uzme fiksni, nebitno da li korisnik direkt ima opticki kabl, i dalje forsiraju svoje prvobitne delatnosti koje su se dostavljale putem koaksijalnog (tv) ili parice (fiksni)
 
koja je onda svrha "pojedinacnog" net paketa ako uz to mora i tv?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Pa retardirani su - to je sustina. Nalože korisnike da kao šatro nude samo net i onda ti ga zavuku, mora da se ima aktivan kablovski tv priključak od 800 kinti mesečno ja mislim da im je najjeftiniji
 
Konstatno mi blinka bela LAN ikonica na modemu b525s. Ima li ko resenje?
 
Bas bezveze reseno. Moze samo da svetli ako ima aktivnosti, a kada blinka kao fa zahteva neku aktivnost od korisnika.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bas bezveze reseno. Moze samo da svetli ako ima aktivnosti, a kada blinka kao fa zahteva neku aktivnost od korisnika.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kad ne svetli - nije povezan lan kabel.
Kad svetli - povezan lan kabel ali nema aktivnosti.
Kad blinka - povezan lan kabel, ima aktivnosti preko lana.
 
Pozdrav,
Ima li ko saznanja sta se desava sa vipovim internetom,naime cesto se desava u toku dana prekid na 2-5min,to sam primetio u poslednjih mesec dana,menjao karticu,probao drugi ruter i dalje isto,inace u pitanju je kucni net,drugarica mi se zalila da joj se isto desava ali na telefonu,hvala,pozdrav
 
Pozdrav,
Ima li ko saznanja sta se desava sa vipovim internetom,naime cesto se desava u toku dana prekid na 2-5min,to sam primetio u poslednjih mesec dana,menjao karticu,probao drugi ruter i dalje isto,inace u pitanju je kucni net,drugarica mi se zalila da joj se isto desava ali na telefonu,hvala,pozdrav

Nekako mi se cini slicno i kod mene. Mozda ne bas toliko cesto ali da, prekid od neki minut... koji nema veze sa onim redovnim prekidima sesije na 12h. Sta znam, kao da im se polako sjebava mreza zbog povecanog broja KN korisnika.
 
Koliko im treba vremena da se aktivira brzi net dodatak?
Aktivirao sam pre pola sata, piše da je aktivno, dobio sam sms da je aktivirano, ali brzina je i dalje 2/2.
I ruter sam restartovao.

Edit: proradilo posle još jednog restartovanja rutera

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zdravo trebaju mi informacije u vezi Vip Kucnog Neta zivim u Leposavicu tj na severu KiM tj cesto sam na selu koje je nekih 50 od AD linije sa Srbijom. Kod nas je od 2017 zabranjen Vip i Telenor i zakonski samo moze da posluje MTS doo koji je katastrofa u svakom smislu gori je od Mts koji je u Srbiji trenutno brzina na 3G mrezi je vec nekoliko meseci 2/1 i to sa punim signalom. E sad kako ja zivim na tom selu ja imam Vip 4G sa Kopaonika uplacivao sam par puta 12 GB za mesec dana cisto za osnovne potrebe na mobilnom i brzine su odlice idu preko 40/10 na otvorenom , pa sam dosao na ideju zasto nebih uzeo ovaj Vip KN bilo koji da bi mi sluzio na selu. Poslao ja poruke Vipu i stigo mi odgovor :" Sjajno je to sto imate 4G 3G net bla bla bla ali mi nemamo baznu stanicu u Leposavicu tako da ne mozete da potpisete ugovor". E sad dali ja mogu da preko druga, brata ili prijatelja koji zive primer Raska ili Kraljevo uzmem taj net i da koristim kod mene na Kopaoniku i naravno ja bih placao sve to. Hvala unapred na pomoci i izvinite zbog duzeg pitanja muke naterale.
 
Pozdrav,
Ima li ko saznanja sta se desava sa vipovim internetom,naime cesto se desava u toku dana prekid na 2-5min,to sam primetio u poslednjih mesec dana,menjao karticu,probao drugi ruter i dalje isto,inace u pitanju je kucni net,drugarica mi se zalila da joj se isto desava ali na telefonu,hvala,pozdrav

Kod mene prekid neta traje nešto manje od dve minute i nestane recimo tri puta na dan. Nije se ranije dešavalo, primetio sam pre par dana.
 
Zdravo imam jedno pitanje u vezi Vip KN. E ovako ja zivim na severu KiM u mestu Leposavic kod nas ovamo od 2017 godine su ukinuti Vip i Telenor mreze zbog nekog glupog sporazuma koje su nase vodje potpisale i trenutno imamo samo MTS doo. Kako je Mts los ovaj MTS doo barem jos 5 gori jedva da mozes coveka da dobijes internet i da ne spominjem juce merim 2/1 3G. Inace ja cesto zivim na selu koje je uz samu AD liniju sa Srbijom i u tom selu imam 4G Vip signal sa Kopaonika odlicne brzine 40/10 Mbps i par puta sam uplacivao pripejd net cisto za osnovne stvari na mobilnom. I tako sam dosao na ideju da pitam ove iz Vipa dali mogu da uzmem neki od ova tri paketa meni bi bio dovoljan i ovaj najmanji. Poslao poruke na fejsu i sutra dan mi stigo odgovor : "Srecni smo zbog toga sto imate 4G, 3G internet bla bla bla ali mi nemamo baznu stanicu u Leposavicu i ne mozete da potpisete ugovor. E sad moje pitanje je dali mogu ja preko negog druga, prijatelja ili brata da potpise ugovor u Raski ili Kraljevu i da ja posle koristim na kod mene i naravno ja bih placao sve to. Hvala unapred i izvinite na duzem pitanju muka naterala.
 
Mirijevo 3 VIP kućni net sve gori...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Nzm sta se dogadja na ovom forumu evo danas vec trecu poruku da na napisem za 2 dana ove dve nisu objavljene. Hteo sam da pitam ljude ovde posto vidim da imaju dosta iskustva sa ovim Vip KN. Ja zivim na selu na samoj AD liniji sa Srbijom tj pripadam kosovu opstina Leposavic hteo sam da uzmem ovaj Vip KN posto imam dobar signal sa Kopaonika tj imam i opticku vidljivost sa repetitorom. Pitao ove iz vipa na fejsu kazu da ne moze jer nemaju baznu stanicu u Leposavicu i ne mogu da potpisem ugovor. Moje pirtanje je dali mogu preko nekog drugog ko zivi u Raski da uzmem neki od paketa KN na necije ime i da koristim kod mene. Vip mi je jedina opcija ovde na selu gde cesto zivim. Hvala unapred na pomoci.
 
jel postoji razlika u signalu ukoliko net na racunaru dobijam preko usb tetheringa (preko sim kartice u telefonu), ili ce signal biti bolji, (Stabilniji, jaci..) ukoliko se sim kartica nalazi u nekom od rutera koji podrzavaju 3g/4g ?
Desava mi se cesto da ode sa 4g na H, a ne znam dal je do telefona ili je prosto los signal. I postoji li neki softver koji bi mogao da prati koliko cesto je spao signal sa 4g (da proverim dal uzimati kucni net)
 
Nekom logikom ruter bi trebalo da lovi signal bolje ali ne mora da znaci, sve zavisi gde je antena.

Inace imao sam ludilo sa signalom dok nisam provalio da mi drajver za wifi brljavi kao lud i veza mi konstantno puca, morao sam da se vratim na verziju iz 2015 i evo sad sve radi super. Tako da ko ima probleme a koristi laptop, saltajte drajvere, mozda vam pomogne.
 
pa ako bi lovio bolje od ovog, bio bih zadovoljan sa prelaska sbbovog osnovnog paketa na ovaj kucni net.. jos bih gledao da uzmem neki bolji ruter od ovih sto oni imaju. tipa asusov ili tendin..
 
Ovaj Huawei sto se doplacuje je navodno dobar, deluje mnogo ozbiljnije nego ovo drugo sto dele sad. Ja sam dobio Alcatel prosle godine i struze u tisini ali niti ga cujem niti je u istoj sobi sa mnom, radi ok za sad. Prvenstveno je zgodan jer mogu da ga nosim svuda uz powerbank.
 
Uvek se uz ruter može dodati i antena, pogotovu ako je neka dobra Yagi optimizovana za 800-1800 MHz, u Kini ih ima za $30, staviš na krov i okreneš ka baznoj stanici (lociraj je preko cellmapper na osnovu ID-ja na koji se kači telefon) i voilá.
 
Nazad
Vrh Dno