Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Za 35000 u e*** sapphire nitro 480 8gb.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odobrili mi povrat novca u Emmiju za Nitro 8gb.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Sad opet kupi istu ima na akciji :d neces valjda biti lose srece :)
 
Ustedis 1000, mislim da je bila 36k :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
I ja da se pohvalim u petak sam i sebi uzeo uzeo jednu 480ku 16129887_10208169664667164_844559715_o.jpg16196665_10208169664067149_580615865_o.jpg domaca garancija
cena me je veoma privukla pa nisam mogao da odolim
 
Poslednja izmena:
Monstrum sa tri venta :)

Odlican buy!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
On kad dobije povracaj novca gasi mu se kod za igru koji je dobio? Ili pricas generalno :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
On kad dobije povracaj novca gasi mu se kod za igru koji je dobio? Ili pricas generalno :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Generalno :) a ne verujem da bi mu odobrili povracaj ako su mu dali kod,samo zamenu. Jer tako uzmes 20 kartica, vratis, prodas 20 kodova i dobar si 50k din
 
Koliko ide oc RX 480 ?
Jel može da se očekuje 1400Mhz za veliki broj slučajeva ?
 
Odlično pitanje. Ako bi neko od korisnika bio ljubazan da se potrudi da izvrti OC na svojoj kartici i okači sa Wattman / Afterburner podešavanjima.

Pre pola godine većina RX480 je imala maksimum negde oko 1350 MHz dok je sada 1400 MHz u velikom broju slučaja. Mene već mesec dana svrbi XFX GTR.



Best PCB: Asus Strix -> Power delivery is better than any other brand. Choose this if planning to OC on water, since its cooler is not great. With water you'll replace the cooler anyway. LN2 viable.

No nonsense: MSI Gaming -> PCB is high quality, good for water OC, good air cooler. No other particular outstanding features, just basics that work

No nonsense 2: AMD Reference -> Basically same as MSI, except its stock cooler sucks.

Best balance: XFX GTR -> Easiest for volt modding, can OC both on water and on air, stock cooler is good, has BIOS switch.

Most features: Sapphire Nitro -> If you like RGB , basic OC-ing, bios switch, looks

Hottest card: Gigabyte G1 -> Hot as in temperature, not hot as in trending. VRMs are too close to each other... Only buy for OC if in cold climates or don't.

Worst for OC: PowerColor Red Devil -> Weakest VRMs of all. If any OC is in mind, don't buy. Only use for stock.
 
Nije tacno da svaka ide na 1400mhz, ne nadajte se toliko. GPU je nategnut do kraja skoro, mnoge karte nece da ostvaruju default taktove, vec mora power limit da se poveca. Oba Strixa nece na 1400, ide jedna na 1380mhz,druga malo manje.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nece vecina na 1400. Tu su, 1360-1390. Imam jednu 480 8GB Safir koja hoce 1440 (mozda bih mogao jos 10-20mhz da joj izvucem), ostale ne mogu 1400 da dohvate vec su na 1380-1390.

Isto tako,imam samo jednu 470 koja moze 1400 da dohvati,ali ima vrhunski ASIC, preko 92%. Mozda je slucajnost, mozda nije. Inace je bas Devil koja je navodno najlosija za OC (mislim da ce gigabyte biti najlosije zbog temperature).
 
Poslednja izmena:
Nitro OC po defaultu radi na 1342mhz one mogu 1400 (opet naravno ne mora 100% znaciti ali definitivno mogu) za ostale modele ne znam.
 
Opet je pitanje, nategnute su karte do samog kraja. A povećanjem napona se samo pogorsavaju stvari sa postizanjem stabilnog kloka.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Imam Nitro+ koja radi na 1390 i nece vise ali moguce da je do primerka. Ima li neko iskustva sa Asus Dual 480 O4G ? Imam neku varijantu za 29 000 rsd sa 3 god garancije pa me interesuje. Vidim da se slabo spominje ovde pa nisam bas upucen u taj model...

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Naravno nemam nameru da menjam Safirku, sasvim sam zadovoljan sa njom ali i taj Asus je RX480 a za novac koji bih dao nema da se kupi ni RX470 a kamoli jaca. Pa me prosto interesuje da li je neko imao dodirnih tacaka sa njom i kakvi su utisci. Ako bih je uzeo zamenio bi R9 280x na drugom kompu...

Послато са 8079 уз помоћ Тапатока
 
Dobra je ta rx 480, pogotovo za te pare. Nije sigurno bolja od nitra i strixa, ali je ok. Po defaultu je bučnija u loadu (2200rpm - 65 c target temp), kada se u crimsonu smanji na 1800rmp - 75c nije bučna. Po meni joj je to jedina mana, lepo me služi, lepo radi :)
 
Ovo je bilo vec konkretnije, hvala na prenetim utiscima. Ohrabrio si me dovoljno da pazarim istu ☺

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Vredi li nadogradnja sa gtx970 na rx480 8gb ili je bacanje para? Pitam pošto čitam da su skočile performanse 480ice kroz drajvere, pa da vidim da li sada ima smisla. 1920x1200 reza je u pitanju.
 
Ovo je bilo vec konkretnije, hvala na prenetim utiscima. Ohrabrio si me dovoljno da pazarim istu ☺

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
Ako je za zamenu 280x na drugom kompu, samo napred :)

Vredi li nadogradnja sa gtx970 na rx480 8gb ili je bacanje para? Pitam pošto čitam da su skočile performanse 480ice kroz drajvere, pa da vidim da li sada ima smisla. 1920x1200 reza je u pitanju.

Po meni je bacanje para. gtx 970 je i dalje odlična. Gledajući performanse, ispod gtx 1070 ti se ništa ne isplati.
 
Poslednja izmena:
Bolje su performanse u dx12, u dx11 nisu, za sada je u vecini igara brza 970. Mislim da se ne isplati da doplacujes za 480.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Prelaz sa gtx960 na rx480 je sasvim pristojna razlika u performansama, dok gtx970 je i danas jako dobra grafika. Razlika između gtx970 i rx480 će se videti u budućnosti ali sumnjam da će biti baš tolika da bude osetna. Za sad bih rekao da je apsolutno bespotrebno menjati 970-ku za 480-ku...
 
Ubedili ste me
 
Nije tacno da svaka ide na 1400mhz, ne nadajte se toliko. GPU je nategnut do kraja skoro, mnoge karte nece da ostvaruju default taktove, vec mora power limit da se poveca. Oba Strixa nece na 1400, ide jedna na 1380mhz,druga malo manje.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Nisam ni rekao svaka nego u većini slučajeva. Pošto sam prisutan i na OC.net i OC3D forumima ljudi tamo furaju kartice na 1.420 - 1.450. Sve preko 1.450 je izuzetno retko. Ima i ljudi koji ne mogu da dobace preko 1.360-70 ali su u velikoj manjini. Pomenuo sam razliku u odnosu na izbacivanje kartica pre više od pola godine gde su taktovi od 1.400 MHz bili misaona imenica i uglavnom se većina zaustavljala na oko 1.350 MHz. Da preformulišem - 1.400 MHz je daleko očekivanije rezultat danas nego pre 7 meseci.

Naravno, informacije vas korisnika RX480 kartica su ovde najmerodavnije, zato sam i pitao.

Što se GTX970 kartice tiče, ko god je imao logičan korak za upgrade sa nje je GTX 1070, ne RX480. Kao što je RX470/480 logičan upgrade za ljude koji su imali R9 270/270X.
 
Upravo, ja sam sa r9 270 prešao na rx 480 i prezadovoljan sam, bolja kartica mi ne treba za sad. :)
 
Naravno nemam nameru da menjam Safirku, sasvim sam zadovoljan sa njom ali i taj Asus je RX480 a za novac koji bih dao nema da se kupi ni RX470 a kamoli jaca. Pa me prosto interesuje da li je neko imao dodirnih tacaka sa njom i kakvi su utisci. Ako bih je uzeo zamenio bi R9 280x na drugom kompu...

Послато са 8079 уз помоћ Тапатока

Gde to ima tako jeftino Asus 480 Dual ?
 
Nazad
Vrh Dno